Bažina

Peter R. Simpson

Nick Rotundo

Kostýmy:

Sheila Fitzpatrick

Každý máme své problémy, to že má někdo strašidelné sny, ze kterých mu občas rupne v bedně a ještě k tomu si jede na místo, kde ty jeho běsy vznikly, tomu se říká blbost. Nikdy by mě tam nikdo nedostal, už jen z toho důvodu, že se v okolí domu všichni ztrácí. Na druhou stranu je to film a ten musí být děsivý. Drkotající zuby, třepoucí se ruce, vytřeštěné oči, ústa dokořán, to vše jsem během tohoto filmu postrádala, ale tak snad někdy jindy :).(29.3.2012)

• 1860

tak tohle byl pokus o horor s atmosférou a silným příběhem.. atmosféra byl řidká jako ranní stolice po dlouhé společenské akci a když dojde na vyvrcholení a velkolepý závěr, vše vám najednou přestane dávat smysl a přijde absurdní, a kdyby ten domek nestál u bažiny, mohlo se to jmenovat úplně jinak..(13.7.2008)

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". ***(7.8.2008)

Průměrný snímek který by si zasloužil dvě hvězdy ale hraje je zde Forest Whitaker a díky němu dávám hvězdu navíc. Nechápu scénu, kdy v krámě prodavač umírá a ona jen kouká trošku zvláštní. Víc věcí, který mi nejdou na rozum, ale občasné scény stojí za pozornost. Nehrát tam Whitaker dal bych tak 40%, ale on to zvedá.(1.10.2009)

• matestlust

Milionkrát ošoupaná zápletka by ani tak nevadila. Ale tady v tomhle ,,pokusu o horor´´ je prakticky vše špatně. Absolutně nulová atmosféra, nelogická a strašně zmatená celá dějová linie, která se horko těžko snaží zamaskovat zkrátka příšernej scénář plnej směšných chyb, to vše prokládané celkem gumáckým umem hlavních aktérů ( a to mám F.Whitakera celkem rád ). Slušný triky a masky je to jediný, co tuhle volovinu drží nad odpadem.(20.12.2012)

• - Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)