Minyeoneun goirowa

미녀는 괴로워

200 Pounds Beauty

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2006, 120 min

Když jsem 200 Pounds Beauty viděl poprvé u May na bazaru, dal jsem to do seznamu věcí, co chci. Pak jsem seznam redukoval a zredukoval zrovna o toto DVD. Napodruhé jsem si film zařadil do interního seznamu, co se mi asi nebude líbit. Při třetí objednávce jsem si od May nechal poradit a doporučit. Super! Děkuju! Film o tlusté a ošklivé dívce s krásným hlasem, která podstoupí plastickou operaci, aby se po roce objevila jako někdo jiný, a přihlásila se na konkurz na místo "jí samé", totiž nedisponuje jen super hereckými výkony a technickým provedením, ale hlavně nestupidním a ne zrovna předvídatelným příběhem. Nenapadá mě žánrově porovnatelný počin, který by se mi líbil víc. Slzy mě netekly, ale ruku na čele a lehce pootevřená ústa jsem v jednu chvíli měl :). ■ Ave Maria!(29.8.2013)

Plastické operácie sú v kurze a Kórejci opäť dokázali, že dokážu spracovať akúkoľvek tému a akýkoľvek žáner. Tentoraz navyše i veľmi vtipne. Tlustá, špekačkami ovešaná speváčka má hlas, ale nie slávu a sebavedomie. Operácia to všetko napraví! Zmena je to totálne zásadná, nepozná ju absolútne nikto. K typickej love story to má trochu ďaleko, no humor sa vydaril. Len občas sa nájdu malé momenty, keď sa to trochu prepísklo, napr. prepadnutie pódia. Sú to však iba mini vady na kráse. Dobre som sa bavil a ani ma nenapadlo pozrieť na hodinky. Výbornú atmosféru zdobia i známe pesničky z 80-tych rokov spievané v angličtine. Trochu mi vadilo tradične uplakané finále na koncerte, ale celkovo hodnotím veľmi pozitívne. Skvelá práca a americkému remaku by som sa nedivil. 80%.(17.9.2013)

Jednoduché ale podarené. Obyčajný príbeh škaredého káčatka, premeneného na peknú princeznú, kde okrem vtipných situácií funguje aj nejaké to morálne posolstvo o tom, že to aký sme stačí k tomu aby sme boli šťastný, len sa na veci treba pozrieť s iného uhla. Nie je to ani patetické ani hlúpe, len sto krát videné. A aj keď je Ah-jung Kim dychberúca vidno že je skôr speváčka ako herečka a utiahnuť dvojhodinový film je predsa len fuška. Film funguje dobre práve kvôli tomu, že sa neberie vážne. Čo je jedno z veľkých plusov väčšiny filmov s Južnej Kórei. Film je možno jednoduchý, ale nenudí a postavy sú sympatické. A tie ich slzy mi hádam nikdy neprídu samoúčelné. Je to znesiteľný priemer, ktorý nemôže uraziť hádam nikoho, kto má v sebe aspoň trocha toho láskavého humoru.(27.8.2012)

Tak nakonec se o žádnou třeskutou komedii nejedná, jak sem si myslel, sice jsou tam občas úsměvný situace a to zejména v první části, vlastně, jak tak nad tim přemýšlim, tak by se dalo říct jenom v první části, ale abych se opravdu zasmál, to se mi nestalo ani v ní. Asiati prostě nemaj takovej odbourávací humor jako například američani a všechno to hrajou spíš na takovou příjemnou zábavnou podívanou. Navíc tohle se ke konci zvvrhne k takovýmu ubrečenýmu drama, který toho s komedií nemá moc společnýho. Ale zase se musí nechat, že ty dvě hodinky utekly bez nudy a celkem rychle, což se mnou dokáže provést snad jedině asijská kinematografie. 3,5*(18.9.2008)

Nebylo už Popelek dost? Nebylo! Popelek nikdy není dost, ženy potřebují žít v iluzi, že se jednoho krásného dne vzbudí a budou úchvatné a všemi milované, jenže přece jen pokud už dopředu víme, že z ošklivky bude krásná labuť a princ na bílém koni je odhalen v úvodní scéně, tak se prostě nemáme na co těšit a čím být překvapeni. V každém případě je to hezká oddychovka a pokud na ni člověk má správně romantickou a naivní náladu, tak si ji lze i užít.(8.8.2014)

• - Filmový snímek, který v době svého vydání trhal na domácím území návštěvní rekordy, pracuje s motivy japonské mangy 'Kannasan Daiseikou Desu!', jejíž autorkou je atraktivní japonská manga spisovatelka Yumiko Suzuki. V Japonsku její původní serializace probíhala díky komiksovému časopisu Kiss už v roce 1997. Od té doby se jí dostalo dvou filmových zpracování, kdy tím druhým je japonský filmový snímek Kanna's Big Success! z roku 2009. Průvodní skladbou celého filmu je slavná skladba 'Maria'. Jejími původními autory jsou členové slavné americké rockové skupiny Blondie. Pro filmové potřeby skladbu ale přezpívala samotná herečka a zpěvačka Ah-joong Kim, která se mimochodem sama podílela na většině skladeb z oficiálního filmového soundtracku. Na soundtracku se nachází také skladba '튜울립' jihokorejské skupiny Loveholic. Jedná se o moderní rockovou skupinu, v jejíchž řadách působí dokonce i samotný filmový hudební skladatel Jae-hak Lee. (Conspi)