Holky z naší školky

• Belgie

St. Trinian's

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

Colin Firth, Russell Brand i Rupert Everett jsou pro mne důvodem, abych zasedl k obrazovce. Po deseti minutách lehce infantilní zábavy jsem chtěl přepnout na něco zajímavějšího, ale z ničeho nic jsem s překvapením žjistil, že se bavím. Nemohl jsem tomu uvěřit, snímek jsem dokoukal s přiblblým úsměvem a pocit lítosti z promarněného času se stále nedostavil.(13.4.2009)

Nepamatuji si, že bych někdy chtěl být kosmonautem, horníkem v uranových dolech ani úředníkem v pyrotechnických závodech, ale ředitelkou školy St. Trinian’s bych rozhodně být chtěl. Mně totiž mezi těmi divokými sexy "studentkami" bylo neskutečně pohodově a nic na tom nemění fakt, že děj je lehce pitomý a humor nedosahuje akademické dokonalosti. Kdo však rád listuje hambatými časopisy a chtěl by poznat brutalitu pozemních hokejistek, tak tento snímek je pro něj naprosto správná volba.(29.8.2013)

Šílené a vcelku zábavné. Ten typ humoru mi sice stoprocentně neseděl a místy šel mimo mě (hlavně některé ty trapnější vtipy), ale musím uznat, že to mělo styl a hlavně dobrou hudbu (jsem ráda, že se na hudbě podílela i má oblíbená britská skupina Girls Aloud). ~(3,4)~(29.7.2012)

Tak já teda nevím. Celý film si říkám "na co to sakra koukám" a koukat na to sama, tak jsem to asi vypnula po prvních pár minutách. Ale to bych přišla o ten konec! Posledních 20-30 minut mě neuvěřitelně bavilo. Hodnotím 3*, za pěknou hudbu, skvělé herecké obsazení a v neposlední řade za ten britský akcent. Ten je totiž nádherný pro ucho a neuvěřitelně složitý pro ústa... :) Film si asi znovu nepustím, ale úplný propadák to nebyl :)(27.5.2013)

Nečekaně svěží komedie, která těží ze skvěle dávkovaného britského humoru a parádního hereckého obsazení (geniální Everett a Firth). Nutno říci, že k pochopení dosti hlášek a narážek je potřeba nejen číst titulky (které byly jinak na velmi dobré úrovni), ale taky pořádně poslouchat (viz geniální vtípek před hokejbalovým utkáním). K tomu všemu je nutno připočíst skvělý originální soundtrack (mimochodem skvěle otextovaný) a s hodnocením není možno zůstat při zemi. Palec nahoru a už teď se těším na pokračování.(26.7.2012)

• - Když se spolu Geoffrey (Colin Firth) a Camilla (Rupert Everett) znovu setkají, tak "ona" říká "Another time!" a on odpoví "Another country!", což je název filmu, ve kterém si spolu oba herci poprvé zahráli - Jiná země (1984). (Stanislaus)

• - Emo studentku si zahrála britská zpěvačka Paloma Faith. (dancingclown)

• - Film je inspirován kresbami anglického karikaturisty Ronalda Searla. (skudiblik)