poster

Trnové pole

Drama / Psychologický

Československo, 1980, 69 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • LiVentura
  **

  Příliš neživotné, poddajné tehdejší době.. o nesnázích předsedy JZD, kterému vypoví zdraví a je léčen na klinice, kde se do něj, nevím proč, zamiluje poměrně půvabná lékařka. Chápu, proč pan Vochoč nedostal více hlavních příležitostí u filmu, byl spíše hercem vedlejších rolí a dobře tak. :-((8.7.2012)

 • honajz
  ***

  Reminiscence života a problémů předsedy JZD v době, kdy leží na prominentním pokoji ve špitále u primáře. Stará se o něho doktorka, díky níž předseda nachází i své jiné já. Jistá snová atmosféra filmu je kladem, stejně jako jisté vykreslení vesnického života, ta ideologie z toho však čouhá (inu, když předlohu psal Křenek). Spíše však než o JZD a socialismu je nakonec hlavním tématem blízký člověk, člověk, kterému se dá věřit, kdo stojí vedle nás. Viděno tímto zaměřením má snímek zcela jiné grády, i když stále jde o průměr.(29.11.2012)

 • sator
  **

  Fráze stíhá frázi.Ve všech směrech mizerný film....(28.3.2011)

 • PatoP
  ****

  Psychologický film ako remeň. Asi jediná hlavná úloha, ktorú si vo filme zahral Karel Vochoč. Postava predsedu družstva mu sadla ako uliata a stvárnil ju veľmi dobre.(24.2.2011)

 • insurgentes
  ***

  Na celém filmu jsou nejlepší asi tak úvodní titulky, které jsou vyvedeny grandiózně a opravdu dramaticky, jakoby předznamenávaly film typu Jako jed (i herci jsou tu nakonec podobní). Hned vzápětí ovšem kvalita klesá a osciluje někde kolem nuly, aby se v závěrečné minutě, kdy si člověk říká, tak fajn, retrospektivní úvod k filmu máme za sebou, a teď konečně začne nějaká zápletka, rozsvítil nápis Konec. Tak to byl asi blbý vtip, ne.(9.4.2011)

 • vitekpe
  ***

  Vochoc hraje predsedu druzstva, Tvrznikova lekarku. Setkavaji se v nemocnici, kam Vochoce dovezou po jeho kolapsu na vinici. Retrospektivni film, mirne budovatelsky, ale da se to vydrzet.(10.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace