Tak barevné... Ach jo, ten film mě prostě uchvátil. Posunul dál. Prostě se mi moc líbil ;-) Vyčkávala jsem, přecházela ho a vyplatilo se to. Pustila jsem si ho přesně ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala nejvíc. Ve chvíli, kdy mě mohl pohltit. Možná, kdybych si ho pustila jen o chvíli později či dřív, nedostal by plné ohodnocení. Vychcanej jak mraky. :-D Má to šťávu.(18.10.2008)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $43,945,766Tržby Celosvetovo $93,945,766Tržby za predaj DVD v USA $14,276,414 //počet predaných kusov 900,149║ Na scénu sa konečne vracajú bratia Wachowskí a po dlhšej odmlke nám pripravili ďalší teatrálni šok. Aj keď zrovna terajší počin nie je až v takom dych berúcom ráze ako to bolo v prípade famózneho Matrixu ale ani pri tomto novom projekte neostávajú moc pri zemi a pustili sa opäť do nepreskúmaných vôd a spravili dobre, aspoň čo sa týka tých čo majú radi neokukanú pestrosť. Od Matrixovského ošiaľu už uplynulo dosť rokov a tak tvorcovia prelomového filmu, chceli opäť zaujať davy ľudí. Aj keď konečný výsledok v komerčnom hľadisku ukázal práve opak a tým pádom že to nebola zrovna trefa do čierneho. Príčinou neúspechu u širokého publika je základná koncepcia filmu, tá je založená z prevažnej časti na spôsob Japonských comicsoch, prípadne na samotnom kreslenom comicse Speed Racer od autora Tatsou Yoshida, ktorý asi pozná len málokto. A tým pádom sa zázemie fanúšikov zužuje na minimum, jediná šanca na úspech bude závisieť od samotných Japoncov a bude zaujímavé ako sa k filmu produkovanom v Amerike postavia. Príbeh sa odohráva v priamočiarej, dosť jednoduchej rovine, polovica filmu zaberú závody, ostatný čas dostávajú dialógy aj keď niektoré moc zbytočne brzdia dej a ničím zvláštnym nezaujmú. Spestrením sa stáva aj občasná akcia či už je to súboj ninja bojovníkov útočiacich pod rúškom tmy na členov závodného tímu, dokonca príde aj na prestrelky ale toto všetko je natočené v takom odľahčenom slede, že tvorcovia nám nedávajú inú možnosť než sa na tom dobre „uvoľnene“ zabávať. Vrcholom vtipných scénok sa stáva dvojica malého chlapca s opicou, tie ich momentky na pľace dokážu výdatne pobaviť. Z celkového hľadiska samotný príbeh na svojej dvojhodinovej dĺžke nemá až tak čo preborného ponúknuť a niektoré dlhosiahlé dialógy o pretekaní to len zbytočne ponárajú do nesúrodosti. To isté platí aj o niektorých úsekoch pri pretekaní, kde jednak pre rýchli preletoch kamerou nestihneme ani zazrieť čo sa deje na pretekárskej dráhe, prípadne dojem kazí aj prevedenie dráhy s autami, hlavne keď kamera pri svojich náletoch spomalí a v ten moment akoby sme odrazu pozerali miestami na reklamu o autíčkach od HotWheels. Takže miestamy to vypadá akoby sa tvorcovia v príbehu hľadali a len pasívne nám posúvajú povrchnú báchorku. "V každom prípade ide o nevšednú snímku čo sa vizuálu týka, ktorá stojí za pozretie hlavne pokiaľ ide o kino, kde to má aj náležitý atmosférický ráz a malou výhodou je aj Český dabing aspoň pre nás lenivejších." /videl v kine: 75%/(11.6.2008)

Speed Racer určite nie je prelomové dielo, akým údajne patrí budúcnosť. Kým sa Wachovski venujú dianiu na trati, dynamickou réžiou a strihom ktorým stíhajú nielen komentovať aktuálne dianie, ale aj prelinať viac časových rovín naraz, naozaj excelujú a za pomoci kombinácie ultraštylizovaného komiksového ladenia preplneného farbami a neskutočnej rýchlosti dokážu úspešne napĺňať tie najšialenejšie detské predstavy a túžby. Mimo trate je však horšie dej s hĺbkou obsahu čajovej lyžičky, nevýrazné charaktery, medzi ktorými pozitívne vyčnieva jedine Mathew Fox a negatívne zase vytŕča nehorázne otravná dvojka skladajúca sa z opice a malého brata hlavného hrdinu. Najslabší, ale stále znesiteľní Wachowskí.(26.7.2008)

Ako hovori v zavere jeden z komentatorov (a Nathalie v svojom hodnoteni ;) "toto je buducnost". Len velka skoda, ze do "pritomnosti" ho tiahne asi najotravnejsia dvojica posledneho obdobia - mladsi brat a opica. Je mi jasny zamer ich vyskytu, ale napriek tomu, vzdy ked dostali priestor na platne, dovtedy dokonale namazany stroj zacal vykazovat defektne odchylky a pred ocami mi defiloval iba jeden napis - "strielat". Mimo nich tu vsak mame naspeedovanu, vizualne a koncepcne prepracovanu jazdu, na ktoru sa nezabuda a ktora podobne ako maminke Speed racera "bere dych". PS: Japonske surodenecke duo hrane korejcom a cinankou... ts-ts-ts, to budu opat raz japoncici tazko rozdychavat :)(15.5.2008)

Strašná pecka. Snad nepamatuju audiovizuálně vypiplanější film. Wachowski Bros. si pohrávají se svým novým trademarkem (co se montáže týče, je Speed Racer asi fakt malou revolucí), náramně zrychlují a nedělá jim problém odvyprávět během jednoho závodu třeba pět dalších scén. Stylizace je sice přepálená, ale až na dva tři momenty funguje překvapivě dobře, triky snad nešlo za tak "malé" peníze pořídit legální cestou a... těší mě, že to šlape i po dějové stránce (aneb člověk může být dojatý i u finále, které cítí na dvě hodiny daleko). Zatím lepší čtyři, uvidíme, jestli mě druhá projekce vystřelí ještě výš.(5.5.2008)

• - Jako řadící páka vozu Mach 6 byla použitá lehce upravená plynová páka z herního setu Saitek X52. (slavja05)

• - Rex Racer (Scott Porter) nosí hodinky značky Tag Heuer Monaco. (dyfur)

• - Studio Warner Bros. se snažilo dostat Speed Racera na plátna kin již od roku 1992. (Sfinkter)