Piranha je jeden z tých filmov ku ktorým sa ťažko píše zmysluplný komentár. Drvivá väčšina hodnotiacich má rovnaký názor a teda sa v komentároch objavuje to isté. Je obtiažne napísať niečo nové bez toho aby som sa len neopakoval. Ale inak začať nemôžem. Začnem provokačne či uštipačne, alebo si to nazvite ako chcete. Ja to som vedel :) Piranhu som sledoval od jej oznámenia a veril som, že to nemôže dopadnúť zle. Názory boli skeptické a teraz sa každý oháňa len superlatívmi :) Ale už je to tak, Aja natočil najlepší horor roku (čo síce nebolo ťažké, pretože tento rok je slabý) a zároveň natočil jeden za najlepších remakov vôbec (vrátane tých nehororových). Hlavný úspech filmu je v tom, že tak b-éčkový námet aký ma Danteho Piranha (1978) sa nedá pretaviť do vážneho filmu. Tvorcovia využili brakovosť originálu a obohatili o moderné trendy a o to čo dnešnú cieľovú skupinu láka. Kozy, zadky, nahé telá a ďalšie kozy vrtiace sa v rytme takzvaných "hitov" a samozrejme Ajov trademark, brutalita najväčšieho kalibru. Skĺbiť soft porno (aj takto sa to dá v niektorých momentoch nazvať) a spomínanú brutalitu je trefa do čierneho. Každý druhý návštevník kina s tým priblblým poloúsmevom na tvári je nadržaný a v okamžiku sa ich pocity menia na zhnusenie a ešte väčší úsmev na tvári. O filme a brutalite v ňom sa popísalo mnoho a áno, to gore je ukážkové. Gumené ryby sa nekonajú, všetko je v CGI a na moje počudovanie vyzeralo to fajn + tretí rozmer pridáva filmu grády a má väčší význam ako napr. v Resident Evil: Afterlife 3D a je porovnateľný s Avatarom! (slúži nie len ako atrakcia, ale ak priblíženiu diváka k filmu.. ehm, k prsiam :))) Kto od filmu s názvom Piranha čaká niečo viac než povrchné b-éčko bude sklamaný. Toto je vrcholová hororová zábava plná cameo roličiek, porno herečiek, extrémne brutálnych piraní, nahých tiel a gore aké dokáže len jeden človek. Piranha splna všetky atribúty brakového hororu a dokonca má aj čosi viac. Aby som potešil Hellblazera nemôžem zabudnúť dodať, že Alexandre Aja je talent (svojou zručnou réžiou nám to predviedol už v predošlých filmoch) a natočil ďalší kúsok, ktorý sa dostáva na najvyššie priečky žánru. Hold, spolu s P. Laugierom, J. Balagueróom a P. Plazom je Alex Aja najtalentovanejší hororoví režisér :) PS: Je fajn, že Aja nekecal (na rozdiel od kecálka, ktorý je teraz bez hlavy :) ) a ozaj je tam viac krvi než v ktoromkoľvek inom horore. PS 2: Richard Dreyfuss, Christopher Lloyd, Elisabeth Shue, Eli Roth, Ving Rhames, Jessica Szohr, Kelly Brook, Riley Steele a Alex Aja... toto je tohtoročný hororový Expendables ;-) PS3: Aja má vo filme odkaz pre hatterov KLIK :D [Videl v Kine](7.10.2010)

Piraňa, kozy, kozy, kozy, piraňa, kozy, kozy, piraňa, krev, krev, penis, krev, piraňa, konec. Béčko jak hrom, které se po většinu času nebere ani trochu vážně, takže divák znalý zaběhnutých stereotypů zvířecích hororů se může spokojeně bavit, popřípadě v první polovině stopáže obdivovat krásy, ehm, přírody. Český dabing oné relativní komediálnosti jen a jen přidává, Piranha tak místy opravdu působí jako třicet let stará naivní - ale upřímná - blbina bez ambicí. Což je všechno fajn, Aja se při natáčení určitě dosyta vyblbnul, ale když v Haute Tension a THHE (a vlastně i v Mirrors - když přivřu obě oči) skvostně pracoval s napětím, byl jsem spokojenější. Takže i když oním závěrečným patnáctiminutovým plážovým masakrem dokazuje, že na poli gore dnes nemá výraznější konkurenci, je pro mne Piranha mírným zklamáním. A 3D nestojí vůbec za řeč, jen tak mimochodem... 7/10(11.10.2010)

Naprosto megacool nářez, který svou zábavností daleko předčí jiné letošní řezničiny jako Predators či Machete. V tomto filmu je víc porna než v pornu amerických Spring Breaků ... a to je tato složka filmu tou míň zajímavou. Potěší také mnoho cameo roliček = stylová smrt Gianny Michaels, Richard Dreyfuss (ano ten, co to nandal v Čelistích žralokovi) to celé neodolatelně otevře. 3D má větší smysl než Avatar a jako třešnička na dortě bude první prostorový ******** ***** (no prostě něco, co nechcete 3D vidět). Krom toho je třetí rozměr hodně solidní a většinu filmu pomáhá k lepšímu zážitku. ... Prostě Alex Aja zase naplno boduje. Víc z téhle látky o masožravých rybičkách vyždímat nešlo. 90% ------- P.S. samozřejmě je to hloupoučké, postavy jsou jednorozměrné a jede se podle šablon pro zvířecí horory.(14.9.2010)

„Ober tu nohu pořádně!“ Pamatujete si, jak vám to vždycky říkávala maminka u obědu? Zubaté rybičky z pravěkého akvária Pleistocén nemusíte pobízet vůbec.. Rozšafný horor pro akvaristy se zálibou ve splatterech a vzdouvajících se poprsích, jenž disponuje D3 scénářem (demence na třetí), u něhož netřeba polemizovat, že absolutní nesympatičnost všech postav byla úmyslem a skvostnou scénou ataku na účastníky Boobies party, po němž v okolí malebného jezera Victoria rapidně vzrostla spotřeba AJAtinu. Saša bez diskuze umí, akorát by si měl vybrat o něco temnější cestu, kterou se bude v rámci žánru ubírat a hlavně se nenechat fackovat popularitou třetího rozměru. Na druhou stranu, pořád lepší takto sledovat piraně umírající na akutní otravu silikonem, než dokumentární pořad zabývající se nuancemi třecího aktu jelce tlouště..(21.4.2011)

3D KINO/// Celkem 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +dobrý nápad s jejich vznikem (prostě žádný věděcký experiment), hodně masa, mladého masa (pro rybičky vydatná strava), moderní hudba i vizuál (ve 3D si na ně můžu šáhnout) -přeci jen by si rybičky zasloužili sežrat ještě o něco profláklejší herce (role pro Paris Hilton?), na kinofilm dějově jednoduché (u rybiček je to ale typické) a celkem krátké/// Tak tohle byl silný zážitek i pro mě. Tedy já patřím mezi ty, kterým trocha té krve nevadí, ale tady se v ní dá koupat. Není nouze o ohlodaná těla, vnitřnosti, všemožně odtržené údy (Jerry O'Connell by mohl vyprávět), nahé zadky a kozy, nadupanou hudbu, stádo lidí toužící po tom smočit se ve vodě a to toho pár rybiček které žerou za dva. Čekali jsme na to dlouho a nakonec jsme se dočkali. Už to prostě chtělo uvést znovu do kin a rovnou ve 3D. Dávno je tomu, kdy kina ovládli původní filmy, které dnes působí zastarale. Tohle je moderní převedení původního filmu a nic víc nelze od filmu očekávat. Komu stačí takováto jednohubka, rád hodí rybičkám návnadu./// Celkem 76%///(8.10.2010)

• - Snímek startoval ve 2 470 amerických kinech s obratem $10,1 milionů. Celosvětově snímek pak nasbíral $81,5 milionů. Rozpočet přitom činil $24 milionů. (pavlikv)

• - Ve filmu bylo použito přes 1100 lodí. (KucC)

• - Filmoví tvůrci museli scény na moři kvůli nepřízni počasí natočit během dvou týdnu, zbytek byl pak dotočen v ateliérech. (dan.pacino)