• Thommie
  ****

  Na české poměry vynikající film, ale nejen na české. Strach je opravdu jedním z mála (!!!) režisérů, kreří mají potenciál a využívají ho. Přehrávání Vilhelmové je zřejmé, protože ohranější herečka asi na světě neexistuje. Je málo rolí, kde ji akceptuji. Ale jako celek skutečně překvapující až výborné.(16.6.2009)

 • BoredSeal
  *****

  ČT se svou vlastní tvorbou se nebojí probírat českou historii a už dávno pohrdavě shlíží z nebes kvality dolů do stok na české filmy v kinech, připomínající blábolající opilce v pozvraceném kabátů, kteří už ani neví, čí jsou ty zvratky. Pokud zrovna netočí pohádky, Jiří Strach točí zajímavé scénáře s luxusním obsazením a daří se mu bavit, napínat a v případě Operace i vzbudit zájem o míň probíranou část historie. Herci válí v čele se špičkovým Jiřím Dvořákem a své si uhrají i malé roličky jako klasicky kvalitní Viktor Preiss. Nevím už co bych ještě zmínil, jen je opravdu osvěžující shlédnout napínavý český film s dobře napsanýma postavama, dialogy, příběhem, atd. a nemít pocit promarněného času se zmuchlanou vstupenkou do kina v ruce. ČT si svoje koncesionářské poplatky zaslouží, pokud produkuje televizní filmy jako je tenhle.(25.10.2009)

 • Tosim
  *****

  Ženy, jež si chtějí uchovat ještě trošku té (zdánlivé) bezstarostnosti dřív, než dojde i to nejhorší kafe a muži, kteří přece nemohou jen tak nečinně přihlížet. Teď jde jen o to, zda na to všichni mají... Naprosto opačný případ heroických, kožených charakterů "ala Atentát", které jsou zde o mnoho procent životnější. Na TV tvorbu ÚŽASNÁ kamera (ty filtry!) a např. použití dobové hudby do perfektně skloubeného celku jen logicky zapadá. Snímek nechává vyplout na povrch takové myšlenky, jak bychom se asi zachovali my anebo ty na téma "hrdinství." Výborně, Jirko! ;-)(25.4.2007)

 • noriaki
  ****

  Tentokrát trochu nadhodnotím. Operace Silver A vedle dnešních zahraničních historických filmů vypadá trochu nedomrle. Za výpravu ani scénář se stydět nemusí a herci si taky odkroutili svůj solidní průměr. Největší problém jsem měl paradoxně s tou, na níž jsem se nejvíc těšil. Navíc si zahrála takovou nesympatickou mrchu. Filmu podráží nohy nedostatek emocí a atmosféry. Gestapo působí stejně zlověstně jako Bratrstvo kočičí pracky, odbojáři zase jako parta skautů na bojovce. Chápu snahu polidštit hrdiny minulosti, ale tímhle scénáristé neudělali z mýtických hrdinů realistické postavy, ale neschopné amatéry.(18.6.2013)

 • Blofeld
  **

  Řemeslně (hudba, kamera a obzvlášť parádní režie) výjimečně udělaný snímek kazí zcela šílené charakterizace postav. Když je z celého filmu nejsympatičtější postava protektorátního kriminálního rady Schultzeho, je zřejmé, že autoři ve své snaze demytizovat československý odboj zašli nepochopitelně daleko...(12.1.2009)

 • - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

 • - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

 • - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace