poster

Chacun son cinéma

 • Francie

  Chacun son cinéma ou Ce petit coup au coeur quand la lumière s'éteint et que le film commence

  (Francie)
 • slovenský

  Každému jeho kino

  (festivalový název)
 • anglický

  To Each His Cinema

Drama / Komedie / Povídkový

Francie, 2007, 100 min

(další profese)
 • Rimsy
  ****

  Lars von Trier 5. Takeshiho Kitana jsem jaksi nepochopil, takže radši nehodnotím. A. G. Inarritu se jaksi nepředal, ale dejme tomu, 3. Claude Lelouch vcelku obyčejně, ale prostě roztomile:) - 4. David Cronenberg bomba, 5. Víc jsem bohužel neviděl. Btw imho je absurdní tydle kompilace počítat jako jeden film, každý kraťas by si zasloužil vlastní stránku a hodnocení...(10.1.2008)

 • swamp
  ****

  K příležitosti 60. výročí filmového festivalu v Cannes natočilo celkem 36 režisérů (některé známé dvojice společně) krátké povídky, které pak utvořili tento zajímavý celek. I když jsou některé části výrazně slabší, rozhodně se jedná o zajímavý a hodnotný počin.(24.9.2014)

 • Iggy
  ***

  Krásný nápad pocty světové kinematografii, který jako všechny podobné povídkové filmy začne časem nudit. Všechny snímky vesměs milé a dobré (od tak slavných jmen ještě aby nebyly), popravdě mě jich ale ani moc výrazněji nenadchlo. Líbil se mi Zhang Yimou, Amos Gitai (i když příhodnější by to bylo v palestinské verzi), Bille August, Elia Suleiman, Chen Kaige a Ken Loach. Zvláštní, že všechna ta nejrozmanitější kina, kde kupodivu ještě promítají Felliniho, Godarda a Bressona, zejí prázdnotou…(10.7.2009)

 • HenryS.
  ***

  Ale nebylo to špatný... nejpřínosnější byly pro mě kousky Lelouche, Ruize, Augusta, pak se mi velmi líbily i kousky od Dardennů, Triera, Končalovského i Assayase..(16.2.2009)

 • Dudek
  ***

  Hodnocení k segmentům Occupations (Lars von Trier) a Anna (Alejandro González Iñárritu)Zatímco Anna se zdá býti pouze nepovedeným vtípkem a nedokázala zaujmout naprosto ničím, Trier se k úkolu natočit krátký snímek postavil s humorem sobě vlastním a podařilo se mu stvořit opravdu něco velmi povedeného, vtipného ale zároveň neskutečně trefného. Opravdu geniální malé dílko. Ostatní části mám v plánu postupem času...(20.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace