D.Moore

Masakr, ke kterému dojde zhruba půlhodinu před koncem, je opravdu neskutečný a jedinečný. Tahle skvělá, nekompromisní a dost nápaditě krvavá scéna byla ovšem tím jediným, co mě na filmu vážně pobavilo. Byly doby (před pubertou a částečně i během ní), kdy jsem přesně kvůli takovým ptákovinám civěl na televizi do dvou tří hodin do rána... Ale ty doby jsou pryč. Dvě hvězdy dávám za onu MEGAscénu a za pány Lloyda a Dreyfusse. ()

Aluska88

Opravdu netuším, jaké faktory, myšlenkové pochody či mainstreamové "potřeby" přiměly Alexandra Aju, aby přivedl na filmový svět "toto." Tvůrce tří bravurních hororových kousků, které patří k mým nej, jakoby si tímto dílem chtěl vyzkoušet tvorbu pro americké, nadržené, krvelačné, teen publikum. S největší arogancí a výsměchem odhodil veškeré prvky své originální tvořivosti a ve stejné náladě se pustil do pravděpodobně nejkrvavějšího filmu o piraních. Celý formát filmu, zpracování, děj či scénář bych v případu nějakého neznámého či jiného režiséra klidně hodila do několika vět, ale jelikož se jedná o Aju, nedá mi to, abych své dojmy nerozvedla o trochu více. Předpokládám že "styl" tohoto filmu jistě přinese tělesné i vizuální uspokojení pro velké množství mužské populace. Obsahuje totiž v podstatě vše, co by mohlo průměrnému mužskému osazenstvu lahodit. Holky, prsa, kozy, silikon, dokonalá ženská těla v plavkách, dokonalá nahá ženská těla bez plavek, lesbické scény, alkoholové radovánky, luxusní jachta. To vše často vypadalo jako z klipů Davida Guetty. K tomu pak v druhé části filmu krev všude a na všech, kousky lidských částí a tkání vznášejících se na hladině, hysterické masy lidí snažící se dostat z vody, dokud jejich těla ještě drží pohromadě či lidé napadeni piraněmi ve všech stádiích poškození (od ukouslých nohou až po naprosto pečlivě, až na kost "opracovaná" či rozpadající se těla). To vše v doslova delikátním GORE balení, které obsahuje ty nejlahodnější a nejbrutálnější splatterové scény (že by v určitých scénách Ajova inspirace v Nezvratném osudu?:). O nějaké nelogice v chování postav je zbytečné mluvit, protože o to tu přece nešlo, že:) Scéna s motorovým člunem byla vskutku odzbrojující a zdrcující řežba, doslova:) Samotné provedení piraní je velmi povedené, stejně jako závěrečná pointa. Ano, dojde překvapivě i na ni:) ()

lamps

Tak tohle byla vážně jízda, jak se patří. Aja mě opět doslova sestřelil návalem neskutečné brutality a nehorázné béčkovosti, která je ale v tomto případě tak zábavná a delikátní, že mi srdce doslova plesalo radostí. Po úvodní scéně s Dreyfussem jsem čekal nějakou digitální příšernost, jenže zbytek filmu mě dokonale uspokojil nejen z pohledu fanouška béčkových remaků, ale hlavně jako zástupce mužské části publika, který nějakou tu nahotinku mile rád toleruje. K tomu navíc nevídaně pestré herecké obsazení od vědátora Christophera Lloyda, šerifa Rhamese až po tisíce spoře oděných studentek a pornohvězdu Giannu Michaels, kterou jsem sice neidentifikoval, ale kdo by měl také poznat každou kozu a bobra, co se namane. A samozřejmě krvelačné prehistorické piraně, které masakrují všechy části těla, na které dosáhnou. Po atmosféře sice nejsou ani stopy a postavy nepatří zrovna k těm, kvůli kterým by si divák zuřivě mačkal palce na rukou, ale tuna bizarního nadhledu a stovky litrů krve vše bohatě vynahradí a nuda je to poslední slovo, na které obklopeni sáčky na blití pomyslíte. Klidně více takových filmů, kina to potřebují jako sůl.. 70% ()

J*A*S*M

Piraňa, kozy, kozy, kozy, piraňa, kozy, kozy, piraňa, krev, krev, penis, krev, piraňa, konec. Béčko jak hrom, které se po většinu času nebere ani trochu vážně, takže divák znalý zaběhnutých stereotypů zvířecích hororů se může spokojeně bavit, popřípadě v první polovině stopáže obdivovat krásy, ehm, přírody. Český dabing oné relativní komediálnosti jen a jen přidává, Piranha tak místy opravdu působí jako třicet let stará naivní - ale upřímná - blbina bez ambicí. Což je všechno fajn, Aja se při natáčení určitě dosyta vyblbnul, ale když v Haute Tension a THHE (a vlastně i v Mirrors - když přivřu obě oči) skvostně pracoval s napětím, byl jsem spokojenější. Takže i když oním závěrečným patnáctiminutovým plážovým masakrem dokazuje, že na poli gore dnes nemá výraznější konkurenci, je pro mne Piranha mírným zklamáním. A 3D nestojí vůbec za řeč, jen tak mimochodem... 7/10 ()

castor

Rybí porno!! Jednohubka roku!! Pohled na rozvlněné zadečky a páry několika silikonových koz mi pokazila docela připosranost Ajy. Moc toho nevymyslel, docela se poddal producentskému volání a během úvodní třicetiminutovky divákům příliš nenabízí.. Jenže, nenechte se mýlit. Trpělivost přináší ovoce. Pak to totiž rozjede ve velkém stylu a z nových Piraní se rázem stane sen každého, kdo doufal, že by se kombinace Aja-žravé rybičky mohla dostat do kin. Velký filmový fanda, který toho z osmdesátkových filmů hodně nakoukal (a z plátna je to znát) tak nabízí jednu z nejlepších předělávek a hlavně asi nejpovedenější „monster“ horor posledních nevím kolika let. V závěrečných desítkách minut totiž své dítko pumpuje nepřeberným množstvím originálních nápadů a hlavně na kost okousané končetiny lemuje i slušným rancem zábavy pomocí klišovitých scén parodujících samotný sub-žánr. Příběh je (s)prostý. Okolí poklidného jezera se pomalu mění v jednu velkou párty, na kterou míří stovky mladých, aby pili, tancovali a vzájemně se sjížděli pohledy. Je tu i prapodivný filmař Derrick, který hodlá natočit biják, jak se dvě holky ojíždí na palubě luxusní jachty. Ideálním průvodcem po lákavých lokacím mu má být místní „krysa“ Jake, který namísto toho, aby doma hlídal mladší sourozence, vyráží na pohádkový trip s bandou obnažených koček. Na dně jezera mezitím vším jucháním dojde k otřesům a z jiné vodní plochy v útrobách země vyžene hejno hladových potvor, které dřímaly a čekaly na pořádnou potravu. Rozpoutají detailně nasnímané peklo, o kterém si tvůrci kdysi mohli nechat jen zdát. A to hlavně díky špičkovému technickému zpracování.. Piraňa si totiž vzala jako předobraz takřka zapomenuté snímky z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let (na druhém díle se podílel i James Cameron, na což by rád zapomněl). Alexandre Aja, který divákům naservíroval krutý remake Hory mají oči, opět dokazuje, že si rád hraje a provokuje a jeho film si sám ze sebe dělá legraci. Škoda jen, že tak trochu zapomněl na budování napětí a zejména z úvodu na samotnou atmosféru. Přesto nabízí úsměvnou, drzou a dokonale fungující jízdu s několika opravdu černohumorně brutálními sekvencemi (týpek si zachraňuje svůj život tím, že přejíždí na člunu bezvládná a pravěkými piraněmi okousávaná těla, dva chlapi nesou dívku, která se najednou roztrhne vejpůl, ukousnutý penis, vlasy namotané do lodního šroubu, padající kabel rozsekne přihlížející holčinu atp.). Jasně, všichni tu totálně přehrávají, ale i ty nejmenší hvězdičky, slavné sexbomby nebo ostřílení staří známí Christopher Lloyd, Richard Dreyfuss, Jerry O'Connell, Ving Rhames nebo Elisabeth Shue si své role náležitě užívají.. A já s nimi!! ()

• Značka tequily, ktorú aktéri popíjajú na lodi pri natáčaní, je Havasu Tequila. Havasu je odkaz na skutočný názov jazera, kde sa film nakrúcal. (MikaelSVK)
  • Tvůrci filmu odhadují, že bylo denně použito necelých 300 000 litrů falešné krve. (KucC)