Bažina

Peter R. Simpson

Nick Rotundo

Kostýmy:

Sheila Fitzpatrick

Solidní duchařina, o spisovatelce co jede na dovolenou kamsi na venkov či do malého města, jelikož má halušky , jenže přijede do míst, kde se vše ještě zhorší, a spomocí nákýho vyháneče duchů zjištuje, že už tam někdy byla a že se jí zjevuje něco z její minulosti. Poměrně dobře zpracované s pěknou atmosférou. Hlavní hrdinka je symatická a pěkná ženská, děj má poměrně zajímavé zvraty. A následná pointa je v celku překvapivá, oproti jným duchařinám.(15.4.2009)

• jefff

Bažina je stejná jako desítky a desítky podobně laděných duchařských hororů. Absolutně bez nových, neokoukaných nápadů, které by film něčím oddělily od ostatních. Nevím proč Barker chtěl tenhle film natočit, co ho k tomu vedlo...asi pouze sázel na jistotu. Je pravda, že díky krátké stopáži a docela sympatickému obsazení je Bažina koukatelná a nenudil jsem se. Ale, za pár týdnů už si na tenhle průměr průměrů ani navzpomenu.(7.2.2010)

Průměrný snímek který by si zasloužil dvě hvězdy ale hraje je zde Forest Whitaker a díky němu dávám hvězdu navíc. Nechápu scénu, kdy v krámě prodavač umírá a ona jen kouká trošku zvláštní. Víc věcí, který mi nejdou na rozum, ale občasné scény stojí za pozornost. Nehrát tam Whitaker dal bych tak 40%, ale on to zvedá.(1.10.2009)

Je to sice takové klišoidní (spisovatelka dětských hrůzostrašných knih má noční můry, je tu duch holčičky, která prahne po spravedlnosti, vše spíše na vesnici než maloměstě atd.), ale podané alespoň obrazově a zvukově na standardní hororové úrovni. Prostě žádný zázrak, jednou na to kouknout jde, pointa není až tak laciná (mne osobně příjemně překvapila, i když se to dalo tušit), prostě solidní průměr. Nic víc, nic míň. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bazina.html Velice solidně natočený horor o autorce dětských strašidelných knih, která jednou přijede na místo ze svých snů, kde se jí začnou v domě ze snů dít podivné věci. Svým způsobem jde o duchařinu, ale hraje zde roli i příroda a více méně nečekaný obrat v pátrání, navíc závěrečná pointa rovněž nepatří k tolik obnošeným a příjemně překvapí.(25.4.2007)

Solídny, psychologickejšie ladený horor na spôsob KĽÚČU a HRY NA SCHOVÁVAČKU. Nie je to žiadny zázrak, neskúsený režisér pričasto siaha po hlúpučkých šokoch a dokonca ani ten Forest Whitaker nie je to, čo väčšinou. Ale ak dávate prednosť atmosférickým hororom pred tými biftekovými... BAŽINA by chcela byť novým KRUHOM, ale je iba ďalšou TMOU a ako u nej, aj tu je tých 60% vlastne skôr štyridsať...(26.5.2007)

• - Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)