O tomhle filmu jde říct jedno slovo - cool. Přestaňte se aspoň jednou utápět v temných vizích Tima Burtona a složité Nolanově psychologii - užijte si barevný akční adrenalinový nářez, jaký umí jen Wachowski Brothers. Film perfektně funguje a nenudil jsem se jedinou vteřinu. Dokonale rychlé a přesto přehledné závody, vypiplané prolínačky a plno dalších vychytávek vážně ke štěstí stačí. Nevěřil jsem, že kýčovitý film, který všude vecpe kluka s opicí, může být tak dobrý, ale tenhle film je vážně nářez.(4.9.2008)

Futu vs Retro, Západ vs Východ, Originální vize vs pásová výroba, story vs speed. Wachowští svým rodinným autíčkem předjeli zas celou generaci-je to film pro člověka budoucího věku a dokonalejšího vjemu. (chvílemi jsem se probouzela z naspeedovaného stavu a uvědomovala si, že moje smysly, moje senzorická čidla, jakoby nestačila tomu tempu, těm kolážím, barvám, uvědomila jsem si meze svého filmového vnímání lépe než kdykoliv předtím. Jakoby byl postaven nad limity-úmyslně? ). Fascinuje mě, že něco, co zvenčí vypadá jako kolorovaný chaos, skrývá důmyslný systém, řád, konstrukci. Speed Racera si užijete na dvojí způsob: coby zážitkový výlet do dětství v kině a jako předmět analýzy poté. Baví mě šlapat na pedál. Miluju chlapce a jeho opičáka. A kladu si otázku, jestli by ze SpeedRacera byl nadšen Dalí, Warhol nebo Albert Hoffman. P.S. Konkrétní hodnocení nedávám. Závodní auta nemají poznávací značky, jen tachometr. A ten jsem už několikrát přetočila..Brmbrmbrmmmmmmm.:) P.P.S. Napodruhé boží. Znalci Foucaulta, mrkněte na továrnu Royaltona. Familiar? :)(13.5.2008)

Prvotřídní podívaná v rámci vizuálních a zvukových efektů¨, ale to je tak asi všechno. V tomhle digitálním světě, mě strašně rušili právě skuteční herci. Nějak mi do toho prostředí nezapadali a neustále mi kazili výhled na pestrobarevný svět. Pokud by se to celé udělalo animované včetně herců, byl by o to zážitek větší. Jenže bratři Wachowski se rozhodli pro skutečné herce a já jsem musel přistoupit na jejich pravidla. Jenže jsem si to pořád nedokázal připustit, takže jsem to přestal ignorovat a těšil se vždy na závody, kde právě nejde o herce ale o auta. A pořad se vždy něco dělo. Ne jako ve skutečných závodech, kde je to jen o předjíždění a občasné bourání, ale o pořádný adrenalinový nášup, kde jde všem o život. Vím už od dob matrixu, že Wachowski mají rádi anime a snaží se tomu dát hold tím, že převedou anime seriál do animované podoby. Předpokládám, že když jsou takoví fandové i do Philipa K. Dicka, že zadaptují i nějakou jeho knihu nebo povídku.(24.7.2008)

Bratři Wachovští!! upekli jste mi parádní pizzu s šunkou, slaninou, s několika druhy sýrů a ananasem na vrh.. a když mi zbýval poslední kousek, byla jsem natolik plná až jsem se bála, že prasku.. ale copak bych mohla takovou dobrotu nedojíst?? shltla jsem ji jako malinu.. a brzy budu chtít repete :) takovou pastvu pro oči a duši jsem zase dlouho neviděla :) od první minuty šlápnete na plyn a zabrzdíte až v závěrečných titulkách :)(23.8.2009)

Vizuální vychytávky, byť úžasné, se rychle okoukají, neřkuli začnou otravovat. To co naznačil už Matrix 2+3, se tady projevilo v mnohem větší míře. Sourozenci (úmyslně nepíšu bratři) Wachowští se piplají s jednotlivostma, ale nemají cit pro vyprávění a tempo příběhu. A to je problém, zvlášť když je příběh taková blbost. S filmem jsem měl úplně stejný problém jako třebas s Casshernem nebo Final Fantasy-Advent Children - dostal jsem chuť zahrát si Need For Speed, Trackmanii, Megarace nebo podobnou hru, ale po většinu filmu jsem si přál, ať už je co nejdříve konec...(9.8.2008)

• - Rex Racer (Scott Porter) nosí hodinky značky Tag Heuer Monaco. (dyfur)

• - Samotné natáčení probíhalo 60 dnů. (duklak2)

• - Představitel hlavního hrdiny (Emile Hirsch) se ucházel už o roli ve filmu Matrix Reloaded, bratři Wachowští ho ale odmítli. (Mr.Dogman)