Reklama

Reklama

Speed Racer

  • USA Speed Racer (více)
Trailer 5

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 5

Recenze (904)

Madison 

všechny recenze uživatele

Oduševnená komiksová symfónia plynúca ruka v ruke s teatrálnou jagavou farebnosťou, ktorá trhá zrakové orgány a pri brilantných technických kúskoch spôsobuje husiu kožu. Film, ktorý zároveň prináša dravú chuť vzrušujúcich automobilových naháňačiek, efektné ,,ninja súboje" verzus závodníci, roztomilý pohľad na krehkú romantiku medzi Speedom a Christinou Ricci v mierne ružovučkom poňatí a bratia Wachovski pozastavení akéhokoľvek zmyslu pre jednoduchosť a divákovu trpezlivosť. Triky by som velebila donekonečna, pretože som maniačka do všetkých možných ,,scifi vynálezov", ale čo je moc, to je veľa. Dívať sa dve hodiny na rozdriapané autá, na Royal Industrial páchajúce svoje ohavné skrytosti a na dúhovú farebnosť, je príliš. Viem, že pri takomto druhu filmov by som sa mala v prvom rade uvoľniť a ja som od neho vážne nejaké obsahové ingrediencie neočakávala, ale...................... nie som nadšená ani prehnane sklamaná. Možno nabudúce, bratia. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Jak natočit hrané anime? Takhle! - Anime, Carmageddon, Rollcage, Matchboxy, Track Mania a jánevimcoještě v jednom balení barevnějším než lentilky. Skvělá, děsně stylová a fakt našláplá zábava s výborně padnoucí hudbou. Ale je to bohužel víc pro děti, než bych čekal, taková neškodná pohádka. Chybělo mi tam trochu víc napětí - o hrdiny jsem se skutečně nebál. Pro děti dokonalé, pro dospělé skoro taky:) ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Po kultovních Matrixech se Wachowští noří do japonské kultury ještě o poznání víc a v naleštěném západním bouráku experimentují s kung-fu závodníky, splašenými angličáky a šílenými kostýmy. A navrch přihazují rodinné hodnoty od Spielberga. Vypadá to šíleně, jezdí to na červenou, ale zaručeně se za tím ohlédnete. A nebudete sami. Klobouk dolů před Silverem, že něco podobného pustil z papíru na filmový pás. p.s. Reklamní sliby o revolučních závodech nelhaly, o šílených manga kolážích nám nikdo nic neřekl, ale bereme to jako bonus na účet podniku. ;) ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Prvotřídní podívaná v rámci vizuálních a zvukových efektů¨, ale to je tak asi všechno. V tomhle digitálním světě, mě strašně rušili právě skuteční herci. Nějak mi do toho prostředí nezapadali a neustále mi kazili výhled na pestrobarevný svět. Pokud by se to celé udělalo animované včetně herců, byl by o to zážitek větší. Jenže bratři Wachowski se rozhodli pro skutečné herce a já jsem musel přistoupit na jejich pravidla. Jenže jsem si to pořád nedokázal připustit, takže jsem to přestal ignorovat a těšil se vždy na závody, kde právě nejde o herce ale o auta. A pořad se vždy něco dělo. Ne jako ve skutečných závodech, kde je to jen o předjíždění a občasné bourání, ale o pořádný adrenalinový nášup, kde jde všem o život. Vím už od dob matrixu, že Wachowski mají rádi anime a snaží se tomu dát hold tím, že převedou anime seriál do animované podoby. Předpokládám, že když jsou takoví fandové i do Philipa K. Dicka, že zadaptují i nějakou jeho knihu nebo povídku. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Největší zklamání roku 2008 ;-( První hodina je strašně pomalá, opice to sice sem tam zachrání, ale dítě zase naopak vše pokazí…Závody dobré, triky moc přestylizované a tím pádem pro moje oko působící umělé, pří některých pasážích mě dost rušilo pozadí, asi to byl jenom můj pocit, ale někdy film působil obrazově lacině. Čekal jsem od filmu daleko více akce a zábavy, než řečí a řečí a zase řečí…. Speed Racer je pro mě strašně dětský – bohužel a jedno velké klišé. 4/10* ()

Galerie (58)

Zajímavosti (24)

  • Milka Duno, která hraje postavu jménem Kellie Gearbox, je profesionální závodnicí v sérii Indy Racing League. (ČSFD)
  • Scott Porter a Matthew Fox, kteří hrají stejnou postavu v jiném věku mají oba dva narozeniny 14. července. (ČSFD)
  • Pro roli Trixie se uvažovalo o herečce Rose McGowanové. Nakonec tuto možnost tvůrci zamítli z důvodu, že je pro roli příliš stará. (ČSFD)

Související novinky

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)

Reklama

Reklama