Grindhouse: Thanksgiving

všechny plakáty
Celý film

Fiktivní trailer, který nám nabízí pohled do městečka, kde začne zuřivě vraždit neviné lidi "fantom", který se neštítí ničeho. A ještě ke všemu si vybere svátek všech správných Američanů - Den díkuvzdání. Eli Roth natočil trailer, který poběží v kinech mezi dvěma filmy Grindhouse. (MareT.)

Celý film

movie

Eli Roth by měl svůj kraťas (fiktivní trailer ke Grindhouse) rozhodně realizovat v celovečerním formátu, byla by to ohromná legrace. Přísáhám že kdyby tohle byl trailer ke skutečnému filmu z 80. let (vypadá to božsky), nechal bych si zlámat ruce abych to mohl vidět. Takhle je to jen takový mokrý sen za který nedám víc než tři hvězdičky. ()

Hellblazer

Roth sa vytiahol, skvelá pocta slasherom zo 70/80 rokov, ktorá je zrejmá od začiatku s jasnou citáciou Halloweenu prípadne Black Christmas a končí parafrázou na večeru u Leatherface. Zlá, miestami až amatérska kamera, hlúpe dialógy, blbí policajti ("It's a blood", "Son of a Bitch"), nahota, originálne úmrtia, toto všetko evokuje staré slashery, ktoré mám tak rád a k tomu množstvo scén, ktoré sa vám zaručene vryjú do pamäte (pochybujem, že niekedy zabudnem napríklad scénu s trampolínou, pripadne znásilnenie "human turkey" za účasti mladého publika) a pritom to celé nemá ani 3 minúty. Navyše ono to naozaj aj vyzerá ako trailer zo 70 rokov, ku ktorému neodmyslitelne patrí opakujúci sa názov "Thanksgiving" a zlý voiceover ("White meat! Dark meat! All will be carved!"), ktorý mimochodom nahovoril sám Eli. Úžasné... ()

ondrula

Tak docela dost mě překvapilo, že tam hraje Liliana Malkina, estonská herečka, která žije v Praze, dobře známá z filmu Kolja. Jinak bych nejvíc vyzdvihl atmosféru hororů sedmdesátejch/osmdesátejch let, kterou trailer vystihuje, zvláště pak hlas oznamující "Thanksgiving". Mimochodem, nechápu, proč pan režisér Eli Roth za posledních pět let natočil akorát dva trailery. ()

MM_Ramone

Toto je najlepšia vec od amerického režiséra Eliho Rotha, čo som doposiaľ videl. Krátky, fiktívny trailer na starý, béčkový slasher horror. Je to jeden z niekoľkých podobných úletov, ktoré sa objavili v retro horrorovom projekte "Grindhouse". Originálna a vtipná myšlienka natočiť upútavku na neexistujúci film. *** ()

P/\/EL

taky supr fejktrajler.....je tam daleko víc moderních prvků....ale...né.....styl..nadsázka......PS: na yt píšou, že se to prej točilo v Čechách, nj, mi to mělo dojít, když vidim ty český jména..ta grandma mi je nějaká povědomá..jinak Eli Roth je nepochybně dost zvrácenej a v nechuťárnách se přímo vyžívá, když to ale kombinuje s takovym černym humorem, tak to funguje zcela jinak...jeho oblíbenosti: http://www.youtube.com/watch?v=bFHpxdJCerY ()

• Horror byl natočen v Kladně během filmování snímku Hostel II (2007). (Red John)