Po několikaletém pobytu v Americe se Viola vrací do Makedonie. Překvapí ji, že v zemi jsou jednotky NATO, její bratr si pofidérně přivydělává a chystá se připravovat teroristické útoky a její rodina neví, co se vlastně okolo ní děje. Pro Violu, která si domů přijela hlavně odpočinout, je návrat obtížný, a dostává se do velmi kuriózních situací. Autobiograficky laděný snímek tematizuje situaci na Balkáně po několika válkách, intenzivně se věnuje především jejich sociálním důsledkům, propadu střední vrstvy na dno společnosti, nárůstu nacionalismu, strachu z cizinců, korupčnímu prostředí atd. Labina Mitevska v roli Violy.(oficiální text distributora)
Komentáře uživatelů k filmu (2)
Ekser
Režisérke sa podarilo vnútiť divákovi pocit neistoty( aspoň v mojom prípade), a myslím si , že tento film určite patrí medzi tie lepšie filmy, ktoré Macedónia produkuje. Na chvíľu sa tam objavil dnes už nebohí spevák Toše Proeski.(28.12.2011)
Camac
Takový malý beznadějný film, kde je spousta věcí nedovysvětlených a nedořečených, ale vlastně to vůbec nevadí, protože hlavní hrdinka, která se po několika letech vrátila domů, taky ničemu nerozumí a nechápe, jak se mohlo všechno tak rychle změnit.(9.7.2015)