poster

Vojáček a dračí princezna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 49 min

 • Véča
  ***

  Průměrná pohádka s jednoduchým dějem,na které mě zaujala jen jedna věc,a to že Králíčka hrál Mrkvička,tak sem chvíli přemýšlel,jestli v tom není skrytá nějaká analogie Mrkvička-Králíček.(2.4.2007)

 • tuntavala
  ***

  Trochu nespravedliva pohadka.(14.7.2012)

 • flanker.27
  ****

  Králíček se po vzoru Samsona dopouští stále stejné chyby, když opakovaně podléhá slovům ženy. Polehčující okolností mu může být to, že si Šafránková roli úskočné, mazané a zlé princezny vyloženě užívá a doslova klame tělem :). Na televizní pohádku docela nadprůměrné dialogy. Mimochodem ústřední pár si své role tak trochu zopakoval o deset let později v inscenaci ze života bajkáře Ezopa Královský život otroka.(22.5.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Moje první setkání s holandským čepcem a to na hlavě rybářky Čírky. Když jsem to viděla poprvé, pořád jsem čekala, že Čírka se promění v čírku a odletí. Prostě mi to neodbytně připomínalo křídla. A ona se jen kachna dá dohromady s králíkem.(2.10.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Pět dukátů ?? Ty nejsi zrovna z levného kraje.." - "Hm, levné zboží by se snad pro princeznu ani nehodilo, ne ?!" ;)(27.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace