Holky z naší školky

St. Trinian's

Sexi internát

Komedie

Velká Británie, 2007, 97 min

Přidala jsem ještě 5 * - znovu jsem film shlédla a mám dojem, že na podruhé se mi líbil ještě víc .... Odpočinková, úsměvná, trošičku drsná komedie o tom, jak šikovné dokáží být holky :o) Taky jsem si až na podruhé všimla, že Rupert Everett hrál valstně dvojroli - ředitelku školy a zároveň tatínka Anabell :o) ale to mi došlo až při závěrečných titulkách ... Já nevím, ale mě se to líbilo :o) Měla jsem asi tu správnou náladu na praštěnou komedii - jakou tahle bezesporu je. Je to prostě parodie na anglické internátní školy a popravdě - docela si dovedu představit sama sebe v takovéhle škole :o)(7.3.2009)

Překvapivě svěží s několika opravdu zdařilými narážkami. Nic originálního, ale za to zábavné po celou délku filmu. V podstatě osvědčený námět s několika originálními nápady a celou řadou ohraných scén. Ale splňuje to hlavní podmínku komedií – je to zábavné a příjemně buřičsky absurdní. 60% P.S. Kdo vymyslel ten strašný název filmu v češtině? Trochu zavádějící řekla bych a vůbec ne nápadité.(4.9.2011)

Sice ze streamu a s dvouvteřinovým zpožděním zvuku, ale přesto skvělý zážitek. "We´re the best, let´s screw the rest" zpívá se při závěrečné písni... a já říkám: proč ne. Lehce bláznivé béčko se spoustou holek nemůžu hodnotit méně než 4 zviezdami, zvláště když je ve snímku spousta drog, chlastu a prášků. Navíc ta pochmurě útulná atmosféra vládnoucí na půdě tohoto nonkomforního vzdělávacího ústavu... No ano, kdo by na takové škole nechtěl studovat? A dodatek k anarchii: ehm, no ono stačí zajít si na studijní oddělení FFUK, abyste poznali, co znamená slovo "chaos".(17.9.2009)

Britský úlet a filmový terorismus na všechny možné i nemožné způsoby. Pokud jsem prohlásil o filmu I love You Phillip Morfia, že se jedná o nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko – šeredně jsem se spletl. St. Trinian's baví o 200% víc než Muži, co zírají na kozy - a to už se vážně musela někde stát chyba. Za oblibu tohoto bizardního skvostu zaručeně skončím ve filmovém pekle.(17.4.2010)

• ScarPoul

Je vtipné ako herci typu Everett, Arterton, Temple, Headey, Fry a Firth splachujú svoje herecké možnosti do záchoda v infantilnej sračičke o hard core dievčatách z internátnej školy, ktoré sa rozhodli zahrať na Dannyho 11,12 a 13 dokopy. Film je nefunkčný vo všetkom. Napätie je budované ako pri rodinnom filme, všetky dejové zvraty sú očakávané a aj keď sa jedná o zdanlivo neriešiteľnú situáciu, film ju vzápätí nelogicky vyrieši. Pre mňa neuveriteľné utrpenie, ktoré som dopozeral na tretí krát a hneď som aj zavrhol možnosť pozerať pokračovanie. Celá tá útočná ženská hudba, debil Brand v ďalšej zo svojich úloh je pre mňa vrchol nevkusu. Plus to, že každé s dievčat, je načrtnuté tak plytko až je to neúnosné, len dokazuje zbytočnosť celého filmu. Oliver Parker stúpil neuveriteľne vedľa. Nazval by som to britským odpadom. Jedna hviezda za krásku s Darjeelingu Amaru Karan a za hlavnú lolitku Talulah Riley.(10.8.2013)

• - Když se spolu Geoffrey (Colin Firth) a Camilla (Rupert Everett) znovu setkají, tak "ona" říká "Another time!" a on odpoví "Another country!", což je název filmu, ve kterém si spolu oba herci poprvé zahráli - Jiná země (1984). (Stanislaus)

• - Ve scéně v 41. minutě, kdy Flash (Russell Brand) vyučuje zločin, je možné vidět na tabuli první tři zločiny, avšak v momentě, kdy žačky řeknou další "krádež", je v záběru na tabuli hned 5 zločinů, pričemž „krádež“ je šestá. (WillyMarks)

• - Emo studentku si zahrála britská zpěvačka Paloma Faith. (dancingclown)