Ztráta diamantové slzy

The Loss of a Teardrop Diamond

Drama / Romantický

USA, 2008, 102 min

Příjemné drama o romanci mezi dvěma lidmi z rozdílných tříd. Pochopitelně, že ona je povýšenecká a neosobní, on je zase ztělesněním správňáctví a dobroty. Tentokrát ohraný příběh nevadil, naopak mě unášel k závěrečným titulkům s překvapivou lehkostí. Chris Evans si film sprostě ukradl (v plánu to evidentně měla Bryce Dallas Howard) a jsem jediný, kterému připadá, že Ellen Burstyn si v poslední době vybírá pořád stejné role, kde se musí tvářit jako ropucha v posledním tažení? Atmosféře hodně přidá ladění do dvacátých let minulého století, kromě pár ohavných vizuálních efektů se výprava podařila a já se na chvíli ocitl v meziválečném období USA.(24.8.2010)

Příjemné, všedně nevšední drama s prvky romance zasazené do prostřední "smetánky" amerického jihu na počátku 20. let minulého století. Co je zajímavé? Jak různým a přesto lidsky pochopitelným způsobem přistupují k osobním citům, společenské etiketě, odpovědnosti k blízkým i svému okolí dva lidé z různých sociálních tříd, Jimmy a Fisher...(9.5.2014)

Romantické drama spisovatele Tennessee Williamse(1911 - 1983)představitele psychologického dramatu, mimo jine autora Kočky na rozpalené plechové střeše. Klasický příběh lásky komplikované odlišným společenským posatvením.Líbilo se mi, že film je plný různých metafor, včetně názvu. (reakce na komentář od ecceHOMMO: Chris Evans je chlap, Fisher Willowovou hraje Bryce Dallas Howard:) )(7.5.2010)

Nečekal jsem, že někdo dnes natočí T. Williamse takhle zaníceně, nemanýristicky a s výborným výběrem dobové hudby (kromě autenticky zahraného dobového raného jazzu potěšila i jedna cele zahraná ! skladba F. Lista), čímž se ponořil do dobové atmosféry více než hluboce. Komu se líbí Kazanův Třpyt v trávě, bude filmem nadšen (Kazan by určitě pochválil i E. Burnstynovou v roli opiem zničené světoběžnice).(13.9.2010)

Krásný film, z trochu krátkým dějem, ale zato s (podle mě) brilantním hereckým výkonem ze strany Bryce Howardové. Bohužel jsem si ale z filmu odnesl dost negativní postoj k Chrisi Evansovi. Nezaslouženě samozřejmě, ale kdo film viděl, pozná, že jím ztvárněná postava se vůči Fisher chová dost nechutně. Bylo mi ji líto. "A bacha na jména lidi. Bryce musíte znát :)."(28.9.2010)