Chacun son cinéma

• Francie

Chacun son cinéma ou Ce petit coup au coeur quand la lumière s'éteint et que le film commence

To Each His Own Cinema

Každému jeho kino

(festivalový název)

Drama / Komedie / Povídkový

Francie, 2007, 100 min

Josh Brolin, Antoine Chappey, David Cronenberg, Émilie Dequenne, Jean-Claude Dreyfus, Takeši Kitano, Michael Lonsdale, Nanni Moretti, Michel Piccoli, Zinedine Soualem, Elia Suleiman, Lars von Trier, Ricardo Trêpa, Sylvia Kristel, Deniz Gamze Ergüven, Clayton Jacobson, Isabelle Adjani, Anouk Aimée, Willem Dafoe, Bryce Dallas Howard, Marcello Mastroianni, Kim Novak, Grant Heslov, Michel Vuillermoz, Audrey Dana, Mahtab Karamati, Taraneh Alidoosti, Merila Zare'i, Niki Karimi, Baran Kosari, Fatemah Motamed-Aria, George Babluani, Yulai Lu, Jola Saňko, Lionel Dray, Marie-Christine Moller Salmi, Sara-Marie Maltha, Jacques Frantz, Geneviève Lemon, Moro'oka Moro, Darja Gračjova, Luisa Williams, Alexej Grišin, Wing Fan, Casper Christensen, Marney McQueen, Ehab Assal, Kristian Ibler, Miriam Heard, Bradley Walsh, Karim Kassem, Joachim Knop

Projekt 33 filmových tvůrců, z nichž mě zaujal nejvíc Takeshi Kitano 4/5, Jean-Pierre Dardenne a Luc Dardenne 5/5, Alejandro González Iñárritu 4/5, Yimou Zhang 4/5, Atom Egoyan 4/5, Lars von Trier 4/5, Abbas Kiarostami 4/5(15.5.2011)

• xxmartinxx

Dopadlo to vlastně nejhůř, jak mohlo. Největší esa kinematografie dostala téma "kino" a tři minuty, ale jen naprosté minimum z nich dokázalo vymyslet něco kloudného. 3/4 minipovídek tak opakuje stejný vzorec a je až překvapivé, jak málo režisérů dokázalo uvažovat nad rámec toho, co se nabízelo jako první (a tudíž jim mělo být jasné, že to samé udělá některý z kolegů). Povedených povídek bychom tak našli méně než prstů na jedné ruce. (Von Trier, Cronenberg, Campion, Egoyan). Zbytek je povětšinou jen sebedojímání režisérů nad tím,jak je kino nádherné.(25.4.2013)

50% - Veliká hromada krátkých filmů na téma kino & divák/ tvůrce... Problém této sbírky je, že netvoří žádnou logickou formu a některé miniatury jsou si navzájem příliš podobné. Celek proto působí prvoplánově, a další pohledy na dojatého, slzícího diváka již lezou na nervy. Možná dostalo příliš mnoho lidí příliš málo prostoru. Výsledek je sice koukatelný film, ale při pohledu na zvučná jména tvůrců a při počátečním věnování Fellinimu jsem naivně čekal více rafinovanosti.(30.11.2008)

• whitas

Nabízí se tvrzení, že celý blok krátkých filmů nelze hodnotit jako celkové dílo, neboť každý z autorů se zhostil svého úkolu naprosto samostatně. Já si ale myslím že se to má hodnotit jako celkové dílo, neboť tento projekt je tak navržený a má ambice celovečerní zábavy. Má to úžasný nápad, ale bohužel se zde hraje více na kvantitu, než na kvalitu. Filmečky jsou příliš krátké na to, aby zde mohli režiséři ukázat svůj formát. Kdyby sestavili dohromady třeba jen 4 nebo 5 dílek, určitě by jsme se dočkali mnohem plnohodnotnější zábavy, kde by byl patrný nějaký autorský rukopis. Já jsem se většinu doby nudil, nebýt Polanského, šel bych s hodnocením ještě níž.(13.2.2008)

Lars von Trier 5. Takeshiho Kitana jsem jaksi nepochopil, takže radši nehodnotím. A. G. Inarritu se jaksi nepředal, ale dejme tomu, 3. Claude Lelouch vcelku obyčejně, ale prostě roztomile:) - 4. David Cronenberg bomba, 5. Víc jsem bohužel neviděl. Btw imho je absurdní tydle kompilace počítat jako jeden film, každý kraťas by si zasloužil vlastní stránku a hodnocení...(10.1.2008)