poster

Vexille 2077

 • Japonsko

  Vexille: 2077 Nihon sakoku

 • Japonsko

  ベクシル 2077日本鎖国

 • Japonsko

  Bekushiru: 2077 Nihon sakoku

 • anglický

  Vexille

 • Slovensko

  Vexille

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2007, 109 min

Režie:

Fumihiko Sori
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Zapamätatelnejšia zápletka ako pri APPLESEED ale má to rovnakú schopnosť vyšumieť z hlavy. Akcie sú nadupané a hudba je super, ale práve soundtrack podkopáva akcii nohy - je tak vypeckovaný, že údery, pády, výstrely sú príliš v úzadí a celé to pôsobí plytko. Pozeral som to z originálneho DVD, takže predpokladám, že to takto spackali tvorcovia. Riedky scenár nedovoľuje dať štvrtú hviezdu...(15.7.2008)

 • predators
  **

  Japonská filmová tvorba se v mnoha případech vyznačuje silným emotivním příběhem a v některých případech utrousíme i nějakou tu slzu. Něco podobného jsem očekával i od tohoto animovaného díla, ale kýžený výsledek se nedostavil. Neopak, více než často se mi dostavovaly pocity nudy. Spousty děr v příběhu nezachrání ani železní červi a povedené akční pasáže. No a když už se jedná o Japonsko, tak vizuální stránka si jistě zaslouží pochvalu. Váhy kladů a záporů jsou přibližně na stejné úrovni, ale na obojí se rychle zapomene...:-(HUDBA: Paul Oakenfold 40%(3.10.2008)

 • Subjektiv
  ***

  Zlá všemocná společnost Daiwa Industries, která již dlouho měla Japonsko v hrsti, ho před 10 lety naprosto uzavřela světu. Informace, kterých ven proniká zoufale málo, naznačují, že je třeba do Japonska vyrazit. Úkol to není lecjaký a tak se jeho provedení ujme speciální americká vojenská jednotka SWORD, jejímž členem je i vojanda Vexille. Těžko říct, co SWORD v Japonsku, které již dlouho vládlo robotickým technologiím, může čekat. Laskavé přivítání to zřejmě nebude... Vexille je další z řady filmů, který se snaží upozornit na nebezpečí zneužití technologie a moci. Z myšlenkového hlediska nepřináší film nic nového a staré nenabízí v příliš promyšlené podobě. Divák rozhodně nebude zmítán otázkami, vždyť hlavní záporák je mu představen jako šílenec a tudíž vše, co dělá je šílené a o šíleném je přeci marné a zbytečné přemýšlet. Divné je, že má tolik oddaných poskoků. Šílenství je laciné vysvětlení jeho motivací, které mohly být poměrně komplikované a zajímavé. Ovšem čekat takovou věc od filmu, který staví na akci v podobě různých honiček, úniků, vniků, přestřelek či výbuchů v CGI hávu, to by asi bylo zhůvěřilé. Akce je... no akční, není marná, ale je to jediné, co film táhne někam nad kategorii "špatný". A tak film o zneužití moderní technologie je dílem, které samo zneužívá moderní technologie k nenáročnému bavení nenáročného diváka. Ještě štěstí, že i takového diváka v sobě kus mám. Slabé ***.(21.2.2008)

 • kinej
  **

  Budu-li brát Vexille jako anime, tak musím konstatovat, že se řadí spíše mezi slabší kousky. Je-li tento film zamýšlen převážně jako akční, tak je slabý, protože akce je proklatě málo. V tomto ohledu byl nejslibnější úvod filmu i když ani ten není nic světoborného. A závěr? Průlet tunelem tu byl již mnohokrát, a tentokráte opravdu není o co stát. Místo souboje s úhlavním nepřítelem se pak dočkáme pouze nudného rozuzlení. Jako sci-fi je příběh Vexille průměrný, nudný. Viděl jsem spoustu mnohem vydařenějších anime. Pokud bych měl porovnávat s těmi počítačovými, tak Final Fantasy i Appleseed jsou mnohem zajímavější. Nevím kolik peněz mohl takový projket stát, ale já být producentem bych do toho nešel.(23.5.2008)

 • JohnBruk
  ***

  Na vnímání tohoto snímku asi velmi záleží, co jste od něho očekávali před shlédnutím. Pokud očekáváte japonskou animaci s prostorem pro zamyšlení či klasické asijské duchovno a jinotaje, tak nejste na správné vlně. Vexille je totiž něco jako mainstreamová zábava a odreagovačka ve stylu holywoodských trháků o záchraně světa... Osobně jsem byl trochu zklamán, protože opravdu nic než akce a zajímavá stylizace mně v paměti nezůstaly.. K dokonalosti má sice film blízko, co se týče vizuálna, ale z druhého pohledu je obsah slabší...než bych od japonské tvorby čekal.. Pokud se chcete odreagovat při nenáročném animovaném filmu, tak je to dobrá volba. Pokud hledáte japonskou animaci s duchovní úrovní či zamyšlením, šáhněte po něčem jiném.. Každopádně nelituji, že jsem tento film shlédl. Nadšence jistě zaujme zajímavá fůze 3d animace a 2d animace a vůbec designy, technika apod. Jen je to film, který nemusím zas tak nutně vidět znovu...(17.7.2008)

 • - Na soundtracku sa podieľal Paul Oakendolf, ktorý pracoval aj na soundtracku k Matrix Reloaded. (pugs)

 • - Cena za nejlepší animovaný film - 2008 Philadelphia film festival. (Zdroj: ČSFD.cz)