• Tom Hardy

Ultrastylizovaný rodinný film, u kterého je překvapivě obtížné udržet otevřená víčka. Přebarvenost je zajímavá jen úvodních třicet minut, než se to všechno okouká a ukáže se, že bratři (takže sou pořád oba chlapi, dle všeho) Wachowští nabízejí obsahově prázdný svět, ve kterém je jen minimum osobitých vychytávek (a ta jedna opice to vážně nezachrání). Scénář je tak prázdný, že nebýt vypiplanější formy, mohl by si Speed Racer směle podat ruku se Žraločákem a Lávovkou. I přes lepší triky to však nudí, a to jak akčními scénami, které přes potřebný drajv postrádají přehlednost (ve finálním závodu jsem většinu času netušil, co se na vozovce děje), tak dialogy, kde se smích nedostavuje ve chvílích, kdy se o něj tvůrci snaží a naopak. Povinná rodinná klišé jsou v mezích a finální „šokující odhalení“ je jasné od prvních deseti minut. Ve vlně roztomilých barviček se navíc utopila většina herců. Nebýt Matthew Foxe, nebyl by v tom filmu jediný silný charakter. Speed Racer by byl bombou v IMAXu, ale na 2D plátně působí stejně „ploše“ jako Beowulf… ale abych jen neházel špínu, Foxova bitka s ninjou byla zatraceně cool.(5.5.2008)

Vyloženě rodinný film. Ovšem neskutečně nadupaný, barevný, uvlňující a hlavně rychlý ... Speed, přesný výraz pro tento film. Film mi sice připadal naivnější víc, než většina amerických animáků, ale stejně je to zábava. Neuvěřitelně mě otravovala postava nejmladšího kluka z rodiny. Naopak mě potěšila malá rolička japonské "ninja/karate" legendy Henry Sanady. Postavy jsou stejně jako vše ostatní jako by vystříhané z komixu a zřejmě i původního japonského anime. Ten styl se mi líbil. Každopádně takový film nemohu hodnotit více než za 3*.(30.9.2008)

,,Auto je živý tvor, zavři a oči a poslouchej“…. Jste- li milovníci barevných světů a závodů na PlayStation, nepohrdnete spoustou speciálních efektů, opičákem a vtípky pro děti, není co řešit. Za zmínku stojí také zajímavá posloupnost vyprávění a přijatelný J.Goodman. Ale hlavní je tu závod a vzpoura proti neomezené moci peněz. Příběh sice občas ,,zavrávorá“, ale podle těchto řádků musí být každému jasné, kdo bude vděčným divákem. A vy ostatní? Třeba neumíte poslouchat!(21.9.2008)

Závody: Dokonalá podívaná, oči přecházejí, adrenalin stoupá a já podvědomě svírám volant a šlapu na pedál. Dialogy, vtipné scény a zbytek: Zklamání a často až nečekané utrpení. Rodiče se snaží, brácha kulí oči a Trixie jakožto milá sexy figurka mrká očkama a pomáhá hlavnímu hrdinovi. A já se mezitím modlím, aby už zase někdo na ten pedál šlápl. Je to opravdu velmi nevyrovnaná směs, Speedovi lezete do kokpitu a stejně se mu za celé dvě hodiny nedostanete pod kůži ani o píď. A v tu chvíli pro mě veškeré případné nadšení pro film jako celek končí. Vizuální orgie na nulovém podkladu. Takhle mají prý vypadat filmy v budoucnu. Myslím (a pevně doufám), že ne. P.S.: Velké plus za tajemného Matthewa Foxe, který dokáže udělat hluboký charakter asi ze všeho.(31.5.2008)

Po grafickej stránke sa jedná o veľmi vydarený film. Aj keď je to celé na môj vkus až príliš farebné (také prihriate). Jedná sa o zaujímavý nápad, ktorý však nebol poriadne využitý a veková skupina divákov nebola tvorcami presne trafená. Film je to určite pre celú rodinu, lenže - deti takú dlhú stopáž proste nevydržia a vo filme je príliš veľa kecov. Dospelí zasa čakajú viac akčnosti a menej detských vecí...Tržby film tiež nemá podľa očakávaní, čo ma na jednej strane mrzí - lebo za takýto vizuálny experiment si film zarobiť zaslúži a na druhej strane zasa teší - je možné, že sa vyhnem ďalšej trilógii...Za zmienku teda stojí hlavne obal, síce sa vo filme skrýva aj hlbšia myšlienka, či pár zábavných a naozaj podarených akčných scén. To je však asi tak všetko. Aj keď som sa v celku celkom dobre bavil, film mi z hlavy vyšumí rýchlo ako bublinky z pohára minerálky. Nebolo to však zlé, čakal som však niečo viac cool.............70%(30.6.2008)

• - Původní japonský seriál se jmenoval Mahha Gogogo (1967) a hlavní hrdina nesl jméno Mifune Go. Jméno Speed Racer se objevilo, až když se seriál dostal na americké obrazovky. (Pumiiix)

• - Původní japonský animovaný seriál je o 40 let starší, než tento film. (xjane)

• - Jako řadící páka vozu Mach 6 byla použitá lehce upravená plynová páka z herního setu Saitek X52. (slavja05)