Holky z naší školky

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

• HaiWithLove

Přišlo mi to trapné. Tak trapné, že jsem se chvílemi cítila i já trapně. Přesto dvě hvězdičky...... Jedna za ten konec a za to, že i když je to pro teenagery, nevyskytoval se tam žádný slaďoušek který by oblboval hlavní hrdinku či ona jeho.... a druhá za Colina Firtha s Russell Brandem :) (když bych náhodou zatoužila pustit si film s podobnou tématikou, sáhla bych asi radši po Divošce)(9.10.2011)

Neuvěřitelně jednoduchá, místy až trochu hloupá, ale za to velmi svěže a zábavně natočená britská komedie s množstvím známých tváří, ve které mě nejvíce zaujal Colin Firth, a zejména Rupert Everett ve své dvojroli. Divák už od počátku tuší, jak to všechno dopadne, ale i tak jsem film nesledoval s nudou, nýbrž se zájmem. Celkově mi to přišlo jako mix filmů Bláznivá škola (1996) a Divoška (2008), to vše řízlé typicky britským humorem, akcentem a prostředím. Zkrátka milá a sympatická jednohubka, která neohromí, ani neurazí - volnočasová oddychovka.(27.8.2013)

Britský úlet a filmový terorismus na všechny možné i nemožné způsoby. Pokud jsem prohlásil o filmu I love You Phillip Morfia, že se jedná o nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko – šeredně jsem se spletl. St. Trinian's baví o 200% víc než Muži, co zírají na kozy - a to už se vážně musela někde stát chyba. Za oblibu tohoto bizardního skvostu zaručeně skončím ve filmovém pekle.(17.4.2010)

Nepamatuji si, že bych někdy chtěl být kosmonautem, horníkem v uranových dolech ani úředníkem v pyrotechnických závodech, ale ředitelkou školy St. Trinian’s bych rozhodně být chtěl. Mně totiž mezi těmi divokými sexy "studentkami" bylo neskutečně pohodově a nic na tom nemění fakt, že děj je lehce pitomý a humor nedosahuje akademické dokonalosti. Kdo však rád listuje hambatými časopisy a chtěl by poznat brutalitu pozemních hokejistek, tak tento snímek je pro něj naprosto správná volba.(29.8.2013)

Nečekaně svěží komedie, která těží ze skvěle dávkovaného britského humoru a parádního hereckého obsazení (geniální Everett a Firth). Nutno říci, že k pochopení dosti hlášek a narážek je potřeba nejen číst titulky (které byly jinak na velmi dobré úrovni), ale taky pořádně poslouchat (viz geniální vtípek před hokejbalovým utkáním). K tomu všemu je nutno připočíst skvělý originální soundtrack (mimochodem skvěle otextovaný) a s hodnocením není možno zůstat při zemi. Palec nahoru a už teď se těším na pokračování.(26.7.2012)

• - Postava Camilly Fritton (Rupert Everett) je parodií na Camillu, vévodkyni z Cornwallu, a to jak v rámci oblečení, tak manýrismu. (Stanislaus)

• - Scéna, ve které je Geoffrey (Colin Firth) vyhozen z okna při své první inspekci a následně kráčí na hřiště v mokré košili a se sakem přes rameno, je přímým odkazem na minisérii Pýcha a předsudek (od r. 1995), ve které se objevila prakticky stejná scéna a rovněž s Firthem. (Stanislaus)

• - Film je inspirován kresbami anglického karikaturisty Ronalda Searla. (skudiblik)