poster

Komu straší ve věži (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1988, 50 min

 • Matematicka
  ***

  Mně se pohádka docela líbila. Na pohádku velice nadprůměrné písničky. Scénář mi přišel dobrý - zajímavé hlavně prolínání současnosti a minulosti. Některé paralely na dobu vzniku velice odvážné - např. srovnání proradných rádců s kolaudační komisí apod. Po pár letech už byla ale realita odlišná, takže dnes už jde (doufejme!) o prolínání minulosti s minulostí.(7.1.2013)

 • slunicko2
  *

  Nízkorozpočtová pohádka s hudbou a zpěvy. Pár hezkých písniček Zdeňka Merty i příjemný herecký výkon Jaroslavy Krečmerové (čarodějnice Perchta) nepřebijí nanicovatý scénář Pavla Šruta. Ani pěkný 25letý Karel Greif (princ Aleš) věci nepomůže. Tahle pohádka diváka dlouho strašit nebude - zapomene dřív, než se dokouká.(28.6.2012)

 • Paity
  *

  Tuhle pohádku si pamatuji především kvůli naprosto šíleným kostýmům, do kterých tvůrci navlekli skoro všechny herce.(18.9.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ve věži asi nejvíc straší mně, když jsem tomu s těmi rozporuplnými pocity napálila čtyři hvězdy, ale ono to bylo ve své jednoduchosti tak nějak příjemně roztomilé. Je tedy fakt, že ženské postavy tady ty mužské naprosto nekompromisně válcují. Jako vždy charismatická Eliška Balzerová, neodolatelně čarodějná Jaroslava Kretschmerová a půvabná Monika Kvasničková (které to tu opravdu neuvěřitelně sluší) jsou dokonalá trojice. Z mužů se se svou rolí nejlépe popasoval Oldřich Vízner. Smutné je, že pro děj zásadní dědeček král/kastelán ani v jedné ze svých inkarnací nemá kloudně co hrát.(19.5.2016)

 • argenson
  *

  Ono už tady z toho obsahu vyplývá, že je to těžko pobratelná slátanina a dramaturgie Československé televize konce osmdesátek v tomhle formátu byla hodně ujetá. Má to ne úplně blbou hudbu, ovšem úplně blbě odzpívanou. Bod přihazuju za nadpozemsky krásnou Elišku Balzerovou (ovšem pouze v civilu, nikoli s tou cingrlátkovou papachou na hlavě).(3.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace