Zorro: Meč a růže (TV seriál)

• Kolumbie

Zorro: La espada y la rosa

Telenovela / Romantický / Drama / Dobrodružný

Kolumbie / USA, 2007, 122x45 min

• Rediik

Do teď nedovedu pochopit, jak má kamarádka dokázala zhlédnout celou telenovelu, aniž by neutrpěla psychickou újmu. :D Já jsem viděla dohromady asi 5 dílů (a to necelé) a asi bych po dalších nějakou újmu utrpěla. Ale není to první a ani poslední telenovela tohoto typu, takže se můžeme těšit na další a další(no, třeba někdy překvapí:)).(24.8.2011)

• heyda

Telenovely mají jednu výhodu a jednu nevýhodu. Nevýhodu, že jsou to většinou blbosti, výhodu, že se zde ukáže dost jihoamerických krásek, čímž se mi potvrzuje pravidlo, že Jihoameričanky jsou se Slovankama (Češky, Slovenky, Rusky atd.) nejhezčí na světě. Takže k samotnému počinu. Příběh typicky hloupý jako u každé telenovely, ale herci mají docela charisma. A za překrásnou Marlene Favela prostě tu jednu hvězdičku dát musím.(30.9.2009)

• Caelos

Tak tohle bylo nejhorší probuzení po flámu, jaké jsem kdy zažil. Rozlepil jsem oči, hmátl po ovladači a zapálil si cigáro. Pak jsem málem uhořel, protože mi to cigáro málem vypadlo z huby. To co se dělo na obrazovce by se dalo přirovnat k proudu zvratků a sraček tekoucích s obrazovky. Je to příšerné.(7.3.2009)

• Jazzzz

No FUJ! Tohle není vtipné ani hezké ani romantické - je to odporné. Herec který hraje Zorra má zakrytou víc jak půlku obličeje a přesto je pořád krajně nesympatický. Místo muže s maskou zde je žena se železnou maskou a výlevy Esmeraldy mě opravdu dojmout nedokážou. Mnozí se podiví proč se na takové braky vůbec koukám, ale odpoveď je jednoduchá - po ránu se člověku nechce z postele a ovladač byl tak daleko... že já hlupák z té postele nevylezl a nepřepnul to... :-((17.2.2009)

Mexičanům a kolumbijcům jdou telenovely od ruky, to se jim musí nechat, na to jsou odborníci. Ne všechny jsou sice zářné kvality, dobrých námětů a příjemných herců, ale opravdu se mezi nimi najdou dobré, takže proč je házet mezi odpad. Vždyť se v podstatě jedná o úplně normální seriály, byť možná poněkud zdlouhavější, za to ale se skvostným happyendem:-), teda někdy. A tahle story o Zorrovi mezi špatné nepatří. Neviděla jsem sice každý díl, že bych u toho vysedávala a lačně ráno (teda dopoledne) vyhlížela pokračování, to zase ne. Nechci orodovat za telenovely, ale taky proti nim nic nemám. Tato mi prostě přišla tak nějak na čistý průměr, tedy 50 %. I když mě nechytla od začátku, změnilo se to tak v půlce, když celý seriál začínal nabývat s postupem času na zajímavosti. A ejhle, konec byl bombastický, i když očekávatelný, co se týče Zorra a Esmeraldy. Ale tedy vzájemné zamordování dalších hlavních představitelů… Noooo. Tři hvězdičky a docela fajn podívaná, alespoň jednou. A má to krásnou znělku.(11.8.2009)

• - Píseň "Amor gitano" nazpíval Alejandro Fernandez spolu s Beyonce. Jelikož ovšem Beyonce neumí španělsky, naučila se vždy jen část textu, kterou následně zazpívala. (fiLLthe3DD)

• - Natáčení započalo 8. listopadu 2006 v Bogotě. Dále se filmovalo například ve Villa de Leyva, jenž svým vzhledem připomíná koloniální vesnici. Celé natáčení probíhalo v Kolumbii. (fiLLthe3DD)

• - Postavu Zorra vytvořil v roce 1919 americký spisovatel Johnston McCulley. Scénář zpracoval venezuelský spisovatel Humberto "Kiko" Olivieri, fanoušek seriáluZorro (od r. 1957). V tomto seriálu má navíc jedna z postav Humbertovo příjmení Olivieri. (fiLLthe3DD)