V plamenech

Incendiary

V plameňoch

Romantický / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 96 min

Co to tady vidím? Až příliš jedno či dvouhvězdičkových hodnocení, dokonce i nějaký ten odpad... Zajímavé, že někteří píší, jak by se raději dívali na svůj vlastní zadek než na toto, a přesto film dokoukají, aby nám to mohli napsat. Jestli se někdo dívá na filmy jen proto, pak je mi ho líto. Jinak mezery to jistě má, o tom žádná. Především v neúčasti samotného Ládina. Když už se o někom tak často a zapáleně mluví, je neslušné ho nepřizvat, ne? :-)(20.1.2012)

• katchi

,,Byla jsi už za tím poradcem traumat?" ,,Jo! prý mám napsat dopis Usámovi!" ,,A napsalas?" ,,Nemám jeho adresu" Začátek vypadal zajímavě, pak se to zvrtlo a bylo to divné, ale skončilo to dobře. Něco tomu však chybělo. Námět byl hodně dobrý, zpracování daleko horší. Michelle Williams mi přišla extrémně nudná a Ewan McGregor měl příšerně málo prostoru k ukázání svých kvalit. Jediné co ukázal byl jeho šarm a krása a to ještě jen tak light,at se neřekne...!(12.10.2009)

• rikitiki

První třetina vyvolává napětí a hlavně výbuch stadionu a hledání v troskách nemají chybu. Jenomže hned poté jakoby filmový štáb taky dostal do hlavy cihlou při explozi a místo děje je tu naprostý chaos. Chvilku detektivka, chvilku jakoby romantika, pak psychologické drama a končí to v naprosto slizoidní agitce. Nikdy více. /25. 4. 11/(25.4.2011)

• honajz

Co nesnáším, je vydírání diváka smrtí dítěte nebo dětí. Ženská je nevěrná manželovi ve chvíli, kdy ten je s jejich synkem na stadecu, kde vybuchne bomba. A představte si, ta nevěrná manželka s milencem u toho drsného milování zezadu koukají na krásné velké plazmě právě na tenhle fotbal... A už to samo stačí, aby si člověk udělal představu, že nejde o žádné psychologické drama, ale blábol vycucaný z prstu a vydírající diváka, jak se dá.(2.4.2009)

• Botič

Další z řady tzv. tichých filmů, kdy je slyšet tikot hodin v místnosti, tlukot srdce a vlastní myšlenky na téma: Proč se režisérka Deníku Bridget Jones rozhodla natočit takový paskvil? Proč v něm (ne)hraje Ewan McGregor? A proč trvá tak nesnesitelně dlouho? Odpovědět na ně je prakticky nemožné! Zasloužená nálepka NEVER MORE.(27.4.2011)

• - Snímek je adaptací stejnojmenné knihy Chrise Cleava, která vyšla v roce 2005 přesně v den, kdy Londýn zasáhla vlna sebevražedných pumových atentátů, během nichž zahynulo šestapadesát lidí a více než sedm stovek bylo zraněno. (Olík)

• - Roli filmové přítelkyně Jaspera Blacka (Ewan McGregor) ztvárnila Natalie Dormer. Natáčení se účastnila po dva dny, ale její záběry byli filmovými střihači odstraněny a ve filmu se neobjevuje. (Conspi)