Wachowskí ten film vlastne nenatočili. V štúdiách Babelsberg majú v skutočnosti schovaný stroj času, ktorým leteli do roku 3000 a odtiaľ priviezli túto nakladačku. Tým sa vysvetľuje, prečo sa z toho stal prepadák roka a prečo mu súčasné publikum nedokáže prísť na chuť. Bez hanby vravím, že to milujem. Aj so šimpanzom a rodinným pátosom. Každý trubiroh, ktorému vadili prejavy typu "som na teba hrdá", by si mal uvedomiť, že je to veľký hollywoodsky film pre decká, takže bez "rodinných hodnôt" by to bolo asi ako film Jackieho Chana bez kung-fu. Dokonalosť v každom ohľade. Pre decká je to možno príliš dlhé a "biznis zápletka" je zbytočne komplikovaná, ale mne osobne to vôbec nevadilo. Go, Speed Racer, gooooooo!(2.6.2008)

Futu vs Retro, Západ vs Východ, Originální vize vs pásová výroba, story vs speed. Wachowští svým rodinným autíčkem předjeli zas celou generaci-je to film pro člověka budoucího věku a dokonalejšího vjemu. (chvílemi jsem se probouzela z naspeedovaného stavu a uvědomovala si, že moje smysly, moje senzorická čidla, jakoby nestačila tomu tempu, těm kolážím, barvám, uvědomila jsem si meze svého filmového vnímání lépe než kdykoliv předtím. Jakoby byl postaven nad limity-úmyslně? ). Fascinuje mě, že něco, co zvenčí vypadá jako kolorovaný chaos, skrývá důmyslný systém, řád, konstrukci. Speed Racera si užijete na dvojí způsob: coby zážitkový výlet do dětství v kině a jako předmět analýzy poté. Baví mě šlapat na pedál. Miluju chlapce a jeho opičáka. A kladu si otázku, jestli by ze SpeedRacera byl nadšen Dalí, Warhol nebo Albert Hoffman. P.S. Konkrétní hodnocení nedávám. Závodní auta nemají poznávací značky, jen tachometr. A ten jsem už několikrát přetočila..Brmbrmbrmmmmmmm.:) P.P.S. Napodruhé boží. Znalci Foucaulta, mrkněte na továrnu Royaltona. Familiar? :)(13.5.2008)

• Gemini

Naprosto afyzikální (včetně optiky, protože ty barvy jsou k poblití neskutečné) pro epileptiky smrtící a ostatním lidem bolehlav působící dlouhá předlouhá šílenost, která má vše, včetně "srandovní" dvojice opičáka a nemotorného kučeravého tlouštíka. A je mi jedno, jestli je to věrný remake, a jestli to nechápu správně;) Chápu jenom to, že burziánské mamutí společnosti jsou špatné, áááno, a že vláda a její s tímto sport devastujícím zlem bojující orgány jsou dobré, áááno. A že čest a rodina jsou nade vše, ánoánoáno. Hlavou mi (kromě příšerného "kšchukšchukšchu" skákacích zvedáků místních hotvílzů) vrtá jenom jediná věc - kdo by si nechával přišít ksicht Matthewa Foxe (dobře, pro desetileté děti to možná je spoiler, ale dnešní děcka stejně nečtou nic delšího než 180 znaků z čehož půlka musí být znakové sestavy pro emotikony, takže se stejně nic nedozví;)), když se všeobecně ví, že tenhle i po čtyřech měsících na pustém ostrově stále čtyřdenním strništěm vyzbrojený chlapák musí na svoji citlivou pleť používat zvláčňující hydratační gel Nivea, aby po ránu vypadal svěže? Nehledě na to, že jeho postava tady vypadá jako Daredevil, ehm... Tohle je zkrátka naprostý úlet neřízené střely (viz třeba úvodní flashbacková půlhodina), a v kině bych se z něj i bez 3D určitě pozvracel. Jednoznačně pozitivně hodnotím jen totálně k sežrání byvší Christinu Ricci a fakt, že mě příběh dokázal v jednom případě překvapit (a ne, nebylo to v místě souvisejícím s plastickou chirurgií;)). 40% a už nikdy ani v "haz-mat" kvádru.(6.9.2011)

Bratři Wachovští!! upekli jste mi parádní pizzu s šunkou, slaninou, s několika druhy sýrů a ananasem na vrh.. a když mi zbýval poslední kousek, byla jsem natolik plná až jsem se bála, že prasku.. ale copak bych mohla takovou dobrotu nedojíst?? shltla jsem ji jako malinu.. a brzy budu chtít repete :) takovou pastvu pro oči a duši jsem zase dlouho neviděla :) od první minuty šlápnete na plyn a zabrzdíte až v závěrečných titulkách :)(23.8.2009)

Genialita. Jenom škoda, že si Wachowští svou vizionářskou vizuální a režijní parádu kazí přehnanou dětinskostí. Hlavně postavy mladšího bratra a šimpanze bych nejradši prohodil oknem mrakodrapu, dole na ulici je seškrabal, vynesl nahoru a vyhodil znova. Ale co naplat, Speed Racer je prostě ojedinělý, jedinečný film, takže pár vad na kráse překousnu.(30.6.2011)

• Rain

• - Podle slov producenta Joela Silvera se tento film skoro celý natáčel před pozadím greenscreen. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původní japonský animovaný seriál je o 40 let starší, než tento film. (xjane)

• - Film se stal navzdory kladným recenzím a ohlasům po uvedení do kin propadákem, když s nákladem 120 milionů dolarů vydělal z první víkend pouze 20,2 miliony dolarů. (Specs)