Ztráta diamantové slzy

The Loss of a Teardrop Diamond

Drama / Romantický

USA, 2008, 102 min

Snaha o působivé drama je průhledná od prvních minut, atmosféra vyšší třídy je krášlena možná až trochu násilím a vůbec všechno je tu sice dobré, ale zároveň až příliš mělké a neurážející. Do postav chvíli vidím a v další moment už zase jednají podle příliš chtěného scénáře. A polovičatost se týká i hereckého ansámblu. Bryce jede naplno, ale scénář jí občas dává až příliš očividně za úkol "prozářit celou místnost" a stejně tak Chris Evans leccos zvládne, ale v čistě dramatické roli je to z jeho strany místy lehká křeč. Zkrátka rozpolcený film po všech stránkách a tím pádem v důsledku i lehce zapomenutelný.(28.3.2011)

Příjemné, všedně nevšední drama s prvky romance zasazené do prostřední "smetánky" amerického jihu na počátku 20. let minulého století. Co je zajímavé? Jak různým a přesto lidsky pochopitelným způsobem přistupují k osobním citům, společenské etiketě, odpovědnosti k blízkým i svému okolí dva lidé z různých sociálních tříd, Jimmy a Fisher...(9.5.2014)

• Heroine

Nemohla jsem si pomoct, ale skoro každá scéna mi připadala strašně trapná. Mohly za to hlavně dialogy, a místy příšerné chování postav. Nebyl tam prostě vůbec nikdo, kdo by se choval tak nějak přirozeně, a ne jako pod vedením hysterického, homosexuálního dramatika. Nepřišlo mi to jako příběh o lásce, ani o zradě. Spíš jako jeden večírek plný nesympatických, hysterických a protivných lidí. Dallas Howardová ani Evans to přitom nijak nekazí svým vzhledem, dokonce se do té doby docela hodí. Ale kvůli větám typu "a co se týká mne, milovat mne asi nedokáže nikdo. Ale zvykneš si na mne, Jimmy!" se pro mne stal celý film naprosto neseriózním.(6.6.2012)

Krásný film, z trochu krátkým dějem, ale zato s (podle mě) brilantním hereckým výkonem ze strany Bryce Howardové. Bohužel jsem si ale z filmu odnesl dost negativní postoj k Chrisi Evansovi. Nezaslouženě samozřejmě, ale kdo film viděl, pozná, že jím ztvárněná postava se vůči Fisher chová dost nechutně. Bylo mi ji líto. "A bacha na jména lidi. Bryce musíte znát :)."(28.9.2010)

Nečekal jsem, že někdo dnes natočí T. Williamse takhle zaníceně, nemanýristicky a s výborným výběrem dobové hudby (kromě autenticky zahraného dobového raného jazzu potěšila i jedna cele zahraná ! skladba F. Lista), čímž se ponořil do dobové atmosféry více než hluboce. Komu se líbí Kazanův Třpyt v trávě, bude filmem nadšen (Kazan by určitě pochválil i E. Burnstynovou v roli opiem zničené světoběžnice).(13.9.2010)