Dvakrát jsem vyjeveně čuměl, desetkrát jsem - zejména při závěrečném masakru - vyprsknul smíchy. Celý film jsem se v duchu usmíval pod vousy. Tak schválně tupý film, natočený s láskou (nebo nenávistí, to se nedá poznat) k teen-age hororu, to tu ještě nebylo. Aja si s imbecilními mlaďochy vyřídil účty po svém, a když se otrlý divák přenese přes nejdebilnější záplavu dialogů desetiletí a zároveň nejotřesnější dabing, odměnou mu jsou pravá krvavá jatka. A ve 3D! V angličtině by to sice bylo o něco malinko vážnější a tudíž i lepší, ale režisérův výsměch a snaha o "zábavný" film se stejně nemá kam schovat - Vojta Kotek se může snažit, jak chce. Hrozné, ale stejnou měrou k popukání. V dobrém slova smyslu. P.S. Za Riley Steele velký (tvrdý) palec nahoru, tahle pornoherečka je prostě úžasná..!(13.10.2010)

Po pravde receno nevim, z ceho tu kazdej tak uchcava radosti. Kdyz dojde na horor s piranema, je to vzdycky pruser a jedina pochvala k tomuhle filmu je, ze to takovej pruser neni. Ale ze by to byl nakej uzasnej horor, to fakt ne. Problem totiz je, ze ty libovy jatka, kde se voda barvi krvi, vsude pobihaj lidi bez rukou a nohou, streva, kusy tel, prdele a buhvicojeste lita na vsechny strany, do toho nejaka usekla hlava nebo rozsekly telo, desitky mrtvol a zohavenejch, tak tahle libovka trva vseho vsudy 15 minut. Navic jak je spousta scen pod vodou, neni poradne nic videt a pirane jsou trikove dost hrozny. Ten zbytek vyplnuje neco, co by bohate stacilo na letni komedii, vsude tancujou zlity pubertaci, stovky sexy holek v mini plavkach ukazujou kozy a obcas i vic a do toho uchylackej porno reziser v podani dokonalyho O'Connella vysiluje a neustale se schani po nejakejch kozickach. Takze spis nez horor to proste vetsinu casu je naprosto pohodova podivana a ne ze by se na ty holky koukalo spatne, to ne, ale tesil jsem se na horor, to jsem moh rovnou pustit porno a videl bych toho vic.(7.10.2010)

• tron

„Ktorý blbec kričí ´žralok´, keď sme na jazere?“ Pôvodný film Joea Danteho a Rogera Cormana mám rád už z detských čias a za nostalgiu mu dávam 80%. Ale Ajaov remake ma nebavil resp. bavil svojou blbosťou, čo ale nie je prílišná pochvala, hoci som si takmer istý, že také blbé postavy (Jerry O´Connell) a obecne blbý dej mäsiar z Noci s nabrúsenou britvou použil schválne. Z "prehrávania" hercov (hlavne Ving Rhames a Christopher Lloyd) a šialených nápadov (vlasy v lodnej vrtuli, Eli Roth, Richard Dreyfuss v identickom oblečení, aké mal v ČEĽUSTIACH) je vidieť, že toto seriózny horor nemal byť ani náhodou. Len krvavá pastva pre 3D. Takže sa tvorcovia našťastie ani nesnažia, aby sme si obľúbili postavy a zaujímalo nás, ktorá zomrie alebo ktorá nie. Všetko sa podriadilo trikom a gore. Triky sú ale hnusné a ani tuhé gore všetko nespasí. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(18.10.2010)

• Lateef

Ajaj, Ajo. Tak takhle ne. Kromě hlavního útoku Pygocentri nattereri na přístav, který má grády, šťávu, potoky krve a pár drsných momentů, je to snad v každém okamžiku předvídatelná, klišovitá žánrová zbytečnost, která svými složkami (postavy, dialogy, děj, úplný závěr) evokuje staré ´monster´ filmy. Jestli to tak Aja chtěl, tak ok, povedlo se mu to. Já jsem se ale nedokázal naladit na tu vlnu, se kterou bych si tohle užil a ještě se navýsost bavil. Sorry, ale skoro všechny over the top scény mě minuly velkým obloukem. Co teď?? Příští rok bych to tipnul na Chřestýši 3D. 24 miliónů dolarů(rozpočet)/77 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/14 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

Piranha je jeden z tých filmov ku ktorým sa ťažko píše zmysluplný komentár. Drvivá väčšina hodnotiacich má rovnaký názor a teda sa v komentároch objavuje to isté. Je obtiažne napísať niečo nové bez toho aby som sa len neopakoval. Ale inak začať nemôžem. Začnem provokačne či uštipačne, alebo si to nazvite ako chcete. Ja to som vedel :) Piranhu som sledoval od jej oznámenia a veril som, že to nemôže dopadnúť zle. Názory boli skeptické a teraz sa každý oháňa len superlatívmi :) Ale už je to tak, Aja natočil najlepší horor roku (čo síce nebolo ťažké, pretože tento rok je slabý) a zároveň natočil jeden za najlepších remakov vôbec (vrátane tých nehororových). Hlavný úspech filmu je v tom, že tak b-éčkový námet aký ma Danteho Piranha (1978) sa nedá pretaviť do vážneho filmu. Tvorcovia využili brakovosť originálu a obohatili o moderné trendy a o to čo dnešnú cieľovú skupinu láka. Kozy, zadky, nahé telá a ďalšie kozy vrtiace sa v rytme takzvaných "hitov" a samozrejme Ajov trademark, brutalita najväčšieho kalibru. Skĺbiť soft porno (aj takto sa to dá v niektorých momentoch nazvať) a spomínanú brutalitu je trefa do čierneho. Každý druhý návštevník kina s tým priblblým poloúsmevom na tvári je nadržaný a v okamžiku sa ich pocity menia na zhnusenie a ešte väčší úsmev na tvári. O filme a brutalite v ňom sa popísalo mnoho a áno, to gore je ukážkové. Gumené ryby sa nekonajú, všetko je v CGI a na moje počudovanie vyzeralo to fajn + tretí rozmer pridáva filmu grády a má väčší význam ako napr. v Resident Evil: Afterlife 3D a je porovnateľný s Avatarom! (slúži nie len ako atrakcia, ale ak priblíženiu diváka k filmu.. ehm, k prsiam :))) Kto od filmu s názvom Piranha čaká niečo viac než povrchné b-éčko bude sklamaný. Toto je vrcholová hororová zábava plná cameo roličiek, porno herečiek, extrémne brutálnych piraní, nahých tiel a gore aké dokáže len jeden človek. Piranha splna všetky atribúty brakového hororu a dokonca má aj čosi viac. Aby som potešil Hellblazera nemôžem zabudnúť dodať, že Alexandre Aja je talent (svojou zručnou réžiou nám to predviedol už v predošlých filmoch) a natočil ďalší kúsok, ktorý sa dostáva na najvyššie priečky žánru. Hold, spolu s P. Laugierom, J. Balagueróom a P. Plazom je Alex Aja najtalentovanejší hororoví režisér :) PS: Je fajn, že Aja nekecal (na rozdiel od kecálka, ktorý je teraz bez hlavy :) ) a ozaj je tam viac krvi než v ktoromkoľvek inom horore. PS 2: Richard Dreyfuss, Christopher Lloyd, Elisabeth Shue, Eli Roth, Ving Rhames, Jessica Szohr, Kelly Brook, Riley Steele a Alex Aja... toto je tohtoročný hororový Expendables ;-) PS3: Aja má vo filme odkaz pre hatterov KLIK :D [Videl v Kine](7.10.2010)

• - Píseň „Show me the way to go home“, kterou zpívá Richard Dreyfuss na začátku filmu, už zpíval s Robertem Shawem a Royem Scheiderem v Čelistech (1975). I jeho oblečení je podobné. (Fenk)

• - Tvůrci filmu odhadují, že bylo denně použito necelých 300 000 litrů falešné krve. (KucC)

• - Film sa natáčal na jazere Havasu, ktoré leží v rezervácii medzi Arizonou a Kaliforniou. Toto jazero je skutočne obľúbeným a vyhľadávaným jarným miestom pre oddych a zábavu. Producenti najprv chceli použiť skutočný názov, ale nakoniec sa rozhodli pre fiktívny - Lake Victoria. (MikaelSVK)