Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"Bažina" sa mi javí ako obstojný duchársky horror. Aj keď ide v podstate o starú obohratú pesničku o pomste ducha tragicky zosnulej malej dievčiny, kanadskej produkcii sa podarilo natočiť mierne nadpriemerný snímok. Hlavne vďaka dobrej voľbe prostredia, podareným filmovým trikom a primeraným hereckým výkonom hlavných predstaviteľov. Zdalo sa mi, že to má taký Kingovský nádych. Ale to možno preto, že práve teraz čítam jeho duchársky román "Vrece kostí". *** ()

wampire23

Takže tu máme ,,Kruh pre deti". Tak som si totiž Bažinu pracovne nazval (dokonca majú aj veľa podobného- mŕtve dievča, splašený kôň,...). Snaha o vytvorenie atmosférického ducharského hororu za použitia všetkých klišé, ktoré sa v danej oblasti vyskytli. Pre diváka, ktorý horory až tak nehltá, to bude možno slušný film,ale pre znalcov to bude jednohubka, po ktorej viackrát určite nesiahne. A po čase sa zaradí iba do poličky filmov, z ktorých si nič nepamätá. Keby sa toho chytila ázijská produkcia tak by to bol bezpochyby zážitok. Takto je to priemerných 50%. ()

Nick Tow

Je to naozaj cesta bažinou. Ibaže namiesto zlovestnej bačoriny sa vám budú nohy zabárať do jahodového džemu. Režisér sa poistil proti prípadným zaspávacím tendenciám divákov v celku rafinovane: vždy keď na mňa išiel spánok, zobudila ma ľakačka v podobe zosilneného zvukového efektu. Inak Gabrielle Anwar mohla byť pred takými desiatimi rokmi fakt kosť. ()

SOLOM.

Včera večer přišla volba na Bažinu a já se celkem těšil na další představení Gabrielle Anwar. Já mám tuhle herečku celkem rád a tak když už se objevila v duchařině, tak proč toho nevyužít. Sice mě zaráželo nízké hodnocení, ale tentokrát jsem zůstal nadmíru překvapený. Nejde sice o nějakou děsivou pecku, ale ani o průser hodný k zahození do močálu. Tvůrcům se místy podařilo navodit docela příjemnou atmosféru. Snové pasáže a hlavně úvodní přivítání Claire „domem“ sebou přinesly i kousek potřebného napětí a je jen škoda, že prostředek filmu byl trošku nudný. Asi nejvíce se mi líbila poslední třetina filmu, potřebná pomsta, rozuzlení zápletky, která je sice předvídatelná, ale určitě ne nezajímavá a solidní závěr. ()

matestlust

Milionkrát ošoupaná zápletka by ani tak nevadila. Ale tady v tomhle ,,pokusu o horor´´ je prakticky vše špatně. Absolutně nulová atmosféra, nelogická a strašně zmatená celá dějová linie, která se horko těžko snaží zamaskovat zkrátka příšernej scénář plnej směšných chyb, to vše prokládané celkem gumáckým umem hlavních aktérů ( a to mám F.Whitakera celkem rád ). Slušný triky a masky je to jediný, co tuhle volovinu drží nad odpadem. ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)