The Conrad Boys

USA, 2006, 94 min

Justin Lo

Velmi zajímavé dílo, jen co je pravda. A platí to dvojnásob, jelikož jde o debutový snímek (což je fakt, který bych skutečně nehádal). Příběh je bohužel dosti naivní, což od jisté chvíle brání divákovi sžít se dostatečně s postavami, přičemž něco podobného platí i o jejich chování, které sice není přímo naivní, ale za vlasy přitažené určitě. Herci ovšem v rámci možností splnili své úlohy na jedničku a na film se tedy příjemně dívá. A navíc ta hudba (!) - není jí sice tolik, kolik by tomuto snímku slušelo, ale když ji slyšíte... tak je to něco.(22.5.2011)

Na to, že si to mladý chlapec točil sám, je to velice slušný počin. Absolutně netuším, jestli se jedná o autobiografii nebo ne, ale na tom vůbec nesejde. Osobně se spíš přikláním k tomu, že to, co hlavní hrdina prožil, byla i část Loova života. Ony autobiografie vůbec jsou nejvíce uvěřitelné, vycházejí z reality, nikdo si na nic nehraje a nic si nevymýšlí. Naproti všem útrapám se však objeví sympatický kluk, který ovšem není takový správňák, za jakého se vydává. Zkrátka je to taková sobotněodpolední oddychovka, ovšem ne každý se ztotožní s náplní filmu.(28.5.2014)

Příjemná podívaná. Na debut je režie velmi jistá, i herci jsou skvělí a sympatičtí (a otec je blízkým dvojníkem Clinta Eastwooda). Jenže co je to platné, když film má neskutečně naivní scénář.(26.5.2010)

Toto je film, který je jeden z mnoha na gay tématiku. Toto téma je velice zajímavé, jelikož ukazuje, že mezi námi jsou lidé, kteří nemusí mít sexuální orientaci shodnou jako většina. Přiznání si této orientace je pro každého dotyčného více než těžké. Zde bylo toto téma velice hezky zpracované, ukázka, že gayové jsou i odpovědní, citlivý a lidé myslící na okolí. Režizér Justin Lo v tomto debutu ukázal, že má nakročeno k velice dobrým filmům, které jdou vyrobit i za menší peníze, než klasické trháky. Navíc téma coming outu je neprozkoumaná oblast kinematografie. V této oblasti je potřeba aby se angažovali mladí režizéři a u kázali, jak to ve společnosti je. Tento film každopádně doporučuji, pro lidi kteří netrpí společenskými předsudky a chtějí poznat i soukromí lidí, kteří nejsou mezi námi vidět a neřídí se "klasickými" konvencemi.(31.5.2010)

Neuvěřitelně civilní film. Skládám poctu pouze devatenáct let starému režisérovi, který ve filmu hraje hlavní roli. Doufám, že se režii bude i nadále věnovat, a to i v jiných tématech. Na tomto filmu mě nejvíc fascinuje, že vztah mezi dvěma kluky a nutnost starat se o mladšího bratra, je zde podávána bez jakékoliv politické agitky. Prostě kluk se musí starat o svého mladšího bratra a ještě k tomu o nezodpovědného přítele. A do toho příběh otce, snažícího se nalézt cestu ke svým dětem.(3.12.2009)