To můj Láďa...

Československo, 1981, 10 min

Tomáš Vorel st.

Luděk Sejkora

David Noll

Když byly Vorlovy křeče ještě vtipné...(6.6.2008)

Zajímavá a provokativní sonda do duše jedné české slepice, která bude obtížně stravitelná zejména pro feministky a ony slepice. Eva Holubová hrála s chutí a typově jí postava dokonale sedla. Nezapomenutelná scéna s "úchylem". Celkový dojem: 75 %. Za málo peněz hodně muziky. Takhle by měla vypadat amatérská a nezávislá scéna.(23.11.2009)

Skvostný, nesmírně vtipný, skvěle pointovaný a přitom hluboce pravdivý film.(16.7.2008)

Tohle bylo ze života. Vorel ač na počátku, přesto v nejlepší formě. Co jsem to chtěl? Jó 4 vajíčka. * * * *(14.9.2013)

Až mi bylo hlavní hrdinky líto...zažila jsem to samé - prostě i při takové činnosti, jako je nakupování, se vynořují vzpomínky na lásku, která už pominula, ale nechceme si to přiznat, protože stále milujeme. Hodně smutný film, i když se tváří jako komedie!(11.10.2008)

"Pan Vorel, ten má taky máslo na hlavě!"(16.8.2008)

Zajímavě, groteskně podaný smutný příběh jedné lásky nelásky. Eva Holubová tady nehraje rozhodně žádnou slepici! Na této miniatuře je nejen nádherně vykreslen obraz jednoho typu žen a mužů, ale i obraz společnosti, ve které žijí. Praha se asi nikdy nezmění. A opravdu tady pro hlavní hrdinku " Láďa byl, je a bude vždy ten nejlepší... " ?(26.7.2012)

Neuvěřitelně vtipné a přitom neuvěřitelně smutné, Holubová již ve svých začátcích naprosto excelentní a sebeironická. Vorel se prezentuje jako skutečný talent od přírody, škoda jen, že v poslední době se ve své vyhraněnosti jaksi utápí a divák spíše kroutí nad jeho excesy hlavou.(24.8.2010)

Tak tohle je vážně úlet! Nevíte, kde by se to dalo stáhnout? SUPER! Eva Holubová v hlavní roli mini filmu, kde jediný "dialog" jsou její řeči, které vede sama se sebou, pointou všeho ale je, že to její Láďa.... no, ten je přece dokonalej!(16.8.2008)

Pan Vorel že má máslo na hlavě? Ale kdepak, v tomto případě se ukázal jako brilantní pozorovatel lidského života a jeho miniatura je i po třiceti letech stále aktuální, stejně tak Eva Holubová svým typicky sklepáckým přehráváním podobně kvalitně vystihla charakter postavy.(23.5.2010)

Pohled do duše jedné ženy z lidu, která má v hlavě nekončící tok chaotických myšlenek i otázek. Musí čelit mnoha problémům při nákupech a pochůzkách po Praze. Naštěstí má Láďu a ten je zcela jiný než ostatní chlapi! Je to kulturista a má jí rád, je jiný a nemyslí jen na sex. Ach ten Láďa. Dialekt ženy z "Prahei" dodává ten správný nádech záběrům na šedou metropoli, tlačícím se lidem a úchylům. Povedený krátký film, který je vtipný i smutný.(9.8.2013)

EVA je HEREČKA! To, jak dokázala tenhle neuvěřitelně vtipný film utáhnout, to dokazuje.(10.10.2008)

Zábava... 😊 Snímek vznikl k přijímačkám Vorla na režii.(31.10.2016)

Láďa byl buď (i) šíleně odvážný a/nebo (ii) slabozraký a/nebo (iii) jedinec s hodně zvláštním vkusem, neboť Holubová s copánky vypadala jak jednovaječné dvojče Fantozziho dcery.(1.1.2016)

• duddek

Příšernou Holubovou i s tou její (byť úmyslně) přeháněnou dikcí (btw, v backflashích se projevuje úplně jak Krteček) zuby nehty vyvažuje frajer Láďa (Slávek Sahula).(10.2.2013)

Skvělý kraťas, geniální vnitřní monolog (Šťastný, šťastný! Voba dva! Takový šťastný!).(25.4.2013)

Vorel jako typický představitel žánru praštěný realismus.(16.8.2008)

70% - Zajímavý nápad. Žádná povrchní podívaná, příběh má hlubší myšlenku. Je vidět, že Tomáš Vorel byl opravdu talentovaný.(24.9.2011)

Tak krátké a tak nadupané :D Vyhláškované, vypointované a v hlavě dlouho zůstávající. Najděte a pusťte si, doporučuju ;)(17.10.2011)

Ani taková Paní Herečka, jakou Eva Holubová bezesporu je, to nedokázala utáhnout. Její monolog byl vynikající a výrazy tváře stejně tak, ale to u mě bohužel nestačilo na větší počet hvězd.(24.2.2012)

<< předchozí 1 2