Bažina

Peter R. Simpson

Nick Rotundo

Kostýmy:

Sheila Fitzpatrick

Solídny, psychologickejšie ladený horor na spôsob KĽÚČU a HRY NA SCHOVÁVAČKU. Nie je to žiadny zázrak, neskúsený režisér pričasto siaha po hlúpučkých šokoch a dokonca ani ten Forest Whitaker nie je to, čo väčšinou. Ale ak dávate prednosť atmosférickým hororom pred tými biftekovými... BAŽINA by chcela byť novým KRUHOM, ale je iba ďalšou TMOU a ako u nej, aj tu je tých 60% vlastne skôr štyridsať...(26.5.2007)

Solidní duchařina, o spisovatelce co jede na dovolenou kamsi na venkov či do malého města, jelikož má halušky , jenže přijede do míst, kde se vše ještě zhorší, a spomocí nákýho vyháneče duchů zjištuje, že už tam někdy byla a že se jí zjevuje něco z její minulosti. Poměrně dobře zpracované s pěknou atmosférou. Hlavní hrdinka je symatická a pěkná ženská, děj má poměrně zajímavé zvraty. A následná pointa je v celku překvapivá, oproti jným duchařinám.(15.4.2009)

Nejčistší ze všech čistých průměrů, Gabriella hraje průměrně, scénář je průměrný (a mnohokrát omletý), ostatní postavy jsou průměrné, hudbu si nedokážu vybavit (takže asi taky průměrná), konečné rozuzlení jsem sice nečekal, ale bylo takové nějak průměrné, ani mě to nenaštvalo, ani nepotěšilo. I ten ghost dog Whitaker byl průměrný. Kdo film neviděl o nic nepřišel, kdo film viděl, žádný čas nepromarnil.(16.12.2012)

• 1860

tak tohle byl pokus o horor s atmosférou a silným příběhem.. atmosféra byl řidká jako ranní stolice po dlouhé společenské akci a když dojde na vyvrcholení a velkolepý závěr, vše vám najednou přestane dávat smysl a přijde absurdní, a kdyby ten domek nestál u bažiny, mohlo se to jmenovat úplně jinak..(13.7.2008)

Je to sice takové klišoidní (spisovatelka dětských hrůzostrašných knih má noční můry, je tu duch holčičky, která prahne po spravedlnosti, vše spíše na vesnici než maloměstě atd.), ale podané alespoň obrazově a zvukově na standardní hororové úrovni. Prostě žádný zázrak, jednou na to kouknout jde, pointa není až tak laciná (mne osobně příjemně překvapila, i když se to dalo tušit), prostě solidní průměr. Nic víc, nic míň. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bazina.html Velice solidně natočený horor o autorce dětských strašidelných knih, která jednou přijede na místo ze svých snů, kde se jí začnou v domě ze snů dít podivné věci. Svým způsobem jde o duchařinu, ale hraje zde roli i příroda a více méně nečekaný obrat v pátrání, navíc závěrečná pointa rovněž nepatří k tolik obnošeným a příjemně překvapí.(25.4.2007)

• - Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)