Minyeoneun goirowa

미녀는 괴로워

200 Pounds Beauty

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2006, 120 min

Největší dojem z tohoto počinu je jednoznačně Ave Maria, Kim A-Joong má nádherný hlas, navíc je velmi sympatická. Její povaha mě nejednou rozesmála, je roztomile nesmělá a překrásně citlivá. Navíc se zde objevují dva skvosty starší herecké generace (Sung Dong Il, Lee Han Wie), které prostě zbožňuju :-) Za mě jednoznačně ANO.(26.3.2014)

Tak nakonec se o žádnou třeskutou komedii nejedná, jak sem si myslel, sice jsou tam občas úsměvný situace a to zejména v první části, vlastně, jak tak nad tim přemýšlim, tak by se dalo říct jenom v první části, ale abych se opravdu zasmál, to se mi nestalo ani v ní. Asiati prostě nemaj takovej odbourávací humor jako například američani a všechno to hrajou spíš na takovou příjemnou zábavnou podívanou. Navíc tohle se ke konci zvvrhne k takovýmu ubrečenýmu drama, který toho s komedií nemá moc společnýho. Ale zase se musí nechat, že ty dvě hodinky utekly bez nudy a celkem rychle, což se mnou dokáže provést snad jedině asijská kinematografie. 3,5*(18.9.2008)

Skoro jako by mě tvůrci znali - všeho moc škodí a minulost nesmažeš. Tím chci říct následující: hrdinka je sice nešikovná a v určitých chvílích jí to moc nemyslí, ale není blbá; na to, jaká byla, když byla o pár kilo těžší, nezapomněla, hezky to v ní hnilo dál ( viz kamarádka je víc než nějaká šou). *Může obsáhnout menší spoiler!* Zpívalo jí to dobře. Konec je na půl Hollywoodský - no a co, že jsi měla asi tisíc plastických operací... přesto to není úplně ten konec, který byste mohli očekávat a které některé romantické dušičky budou vyžadovat (ačkoliv kdo ví). *Endo* Ona byla sympatická, on taky. Sladké 4* :-)(9.7.2010)

Jížní Korea mi opět připomněla, proč miluji jejich filmy. Hlavní představitelka mě hned několikrát rozbrečela..a dvakrát dokonce zpěvem. Dokázala mě ale také mnohokrát rozesmát... nebála se udělat cvoka sama ze sebe. Příběh je sice jedno velké klišé, ale oni do toho skočili naplno a já mám pocit, že tohle je originál. Jsem maximálně spokojená a nemám co vytknout, proto 5*.(3.8.2011)

Moc moc moc príjemná komédia. Hlavná hrdinka je k nakusnutiu (Ah-jung Kim), vtípky sú veľmi trefné i keď v druhej polovicy ustupujú dosť do úzadia a nastupuje prevažne romanticko-dramatická línia. Romantika funguje, bohužiaľ tá dramatická, ktorá sa snaží vštiepiť evidentne nejaké to posolstvo dosť pokulháva. No aj tak vynikajúce 4*. PS: odporúčam aj OST - cover Maria je perfektný, hlas An-jung Kim je vynikajúci, takisto aj cover od Janet Jackson znie dobre.(13.1.2008)

• - Filmový snímek, který v době svého vydání trhal na domácím území návštěvní rekordy, pracuje s motivy japonské mangy 'Kannasan Daiseikou Desu!', jejíž autorkou je atraktivní japonská manga spisovatelka Yumiko Suzuki. V Japonsku její původní serializace probíhala díky komiksovému časopisu Kiss už v roce 1997. Od té doby se jí dostalo dvou filmových zpracování, kdy tím druhým je japonský filmový snímek Kanna's Big Success! z roku 2009. Průvodní skladbou celého filmu je slavná skladba 'Maria'. Jejími původními autory jsou členové slavné americké rockové skupiny Blondie. Pro filmové potřeby skladbu ale přezpívala samotná herečka a zpěvačka Ah-joong Kim, která se mimochodem sama podílela na většině skladeb z oficiálního filmového soundtracku. Na soundtracku se nachází také skladba '튜울립' jihokorejské skupiny Loveholic. Jedná se o moderní rockovou skupinu, v jejíchž řadách působí dokonce i samotný filmový hudební skladatel Jae-hak Lee. (Conspi)