Grindhouse: Thanksgiving

všechny plakáty
Celý film

Fiktivní trailer, který nám nabízí pohled do městečka, kde začne zuřivě vraždit neviné lidi "fantom", který se neštítí ničeho. A ještě ke všemu si vybere svátek všech správných Američanů - Den díkuvzdání. Eli Roth natočil trailer, který poběží v kinech mezi dvěma filmy Grindhouse. (MareT.)

Celý film

Hellblazer

Roth sa vytiahol, skvelá pocta slasherom zo 70/80 rokov, ktorá je zrejmá od začiatku s jasnou citáciou Halloweenu prípadne Black Christmas a končí parafrázou na večeru u Leatherface. Zlá, miestami až amatérska kamera, hlúpe dialógy, blbí policajti ("It's a blood", "Son of a Bitch"), nahota, originálne úmrtia, toto všetko evokuje staré slashery, ktoré mám tak rád a k tomu množstvo scén, ktoré sa vám zaručene vryjú do pamäte (pochybujem, že niekedy zabudnem napríklad scénu s trampolínou, pripadne znásilnenie "human turkey" za účasti mladého publika) a pritom to celé nemá ani 3 minúty. Navyše ono to naozaj aj vyzerá ako trailer zo 70 rokov, ku ktorému neodmyslitelne patrí opakujúci sa názov "Thanksgiving" a zlý voiceover ("White meat! Dark meat! All will be carved!"), ktorý mimochodom nahovoril sám Eli. Úžasné... ()

Matty

Na ČSFD jde hodnotit i nějaký trailer? Tak u toho nemůžu chybět! Tohle pochopitelně není zcela klasický trailer, spíše zdařilé zpracování několika nápadů zplodivších chorým mozkem Eliho Rotha. Na filmovém materiálu otřesných kvalit tak postupně uvidíme nějaký ten mord, nějaký ten teenagerský sex a nějaký ten (a to především) černý, resp. morbidní, nebo ještě lépe šibeniční humor. Mnohé nápady jsou skutečně ffftipné (trampolína), nicméně je dobře, že nejsou součástí skutečného, celovečerního filmu. Takhle - naakumulovaným na relativně malém prostoru - jim to svědčí mnohem víc. Po animovaném kraťasu Nahnilý ovoce jsem se tak znovu utvrdil v názoru, že čím delší film Roth natočí, tím mizernějšími kvalitami disponuje. ()

Cival

Co si budeme nalhávat, vyrobit něco takového není s odpovídajícím technickým zázemím dvakrát těžké. Stačí nakoukat vzory a pak parafrázovat, variovat a utahovat šroubky. Teď ale Eli pobavil, byť si nemyslím, že jde o nějaký veledílo - místní hororví fanoušci by jej pod Tarantinovou záštitrou natočili stejně tak, protože jde jen o extrémní nápodobu. Stylovost zajištěna předem. Výrokům o genialitě se směju, trailer ale good. ()

ondrula

Tak docela dost mě překvapilo, že tam hraje Liliana Malkina, estonská herečka, která žije v Praze, dobře známá z filmu Kolja. Jinak bych nejvíc vyzdvihl atmosféru hororů sedmdesátejch/osmdesátejch let, kterou trailer vystihuje, zvláště pak hlas oznamující "Thanksgiving". Mimochodem, nechápu, proč pan režisér Eli Roth za posledních pět let natočil akorát dva trailery. ()

2-Xtreme

"Násilie je fajn" no keďže Eli Roth ma svojím Cabin Feverom a z časti i Hostelom presvedčil, že on násilie natočil vie a v Hosteli sme ho videli dosť realisticky(škoda, že celý film sa nedržal v tom duchu) tak i tento trailer je sakramentsky drsný. Prvé ohlasy sú rozporuplné, jedna strana vraví, že je to shit, a tá druhá vrátane mňa vraví, že je to skutočne dobré dielo. Možno tá prvá kategória ľudí to vraví len preto, že nemajú pochopenie o čo vlastne Rothovi išlo. Nemôžeme to brat ako obyčajný trailer na ďalší film. Toto je z časti recesia a pocta pre horory 70.-80. rokov. Ako ste si už z názvu mohli domyslieť ide o Deň Vďakyvzdania(to je sviatok v USA :) a cez tento deň sa v meste konajú oslavy, centrum je zaplnené obyvateľmi mesta, poniektorý hlavne ten mladší ročník to oslavuje po svojom v zaparkovanom aute niekde v súkromí a polícia rieši vraždu a nie jednu. V tento krásny deň prichádza neznámi vrah. V trailery vidíme určité úseky z filmu, keďže tu sa film konať nebude jednotlivé scény sú možno o niečo dlhšie než v klasickom trailery. Sú zamerané hlavne na tie šťavnaté scény. Vrah zabíja hlava nehlava, a s tými hlavami teda nešetrí... Ak mal niekto niekedy možnosť vidieť nejaký trailer na film zo 70. rokov poteší ho to, že aj Roth to spravil tak ako sa to v tej dobe robilo a to, že skoro po každej scéne prichádza na rad stále ten istý záber a rozprávač traileru povie meno filmu "Thanksgiving" to ma milo prekvapilo, kto vie koľko trailerov z toho obdobia má Roth napozeraných :) Mne sa trailer páčil hlavne v tom, že Roth dokázal cca do troch minút zahrnúť, trochu erotiky, čierneho humoru a samozrejme kopu násilia. Veľa ľudí sa pohoršovalo na zobrazenie policajtov, ktorý prídu na miesto činu, vidia tam krv a vtedy jeden z nich olíže tú krv a vyhlási "It´s a Blood" :) neviem prečo by som sa mal na tom pohoršovať, veď ide o totálny vtip. A nebol by to Eli Roth kedy si tu aj on sám nezahral a dokonca v scéne s ktorou mal opletačky s komisiou MPAA. Tej sa tá scéna nezdala vhodná pre raiting "R" a tak celého Grindhouseu chceli napariť NC-17(nie len pre túto scénu, ale aj pre ďalšie) Ide o scénu s orálnym sexom a zároveň s vraždou. Že si to neviete ani len predstaviť, no znie to naozaj zaujímavo keď to píšem, ale je to tak. Ten trailer je tak blbý až je geniálny. Blbý pretože všetky dialógy čo môžeme počuť sú totálny trápne, hlavne tí policajti to zaklincovali. A k tomu ten zrnitý a starý obraz sa mi nesmierne páčil. U mňa Roth zabodoval a ten koniec, sila... ()

• Horror byl natočen v Kladně během filmování snímku Hostel II (2007). (Red John)