• D.Moore

Masakr, ke kterému dojde zhruba půlhodinu před koncem, je opravdu neskutečný a jedinečný. Tahle skvělá, nekompromisní a dost nápaditě krvavá scéna byla ovšem tím jediným, co mě na filmu vážně pobavilo. Byly doby (před pubertou a částečně i během ní), kdy jsem přesně kvůli takovým ptákovinám civěl na televizi do dvou tří hodin do rána... Ale ty doby jsou pryč. Dvě hvězdy dávám za onu MEGAscénu a za pány Lloyda a Dreyfusse.(3.4.2011)

Viděna "2D" verze. Pokud jsem Ajův minulý snímek nazval nářezem, přemýšlím, jak nazvat Piraňu. Možná krvavá blbost, která udělá každému chlapovi radost (i když u jedné scény fakt nevím… :-)) a má rozumnou stopáž? Jo, krvavá cypovinka, to bude ono. Vlastně, ono je to jedno. Nazvěte si to, jak chcete, faktem ale zůstává, že Aja si upevňuje svou pozici krále hororů (nebo v tomto případě, krále masakrů). Jo, Aja v tom umí plavat… Vidět to v 3D, tak možná umřu štěstím nebo možná ne, kdo ví. Každopádně pochybuju, že letos uvidíte něco krvavějšího v našich kinech. Při hodnocení se držím slov, která tam pan režisér říká (dovedu si představit i Aju, jak tuhle větu zrovna u tohohle filmu pronáší): Lidi, netočíme tu drama, točíme tu porno. Takže já to nehodnotím jako drama, ale jako po… řádně krvavý snímek. Po druhé projekci to možná bude za plný počet, zatím tu nechám 80 % s tím, že přeci se mi ta Zrcadla líbila více. P. S. Kelly Brook je BOHYNĚ!(23.10.2010)

3D KINO/// Celkem 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +dobrý nápad s jejich vznikem (prostě žádný věděcký experiment), hodně masa, mladého masa (pro rybičky vydatná strava), moderní hudba i vizuál (ve 3D si na ně můžu šáhnout) -přeci jen by si rybičky zasloužili sežrat ještě o něco profláklejší herce (role pro Paris Hilton?), na kinofilm dějově jednoduché (u rybiček je to ale typické) a celkem krátké/// Tak tohle byl silný zážitek i pro mě. Tedy já patřím mezi ty, kterým trocha té krve nevadí, ale tady se v ní dá koupat. Není nouze o ohlodaná těla, vnitřnosti, všemožně odtržené údy (Jerry O'Connell by mohl vyprávět), nahé zadky a kozy, nadupanou hudbu, stádo lidí toužící po tom smočit se ve vodě a to toho pár rybiček které žerou za dva. Čekali jsme na to dlouho a nakonec jsme se dočkali. Už to prostě chtělo uvést znovu do kin a rovnou ve 3D. Dávno je tomu, kdy kina ovládli původní filmy, které dnes působí zastarale. Tohle je moderní převedení původního filmu a nic víc nelze od filmu očekávat. Komu stačí takováto jednohubka, rád hodí rybičkám návnadu./// Celkem 76%///(8.10.2010)

Piraňa, kozy, kozy, kozy, piraňa, kozy, kozy, piraňa, krev, krev, penis, krev, piraňa, konec. Béčko jak hrom, které se po většinu času nebere ani trochu vážně, takže divák znalý zaběhnutých stereotypů zvířecích hororů se může spokojeně bavit, popřípadě v první polovině stopáže obdivovat krásy, ehm, přírody. Český dabing oné relativní komediálnosti jen a jen přidává, Piranha tak místy opravdu působí jako třicet let stará naivní - ale upřímná - blbina bez ambicí. Což je všechno fajn, Aja se při natáčení určitě dosyta vyblbnul, ale když v Haute Tension a THHE (a vlastně i v Mirrors - když přivřu obě oči) skvostně pracoval s napětím, byl jsem spokojenější. Takže i když oním závěrečným patnáctiminutovým plážovým masakrem dokazuje, že na poli gore dnes nemá výraznější konkurenci, je pro mne Piranha mírným zklamáním. A 3D nestojí vůbec za řeč, jen tak mimochodem... 7/10(11.10.2010)

Naprosto megacool nářez, který svou zábavností daleko předčí jiné letošní řezničiny jako Predators či Machete. V tomto filmu je víc porna než v pornu amerických Spring Breaků ... a to je tato složka filmu tou míň zajímavou. Potěší také mnoho cameo roliček = stylová smrt Gianny Michaels, Richard Dreyfuss (ano ten, co to nandal v Čelistích žralokovi) to celé neodolatelně otevře. 3D má větší smysl než Avatar a jako třešnička na dortě bude první prostorový ******** ***** (no prostě něco, co nechcete 3D vidět). Krom toho je třetí rozměr hodně solidní a většinu filmu pomáhá k lepšímu zážitku. ... Prostě Alex Aja zase naplno boduje. Víc z téhle látky o masožravých rybičkách vyždímat nešlo. 90% ------- P.S. samozřejmě je to hloupoučké, postavy jsou jednorozměrné a jede se podle šablon pro zvířecí horory.(14.9.2010)

• - Tvůrci filmu odhadují, že bylo denně použito necelých 300 000 litrů falešné krve. (KucC)

• - Okrem známej pornoherečky Riley Steele sa vo filme predstavia v cameo rolách aj ďalšie dve, Ashlynn Brooke a Gianna Michaels. (MikaelSVK)

• - Původně byl film natočen ve 2D. Do formátu 3D byl předělán až v postprodukci. (darek kartac)