Reklama

Reklama

Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka

(seriál)
Loutkový / Pohádka / Rodinný / Komedie
Československo, 1972, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Příběhy Spejbla a Hurvínka znají děti skoro na celém světě. Veselé příběhy taťuldy Spejbla, který všechno zná a umí, ale nikdy jeho počínání nekončí bez komplikací. Jeho "vzorného" synka Hurvínka, kamarádky Máničky a její bábinky - paní Kateřiny a chlupatého psa Žeryka. Černobílý seriál.

Názvy jednotlivých epizod :
1. Skok do neznáma
2. Žerykovo cvičení
3. Zlatý dřevák
4. Žerykovi k narozeninám
5. Mikuláš
6. Příliš Štědrý večer
7. Co je to halekačka
8. Zemětřesení
9. Si pořádně zařádit aneb není nad duet
10. Udobření
11. Spejblovi k narozeninám
12. Hurvínek zas jednou šaškuje
13. Vysvědčení (Karlos80)

(více)

Recenze (46)

kingik 

všechny recenze uživatele

Znám od lipových loutek Spejbla a Hurvínka lepší příběhy než přinesla tahle série. Zvláště ty na starých gramofonových deskách byly velmi dobré, ale tady je to spíše dobré na rozjezd před sérií o dva roky mladší a mnohem známější Znovu u Spejbla a Hurvínka. Tam dostaly večerníčkovské příběhy teprve punc vyjímečnosti a byly barevné narozdíl od těchto nebarevných příběhů na kterých je stáří až nepříjemně znát a to hlavně po stránce kvality či spíše nekvality obrazu. Bavil jsem se na 60% ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Tyto nejstarší scénky Spejbla a Hurvínka jsou asi nejlepší. Díval jsem se na to teď po letech s dětmi a přiznávám, že jsem se nejednou trhal smíchy, např. když Hurvínek "vaří" na klavír v díle "Pořádně si zařádit". Taky se přiznám, že mne fascinuje, když Hurvínek ve vhodnou chvíli zahýbe vypoulenýma očima... ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele

Jako dítě jsem je miloval, ovšem současné sledování tohoto večerníčku mě trochu zklamalo. Děj je totiž dosti statický, a kvalita humoru proměnlivá. Samozřejmě, že pointy dílů "Vysvědčení" nebo "Spejblovi k narozeninám" jsou výborné, ovšem některé jiné díly, třeba "Zemětřesení" nebo "Žerykovy narozeniny" zase tak dobré nejsou. Celkový dojem: 70% ()

type_B 

všechny recenze uživatele

Návrat archaických forem IV: V tomto seriálu se vlivem jeho stáří (rozuměj stáří loutek a celé dvojky) splétá staré s novým a nelze ho proto zpětně asociovat s vlastní minulostí, neb minulost ústřední dvojice tu minulost osobní přebíjí. Koncepce rodiny, která funguje i přes absenci matky, je pro mě nepochopitelná, rozbíjí tradiční model a nahrazuje klasický model matka-otec-děti zesíleným vztahem otec-děcko, potažmo dokonce otec-syn v prostředí prvorepublikové chudoby. Taťuldy a jeho utrápené lysé hlavy mi bylo vždycky neskonale líto. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické 3* nechci snižovat kvality těchto seriálů natož světoznámého divadla Spejbla a Hurvínka, ale je fakt, že v dětství mi černobílý ani barevný večerníček s nimi nijak neuchvátil. Stejný pocit jsem měl i při krátké repríze 2 dílů. Vzpomínám si, že na gramofonových deskách mě jejich příběhy asi bavili o něco víc, takže toto zpracování víc než tři hvězdičky ode mě nedostane, ale věřím že má dostatek svých fanoušků. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Jedná se o první epizodu, ve které se neobjeví Mánička. (SONY_)
  • Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)
  • Jedná se o první epizodu, ve které se neobjeví pan Spejbl. (SONY_)

Reklama

Reklama