Zorro: Meč a růže (TV seriál)

• Kolumbie

Zorro: La espada y la rosa

Telenovela / Romantický / Drama / Dobrodružný

Kolumbie / USA, 2007, 122x45 min

• heyda

Telenovely mají jednu výhodu a jednu nevýhodu. Nevýhodu, že jsou to většinou blbosti, výhodu, že se zde ukáže dost jihoamerických krásek, čímž se mi potvrzuje pravidlo, že Jihoameričanky jsou se Slovankama (Češky, Slovenky, Rusky atd.) nejhezčí na světě. Takže k samotnému počinu. Příběh typicky hloupý jako u každé telenovely, ale herci mají docela charisma. A za překrásnou Marlene Favela prostě tu jednu hvězdičku dát musím.(30.9.2009)

• Rediik

Do teď nedovedu pochopit, jak má kamarádka dokázala zhlédnout celou telenovelu, aniž by neutrpěla psychickou újmu. :D Já jsem viděla dohromady asi 5 dílů (a to necelé) a asi bych po dalších nějakou újmu utrpěla. Ale není to první a ani poslední telenovela tohoto typu, takže se můžeme těšit na další a další(no, třeba někdy překvapí:)).(24.8.2011)

• Shakaar

telenovela, která si zákeřně dala za jméno Zorro...ovšem popravdě se Zorrem to má velice málo společného...kromě klasických stupidních dialogů o hovně, mají navíc nesympatické obsazení ( kdyby aspoň hlavní protagoniska byla hezká )...a ještě něco Zorro, který má předkus jako králik a kterého by i s z čelenkou poznal každý...no škoda mluvit, pokud opravdu tenhle serial na něco útočí tak o cenu nejhoršího a nejstupidnějšího seriálu aktuální doby.(4.5.2009)

• Caelos

Tak tohle bylo nejhorší probuzení po flámu, jaké jsem kdy zažil. Rozlepil jsem oči, hmátl po ovladači a zapálil si cigáro. Pak jsem málem uhořel, protože mi to cigáro málem vypadlo z huby. To co se dělo na obrazovce by se dalo přirovnat k proudu zvratků a sraček tekoucích s obrazovky. Je to příšerné.(7.3.2009)

• Agatha

Na této telenovele mě zaujala úvodní písnička od Beyoncé a na ní docela dobře udělané temperamentní motivy. Jedna z mála telenovel kde se její hrdinové ustavičně nemodlí k Bohu, Panně Marii, Panence Gvadalupské , k ďáblu atd.:-) Dialogy se celkem i dají snést, rozhodně nejsou debilní, to se pozná už podle první věty. A musím uznat, že se tvůrci snažili i o nějaký ten humor. "Herci" jsou jakž takž a dobová výprava taky docela ujde. Sice nedoufám, že se dokoukám do posledního dílu, ale jako oddychovka to docela funguje.(20.2.2009)

• - Postavu Zorra vytvořil v roce 1919 americký spisovatel Johnston McCulley. Scénář zpracoval venezuelský spisovatel Humberto "Kiko" Olivieri, fanoušek seriáluZorro (od r. 1957). V tomto seriálu má navíc jedna z postav Humbertovo příjmení Olivieri. (fiLLthe3DD)

• - Seriál měl původně začít příjezdem Diega de la Vegy/Zorra (Christian Meier) ze Španělska do Los Angeles, nakonec to však tvůrci změnili (s tím, že Zorro je již v Los Angeles „zavedený" hrdina) a do L.A. přijíždí hlavní hrdinka Esmeralda (Marlene Favela) se svou rodinou. (fiLLthe3DD)

• - Píseň "Amor gitano" nazpíval Alejandro Fernandez spolu s Beyonce. Jelikož ovšem Beyonce neumí španělsky, naučila se vždy jen část textu, kterou následně zazpívala. (fiLLthe3DD)