Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

Djkoma

Tajemství všech tajemství je odhaleno a zbytek je na divákovi. Pro někoho to bude vysoce sektářské, pro jiné šílené, pro třetí příliš jednoduché (a takové věci bývají...). Určitě nestačí jeden film k naprostému pochopení, ale podobných by mohlo být více, protože i přes klasicky americké opakování "faktů" dokola a "trochu vymývání mozků" to prostě má svůj silný základ, který lze vidět všude okolo. Pokud nic jiného, tak tento dokument ve mě vyvolal zvědavost o skutečné síle toho tajemství... Teď už jen najít sílu a odvahu udržet toto nadšení, co nejdéle a časem, případně přidámtu patou hvězdičku... Rozhodně dokument pro zamyšlení. ()

Shadwell

Dle dokumentu Tajemství přitahují pozitivní lidé pozitivní události. To ovšem není nic jiného než prohození příčiny a následku, ale vadí tu ve skutečnosti něco jiného: Všichni ti „učitelé úspěchu“, žalobci postmoderny a vyznavači New Age, kteří vypadají jako prodejci vysavačů, nestojí proti kapitalismu, ale jsou jeho oporou a součástí. Koexistují s ním v navzájem prospěšném stavu. Jsou vlastně obchodníky „duchovního konzumu", dodávajíce medikamenty nezdravé západní společnosti. To oni dosáhli úspěchu, to jim se povedl rozjet krámek se „zázraky“. Ne nám. Podobná morální proláklina vyrostla v 70. letech mezi posluchači a punkery, kteří bojujíce proti Margaret Thatcherové ke svému úžasu zjistili, že jejich konta mezitím povážlivě rozbujela. Ale zpívali dál, jak by ne. Rozvoj osobnosti je prostě jedním z fetišů: dovoluje vám podílet se s vervou na zběsilém tempu kapitalismu a zároveň si uchovat přesvědčení, že nejste jeho součástí, že si jste dobře vědomi, jak bezcenné je ve skutečnosti toto úsilí, neboť to, na čem vám doopravdy záleží, je klid a mír vaší niterné bytosti, v níž můžete kdykoliv nalézt útočiště. Vrcholem celé postmoderní ironie je podivná výměna, k níž momentálně dochází mezi Evropou a Asií: zatímco v „ekonomické základně“ všude triumfuje „evropská“ technologie a kapitalismus, je v samotném evropském prostoru v „ideologické nadstavbě“ židovsko-křesťanská tradice ohrožena invazí „asijského“ myšlení v ideologii New Age, která se ve svých rozličných proměnách etabluje jako dominantní ideologie globálního kapitalismu. Ačkoliv „západní buddhismus“ líčí sám sebe jako medikament na stresující napětí kapitalistické dynamiky, který nám dovoluje vypnout a udržet si vnitřní mír a klid, ve skutečnosti je jeho dokonalým ideologickým doplňkem. Než abychom se marně pokoušeli držet krok se zrychlujícím se tempem technologického pokroku a sociálních změn, což teprve vzdorovali, měli bychom raději na snahu udržet si kontrolu nad tím, co se kolem nás odehrává, rezignovat. Měli bychom takovou kontrolu odmítnout a raději se „podvolit“, nechat se unášet, a přitom si uchovávat vnitřní odstup a lhostejnost vůči zběsilému kolotoči neustále se zrychlujícího pohybu. Distanc, jen žádné činy. Člověk je téměř v pokušení odvolat se na notoricky známé marxistické klišé o náboženství jako „opiu lidu“, imaginárním doplňku pozemské bídy: západní meditativní postoj je bezpochyby tím nejefektivnějším způsobem, jak zůstat součástí kapitalistické dynamiky a zároveň si uchovat zdání zdravého rozumu. Kupodivu si dnes jen málokdo dokáže představit ekonomický systém, který by byl alternativou kapitalismu, ačkoliv je většina lidí vážně znepokojena eventuální hrozbou meteoritu ohrožujícího Zemi. A tak se zdá snadnější představit si konec světa než daleko skromnější změnu ve způsobu produkce, jako kdyby liberální kapitalismus byl realitou, která nějak přežije i v podmínkách globální ekologické katastrofy. Obecné rozšíření tohoto paradoxu svědčí o působení ideologie (náhledu na svět zastírajícího skutečnosti). Snad jediným příkladem možného revolučního činu je proti veškerému očekávání, dvojnásob očekávání Marxovu, zakládající gesto křesťanství, ukřižování. Bůh obětuje to, co je mu nejdražší, aby ustavil nový počátek. Dobrou zvěstí křesťanství je to, že všichni se můžeme znovu zrodit. Na rozdíl od hnutí New Age či gnostické moudrosti, která nám přikazuje, abychom znovu objevili či zrealizovali potenciál svého pravého já, křesťanství tvrdí, že můžeme vytvořit nebo nalézt nové já. Právě tento revoluční aspekt poskytuje model politické angažovanosti, které se postmoderně žalostně nedostává. Postmoderní politický diskurs probíhá v horizontu liberálního kapitalismu. Můžeme diskutovat o jeho různých složkách – jak by mělo být například financováno zdravotnictví, nebo jaká by měla být úroveň zdanění –, ale kapitalismus sám není nikdy vážně zpochybňován, neboť s jeho zánikem by zanikla i potřeba po podobných theosofických rádcích a centrech pro rozvoj osobnosti. () (méně) (více)

Dadel odpad!

Něco jako What the Bleep Do We (K)now!? mínus efektní animace. Tenhle film je dokument asi tak moc jako je www.osud.cz zpravodajským webem. Hodina a půl žvanění o ničem. Pavědecký blábol pro lůzry, co věří horoskopům a čtou příručky, jak se stát šťastným a úspěšným. Nachápu tak vysoké hodnocení - to chodí na CSFD tolik čtenářek Napsáno životem? _____ A teď pozor, prozradím vám TAJEMSTVÍ™ (a narozdíl od tvůrců filmu za to nechci vaše peníze): myslete pozitivně a budete mít úspěch!!! ()

Djoker

Naprosto chápu rozporuplná hodnocení. Dokument sám o sobě působí dost lacině. Navíc je zbytečně dlouhý, protože v druhé části jen opakuje již zmíněné myšlenky. Jenže v tom je jeho síla. Neustálé vám něco vtlouká do hlavy, až tomu začnete věřit. Podle mě si 50% lidí na konci stejně řekne, že je to blbost, 49% tomu uvěří, ale z části si to vyloží podle sebe, což je špatně a zbytek si holt bude dál žít jako prase v žitě. ()

genetique

No, neviem. Určite celá podstata Tajomstva má niečo do seba, ale na úplné odovzdanie sa týmto myšlienkam a teóriám je potrebné viac než jeden film. 70%. ()

hellstruck odpad!

Myšlenka dobrá, něco na tom je, ale zase tak jednoduše to samozřejmě nefunguje. Nejhorší na tom dokumentu asi je, že se tam to jedno a to samé omílá dokola a dokola. Jako pohádka před spaním funguje tedy na jedničku. Zpracováním připomíná laciný teleshopping. Místo abych se při dívání soustředila na to velké "tajemství", dostávala jsem výbuchy smíchu z aktérů, kteří se neustále oháněli vesmírem. Samo o sobě to, že má člověk myslet pozitivně prostě není nic nového, jen tady je to podáno tak infantilně "vysílejte k vesmíru pozitivní energii, vesmír vás vyslechne".. Ne,už nikdy víc. PS:Jé,to asi není moc pozitivní příspěvek,že? ()

viperblade

Začátek vypadal jako velice levný trailer, takže jsem byl dost překvapen, do jaké roviny se to potom přehouplo. Tenhle dokument je vcelku i logický, pokud teda nechcete vést sáhodlouhé debaty typu "ale já se už 15 let modlím, abych vyhrál v loterii a pořád nic". Myslím, že něco z toho může být pravda (pokud budete myslet pozitivně a nebudete myslet negativně, tak na tom budete dobře) ale to samo léčení ala "věř a víra tvá tě uzdraví" u toho jsem vážně nevěděl co si myslet. A schválně zkusím aplikovat "tajemství" do svého života a pak napíšu, jestli to fakt funguje, nebo ne. Zatím dávám 4 * ale pokud to bude fungovat, dám klidně i tu pátou :-) ()

Xmilden

Člověk aby se malinko obával to tady prohlásit na celou pusu, ale těm postavám v tomto manipulačním videu šlo jen a jen o peníze a majetek a evidentně ho stále ještě neměli dost a tak vznikla tahle rádoby dokumentární srajda, na které vydělají znovu další prašule. Pan Krabs ze Spongeboba by se jim měl poklonit. ()

lesumir

No... dokument u ktereho jsou hollywoodske efekty, je spis pro prihlouple americany, kteri malo co pochopi. RIka to uplne vsechno, co knihy, jenze... clovek, ktery vidi pouze secret a zacne s tim nema sanci. Potreba u ovlivnovani reality, nebo tedy hlavni potreba je trosicku jina, nez jen myslet. Ale zivot to rzhodne meni, byl to muj startovaci mustek, dneska jsem docela dost dale, takze plny pocet za to, ze mi to dost pomohlo. A to jsme byl pred new age docela varovan, ze se mi prihorsi. Kdyis jsem v tom videl sektu, divne praktiky. Dneska je to soucast meho zivota a posunulo mne to jinam. Asi tam, kam jsem se dostat mel. Take to, ze se rika, ze tohle se dostane do rukou jen vyvolenym nebo tem, kteri opravdu neco zmenit chteji a ja tomu verim. Protoze verit je to nejdulezitejsi. Ne, nejsem zadny fanatik, ani prisluhovac nejake sekty, ktera unasi deti a potom s nimi dela ritualy. Vubec ne! ()

Pepinec

Pozitivně smýšlejícím lidem se hodí do krámu i bankrot, takže jo - souhlasím. Je to prosté a samozřejmé, ovšem tenhle dokument má svou formou a délkou tendenci člověka spíš zviklat a odradit, než získat na svojí stranu. ()

Beckett51

Myšlenka skvělá, ale celé je to moc přehnané. Věřím, že pozitivní myšlení má důraz především na psychiku člověka jako takovou, ale abych tejden přemejšlel nad tím, že chci mít doma slona a on se tam zničeho nic objeví, to je jako dost velká kravina. Vemte si děti v Africe. Každý den po celý svůj život si přejí žít lépe, mít dostatek vody, jídla a dobré vzdělání.... z tisíců dětí se to podaří každému řekněme stému (když budu hodně mírný)..... ovšem podle tohoto dokumentu by se to mělo podařit všem. A takovýhle případů jsem během deseti minut našel minimálně padesát. Příjemná a zajímavá, ovšem poněkud nedomyšlená teorie. To je Tajemství. ()

Cappuccino

Z dokumentu si divák odnesie minimálne to, že rozmýšľať pozitívne sa oplatí. Či už tomu človek verí alebo nie, je na každom jedincovi. ()

Ruut

O.K. O.K. nalepil jsem si teda stokorunu nad dveře, abych na ni dycky viděl a čekam jak zbohatnu. Hodně optimismu a pozitivní energie tenhle film nalije do žil. .. Možná to bylo tím pivem, které jsem popíjel při sledování ... ? ()

Tsuki

"Nedokážu říct, co je to za sílu, vím jen, že existuje." - Alexander Graham Bell... Je mi naprosto jasné, že mnoho lidí je vůči takovým věcem skeptických. Říkají "To je blbost!" nebo "Kdo by něčemu takovému věřil." To je na tom to smutné... Já však vím, že to tak je, a tenhle dokument mě jen donutil o těchhle věcech znovu popřemýšlet. Knihu Tajemství jsem nečetla, zato jsem však četla jiné knihy, které obsahují velmi podobné myšlenky a už několik let těmhle věcem věřím. Nejsem tak snaživý člověk, abych si změnila celý život, ale již několikrát jsem se přesvědčila, že tyhle "zákony vesmíru" platí. Takže obsahově bych dokumentu dala 5 hvězd. Nelíbila se mi však úplně forma - dokument byl vytvořen tak, že si jen těžko dovedu představit, že by nevěřícné lidi přesvědčil, protože chvílemi působil jako nějaký hloupý teleshopping plný lží, který má lidem vymývat mozek. Tvůrci to mohli podat trochu jinak. Takhle mám pocit, že to může zaujmout pouze lidi, kteří se už o tuto tématiku v minulosti zajímali a kteří podobným věcem alespoň z části věří. ~(4,3)~ ()

Frajer42

Já se tedy musím přiznat, že jsem svůj život vedl v podobném duchu podstatně dříve, než jsem viděl tento dokument. Asi zkrátka čtu podobné knihy a dívám se na podobné filmy, jako všichni pozitivně myslící lidé v dokumentu. Například v knize Alchymista od Paola Coelha se docela často objevuje věta: ,,Když něco chceš, celý vesmír se spojí, aby ti pomohl." Na tomto základě je vybudován prakticky celý dokument. Ovšem aby přesvědčil všechny zaryté pesimisty, tak přidal několik zázračných vyléčení nevyléčitelných zranění, či chorob za pomoci bezmezné víry. Opravdu nepovažuji za velký objev, že pozitivní myšlení je klíčem ke každému problému či cíli. Moje skromná přání už se mi také všechna vyplnila. Takže jediný problém vidím v názvu dokumentu. Neříkal bych tomu ,,Tajemství" , ale spíše ,,Kurz pozitivního myšlení". 4* ()

MikeCool odpad!

Koukám, že podle amíků (a australanů) jsou v osobním štěstí na nejvyšším peníze a majetek. Tak stupidní a hloupě demagogující dokument nemá obdoby. Čím dál více pochybuji o morální nadstandartnosti amerického lidu. No, není se čemu divit! Tohle byl hodně nevkusný ovlivňující výblitek americké prodakšn! PS: Vím, že je to "australský dokument," ale ta americká spolupráce je zde nechutně cítit! ()

Mia...

Tehle dokument rozhodne dokaze zmenit zivot. K lepsimu. Lide byvaji skepticti a dokazou ho lehce odsoudit. Je to jen na Vas, jak dukladne naslouchate, co tam rikaji, je to jen na Vas, jestli chcete se svym zivotem nekam pohnout a byt stastni. Ja podle toho, co tam vypravi zila uz rok pred tim, nez jsem to videla, ale i tak je nadhera to videt. Znovu a znovu. Popohani to jako motor. Nejsme z ocele a nekdy nam hold dojdou baterky. Takoveto druhy dokumentu mi slouzi jako nabijecka. Stoji to za to! ()

Chrustyn

Co k tomuto dokumentu říct. Rozhodně je po všech směrech poutavý a zajímavý, velice povzbudivý a pozitivní ale dá se brát zcela vážně? Má v sobě velký potenciál, donutit každého, změnit svůj dosavadní život a dokáže povzbudit i člověka, který prožívá fyzickou i duševní bolest. ()