Technicky dokonalý televizní film s famózními hereckými výkony (Issová jasně vede) a skvělou atmosférou tehdejší doby. Spíše než stežejní milostná zápletka mě zaujala stahující se smyčka mezi odbojáři a velmi sugestivní závěr se stal vrcholem, který na televizním poli nebyl k videní pekelně dlouhou dobu! O Strachovi hold ještě hodně uslyšíme.(25.4.2007)

Zdá se mi to trošku jako paradox, ale většina herců zde v tomhle televizním filmu hrála líp jak v jakýhkoli svých jiných (byť třeba filmových) rolích. A zásluha? Tu největší bych přikládala Jirkovi Strachovi, kterého já osobně bezmezně obdivuji .. Klára Issová byla skvělá, její velké tmavé oči vždy krásně vystihly danou situaci a nemusela ani mluvit. Dokonce se mi i hrozně líbilo jak hrála Táňa Vilhelmová, protože v posl. letech jsem z jejich (ne)výkonů byla spíše zklamaná. Co se týče Ivana Trojana a mužského osazenstva, tak si myslím, že ani tak není potřeba něco psát, pánové hráli výborně. Ať už role kladné či záporné. Děj se mi líbil hodně, hodně moc, protože mám pro filmy situované do druhé světové války poměrně velikou slabost. Příběh krásný, smutný, realistický, nijak nevymazlený a surový. Krásný filmový zážitek, který jsem smlsla na jeden hlt. Na film jsem se chystala kouknout opravdu dlouho a jsem ráda, že jsem počkala přímo na to, až se na nic jiného nebudu cítit. Po skončení prvního dílu mi hrozně tlouklo srdce a nemohla jsem jinak než pustit si hned pokračování ..(18.9.2008)

Trošku mě štvalo to převracení charakterů a bezmezné zjednodušování příběhu. A abych pravdu řekl, nemám rád filmy o vztahu muže a ženy, které se odehrávají za války. Nicméně i já musím uznat, že se jedná o silný nadprůměr v naší televizní tvorbě.(8.12.2008)

• Britrik

Výborně zpracované téma okupace. Blízké Pardubice za dob Protektorátu zobrazené skvěle (obrazové filtry), charaktery zahrané asi dobře - nevím, neznal jsem příběhy těch, jejichž osudy byly ukázány. Jirka Strach, velký "katolík" se ukázal - opravdu neskrýval nic. Ani to, co má zůstat skryto. Takže se hojně dočkáme pornografie, nahoty a přehrávající Vilhelmové. Přijde mi od Jiříka poměrně cynické, že ženskou, která se svlékne prakticky vždy a všude (Grandhotel) nechá v Andělu Páně hrát Matku Boží. Něco to vypovídá o jeho postoji k Tomu, Komu uvěřil. A mně se chce vzít hůl do ruky a zmalovat mu hřbet. Pan katecheta v nábožku totiž tuto výchvnou metodu evidentně zanedbal. Sorry, ale proto odpad. Děti bych na to koukat nenechal.(13.9.2011)

Výborně, vemi dobře nafilmováno, velmi dobře obsazeno.(1.11.2007)

• - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

• - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

• - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)