poster

Až já budu královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 40 min

Scénář:

Eva Košlerová

Hudba:

Zdeněk Marat
(další profese)
 • honajz
  **

  Ještě že je to tak krátké. Naprosto tuctová a nezajímavá nanynka z pekárny, nerozhodný a namyšlený princ, který není rád, když se umaže, královna, jejímž negativem má být to, že neumí upéct koláč, král, který si tu bžundu užívá po svém, a pak jedna trhlá víla a bláznivý čaroděj, kteří zpunktují věci, aby se děly podle nich. A v tom mi přijde pohádka divná a málo výchovná. Ok, princátko bylo třeba napravit, aby nemělo nos moc vysoko, ale jinak to celé skřípe, lidé jsou nuceni dělat něco, co nechtějí a možná je proti jejich povaze, takže fakt netuším, jestli princ s pekařkou budou šťastni jen proto, že holka občas upeče koláč - jako pro vztah by to asi nemělo být až tak podstatné, a přitom se holka jinak jeví jako pěkná nána, které kdyby víla nepomohla, tak je nánou pořád. Jenže tu nikdo neměl potřebu napravovat. Takže nakonec je v pohádce nejlepší, jak si s nadhledem užívá svou roli krále Vladimír Ráž.(25.6.2018)

 • rakovnik
  ***

  Z pohledu logiky naprostý nesmysl o spiknutí krále, víly a čaroděje proti královně, která se jako jediná chovala rozumně. Ostatní se rozhodli, že infantilního prince ožení s jednoduchou pekařkou. O to se snaží 6 herců (královská rodina si chodí sama do pekárny, na sloužících se šetří) ve třech kulisových scénách. Z pohledu dětí pohodová pohádka o naplněné lásce a napraveném budižkničemovi, s milými herci, občas s vtipem a celkem hezkými kulisami.(27.10.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Zkuste si reálně představit být oblečen do marcipánu. Marcipán miluju, ale tohle ... no fuj. Přišlo mi to odporné už jako dítěti. A to mi v dětství nevadily věci, jako že do doby objevení víly vcelku racionálně se chovající pekařka (nakolik je rozdávání pečiva racionální, protože, pokud jste si všimli, v pekařství nikdo neplatil) se najednou začala chovat jako naprostý trotl, nebo postup královny při pečení koláče. O tom, jak král pekařku jmenoval královnou za účelem upečení koláče už ani meditovat nebudu. Vlastně jediné dobré na tom je to, jak si roli kouzelného dědka užíval pan Pešek, že král Ráž si evidentně pochutnával na koláčích a pak tedy předpokládám koláče samotné.(27.6.2018)

 • Romanstekl
  *

  Velice podprůměrná nízkorozpočtová pohádka... V prvních chvílích zpívající Žilková, kterou přezpívává někdo jiný, ve skutečnosti otevírá pusu jinak, nebo dokonce vůbec. Děj od prvního obrazu prokouknutelný až do konce, herecké výkony také nic moc. Ať se budu snažit sebevíc, tohle mě prostě vůbec nebaví, s prstem v nose vymyslím 3 takové pohádky :)))(9.1.2015)

 • blackrain
  *****

  Komentář obsahuje spoiler. Princ Lucián nebyl ještě dítě, jak ho stákle viděla sama královna, ale rozmyzlený a namyšlený hajzlík, který potřeboval klepnout přes své princovské prstíky. Do takové osoby se zamilovala pekařka Pepinka, která pro samou lásku k princovi neměla čas na pečení. Proto jí musela přijít na pomoc moudrá víla Marcipánka v podání Nadi Konvalinkové. Ta měla plné ruce práce, aby všechno dala do pořádku a samozřejmě pomohla Pepince v jejím vytouženém cíly. Milena Dvorská byla jako stvořená pro role královen. Veroniku Žilkovou zrovna moc dvakrát nemusím, ale tady mi přišla docela roztomila a ty její rozpustilé culíky mi připadaly šílené. Ladislav Pešek co by dědek Krajcvajc neměl chyby a stejně na tom byl Vladimír ráž. Nápad s marcipánovými šaty považuju za originální. To myslím ještě v žádné pohádce nebylo a nebo bylo?(31.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace