poster

Útěk do divočiny

 • USA

  Into the Wild

 • Slovensko

  Útek do divočiny

Dobrodružný / Drama / Životopisný

USA, 2007, 148 min

Externí recenze k filmu (8)

 • Abysszine.com (Jan Škop) *****

  "Pennův film si při zobrazovaní krásy panenské Ameriky intenzivně drží odstup ke kýčovitosti, působí neokoukaně a přesahuje do nitra každého diváka. A nutí k přehodnocení vlastního životního stylu a společností určených priorit." (více)

 • Filmage.blogista.cz (Jan Šorčík) *****

  "Nelze snad cokoliv vytknout filmu jako je tenhle. Upřimně jsem ho ani nevnímal jako film, ale jako ucelený příběh. Útěk do divočiny je zkrátka celé jedno velké úžasně odvyprávěné dobrodružství, které musí dostat snad každého… ty akčnější diváky potom dostane do lesa." (více)

 • Kinema.sk (Michal Michalovič) ****

  "Chrisova cesta je hneď viacnásobne komentovaná. V tomto ohľade vystupujú do popredia štyri hlavné zdroje: komentár Chrisovej sestry (voiceover), Chrisove monológy, jeho záznamy (sledujeme ich v obraze) a nápisy na obraze (zastupujúce listy či pohľadnice). Veľa informácií nám tvorcovia komunikujú…" (více)

 • Kultura21.cz (Natálie Preslová)

  "Ačkoli má film Útěk do divočiny sklon místy sklouzávat k patetičnosti a moralizování, nikdy nás v tom nenechá příliš dlouho a posouvá nás dál v ději, který je přece jenom strhující, stejně jako prostředí, ve kterém je natočený. Je to čistý, poutavý, krásný příběh ukazující divočinu v její krutosti…" (více)

 • MovieMania.sk (Tomáš Kolompár) ****

  "Into The Wild je filmom, v ktorom môže filmový fanúšik objaviť všetky krásy filmovej tvorby. Počnúc hereckými výkonmi, skvelým režisérom, zimomriavky naskakujúcou hudbou či neskutočnými kamerovými zábermi drsnej americkej prírody. Celý film tvoria výrazné citové obrazy, ktoré nenechajú nikoho…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) ****

  "Aby však nebylo mýlky: Útěku do divočiny se ve svém závěru (který se jak známo počítá a taky vše posvětí) podařilo skvěle ukázat situaci kluka, který si možná ukrojil příliš velký krajíc, ale zůstal věrný sám sobě. Podstatné je, film si dal za úkol ukázat divočinu v celé její kráse a děsivém…" (více)

 • Premiere.cz (Ilona Francková) ****

  "Není to dobrodružství hollywoodského střihu – i když se idealistický poutník dostává do dramatických situací, to hlavní se odehrává v jeho duši a mysli. Režisér Sean Penn o jeho cestě po vlastním nitru vypráví pomocí nádherných (ale nikdy kýčovitých) záběrů přírody – ve scénách z aljašské divočiny…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Peter Jonaštík) *****

  "Natočený trendovým štýlom, Sean Penn do snímky vkladá životné múdrosti, filozofický a intímny pohľad na to, akým človekom McCandless bol, aké mal hodnoty a čo ho ťahalo smerom, ktorým sa uberal. Jeho film je obrazom dnešnej uponáhľanej spoločnosti, kde sa hodnoty vytrácajú, úvahou nad zabehaným…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace