Na české poměry vynikající film, ale nejen na české. Strach je opravdu jedním z mála (!!!) režisérů, kreří mají potenciál a využívají ho. Přehrávání Vilhelmové je zřejmé, protože ohranější herečka asi na světě neexistuje. Je málo rolí, kde ji akceptuji. Ale jako celek skutečně překvapující až výborné.(16.6.2009)

ČT se svou vlastní tvorbou se nebojí probírat českou historii a už dávno pohrdavě shlíží z nebes kvality dolů do stok na české filmy v kinech, připomínající blábolající opilce v pozvraceném kabátů, kteří už ani neví, čí jsou ty zvratky. Pokud zrovna netočí pohádky, Jiří Strach točí zajímavé scénáře s luxusním obsazením a daří se mu bavit, napínat a v případě Operace i vzbudit zájem o míň probíranou část historie. Herci válí v čele se špičkovým Jiřím Dvořákem a své si uhrají i malé roličky jako klasicky kvalitní Viktor Preiss. Nevím už co bych ještě zmínil, jen je opravdu osvěžující shlédnout napínavý český film s dobře napsanýma postavama, dialogy, příběhem, atd. a nemít pocit promarněného času se zmuchlanou vstupenkou do kina v ruce. ČT si svoje koncesionářské poplatky zaslouží, pokud produkuje televizní filmy jako je tenhle.(25.10.2009)

Ženy, jež si chtějí uchovat ještě trošku té (zdánlivé) bezstarostnosti dřív, než dojde i to nejhorší kafe a muži, kteří přece nemohou jen tak nečinně přihlížet. Teď jde jen o to, zda na to všichni mají... Naprosto opačný případ heroických, kožených charakterů "ala Atentát", které jsou zde o mnoho procent životnější. Na TV tvorbu ÚŽASNÁ kamera (ty filtry!) a např. použití dobové hudby do perfektně skloubeného celku jen logicky zapadá. Snímek nechává vyplout na povrch takové myšlenky, jak bychom se asi zachovali my anebo ty na téma "hrdinství." Výborně, Jirko! ;-)(25.4.2007)

Tentokrát trochu nadhodnotím. Operace Silver A vedle dnešních zahraničních historických filmů vypadá trochu nedomrle. Za výpravu ani scénář se stydět nemusí a herci si taky odkroutili svůj solidní průměr. Největší problém jsem měl paradoxně s tou, na níž jsem se nejvíc těšil. Navíc si zahrála takovou nesympatickou mrchu. Filmu podráží nohy nedostatek emocí a atmosféry. Gestapo působí stejně zlověstně jako Bratrstvo kočičí pracky, odbojáři zase jako parta skautů na bojovce. Chápu snahu polidštit hrdiny minulosti, ale tímhle scénáristé neudělali z mýtických hrdinů realistické postavy, ale neschopné amatéry.(18.6.2013)

• Blofeld

Řemeslně (hudba, kamera a obzvlášť parádní režie) výjimečně udělaný snímek kazí zcela šílené charakterizace postav. Když je z celého filmu nejsympatičtější postava protektorátního kriminálního rady Schultzeho, je zřejmé, že autoři ve své snaze demytizovat československý odboj zašli nepochopitelně daleko...(12.1.2009)

• - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

• - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

• - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)