Grindhouse: Thanksgiving

USA, 2007, 2 min

Eli Roth

Eli Roth

Milan Chadima

http://www.youtube.com/watch?v=ZE7tyW8CYXs&feature=related Eli Roth vymyslel horor, ktorý je na vďakyvzdanie a vrah si berie za obete mladých chlapcov, ktorí budú mať prvý krát pohlavný stik... Keď budem veľký, prevezmem to zaňho:-):-):-)(12.4.2009)

Jako velký odpůrce Rotha musím skřípaje zuby konstatovat, že jeho trajler je v pohodě, ale to se dalo čekat, že si Quentin a Robert tohohle nýmanda, se kterým rádi chodí na pivo a kecají o filmech, ohlídají, aby jim to neposral. Až na to opakované sekání hlav (chtělo by to větší rozmanitost) a ochutnání krve policajtem, které není nablblé, ale vysloveně parodické, ale to je obávám se dost málo nato, abych kvůli tomu celý trajler odstřelil. S ohledem na závěrečnou parafrázi večeře z TCM by se možná dalo spekulovat nad splácáváním dvou odlišných žánrů dohromady (slasherů a exploitation), ale vzal to čert. Má to atmosféru, ty dodané škrábance jsou cool a voiceover geniální. Nicméně si neodpustím jedovatě poznamenat, že Roth by měl do budoucna točit jen fiktivní trajlery:)(2.4.2007)

Tohle připomíná mnohem víc grindhouse než tomu bylo u Don´t, který by byl žánrem nejspíše také horor. Musí se nechat, že Eli Roth (osobně ho mám mnohem radši jako herce v Tarantinových snímcích - Hanební pancharti, Auto zabiják - než jako režiséra) předvedl nápady i efektivnost, takže možná přivodil fandům hororů nebo grindhouseů pravý filmový orgasmus, jenže já nejsem příznivce ani grindhouseů ani hororů, ale celkově vzato velice solidní trailer, ale do kina bych na to asi nešla, přijde mi, že to nejefektivnější a podle tvůrců nejlepší bylo vypovězeno už právě v tom traileru, jako u většiny současných filmů. Navíc žánr horor to není nic pro mě. 55%(1.9.2009)

Nejdřív mi bylo trochu trapné hodnotit trailer, ale budiž. Roth se pochlapil a natočil úžasnou poctu klasickým hororovým trailerům. Vocie-over a několikrát opakovaný název filmu je prostě úžasný, na mysli se mi hned objevila vzpomínka na trailery ze zlaté éry béčkového hororu. Hodně se povedla i hudba. Škoda jen té slabé rozmanitosti vražd, na kterou tu už naráží choze, a také možná až zbytečně přehnané patiny, i když ta výsledný dojem nijak více nekazí. Koukám, že výsledné přijetí je docela zajímavé, ale co se vlastně dalo čekat...(5.4.2007)

Žánr fiktivního traileru je jeden z nejlepších nápadů moderní kinematografie :) každopádně hodně drsná atmosféra vraha na malém městě. Sled skvělých záběrů (nejvíc se mi líbila dekapitace maškary a samozřejmě tělocvična) + obligátní porcování krocana... Z Grindhousů je scénáristicky nejnápaditější a asi i nejbrutálnější. Perfekt. ELi Roth asi nebude až takový idiot :)(20.4.2009)

• - Horror byl natočen v Kladně během filmování snímku Hostel II (2007). (Red John)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)