Takže hodnocení sem měl v hlavě už od včera,a chtěl sem prásknout tři hvězdy.Proč.Plnej počet si zaslouží jak režie Jiříka Stracha,tak herecký výkony,a hlavně celkovej vzhled kulis,rekvizit,prostě filmu jako takovýho.A na tři sem to chtěl poslat za postavu Alfréda Bartoše,kterej mi byl v tom filmu docela nesympatiko.Jenže po přečtení kokotskejch komentů s odpadama a jednou,dvěma hvězdama to přehodnotim,a dám čtyři,protože jinak se mi ten film líbil.80%.(8.8.2016)

Při své premiéře se mi to moc líbilo. I dnešníma doufám vyspělejšíma očima moc povedené. Na televizní poměry nevídané a nebojím se napsat plně srovnatelné s Hořícím keřem od HBO. Možná až moc hollywoodská zápletka. Škoda, že na to Strach nedostal stejně peněz, jako stály Želary nebo Tmavomodrý svét, tohle si to zasloužilo a závěr teda na televizní tvorbu nesmírně sugestivní. Super kamera, hudba, obsazení to nej, co nám tu běhá. 8/10(11.8.2015)

Krásný příběh z doby protektorátů a vedení zahraničního odboje českými vojáky na našem území. Velmi dobře zvládnutý televizní film v režii skvělého Jiřího Stracha. Velmi dobré výkony zejména Kláry Issové (hlavně ve druhé části), Jiřího Dvořáka (pod režií Stracha se mi opět hodně líbí), ale i tradičně Trojana či Vilhelmové. Nepotřeboval bych zde linii lásky, ale asi sem patří. Každopádně část obcházení a vyhýbání se gestapu je velmi zdařilá.(22.6.2009)

• Blofeld

Řemeslně (hudba, kamera a obzvlášť parádní režie) výjimečně udělaný snímek kazí zcela šílené charakterizace postav. Když je z celého filmu nejsympatičtější postava protektorátního kriminálního rady Schultzeho, je zřejmé, že autoři ve své snaze demytizovat československý odboj zašli nepochopitelně daleko...(12.1.2009)

Další film, který by si zasloužil, něco víc, než jen uložení do televizního archívu. Skvělé herecké provedení pánů Trojana, Švehlíka a Dvořáka. Z ženských rolí převládá jednoznačně Issová. Strach tímto opět dokazuje, že je režisérem na špici českého filmového nebe. Škoda jen, že některé věci nejsou dotaženy do dokonalosti a akčním scénám zkrátka uvěřit moc nelze. Ale na druhou stranu tento dvojfilm tomuto žánru určen není. Jedná se o drama českého odboje, přechovávajcí anglické parašutisty, kteří připravují útok na říšského kancléře. Jde spíše o komornější záležitost mapující osudy, vztahy, nevěru a zrady.(19.2.2011)

• - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

• - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

• - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)