Až já budu královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 40 min

Eva Košlerová

Zdeněk Marat

Velmi příjemná pohádka, která sice neskýtá žádné velké překvapení či akci, avšak pobaví a zahřeje na srdci, přičemž se u ní člověk vůbec nenudí. Naďa Konvalinková je správná a milá víla a Ladislav Pešek jako Krajcvajc je taktéž bezvadný děda-čarodějník. Ostatní herci podali také výborné výkony i přes malou možnost se předvést publiku.(7.4.2010)

• Romanstekl

Velice podprůměrná nízkorozpočtová pohádka... V prvních chvílích zpívající Žilková, kterou přezpívává někdo jiný, ve skutečnosti otevírá pusu jinak, nebo dokonce vůbec. Děj od prvního obrazu prokouknutelný až do konce, herecké výkony také nic moc. Ať se budu snažit sebevíc, tohle mě prostě vůbec nebaví, s prstem v nose vymyslím 3 takové pohádky :)))(9.1.2015)

• kocik1

Pepička mnoho fištrónu nepobrala, jinak by si těžko nechala od kouzelného závoje jen napéct pár dortů. Poradila bych jí, ať se poptá třeba Marfušky, co všechno si jeden může přát, když má volnou ruku:-)). Na druhou stranu, kdyby byla Pepička chytrá, princ Lucián by si ji zřejmě nevzal, páč by ho intelektově výrazně převýšila. Jojo, Až já budu princezna není totéž jako Princové jsou na draka. Tady je totiž na draka celá pohádka.(29.10.2017)

Komentář obsahuje spoiler. Princ Lucián nebyl ještě dítě, jak ho stákle viděla sama královna, ale rozmyzlený a namyšlený hajzlík, který potřeboval klepnout přes své princovské prstíky. Do takové osoby se zamilovala pekařka Pepinka, která pro samou lásku k princovi neměla čas na pečení. Proto jí musela přijít na pomoc moudrá víla Marcipánka v podání Nadi Konvalinkové. Ta měla plné ruce práce, aby všechno dala do pořádku a samozřejmě pomohla Pepince v jejím vytouženém cíly. Milena Dvorská byla jako stvořená pro role královen. Veroniku Žilkovou zrovna moc dvakrát nemusím, ale tady mi přišla docela roztomila a ty její rozpustilé culíky mi připadaly šílené. Ladislav Pešek co by dědek Krajcvajc neměl chyby a stejně na tom byl Vladimír ráž. Nápad s marcipánovými šaty považuju za originální. To myslím ještě v žádné pohádce nebylo a nebo bylo?(31.8.2011)

Z pohledu logiky naprostý nesmysl o spiknutí krále, víly a čaroděje proti královně, která se jako jediná chovala rozumně. Ostatní se rozhodli, že infantilního prince ožení s jednoduchou pekařkou. O to se snaží 6 herců (královská rodina si chodí sama do pekárny, na sloužících se šetří) ve třech kulisových scénách. Z pohledu dětí pohodová pohádka o naplněné lásce a napraveném budižkničemovi, s milými herci, občas s vtipem a celkem hezkými kulisami.(27.10.2017)