Ale no tak dobře je tady až neúměrný množství trapný a užvaněný teanegerský omáčky okolo... To jo, ale ten masakr... kurva ten masakr. Když se to pořádně rozjede dostaneme ten nejmíň korektní masakr za pořádně dlouhou dobu jakej tu opravdu hezky dlouho nebyl. Jde o to přežít jenom tu ultra špatnou a nudnou půlhodinu za kterou bych správně kdybych byl do píče objektivní měl srazit jednu hvězdici, ale já naštěstí objektivní nejsem a tak se vám všem za vaše vylhaný hodnocení můžu pěkně vysmát, protože to co se rozjede někdy od 35 minuty nemá v rámci gore a pořádných explicitních nářezů konkurenci. Aja a jeho dravý rybky to pěkně rozbalili, fantazii se meze nekladou a tak se do sytosti můžeme pobavit touhle totálně brakovou, ale neodolatelnou náloží krve, černýho humoru a pořádných brutalitek. A ano já se popravdě sám za sebe za to hodnocení trochu stydím, páč on je to opravdu neskutečně blbej film, ale žádnej nářez podobnýho ražení už jsem si dlouho takhle neužil.95%(12.10.2014)

Alexandre Aja je velmi zručný režisér, který holduje brutalitě jako málokdo. Bohužel má občas smůlu při výběru scénářů – Noc s nabroušenou břitvou vynikala v gore momentech, byla to atmosférická podívaná zabalená do nepopiratelně působivé formy, avšak celý zážitek silně degradovala tristně vystavěná zápletka se samoúčelným a debilním rozuzlením. Následující remake Hory mají oči považuji za Ajův vůbec nejlepší film, neboť vedle šťavnaté porce brutality, obrovského množství napětí a celkově velmi působivé audiovizuální stránky disponuje i smysluplným scénářem umně vystaveným na základě funkčních žánrových postupů. Kvalitativní pokles nastal opět vlivem nedomrlého scénáře v následujících Zrcadlech, která nenabízela už takové množství atrakcí, aby to diváka uchlácholilo. Piraňa 3D – volné pokračování (či remake) série, která nikdy nebyla něčím víc než jen neskutečnou kravinou – je taktéž kravina, avšak už propagační plakát nadneseně parafrázující Čelisti spolu s rozcupováním jedné z hvězd tohoto kultovního Spielbergova fláku hned v prvních minutách dává jasně najevo, že tady po dlouhé době s námi filmaři opět hrají čistou hru. Zapomeňte na filosofování Sylvestera Stalloneho v rámci tupé střílečky (Expendables), zapomeňte na vážně podávané vlhké sny desetiletého dítěte (Resident Evil: Afterlife), které jsou tak trapné, že by ji radši nikde neventilovalo.Piraňa 3D je upřímné béčko, které nezakrývá tupost celého konceptu a scénář je hlavně kostrou držící jednotlivé atrakce pohromadě, díky čemuž Aja tzv. udělal z nouze ctnost. Je příjemné sledovat film s vědomím, že se tvůrci nesnaží dělat z vás blbce doufajíc, že jim ona strojená dramata a prosté scénáristické kličky nějak zbaštíte. Tenhle film je prostě o dravých rybách, které vás do minuty ohlodají až na kost. Na jachtě se točí prasárničky, u břehu blbne mládež a tyhle ryby mají zatraceně velký hlad. A tom to celé je – větší hloubku v tom nehledejte, nejsofistikovanější na celém filmu je asi to, že nadrbanému režisérovi „hambaťáren“ rybky uhryznou penis. Tečka. Zásadní informací je, jak název napovídá, fakt, že je film promítán ve 3D, čemuž Aja uzpůsobil režii, avšak nečiní tak stejně nešikovně jako Anderson v posledním Resident Evilu. Jemu nejde o to, aby byl film „cool“, ale o to, aby byl prostě zábavný a mnohdy i úsměvný (rybičce penis nechutná, tak vám ho vydáví přímo před nos…), potažmo dráždivý (dvě nahé pornoherečky kroutící se pod hladinou; nadměrně vyvinuté vnady dívky s padákem zavěšeným za člunem brázdí vodu a buďte si jisti, že to Aja nasnímal tak, abyste si to ve 3D řádně vychutnali). Vrcholem celého filmu je pak masivní masakr u pláže, kde není nouze o utrhané končetiny, rozšmelcované obličeje, vyhřezlé vnitřnosti a tak ohromné množství krve, že se vám bude zdát, že lidé cachtají v Lambruscu. Věřte, že taková kruťárna se na plátnech kin už dlouho neobjevila a každý, kdo Piraňu 3D zhlédne, ji jen tak z hlavy nevytěsní. Trojrozměrná projekce v tomto případě celý zážitek nepochybně výrazně umocňuje. ______ Piraňa 3D představuje povrchní zábavu nadsazeně parafrázující Spielbergův legendární přímořský teror. Kdo by ale od filmu s takovým názvem čekal něco více, že? Tohle je Ajova nejryzejší žánrovka – poctivý a řádně výživný slasher který si na nic nehraje.(7.10.2010)

Všude svítí sluníčko, zní techno a holky ukazují prsa. Vše si plyne tak, jak má, ale zároveň neodvratně směřuje k jednomu - ke krvavé lázni. Docela slušný nářez, kde potěší i minirolička Richarda Dreyfusse, několik gore efektů a záběrů na zohavená těla obětí i samotný závěr. Béčko jak vystřižené z 80. let - je to hloupé, ale zábavné. A díky odvaze tvůrců ukázat nám víc, než je v dnešní přecitlivělé době zvykem, budu hodnotit vysoko.(19.2.2017)

Měl jsem obavy, aby to nebylo „Aja vo voze, Já vo koze“ popř. obráceně. Naštěstí to bylo (převážně) o kozách..., spoustě tequily, potřebných limetkách a zase o (obřích) kozách, takže v pořádku. Jo a taky tam byly (mám ten dojem) nadržené zubaté (pa)rybičky. Jako prázdninové „roztančené“ video pro ukrácení volné chvíle Sašo dobrý resp. hodně dobrý a i takové Spielbergovi Čelisti v kontextu s tímto vypadají jako zcela nevinné rybaření, ale sám moc dobře víš, že máš rozhodně navíc. Tohle je mrhání talentem, byť neříkám, že bych se nebavil a ostatně každý máme (jednou za čas) nárok na totální „výplach“. Jen aby u něj nezůstalo napořád. Osobně mám radši, když (mi) brnkáš na nervovou soustavu než na bránici, ale nakonec (i za rodiče) zaokrouhlím směrem nahoru. 70% p.s. pouze z těch „speciálních“ (3D) efektů jsem se cítil jak po víkendovém maratónu na centrifuze. Zajímavý komentář (pro mě): uživ. verbal(13.9.2012)

Meno A. Aja bolo pre mňa to jediné, kvôli čomu som sa rozhodol tento film zhliadnuť. Jeho meno je zárukou dobrého krváku, no ale reakcie boli na film rôzne, od nadšených až po zhnusených. Ja som niekde uprostred. Úvodná scéna s R. Dreyfussom bola i určitou symbolikou, ale zaujímavá určite bola a očakával som , že v tomto duchu bude film pokračovať. Potom Aja, nepochybne veľký fanda ženských kriviek, tak často krúti okolo žurujúcich a tancujúcich zadkov, že úplne zabudol čo chce vlastne točiť. Dosť to kazilo dojem zo scén ktoré mali byť napínavé. Každú krvavú scénu prestrihol zas a znova na skákajúce, tancujúce či lietajúce kozy a po čase som už bol z toho otrávený. Viem , že to bol zámer, ale mne táto puberťácka žúrka veľmi nesedela. V polovici divák takmer nevie či pozerá klip na MTV, alebo to, začo zaplatil má byť skutočný horor. Pár dobrých a krvavých záberov sa tu nájde, ale ako celok je to nevyvážené, dosť uletené, trochu úchylné no hlavne iba priemerné. Kto váha, tak stačiť by mal aj trailer, pretože mne tento film pripadal ako 90 minútový trailer. 60%.(16.6.2011)

• - Původně byl film natočen ve 2D. Do formátu 3D byl předělán až v postprodukci. (darek kartac)

• - Film sa natáčal na jazere Havasu, ktoré leží v rezervácii medzi Arizonou a Kaliforniou. Toto jazero je skutočne obľúbeným a vyhľadávaným jarným miestom pre oddych a zábavu. Producenti najprv chceli použiť skutočný názov, ale nakoniec sa rozhodli pre fiktívny - Lake Victoria. (MikaelSVK)

• - Ve filmu bylo použito přes 1100 lodí. (KucC)