Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

castor

Galapárty pro prominentní hosty se změní v předem prohraný boj s plameny. Oheň odřízl všechny možné cesty a proměnil slavnostní večer v peklo, díky kterému tu máme jednu z nejlepších ukázek katastrofického žánru. Klasika, která ani po letech zdaleka neztrácí nic ze své působivosti. Oheň se bez klepání šíří a bankovní konta v situaci života a smrti nic neřeší. 85%!! ()

gogo76

"Mali by to nechať tak. ako pomník ľudskej hlúposti..." Veľmi kvalitný katastrofický film, ktorý smelo môže konkurovať aj dnešným, trikovo podstatne lepšie nadupaným filmom a to hlavne pre to, že má tromfy a kvalitu aj tam, kde tie dnešné nemajú. Videl som to niekoľkokrát a dnes som mal po dlhšej dobe opäť chuť práve na takú klasiku. A viete čo? Znova som si to užil. Paul Newman a Steve McQueen? No proste paráda...100%. ()

Big Bear

Jeden z mých prvních filmů, jehož kopii jsem vlastnil na videokazetě:-)a který jsem viděl snad 10x. Skupinka lidí zůstane odříznuta při požáru mrakodrapu v posledním patře. Hoří dole, takže komínovým efektem se oheň postupně dostává nahoru. Hasičáky nefungují (úspora stavitele), hasiči se nahoru nejsou schopni dostat, vrtulník ze střechy nestíhá pobrat i při neustálém otáčení všechny lidi, protože přímoúměrně se blíží oheň a navíc se nahoře tvoří ohněm turbulence. Vyhlídkový přeplněný výtah při panice přetížením spadne a tak je zbylá společnost nahoře totálně odříznuta od jakékoliv záchrany. Párty snobů v horním patře se rázem mění v boj o život a jak to také v podobných okamžicích chodí, dochází k tříbení charakterů jednotlivých jedinců. Máme zde srágory, hrdiny i padouchy, kteří se snaží jednat na vlastní pěst na úkor ostatních. Ve filmu se objevila tehdejší ,,top twenty " Hollywoodských špiček. Ve filmu se v jedné z hlavních rolí objevil i stařičký avšak stále charismatický Fred Astaire. Tenhle film určitě stojí za vidění! 4 hasičáky. * * * * ()

Marigold

Před dávnými časy ten, kdo neviděl Skleněné peklo, byl naprosto mimo. Maminka mi ten film nechtěla dovolit, takže jsem si musel pár let počkat, ale nakonec ani co většímu mi tahle špička mezi katastrofickými filmy náramně zachutnala. Skvěle vystavěný příběh podle pravidel žánrů, výtečné herecké výkony a napětí do poslední minuty. Tak sa robí katastrofa! Lepší než knižní předloha a všechny katastrofické filmy, které znám. Dokonce ani efekty nepůsobí dnes nijak směšně... ()

HOCKEYKA

Ukážkový prototyp vysokokvalitného katastrofického veľdiela,ktoré naštastie postráda akékoľvek žánrové prvky sci-fi a iné atribúty súčasných katastrofických filmov.Mám pocit,že s nástupom ultramodernej filmárskej techniky upadol tento žaner do pekelných sfér nepozerateľnej ničoty,ktorá vo svojich útrobách pomaly a s ťažkosťami stravuje filmy ako 2012,Proroctvo,ci trápnu Vojnu svetov..Čo sa týka Skleneného pekla,už ako malý fracek som si uvedomovala,že tento film v sebe nesie určité posolstvo,ktoré nemožno ignorovať.Dnes,samozrejme,viem,že ide o revolučný filmársky počin,ktorý svojho času stál jeho tvorcov obrovský kusisko roboty a finančných prostriedkov.Dnes viem, že zlatá éra filmu,keď žili herci ako Paul Newman,Steve McQueen,či Fred Astaire,herci,ktorí hrali srdcom a boli takí strašne odlisní od tých dnešných...no skrátka, že je to všetko nenávratne preč.Ospravedlňujem sa za sentiment,ale tak to cítim,dokonca aj pri pohľade na horiaci mrakodrap. ()

• Jako základ imaginárního mrakodrapu posloužila budova Hyatt Regency v San Franciscu včetně jejího venkovního výtahu. Horních 15 pater bylo postaveno na ranči studia Fox v Malibu. Po skončení natáčení tu část mrakodrapu po dlouhá léta zůstala jako atrakce. (Hans.)
  • William Holden (Jim Duncan) získal během natáčení vůči Faye Dunaway (Susan) silnou averzi. Poté, co ho nechala čekat a dorazila na filmování o 2 hodiny později, jí Holden dokonce vyhrožoval fyzickým násilím. (Mikino00)
  • Z padesáti sedmi kulis, zhotovených pro film, zůstalo po skončení natáčení stát osm. (džanik)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson