Zase jeden povedenější TV kousek na tradiční téma. Neustále mě fascinuje neskutečná odvaha, se kterou se všichni zúčastnění smířili se svými úkoly a přijali tragický osud, který jim připravil Jidáš Čurda. Zase famózní Trojan, Taclík, Švehlík i Táborský, tradiční "Němec" Pavlata, tradičně nesympatická Issová a netradičně nesympatická Wilhelmová. Celek nadprůměrný(22.6.2009)

Proklatě dobře napsané, natočené a zahrané! Takhle měl vypadat Protektor. Tady je chycena doba, lidi i historické pozadí. Nádhera. Film měl rozhodně jít do kin. Jeden z nejlepších projektů po revoluci natočených. Naprosto chápu rozhořčení některých lidí, ale o tom tenhle film nebyl. Nikdo tu nechtěl zdiskreditovat parašutisty. Přesně naopak. Je ukázat lidský rozměr té věci, naznačit složitost té doby. Jak snadné bylo "nejít správnou cestou". 85%(9.2.2011)

Technicky dokonalý televizní film s famózními hereckými výkony (Issová jasně vede) a skvělou atmosférou tehdejší doby. Spíše než stežejní milostná zápletka mě zaujala stahující se smyčka mezi odbojáři a velmi sugestivní závěr se stal vrcholem, který na televizním poli nebyl k videní pekelně dlouhou dobu! O Strachovi hold ještě hodně uslyšíme.(25.4.2007)

Kdyby tak "Anthropoid" natočil Jirka Strach... na televizní film fantastická výprava, hudba a výborní herci v hlavních (výkon Issové jsem si poprvé v životě skutečně užívala a chválit všechny zúčastněné pány je nošením dříví do lesa) i menších rolích. Dokázala bych si představit dvouhodinovou celovečerní verzi (s okleštěním první "vztahové" části, ta druhá už neměla téměř chybičku), mohl to být trhák :).(13.12.2016)

Film skvělej, výborné herecké výkony, Issovou člověk musel mít rád a Vilhelmkou opovrhovat. Uhrančivý hlas Jiřího Dvořáka. Považuju ho s Petrem Olivou za našeho nejlepšího současného dabéra. Ale nevím proč, celkově mi dojem zkazila ta scéna z gestapa, kdy mlátili do přivázaného Vaška Kroupy. Sice to do té doby patří, ale narušilo mi to tu "harmonii" celého příběhu.(7.1.2008)

• - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

• - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)

• - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)