Holky z naší školky

St. Trinian's

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

Nepamatuji si, že bych někdy chtěl být kosmonautem, horníkem v uranových dolech ani úředníkem v pyrotechnických závodech, ale ředitelkou školy St. Trinian’s bych rozhodně být chtěl. Mně totiž mezi těmi divokými sexy "studentkami" bylo neskutečně pohodově a nic na tom nemění fakt, že děj je lehce pitomý a humor nedosahuje akademické dokonalosti. Kdo však rád listuje hambatými časopisy a chtěl by poznat brutalitu pozemních hokejistek, tak tento snímek je pro něj naprosto správná volba.(29.8.2013)

• D.Moore

Na první pohled skvěle obsazený snímek plný velmi hezkých (až krásných) dívek i žen a sympatických charismatických mužů, o nichž vím, že dovedou být vtipní. Na pohled druhý nepříliš vtipný výtvor s nesnesitelně trapným Rupertem Everettem v roli ředitelky školy, tisícem fórů, z nichž asi 990 je zcela pitomých, a s nemastným neslaným Colinem Firthem. I když se mi vlastně zdá, že klady mírně převažují (největším překvapením byl Russel Brand, který mě snad poprvé doopravdy pobavil), jsem spíše zklamaný. Dvě a půl.(5.9.2012)

Film se mi moc líbil. Je to takový černý humor alá Adamsova rodina.Hlavní hrdinky, studentky dívčí školy St. Trinian's, jsou svým chováním odpudivé, ale postupem času si získají divákovo srdce, a tak ten nakonec s napětím doufá, že se jim jejich plán, ukrást cenný obraz "Dívky s perlou", který je umístěn v Britské Národním muzeu, vydaří (přestože ví že je to nemorální..).(18.5.2008)

Když nebudu až moc uvažovat nad dějem a temy hloupými narážkami ve filmu, musim říct, že mě v první polovině vážně bavil. Druhá byla sice o něco slabší, ale pořád je dost horších filmů. Doufala sem ale, že to bude nějaká zábavná oddechovka bez pořádné zápletky a pobavím se. Možná proto to ve mně nezanechalo ten špičkový dojem. I přes to, tři hvězdičky si myslím zaslouží.(29.3.2010)

Tenhle film shlédnut opět na filmovém festivalu ve Zlíně.Snímek se snaží jít z dobou mladých lidí.Nemějte mu to za zlé, takový dnešní svět mladých v Británii a i jinde ve světě je.Je sice pravda ,že scénář byl trošku slabší ,ale film pěkně odsýpal a nevznikala v něm žádná hluchá místa.Mohu doporučit.Než jej odsoudíte, tak ho sami shlédněte.(3.6.2008)

• - Scéna, ve které je Geoffrey (Colin Firth) vyhozen z okna při své první inspekci a následně kráčí na hřiště v mokré košili a se sakem přes rameno, je přímým odkazem na minisérii Pýcha a předsudek (od r. 1995), ve které se objevila prakticky stejná scéna a rovněž s Firthem. (Stanislaus)

• - Postava Camilly Fritton (Rupert Everett) je parodií na Camillu, vévodkyni z Cornwallu, a to jak v rámci oblečení, tak manýrismu. (Stanislaus)

• - Pes Camilly Mr. Darcy je pojmenován podle postavy z románu „Pýcha a předsudek“. V jeho seriálové adaptaci z roku 1995 si tuto postavu zahrál Colin Firth. (Greg)