Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Romantické drama spisovatele Tennessee Williamse přivádí na scénu mladou rebelku Fisher Willowovou (Bryce Dallas Howard), která je ráda středem pozornosti a s chutí šokuje konzervativní společnost 20. let 20. století. Po návratu ze studií v zahraničí se impulzivní dcera plantážníka vášnivě zamiluje do chudého Jimmyho (Chris Evans), který pochází ze zcela odlišného sociálního prostředí, než Fisher. Dívka prezentuje Jimmyho na veřejnosti jako dobře postaveného a perspektivního nápadníka. Ztráta půjčené vzácné náušnice však odstartuje sérii obvinění, nedůvěry a zrady. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

raroh 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem, že někdo dnes natočí T. Williamse takhle zaníceně, nemanýristicky a s výborným výběrem dobové hudby (kromě autenticky zahraného dobového raného jazzu potěšila i jedna cele zahraná ! skladba F. Lista), čímž se ponořil do dobové atmosféry více než hluboce. Komu se líbí Kazanův Třpyt v trávě, bude filmem nadšen (Kazan by určitě pochválil i E. Burnstynovou v roli opiem zničené světoběžnice). ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Snaha o působivé drama je průhledná od prvních minut, atmosféra vyšší třídy je krášlena možná až trochu násilím a vůbec všechno je tu sice dobré, ale zároveň až příliš mělké a neurážející. Do postav chvíli vidím a v další moment už zase jednají podle příliš chtěného scénáře. A polovičatost se týká i hereckého ansámblu. Bryce jede naplno, ale scénář jí občas dává až příliš očividně za úkol "prozářit celou místnost" a stejně tak Chris Evans leccos zvládne, ale v čistě dramatické roli je to z jeho strany místy lehká křeč. Zkrátka rozpolcený film po všech stránkách a tím pádem v důsledku i lehce zapomenutelný. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Čakal som od toho viac, hlavne kvôli obsadeniu. (Chris Evans a Bryce Dallas Howard v hlavných úlohách). Treba uznať jedno - tá atmosféra doby je skvelo vyobrazená. Rozhodne 20.te roky 20.storočia na juhu Ameriky boli zaujímavým obdobím. Na vysokej úrovni sú herecké výkony, dobová hudba, kostýmy ako aj vozový park. Horší už je dej, scenár a hlavne minutáž. Chýbala tiež väčšia romantika a hlavne akákoľvek akcia. Bryce Dallas Howard sa však do role veľmi hodila. Skoro počas celého snímku nás sprevádzala čierna jazzová muzika. Túto málo známu snímku síce môžem odporučiť každému fanúšikovi filmov z tejto doby, avšak je to len typická priemerná snímka, ktorá neponúka nič nové ani originálne. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Příběh dívky z vyšší společenské třídy, která se po studiích vrací domů, baví se, vymetá večírky, ale hlavně provokuje společnost svým chováním. Dramatik Tennessee Williams nenapsal tímto scénářem nic mimořádného, ale na dobu 30.let minulého století to muselo být provokativní. Co však stojí za zmínku je úžasná jižanská muzika na jednom večírku a celý černošský orchestr hraje "božský" New Orleans. Jenže tam tohohle mohlo být více, protože kromě klavírní pasáže (kterou hrala Fisher) byl film takový tichý, bez větších emocí, a to se mi na Jižanskou náturu Ameriky moc nezdá. Herečka Bryce Dallas Howard, je nádherná ženská a role ji sedla. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Příjemné drama o romanci mezi dvěma lidmi z rozdílných tříd. Pochopitelně, že ona je povýšenecká a neosobní, on je zase ztělesněním správňáctví a dobroty. Tentokrát ohraný příběh nevadil, naopak mě unášel k závěrečným titulkům s překvapivou lehkostí. Chris Evans si film sprostě ukradl (v plánu to evidentně měla Bryce Dallas Howard) a jsem jediný, kterému připadá, že Ellen Burstyn si v poslední době vybírá pořád stejné role, kde se musí tvářit jako ropucha v posledním tažení? Atmosféře hodně přidá ladění do dvacátých let minulého století, kromě pár ohavných vizuálních efektů se výprava podařila a já se na chvíli ocitl v meziválečném období USA. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se od 13. srpna do 1. října 2007 ve státě USA – Louisiana. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama