Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

Khumbac

Furt a furt tam omíleli jedno a to samé dokola. Furt a FURT !!! Až mě to uspalo a nasralo. A propo...taky se mi někdy zdá, že se mi celý den sere. Na co šáhnu, to dojebu, ale takový je prostě den. Někdy se holt nedaří. Pozitivním myšlením změníme svůj nadhled, nikoli svět kolem nás. ()

PeterNet

Dokument mě velmi oslovil. Snažím se změnit. Nechci se tady rozepisovat, jak moc mi to pomohlo. Někdo by mě mohl mít za blázna. Zkuste si to sami. Uvidíte. ()

Karush

"Sme sami tvorcami svojho osudu, sme autormi, my píšeme ten príbeh, pero držíme v ruke my a výsledok je len to čo napíšeme." Film s podobnou tematikou Opus. ()

st.jim

Jsem pozitivní člověk, rád se směju a abych pravdu řekl, tak souhlasím, že pokud budu vyzařovat ze sebe pozitivní náladu a energii, lidé určitě budou reagovat jinak, než když se na ně budu mračit a budu nepříjemný. Ale aby mi partička psychologů tvrdila, že když si vystřihnu z magazínu třeba moji oblíbenou AUDI R8 a budu pouze vysílat do vesmíru pozitivní energiii, že ji chci, tak se jednoho krásněho rána probudím a bude mi stát na dvorku......... tak to teda néééé. Takovej naivně pozitivní idiot zase nejsem :DDDD ()

karlik4801

Skvělý dokument, který mě po pár minutách zabavil svým kouzlem. Scény ukazující jak tajemství funguje ušly. Jestli je to pravda, jedná o velmi zajímavý a poutavý dokument, který každý vyzkouší. Já tak trochu věřím že to pravda je. Samozřejmě se najdou i lidé, kteří po pár minutách Tajemství vypnou s pohledem že se jedná o hloupost. To ale nedělejte. Postupně je to zajímavější. ()

Monoxid

Nechápu, jak dokázali natočit tak dlouhý dokument a přitom podat tak málo informací. Popravdě, dokoukala jsem to jenom kvůli tomu, že vedle mě seděla moje nadšená kamarádka...(a já byla zvědavá na příčinu toho nadšení, smůla...) Od tvůrců se dozvíme, že všechno v životě se nám stane v závislosti na tom, na co myslíme a vzápětí to začnou nechutným způsobem rozpitvávat. A to je tajemství celoživotního štěstí. Pak nám sdělí, že neříkají nic nového - věděl to už i ten a ten z toho a z toho století (v čemž mají pravdu, protože stejné myšlenky lze najít i např. v křesťanství, jen by je tam žádný ateista nehledal). Naneštěstí jsem četla i knihu, která je jen záznamem dokumentu + přidáno několik dalších "fantastických" příhod, a moje tolerance k různým názorům utrpěla, když jsem se dočetla, že všechny věci, po kterých toužíme, k nám přivibrují. Nelze však popřít přínos v tom, že velké části lidí, která to shlédne, to opravdu pozitivně změní život... ()

Jolinar

Tajemství je stylový dokument, zajímavě natočený, místy "americky" patetický, přesto poutavý. S hlavní myšlenkou mám ale problém. "Přitáhneme to, na co myslíme." "Stáváme se tím, na co myslíme."Prostě nevěřím tomu, že když si něco budeme ze srdce přát, tak se celý vesmír spojí, aby nám to vyplnil. Nestačí si něco jen přát, myslet na to a ono se to splní. Žádní andělé z nebe nesestoupí, aby nás zachránili. Vesmír nám pomůže, jedině když si pomůžeme sami. Je bez debat, že pozitivní myšlení zvyšuje naše úspěchy, že spíše budeme šťastnější, myslíme-li pozitivně, než když se poddáme negativním emocím...to ale přece není žádné TAJEMSTVÍ. ()

Midori_Mike

Tento snímek mi dokonale otevřel oči. Sice jsem už dřív podvědomě Tajemství využíval, ale tenhle dokument mi to teprve pořádně vysvětlil. Bohužel zpracováním to není dokument zrovna nejdokonalejší, místy je velice repetetivní a natažený, ale tohle všechno mu odpustíte, pokud taky sdílíte ideu o síle pozitivního myšlení. Víc netřeba dodávat, snad jen, že dokument asi není příliš určený pro striktně logicky a materialisticky myslící lidi (i když kdo ví... ) a určitě jej hodně lidí zavrhne s tím, že je to blbost. Ale pak se taky najdou lidi jako já, kterým Tajemství poměrně hodně ovlivní život a změní ho k lepšímu. Tak proč to nezkusit? :) Já dávám jasných 5* ()

Narya89

Pokud jste ještě film neviděli, raději dál nečtěte, protože se chci zamyslet nad samotným obsahem, na kterém podle mě převážně hodnocení filmu stojí. Je známým faktem, že pokud se člověku v životě daří, je spokojený a tuto dobrou náladu přenáší na ostatní lidi, kteří jsou rádi v jeho společnosti, kvůli jakémusi nedefinovatelnému pozitivnímu vyzařování. Naopak, pokud člověka potkávají špatné věci, za které většinou může sám, může se zdát, že se tyto věci dále nabalují, to se už stalo ale každému. Je to proto, že to vážně funguje nebo jen proto, že jsme negativně naladěni a tak se na tyto negativní věci zaměřujeme a podvědomě je hledáme všude? Těžko říct. Tento film se snaží o vysvětlení těchto jevů nabízením obecné teorie, která stojí na koncepci o síle vesmíru. Tato pozitivní energie, která podle mě převážně spočívá v sebevědomí, založeném na předchozích úspěších, je zde brána jako výhradní základ pro spokojený život, bez které toho nedocílíme. Ano, dá se říci, že částečně bych s touto teorií mohla souhlasit, ačkoliv nevím, jestli to tak funguje na základě právě toho sebevědomí, nebo jakési kosmické síly, nicméně zdá se to být funkční. Co mi ale na podobných teoriích vadí je jejich neuvěřitelný extremismus, který např. zde zahrnuje podceňování schopností člověka. Schopnosti jsou irelevantní, člověk se nemusí snažit, stačí věřit a výsledky přijdou sami. Jako vážně? Vážně někdo uvěří tomu, že když mu chodí domů účty (samozřejmě proto, že na ně myslí, ne proto, že se třeba vážně zadlužil?), tak stačí uvěřit, že to budou šeky a jsou to najednou šeky? Ta vyšší kosmická síla za něj všechno zaplatí a začne mu dávat peníze, protože na ně prostě myslí? Just like that, bez přičinění? Jednoznačně ne. Nebo dále, pokud se to domyslí do důsledků, vzniká zde samozřejmě rozpor v přáních jiných lidí, které mohou být protichůdné a co potom, jde o to, kdo chce víc?? Nevím, myšlenka vděčnosti za rádoby samozřejmé věci je hezká a dalo by se s ním souhlasit v tom, že člověk vědomý si spíše toho co má, než nemá, je pozitivněji založen a váží si věcí více. Pokud by to i dejme tomu založili na jakémsi pozitivním zákonu o přitahování dalších pozitivních věcí, řekla bych si Ok, proč ne. Ale když se do toho přimíchá vesmírný obchod, ve kterém si my objednáme věci a oni přijdou, řeknu si Ne, to je nesmysl. Kdyby se to dovedlo do extrému, každý z jedinců ovládajících tuto schopnost by chtěl být prezidentem, vyhrával by ve sportce každý den...jen prostě proto, že by si to představoval. Navíc, pokud člověk má uvěřit něčemu takhle kontroverznímu, potřebuje důkaz. A oni si to dobře uvědomují, proto na to říkají Ano, důkaz získáte, ale až bezvýhradně uvěříte. Pokud pochybujete, vesmír ví, že tomu nevěříte a žádné výsledky se nedostaví. Takže to je to, co mě zaráží nejvíc. Jsem ochotná uvěřit něčemu a zkusit to, ale aby někdo vyžadoval apriorní víru v něco takhle nedokazatelného a sporného, to podle mě ani není v lidských silách, proto tento dokument zůstává na hranici vyvratitelnosti tím, jak málo lidí je rádoby schopno tento "zákon přitažlivosti" ocenit a využívat. Co se týká formy, dokument by mohl být podstatně kratší a případy zázračného uzdravení lidí či změny životního postoje podle mě stále nejsou jednoznačným důkazem, že něco jako tajemství skutečně existuje. Chápu na jaké myšlence to stojí a se základem souhlasím, zbytek je podle mě něco uměle vykonstruovaného a vyznívajícího hodně směle, protože to dělá boha z každého člověka, který v to věří a každý z těchto jedinců pak může přetávářet svět, pomocí mysli, protože on je ten nejvíc skutečný, na kterém všechno stojí a padá, on je tím obdařeným božským jedincem, kterému dělá vesmír poskoka a plní všechna jeho přání. () (méně) (více)

mirec88

Sorry, ale keď každý jeden človek na svete bude celou svojou mysľou myslieť na to, že chce mať všetko bohatstvo sveta, tak neverím, že to môže fungovať a že ten "zákon príťažlivosti" ku každému to bohatstvo pritiahne. A keď to tak funguje, tak prečo deti v Afrike, ktoré určite myslia celou svojou mysľou na to, že chcú mať jedlo, tak prečo ho nemajú? A tak ďalej. Jednoznačne blbosť. ()

drackula

Tvrdiť, že mi tento film zmenil život by bolo prehnané, avšak treba uznať, že mi napravil v poslednej dobe dosť pošramotenú optiku na svet a život ako taký. Niektorý ľudia a pasáže síce vyzerajú ako z teleshopingu a americký štýl prezentácie nemusí sadnúť každému, avšak ide o myšlienku a tá ma dostala. 100% ()

Zagi20 odpad!

Před pár lety jsem poslal do vesmíru myšlenku, že chci slona. Dodneška jsem ho nedostal, a dokud jej nedostanu bude tu pořád svítit odpad. ()

Beer Ceps odpad!

Netvrdím, že pozitivní myšlení nic neovlivní, ale tak, jak je to pojaté v tomhle (dokumentu) je opravdu příšerné. Pak není divu, že každý idiot chodí do talentových soutěží se ztrapnit, jelikož je oblbnut tím, že si každý může splnit svůj americký sen. ()