Závody: Dokonalá podívaná, oči přecházejí, adrenalin stoupá a já podvědomě svírám volant a šlapu na pedál. Dialogy, vtipné scény a zbytek: Zklamání a často až nečekané utrpení. Rodiče se snaží, brácha kulí oči a Trixie jakožto milá sexy figurka mrká očkama a pomáhá hlavnímu hrdinovi. A já se mezitím modlím, aby už zase někdo na ten pedál šlápl. Je to opravdu velmi nevyrovnaná směs, Speedovi lezete do kokpitu a stejně se mu za celé dvě hodiny nedostanete pod kůži ani o píď. A v tu chvíli pro mě veškeré případné nadšení pro film jako celek končí. Vizuální orgie na nulovém podkladu. Takhle mají prý vypadat filmy v budoucnu. Myslím (a pevně doufám), že ne. P.S.: Velké plus za tajemného Matthewa Foxe, který dokáže udělat hluboký charakter asi ze všeho.(31.5.2008)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. I Am Speed (:37) ,2. World's Best Autopia (1:15) ,3. Thunderhead (3:07) ,4. Tragic Story of Rex Racer (4:49) ,5. Vroom and Board (3:38) ,6. World's Worst Road Rage (2:41) ,7. Racing's In Our Blood (1:52) ,8. True Heart of Racing (4:05) ,9. Casa Cristo (4:02) ,10. End of the First Leg (2:20) ,11. Taejo Turns Trixie (1:37) ,12. Bumper to Bumper, Rail to Rail (3:07) ,13. The Maltese Ice Cave (2:04) ,14. Go Speed, Go! (1:24) ,15. He Ain't Heavy (1:45) ,16. 32 Hours (3:49) ,17. Grand Ol' Prix (6:13) ,18. Reboot (3:08) ,19. Let Us Drink Milk (4:33) ,20. Speed Racer (4:21)(14.5.2011)

Scénář: Andy Wachowski, Larry Wachowski .. Matrix RACER. Tep stoupá, ve vzduchu je cítit speed.. ___ V podstatě dokonalý rodinný film, který sice jede po přímočaré příběhové linii, ale ta nikterak neubírá sílu gigantickému audiovizuálnímu stylu a má i svůj emocionální rozměr (ano, skutečně jsem příběhem žil a peripetiemi rodiny byl dojat). Jenže, právě tato ultra originální (s označením revoluční bych se přeci jen držel v pozadí) forma může být velkým klackem pod nohy, který široké publikum nepřijme. A je to škoda. Tvůrci Speed Racer, Wachowski Bros., jsou totiž (stále) neuvěřitelně nápadití a především odvážní. Neskutečně progresivní ve vizuálním provedení, které boří konvence, míchá 2D s 3D obrazem, future s retrem a často tak šíleně, až začínají někteří diváci podrážděně utíkat z kina (nebo snímek rovnou ignorují), protože jejich smysly už neberou.. Speed Racer má všechno, co má pořádná podívaná obsahovat. Na více než dvě hodiny děje má perfektní narativní tempo, funkční filmový svět, poutavě distribuované informace, chytré prolínačky, výborné herce (i podařený český dabing), bláznivě nereálnou car-fu akci, působivé rodinné momenty a špičkové finále, to celé v hávu miliard zářivých barviček. ___ Škoda, že je benál tak drahej, a nemáme už konečně také fúzní pohony, hned bych sedl jen tak do auta a jel někam závodit. Drsných soupeřů jsou silnice plné. ___ 100%.(20.5.2008)

Tak barevné... Ach jo, ten film mě prostě uchvátil. Posunul dál. Prostě se mi moc líbil ;-) Vyčkávala jsem, přecházela ho a vyplatilo se to. Pustila jsem si ho přesně ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala nejvíc. Ve chvíli, kdy mě mohl pohltit. Možná, kdybych si ho pustila jen o chvíli později či dřív, nedostal by plné ohodnocení. Vychcanej jak mraky. :-D Má to šťávu.(18.10.2008)

• Gemini

Naprosto afyzikální (včetně optiky, protože ty barvy jsou k poblití neskutečné) pro epileptiky smrtící a ostatním lidem bolehlav působící dlouhá předlouhá šílenost, která má vše, včetně "srandovní" dvojice opičáka a nemotorného kučeravého tlouštíka. A je mi jedno, jestli je to věrný remake, a jestli to nechápu správně;) Chápu jenom to, že burziánské mamutí společnosti jsou špatné, áááno, a že vláda a její s tímto sport devastujícím zlem bojující orgány jsou dobré, áááno. A že čest a rodina jsou nade vše, ánoánoáno. Hlavou mi (kromě příšerného "kšchukšchukšchu" skákacích zvedáků místních hotvílzů) vrtá jenom jediná věc - kdo by si nechával přišít ksicht Matthewa Foxe (dobře, pro desetileté děti to možná je spoiler, ale dnešní děcka stejně nečtou nic delšího než 180 znaků z čehož půlka musí být znakové sestavy pro emotikony, takže se stejně nic nedozví;)), když se všeobecně ví, že tenhle i po čtyřech měsících na pustém ostrově stále čtyřdenním strništěm vyzbrojený chlapák musí na svoji citlivou pleť používat zvláčňující hydratační gel Nivea, aby po ránu vypadal svěže? Nehledě na to, že jeho postava tady vypadá jako Daredevil, ehm... Tohle je zkrátka naprostý úlet neřízené střely (viz třeba úvodní flashbacková půlhodina), a v kině bych se z něj i bez 3D určitě pozvracel. Jednoznačně pozitivně hodnotím jen totálně k sežrání byvší Christinu Ricci a fakt, že mě příběh dokázal v jednom případě překvapit (a ne, nebylo to v místě souvisejícím s plastickou chirurgií;)). 40% a už nikdy ani v "haz-mat" kvádru.(6.9.2011)

• - Film se stal navzdory kladným recenzím a ohlasům po uvedení do kin propadákem, když s nákladem 120 milionů dolarů vydělal z první víkend pouze 20,2 miliony dolarů. (Specs)

• - Studio Warner Bros. se snažilo dostat Speed Racera na plátna kin již od roku 1992. (Sfinkter)

• - Rodinného opičáka Chim Chima si zahráli dva reální šimpanzové Willy a Kenzie. (Pumiiix)