Hitchhiker, The

David Michael Latt

Scénografie:

Kurt Altschwager

• Campbell

Asylumovky nedávám jako nekteří automaticky do odpadu! Ale když vidím něco jako tohle tak k tomu nemá daleko. Čekal jsem že filmy ve stylu Stopař se zkazit prostě nedají. Ale opak je pravdou The Hitchhiker je děsně špatnej film o nějakým týpkovy co se tváří klasicky jak hezký uhlazený kluk ale ve skutečnosti je to pošahanej pošuk, tak nějak jsem čekal že se to třeba rozjede v půlce, ale bohužel prakticky až na pár minut se film odehrává v uzavřené místnosti kde jsou konverzace, občas se tam prcá a občas střílí do hlavy(za to je vlastně ta jedna hvězda). Na film moc nedoporučuju koukat nýbrž se jedná o podprůměrné dílo, které buď uspí nebo vám zhnusí celej den. Navíc herečky jsou nejspíše nějaké pornoherečky protože kromě koz tam moc nepředvedli, naneštěstí je tu ještě Furst kterej musí bejt i ve svém skutečném životě nehorázný pošuk.(zato ta druhá slabá hvězda). Jediné proč se na film dívat je snad pár prostřelených hlav, a to je asi tak všechno. Proboha Asylume vytáhni na mě prosím nějaký digitální hady, opice, chobotnice, mimozeš´tany. Ty mě aspoň zabavý ale né takhle nudné blbosti naprosto o ničem. Pic jí do hlavy.(11.9.2010)

• Martin741

Klasicky vyplach od borcov z firmy Asylum. Mimochodom, prvy film od nich sa volal Bellyfruit z roku 1999. 5 %(7.5.2016)

• liuk

Tyhle thrillerové náměty, které mají jako hlavní premisu totální odříznutí od civilizace, které by asi nikomu nevadilo, kdyby ho tam neničil nějakej psychomagor, mám rád. A taky mám názor, že takový typ filmu by měl zvládnout každý obyčejně rutinní režisér, aby to vypadalo nějak k světu a bylo to napínavé. Slawner (v titulcích podepsán jako Scott) jím tedy rozhodně není. O čem to stručně je? Partička čtyř holek s různě naskládaným bitch-elementem (jedna je vkusná manželka, druhá píchá všechno) si udělají roadtrip do Las Vegas, v opuštěném vyprahlém Utahu naberou jednoho kluka, protože ta největší bitch říká, že je hot. S autem se něco stane a tak se nastěhují do motelu a dál už je to asi dost jasné. No, on ten režisér si zaprvé neumí ani zajistit pořádné navazování střihů. Nejde si nevšimnout, jak se mezi střihy v jedné scéně, v jedné místnosti, přímo časově navazující, strašně rapidně mění zvuk. :) Občas to šumí, občas je to hlasitější, občas mají hlasy jinou hloubky, no dost hrůza. Atmosféra je taková nějaká povrchní, žádná sklíčenost z ní nečiší. Herci nejsou nijak nejhorší, ale čím blíž je konec, tím víc je to asi štvalo, takže v posledních scénách hrajou už dost tragicky. Ať jen nehaním, občas je film vtipně béčkový: Ve scéně, kdy ještě holky neví, že je ten chlap tak trochu nenormální, vyjde jedna z nich před motel a vidí, jak se chlap hrabe v motoru auta. A pak je taková super quote :) - What are you doing here? - I am trying to fix your car. - Why? Isnt mechanic coming today to fix it? - How do you know I am not mechanic? You have no idea what I am capable of. End of quote ;) A k poslední větě samozřejmě začne hrat děsně thrilling hudba. Občas k motelu někdo přijede, a je děsně vtipný jak jim nepřijdou divný totálně zakrvavený dveře pokojů. Nechaj se ukecat, že v takový díře ten psycho maluje pokoj pro honeymoons ;) Konec je blbej, záverečná přestřelka vypadá jak finální přestřelka holek proti Willu Ferellovi v Jay and Silent Bob..., premisa dobrá, záporák nevýraznej, lokace zajímavá, párkrát u vražd zafunguje slabý wow efekt, které je spíš znouzectnost jak u režiséra tak u diváka. Nedovařené 2*.(4.4.2007)