Minyeoneun goirowa

200 Pounds Beauty

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2006, 120 min

• Lhurgoyf

Okolo tohoto filmu sa vytvoril akýsi pre mňa nepochopiteľný hype. Stačí len pozrieť komentáre na IMDB, kde je vychvalovaný až do nebies. A ja tápem. Šablonovité, klišoidné, naivné, nevtipné, občas až protivné a ku koncu už takmer k nevydržaniu (2 hodiny na prihlúplu komédiu je aj pre mňa moc). Ba čo viac, film vnútorne nedrží po kope a sám si protirečí. Urputne sa snaží predať akési posolstvo v zmysle "plastická operácia v živote nič nerieši" a zároveň sa hlavnej vysilikónovanej hrdinke po menších útrapach nakoniec splní všetko, po čom kedy túžila. Pokiaľ chcete fakt niečo vtipného, siahnite po Beast and the Beauty.(4.11.2007)

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o speváčke so skvelým hlasom, ktorá je zamilovaná do manažéra, ale má jeden zásadný problém, je príliš tučná a preto na koncerte spieva v zákulisí, zatiaľ čo žena s postavou ideálnej speváčky na pódiu predstiera spev. Takto to funguje dlhý čas a dúfa, že aj manažér ju má rád, ale ked´ si náhodou vypočuje pravdu, rozhodne sa odísť a radikálne zmeniť svoj život. A tak chce pomocou operácie získať postavu modelky a stať sa plnohodnotnou speváčkou. Spracovanie sa mi celkom páči, ale dalo sa to podať aj lepšie. Prvá polovica je úplne ideálna, hlavná hrdinka si ma získala hneď, je zaujímavé sledovať tento jej pomerne originálny spôsob života a bavilo ma aj zoznamovanie sa s novými možnosťami po schudnutí, ale druhá polovica je už trochu slabšia, síce ako celok ide všetko približne tak, ako aj má a to aj s očakávanými situáciami a celkovo sa na to stále celkom dobre pozerá, ale vadila mi príliš pasívna povaha hlavnej hrdinky, dúfal som, že po zmene už nebude tak tolerantná a každému vráti, čo si zaslúži, čo sa ale nestane, alebo aspoň nie tak, ako by som chcel, ale zase úplný záver sa mi celkom páči. Chválim aj samotné hudobné čísla, nie je ich až tak moc, ale páčia sa mi. Samotné žánre síce nie sú až tak výrazné, ako by som očakával, humoru je menej a aj romantika začne výraznejšie fungovať až neskôr, ale ako celok mi to sadlo a tvoria ideálnu kombináciu. Herecké obsadenie je na tom dobre, príjemná Kim Ah-Joong v hlavnej úlohe, sadol mi aj Joo Jin-Mo v úlohe manažéra a plno výborných vedľajších postáv, ako priateľka hlavnej hrdinky, zastupujúca speváčka a viacero iných. Réžia a technická stránka sú výborné, skvelá kamera, z filmu väčšinou cítiť tú príjemnú pozitívnu náladu, v rámci žánru viac než ideálne. Som spokojný, síce v tej druhej polovici by sa pár prvkov dalo vylepšiť, ale inak zaujímavý príbeh, výborné postavy, skvelý vizuál, páčilo sa mi to. 76%(23.8.2012)

• Tsuki

Korejské komedie jsou většinou hodně dobré, ale i Korejci se můžou někdy seknout. 200 Pounds Beauty nebyla sice úplně špatná komedie, našlo se i pár hodně vtipných scén, ale jako celek to zkrátka nefungovalo. Několik zasádních chyb: natahanost celého děje, přehnaná dojemnost závěru a hlavně celková neopravdovost. Postavy byly špatně vykreslené, hlavní postavě bych zkrátka její rozhodnutí a jednání neuvěřila ani za mák. ~(2,0)~(7.9.2009)

Moc moc moc príjemná komédia. Hlavná hrdinka je k nakusnutiu (Ah-jung Kim), vtípky sú veľmi trefné i keď v druhej polovicy ustupujú dosť do úzadia a nastupuje prevažne romanticko-dramatická línia. Romantika funguje, bohužiaľ tá dramatická, ktorá sa snaží vštiepiť evidentne nejaké to posolstvo dosť pokulháva. No aj tak vynikajúce 4*. PS: odporúčam aj OST - cover Maria je perfektný, hlas An-jung Kim je vynikajúci, takisto aj cover od Janet Jackson znie dobre.(13.1.2008)

Tak nakonec se o žádnou třeskutou komedii nejedná, jak sem si myslel, sice jsou tam občas úsměvný situace a to zejména v první části, vlastně, jak tak nad tim přemýšlim, tak by se dalo říct jenom v první části, ale abych se opravdu zasmál, to se mi nestalo ani v ní. Asiati prostě nemaj takovej odbourávací humor jako například američani a všechno to hrajou spíš na takovou příjemnou zábavnou podívanou. Navíc tohle se ke konci zvvrhne k takovýmu ubrečenýmu drama, který toho s komedií nemá moc společnýho. Ale zase se musí nechat, že ty dvě hodinky utekly bez nudy a celkem rychle, což se mnou dokáže provést snad jedině asijská kinematografie. 3,5*(18.9.2008)

• - Filmový snímek, který v době svého vydání trhal na domácím území návštěvní rekordy, pracuje s motivy japonské mangy 'Kannasan Daiseikou Desu!', jejíž autorkou je atraktivní japonská manga spisovatelka Yumiko Suzuki. V Japonsku její původní serializace probíhala díky komiksovému časopisu Kiss už v roce 1997. Od té doby se jí dostalo dvou filmových zpracování, kdy tím druhým je japonský filmový snímek Kanna's Big Success! z roku 2009. Průvodní skladbou celého filmu je slavná skladba 'Maria'. Jejími původními autory jsou členové slavné americké rockové skupiny Blondie. Pro filmové potřeby skladbu ale přezpívala samotná herečka a zpěvačka Ah-joong Kim, která se mimochodem sama podílela na většině skladeb z oficiálního filmového soundtracku. Na soundtracku se nachází také skladba '튜울립' jihokorejské skupiny Loveholic. Jedná se o moderní rockovou skupinu, v jejíchž řadách působí dokonce i samotný filmový hudební skladatel Jae-hak Lee. (Conspi)