Bažina

Michael Stokes

Peter R. Simpson

Nick Rotundo
  • matestlust

Milionkrát ošoupaná zápletka by ani tak nevadila. Ale tady v tomhle ,,pokusu o horor´´ je prakticky vše špatně. Absolutně nulová atmosféra, nelogická a strašně zmatená celá dějová linie, která se horko těžko snaží zamaskovat zkrátka příšernej scénář plnej směšných chyb, to vše prokládané celkem gumáckým umem hlavních aktérů ( a to mám F.Whitakera celkem rád ). Slušný triky a masky je to jediný, co tuhle volovinu drží nad odpadem.(20.12.2012)

Amnézie, strašidelnej dům, močál, vesnice uchovávající "strašlivý" tajemství a holčičkovej duch..........bojim se holčičkovejch duchů. :D Každopádně srážka všech klišé na docela krátký stopáži, ale přesto mě scénárista překvapoval, co za nesmysly tam ještě stačil narvat. No a Anwar s Whitakerem si ty svoje výstupy za rámeček taky nedaj. Ale musim uznat, že jakmile se najelo na strašidelný scény, začaly by mi vstávat vlasy, kdybych nějaký měl a dalo mi to vzpomenout na starší záležitosti jako byl třeba Poletrgeist. A taky oceňuju, že jsem u toho neusnul. :D 50%(6.5.2012)

Včera večer přišla volba na Bažinu a já se celkem těšil na další představení Gabrielle Anwar. Já mám tuhle herečku celkem rád a tak když už se objevila v duchařině, tak proč toho nevyužít. Sice mě zaráželo nízké hodnocení, ale tentokrát jsem zůstal nadmíru překvapený. Nejde sice o nějakou děsivou pecku, ale ani o průser hodný k zahození do močálu. Tvůrcům se místy podařilo navodit docela příjemnou atmosféru. Snové pasáže a hlavně úvodní přivítání Claire „domem“ sebou přinesly i kousek potřebného napětí a je jen škoda, že prostředek filmu byl trošku nudný. Asi nejvíce se mi líbila poslední třetina filmu, potřebná pomsta, rozuzlení zápletky, která je sice předvídatelná, ale určitě ne nezajímavá a solidní závěr.(8.1.2014)

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". ***(7.8.2008)

Průměrný snímek který by si zasloužil dvě hvězdy ale hraje je zde Forest Whitaker a díky němu dávám hvězdu navíc. Nechápu scénu, kdy v krámě prodavač umírá a ona jen kouká trošku zvláštní. Víc věcí, který mi nejdou na rozum, ale občasné scény stojí za pozornost. Nehrát tam Whitaker dal bych tak 40%, ale on to zvedá.(1.10.2009)

• - Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)