Kaktus

Môj priateľ je hypochonder

Komedie

Francie, 2005, 95 min

• Georgex

Francouzská komedie s poměrně zajímavým nápadem, která láká zejména na Pierra Richarda, který se ale objeví až v polovině filmu a to asi na dvě minuty, což je škoda, jelikož i tak byla jeho postava zajímavější než oba hlavní představitelé dohromady. Na druhou stranu jako komedie na odreagování s pár zajímavými gagy to funguje. Moje hodnocení 35%.(6.11.2015)

No nebudu to moc okecavat, film jsem si pustil ciste kuli Richardovi, ale nakonec, i kdyz ma Richard jen malou roli, to byla docela slusna komedie. Ne ze by nemohla bejt i vtipnejsi, cesta cholerika a hypochondra do Indie za lecitelem totiz mela slusnej potencial a ze spousty situaci slo vytezit vic, ale i tak je obcas cemu se zasmat. Navic hlavni dvojka Cornillac a Elbe, na kterejch celej film stoji, se sice chovaj jako absolutni dementi, ale zaroven to jsou docela sympataci. No a co se tyce toho Richarda, jeho vyhulenej hipik s bradkou, na kterou laka zensky, byla fajn postava a i kdyz nedostal vic prostoru, i tak me pobavil. Slusny 3*.(1.1.2010)

• Vikki

Neskutečná krávovina. Nemůžu pochopit, že se k něčemu takovému zaprodal i Pierre Richard. První polovina filmu je naprosto nudnou katastrofou, pokud nějakým nedopatřením se vzbudíte do druhé poloviny tak během chvíle spolehlivě opět usněte a nemějte obvy, že o něco přijdete stále to bude stejná krávovina jen se objevily trapné pokusy o humor. Klasici francozské komedie musí v hrobech brejkovat a obracet se jak ždímačka když vidí kam francouzská vyhlášená komedie došla ...neuvěřitelně hluboko do prdele. A ty ještě žijící z toho asi brzo jebne.(7.12.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,443,916(2.7.2010)

Jelikož kaktus píchá musím hodnotit kladně. Píchání se přece nemůže hodnotit záporně !! Jo a podobně jako ty dva v tomhle filmu cestuju taky. Chaos, oragnizační zmatky, absurdní situace, setkání s lidmi prazvláštního myšlení a hlavně taky často dojedu jinam než chci, ale nemusím kvůli tomu jezdit do Indie. České dráhy jsou totiž firma neomezených možností aneb "pane my do Hradce Králové nejedem, my jedem do Pardubic, ale už jsme nestihli nádražním rozhlasem ohlásit změnu". To sou potom úplný bomby. Jedna taková bombička na mě čekala i ve filmu a to když se Alice Taglioni objeví v krásných sexy šatech s rozparkem až do pasu ! To bylo tak nečekené, že když jsem Alici takhle uviděl, svalil jsem se z válendy na zem a chvíli jsem měl černo před očima, tohle umí ženský na výbornou, schazovat mě z válendy, aniž by se mě dotkly a já je za to ještě obdivuju, takovej jsem vůl.(2.5.2008)