Ztráta diamantové slzy

The Loss of a Teardrop Diamond

Drama / Romantický

USA, 2008, 102 min

Příjemné drama o romanci mezi dvěma lidmi z rozdílných tříd. Pochopitelně, že ona je povýšenecká a neosobní, on je zase ztělesněním správňáctví a dobroty. Tentokrát ohraný příběh nevadil, naopak mě unášel k závěrečným titulkům s překvapivou lehkostí. Chris Evans si film sprostě ukradl (v plánu to evidentně měla Bryce Dallas Howard) a jsem jediný, kterému připadá, že Ellen Burstyn si v poslední době vybírá pořád stejné role, kde se musí tvářit jako ropucha v posledním tažení? Atmosféře hodně přidá ladění do dvacátých let minulého století, kromě pár ohavných vizuálních efektů se výprava podařila a já se na chvíli ocitl v meziválečném období USA.(24.8.2010)

Snaha o působivé drama je průhledná od prvních minut, atmosféra vyšší třídy je krášlena možná až trochu násilím a vůbec všechno je tu sice dobré, ale zároveň až příliš mělké a neurážející. Do postav chvíli vidím a v další moment už zase jednají podle příliš chtěného scénáře. A polovičatost se týká i hereckého ansámblu. Bryce jede naplno, ale scénář jí občas dává až příliš očividně za úkol "prozářit celou místnost" a stejně tak Chris Evans leccos zvládne, ale v čistě dramatické roli je to z jeho strany místy lehká křeč. Zkrátka rozpolcený film po všech stránkách a tím pádem v důsledku i lehce zapomenutelný.(28.3.2011)

Krásný film, z trochu krátkým dějem, ale zato s (podle mě) brilantním hereckým výkonem ze strany Bryce Howardové. Bohužel jsem si ale z filmu odnesl dost negativní postoj k Chrisi Evansovi. Nezaslouženě samozřejmě, ale kdo film viděl, pozná, že jím ztvárněná postava se vůči Fisher chová dost nechutně. Bylo mi ji líto. "A bacha na jména lidi. Bryce musíte znát :)."(28.9.2010)

Nečekal jsem, že někdo dnes natočí T. Williamse takhle zaníceně, nemanýristicky a s výborným výběrem dobové hudby (kromě autenticky zahraného dobového raného jazzu potěšila i jedna cele zahraná ! skladba F. Lista), čímž se ponořil do dobové atmosféry více než hluboce. Komu se líbí Kazanův Třpyt v trávě, bude filmem nadšen (Kazan by určitě pochválil i E. Burnstynovou v roli opiem zničené světoběžnice).(13.9.2010)

Příběh dívky z vyšší společenské třídy, která se po studiích vrací domů, baví se, vymetá večírky, ale hlavně provokuje společnost svým chováním. Dramatik Tennessee Williams nenapsal tímto scénářem nic mimořádného, ale na dobu 30.let minulého století to muselo být provokativní. Co však stojí za zmínku je úžasná jižanská muzika na jednom večírku a celý černošský orchestr hraje "božský" New Orleans. Jenže tam tohohle mohlo být více, protože kromě klavírní pasáže (kterou hrala Fisher) byl film takový tichý, bez větších emocí, a to se mi na Jižanskou náturu Ameriky moc nezdá. Herečka Bryce Dallas Howard, je nádherná ženská a role ji sedla.(17.4.2011)