K tomuto filmu som sa dostal cez odporúčania pri filme Ve stínu. Atmosféra mi ho dosť pripomínala, výprava bola výborná a vizuálna stránka pôsobila na pomery TV filmu až neuveriteľne. Našťastie sa vďaka tomu nemuselo uberať na stopáži a film bol rozdelený do dvoch dielov, počas ktorých bolo všetko pekne rozvinuté. Potešila aj dobová hudba a prekvapivo dobré herecké výkony. Prekvapivo preto, lebo ako dobrého herca som si pamätal iba Ivana Trojana, ostatných som sem tam videl v TV a to bola hrôza :) Vyzerá to však tak, že Jiří Strach ich donútil makať poctivo a na výsledku je to vidieť. Hlavnou devízou filmu je však spracovanie hrdinstva odbojárov, nie je prehnané, ukazuje aj ich ľudskú stránku a pôsobí uveriteľne. 90 %(27.10.2013)

• Britrik

Výborně zpracované téma okupace. Blízké Pardubice za dob Protektorátu zobrazené skvěle (obrazové filtry), charaktery zahrané asi dobře - nevím, neznal jsem příběhy těch, jejichž osudy byly ukázány. Jirka Strach, velký "katolík" se ukázal - opravdu neskrýval nic. Ani to, co má zůstat skryto. Takže se hojně dočkáme pornografie, nahoty a přehrávající Vilhelmové. Přijde mi od Jiříka poměrně cynické, že ženskou, která se svlékne prakticky vždy a všude (Grandhotel) nechá v Andělu Páně hrát Matku Boží. Něco to vypovídá o jeho postoji k Tomu, Komu uvěřil. A mně se chce vzít hůl do ruky a zmalovat mu hřbet. Pan katecheta v nábožku totiž tuto výchvnou metodu evidentně zanedbal. Sorry, ale proto odpad. Děti bych na to koukat nenechal.(13.9.2011)

Od začátku jsem se divil, proč to je jen televizní film. Ten námět, a jak jsem pak viděl i příběh, by vystačil na výborný biják. A taky musím potvrdit, že Strach má na to, aby ho výborně natočil, protože tato televizní verze je z jeho strany dokonalá. Ve scénáři mi přece jen trochu chyběla nějaká větší zmínka o tom, co ti parašutisti dělali, stačily možná dvě tři věty, vhodně umístěné. Ale to jej jen taková drobnost. Jinak to byla paráda. Holky to zahrály skvěle, stejně tak jejich partneři (zejména Trojan, ale i Švehlík a Táborský). V malé, ale důležité roli, potěšil jako vždy výborný Viktor Preiss. Narozdíl od ostatních nemohu ale stoprocentně hodnotit výkon Jiřího Dvořáka, ten se nemusel tak moc šklebit. Jak, říkám, lze jen litovat, že z toho není regulérní kinofilm. I tak to ale byl mimořádný zážitek.(23.4.2007)

I tento snímek zůstal poměrně dobře věrný kvalitám jiných televizních filmů. Trochu méně obvyklá byla pouze práce kameramana. Herecké výkony byly standardní, nekteré lepší některé horší. Docela mi vadila záplava dialogů, které byly někdy vyloženě zbytečné. Také mi připadalo velmi zvláštní, že se některé postavy bavily na ulici o velmi citlivých věcech. Zarážející byla lehkovážnost a neskrývaná spokojenost některých lidí, jakoby za protektorátu zažívali nejlepší chvíle svého života, ještě ke všemu s odbojem. Spíše bych očekával, že by si lidé navzájem dělali malé radosti, aby to celé lépe přežili. Takhle to bohužel ale ztvárněno nebylo. Tvůrci evidentně nevyužili potenciál, který v sobě námět skrýval.(23.4.2007)

Zdá se mi to trošku jako paradox, ale většina herců zde v tomhle televizním filmu hrála líp jak v jakýhkoli svých jiných (byť třeba filmových) rolích. A zásluha? Tu největší bych přikládala Jirkovi Strachovi, kterého já osobně bezmezně obdivuji .. Klára Issová byla skvělá, její velké tmavé oči vždy krásně vystihly danou situaci a nemusela ani mluvit. Dokonce se mi i hrozně líbilo jak hrála Táňa Vilhelmová, protože v posl. letech jsem z jejich (ne)výkonů byla spíše zklamaná. Co se týče Ivana Trojana a mužského osazenstva, tak si myslím, že ani tak není potřeba něco psát, pánové hráli výborně. Ať už role kladné či záporné. Děj se mi líbil hodně, hodně moc, protože mám pro filmy situované do druhé světové války poměrně velikou slabost. Příběh krásný, smutný, realistický, nijak nevymazlený a surový. Krásný filmový zážitek, který jsem smlsla na jeden hlt. Na film jsem se chystala kouknout opravdu dlouho a jsem ráda, že jsem počkala přímo na to, až se na nic jiného nebudu cítit. Po skončení prvního dílu mi hrozně tlouklo srdce a nemohla jsem jinak než pustit si hned pokračování ..(18.9.2008)

• - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

• - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

• - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)