Každú zimu veľké televízne spoločnosti čítajú stovky scenárov k pilotným dielom seriálu. Každú jar je malé percento týchto scenárov natočené. Približne jedna štvrtina z nich je „vybraná“ do jesenného programu. Zvyšok nikdy neuvidí svetlo sveta. Toto je príbeh jedného takého „pilota“.

Mike Klein (David Duchovny) pracuje už niekoľko rokov v televíznej spoločnosti a zdá sa, že sa konečne aj naňho usmialo šťastie. Napísal pilotný diel k seriálu Wexler Chronicles. Lenže problémy nenechajú na seba dlho čakať. Pri konkurze vyberú Zacha miesto ním preferovaného TJ. Navyše programová riaditeľka Lenny (Sigourney Weaver) má stále nejaké výhrady ohľadom scenára a dokonca aj samotného názvu. A k tomu má ešte aj bolesti chrbtice a jeho žena čaká druhé dieťa. Nový vedúci hlavného vysielacieho času Richard McCallister (Ioan Gruffudd) sa snaží, aby bol spokojný každý, ale jeho osobný život sa mu začína rúcať. Za prácou v Amerike sa presťahoval z Anglicka, lenže ani jeho žena ani syn si nevedia zvyknúť na nový domov. (pivo)

Malarkey

David Duchovny si prakticky vybírá jenom originální náměty a tenhle na tom není jinak. Film se drží zajímavého faktu, že v Americe ročně vzniká tuna zajímavých námětů na seriály, ale jenom pár jich skutečně vznikne. No a z tý kopy krmení pro diváka je jenom pár zrníček, které například dokážou zaujmout zrovna mě. Tenhle film měl ale problém v tom, že moc nenarážel na dění mezi lidmi v seriálové branži. Tím pádem nebyl ani moc vtipný. Celý se zaobíral jenom skutečností, že vytvořit seriál není žádná prdel. A proč... ()

Aluska88

My, pohodlní televizní diváci se dennodenně usazujeme před obrazovky k našim nejoblíbenějším, a také k těm nejpopulárnějším seriálům současnosti. House, Pravá krev, Útěk z vězení a desítky dalších, na něž nedáme dopustit a hltáme každou nadcházející epizodu, charaktery či scénář. Televizní hrátky jsou excelentní, podnětnou a zároveň zábavně podanou exkurzí do zákulisí výroby pilotního dílu jednoho takového seriálu. A konzumní divák si nejspíš nedokáže ani představit, co všechno jeho vznik a výrobu provází a jakým všem problémům, manipulacím, nátlakům a konfliktům musí členové "výrobního" týmu čelit. Ta průmyslová mašinérie cíleně, neukojitelně útočící na diváky zkrátka byla, je a bude stále velkou mocností a my jí budeme i nadále "vděčně sloužit." Společnostem zběsile se hrnoucími za zisky, penězi a sledovaností. A ony zase naopak nám. Není sledovanost, nebude seriál, nebudou zisky, přijde konkurence. Co diváci chtějí a jak to chtějí? Kdy se originalita a inovace v tvorbě vyplatí a může se stát zlatým důlem a kolik třeba vlastně do připravovaného seriálu investovat, aby se to vyplatilo? Boj, konkurence, podrážení nohám jeden druhému. Je to tvrdá branže, a po tomto snímku si možná řeknete, že budete rádi a spokojeni jako diváci, než abyste třeba v takovém prostředí pracovali. Což si často jistě spousta fanoušků přeje, aby mohli být jedním z těch, kteří se budou pohybovat na place, budou pobíhat od jednoho ke druhému a především uvidí své "hvězdy.":) ()

emma53

Ode dneška budu asi opatrnější při kritice scénářů u některých filmů. Docela uvěřitelné šachy ze zákulisí tvorby seriálů, od hereckého obsazení počínaje až po daný název. Zřejmě na to, aby se někdo prosadil v dnešní době mezi těmi mraky seriálů, kde je tím pádem obrovská konkurence, musí být hodně silný žaludek. V každém případě by se Mike Klein téhle komedii moc nesmál. ()

pivo

Celkom zaujímavý film z prostredia výroby televíznych seriálov. Pre ľudí, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o výrobe takýchto seriálov je to povinnosť, hoci to určite nie je podané presne tak ako sa to naozaj robí. Je to však príjemný film, našťastie nie dlhý a našťastie aj dosť vtipný. Hercom ich roly sadnú, hrajú uvoľnene, hlavne David Duchovny je fajn a poteší aj výkon Gruffudda. Malý ale milý odpočinkový film. 70% ()

sona123

Uteklo to jako voda, bylo to zábavné a já si to užila. Věřím, že se jedná o poměrně realistický pohled do zákulisí televize a možná je lepší nevědět. Sigourney opět v roli, kterou zná jak svý boty a kde jí to sekne nejlíp (drsná šéfka komandující všechny kolem, která ví, co chce a jak je to nejlíp - alespoň podle ní). Taky se mi líbily po dlouhé době dialogy, takové ty "akurátní" - jak co kulantně říct a zaobalit, aby pravda nevypadala tak drsně a tolik nebolela. Jo jo, tyhle hrátky mi fakt sedly. ()

• Film měl nesoutěžní premiéru 28. dubna 2006 ma filmovém festivalu Tribeca. (Terva)
  • Postavu Lennyho měl hrát Ben Stiller, role byla totiž původně napsána pro muže. (Terva)
  • Snímek se do kin dostal až po jednom roce promítání na různých filmových festivalech. (Terva)