Grindhouse: Don't

všechny plakáty
Celý film

Krátka vtipná "inštruktáž" o tom, čo by ste nemali robiť ak sa nechcete ocitnúť v situáciách ako vystrihnutých z hororových filmov. (ethos)

Matty

Tak tohle nemělo chybu! Wright se již poněkolikáté prezentoval jako velký fanoušek hororů, resp. filmů obecně. Při prvním zhlédnutí mi tento trailer přišel opravdu děsivý, mnohokrát jsem si vzpomněl na Argentovu Suspirii a ani mě nenapadlo se některým záběrům smát. Teprve napodruhé mi došla zvrácená vtipnost celého počinu. Smrtelně vážný voiceover nemá chybu, vraždící úchyláci jakbysmet. Snad jenom méně informovaní diváci by mohli dojít přesvědčení, že podobný horůrek skutečně existuje a že musí jít o neskutečnou srajdu, ale vždyť o tom to vlastně celé je. Dojem dobového počinu kazí pouze příliš "čerství" herci. ()

Djkoma

Možná na plátně by to bylo lepší, ale celkově zklamání nad obyčejným trailerem. Edgar Wright nijak neoslnil. ()

Renton

Grindhouse: Jelikož jsem viděl Grindhouse v původní double feature verzi včetně fake trailerů a nikoliv rozsekaný na dílčí segmenty, volím i komentář jako celek. ____ Machete Scénář: Robert Rodriguez .. Konspirace, jižanský temperament, násilí, nahota. Tím se prezentuje Machete. Námět, pomsta zabijáka, zní sice omšele, ale prostředí a prostředky, které by hrály významnou roli zní lákavě. K tomu Danny Trejo, mno těším se! I proto, že jde o zatím jediný fiktivní trailer, který se dočká realizace. 60%. ____ Planet Terror Scénář: Robert Rodriguez .. Na tyto splatter hrátky prostě nejsem. Zápletka s únikem plynu, po kterém lidé mutují ve vraždící hovadí, je provařená skoro tolik, jako většina zbylého děje. Uměle vyrobená patina le sedmdesátých je spíše otravná než cool (to platí pro celý Grindhouse). Ani miláček Willis to v mých očích nezachránil, neměl na to prostor. Někdo bude určitě spokojen, já však dávám dvě hvězdy s tím, že to je pro film ještě spíše úspěch, protože nemám problém jít v případe obdobných snímků i (nej)níže. 40%. ____ Werewolf Women of the S.S. Scénář: Rob Zombie .. Tak tohle si nechám líbit! Konečně někoho napadlo začít těžit teorie o nacistických pokusech v paranormálních a okultních vědách, s pokusy na lidech apod. Konkrétní trailer lehce nadprůměrný, ale i kdyby z něj zbyly jen ty sexy zpívající nacistky a hlavně eso Nick Cage, který i na ploše několika sekund a jedné repliky dokáže zachránit více než mnohdy za celý (jeho) film, pořád je to fajn vzpomínka a naděje na. Tohle téma je totiž silné a lákavé. 70%. ____ Don´t Scénář: Edgar Wright .. Hodně černý nádech je typický pro celou tvorbu Edgar Wright. Zda by se tentokrát neutopil v přehnané bizarnosti a doslovné citaci zůstane nezodpovězenou otázkou. Don´t! Don´t! Don´t! Nebo radši ano! :o) 60%. ____ Thanksgiving Scénář: Jeff Rendell, Eli Roth .. Jako malá ochutnávka různých parafrází, hrubého vtipu, drsných mordů a Eliho typicky sexistického podtextu je to fajn, ale rozhodně netoužím po vzniku další celovečerní hovadiny z jeho p(é)ra. Prostě tomu frajerovi nevěřím a pochybuji, že vše nad stopáž traileru by nebyla prázdná sračka ala Hostel. 50%. ____ Death Proof Scénář: Quentin Tarantino .. Mám Tarantina rád, Kill Pulp miluji, ale tímhle pokusem nezabodoval na mojí strunu. Že totiž pojme slasher o vražedném autě (jakkoliv je tato myšlenka originální, realizace ji ničí) jako samolibé a místy únavně zdlouhavé pindání ženských kroužků s minimem akce, jsem nečekal. Jelikož jde o vražedné auto až v poslední řadě už trailer v tomto směru nehezky klame. Když pak samotný děj filmu QT rozsekne, asi po vzoru samotného konceptu Grindhouse, na dvě nesourodé poloviny, chvílemi tak přemýšlím, která měla více zbytečnějších momentů. Ještě že se místy objeví Kurt Russell (vidíte to, on je tak upozaděn, že jsem na něj málem zapomněl) a trochu to rozhrábne, nejen svým šarmem. Bohužel je jeho postava vyobrazena dosti účelně a v každé polovině děje je to vlastně takřka odlišný charakter (suverén-srab). To je poslední kapka do tohoto podivného slepence žánrových odkazů a narážek. Přes zvládnutou formu, několik cool dialogů i scén samotných to není film, který bych potřeboval vidět znovu (možná zajdu ve Varech na půlnoční prodlouženou verzi, ale to jen z „nouze“:o)). A už vůbec to není směr, po kterým by měl Tarantino pokračovat.. 60%. ____ Závěr: jak je z textu výše zjevné, nejsem nejspíš cílová skupina pro double feature Grindhouse filmy, přesto si myslím, že předem avizovaných 60 minut na jeden film by bylo tak akorát na nadupanou spršku citací a žánrových poct v chatrně vypadající vizáži s minimem tvůrčího obohacení. GH - 55%. () (méně) (více)

DaViD´82

If you´re... DON´T! Takřka perfektní Wrightův počin, který zvládne pobavit, navnadit i vzdát poctu během pár desítek vteřin. Co chtít od fiktivního traileru více? ()

movie

Další fiktivní trailer ke GRIDNHOUSE se tentokrát svoji atmosférou vrací až k 70.létům a konkrétně si utahuje z filmů jako THE LEGEND OF HELL HOUSE apod. Vtipné, ale Rothuv počin THANKSGIVING mě bavil mnohem víc. ()

H34D

Extrémně hutná koncentrace zla, krve a nechutností v jedné a půl minutě intenzivní brutality. Tento akční slasher bych si snad i nechal líbit, pokud by se v něm nekecalo tolik jako v Haloweenu :) 6/10 ()

Dudek

Skvěle to napsal Divočák, tenhle trailer je prostě úlet. Neuvěřitelně vtipné a přitom plné horové atmosféry. Řekl bych, že z trojice fake-trailerů, které jsem zatím viděl je tenhle filmařsky nejvyspělejší. Narozdíl od Rothova ďábelsky zábavného Díkuvzdání tu není ta šílená patina a od Zombieho Werewolf Women of the S.S. jej odlišuje zejména jasnější dějová linie. Tenhle trailer se mi líbil ze všech nejvíce. ()

Gilmour93

Wright ve vintage stylu sedmdesátek vysvětluje, jak se lákali američtí diváci na úderný název, aniž by byl odhalen britský původ. Simona Pegga jsem si nevšiml, ale verbala, ač ještě ne tak tělnatého, nelze přehlédnout.. ()

3DD!3

DON'T je ze všech fake trailerů určitě nejúdernější a má nejlepší voiceover. Edgar Wright, v typicky grindhouseovské atmosféře, bezvadně paroduje všechny možné příběhy o strašidelných domech a děsivých kreaturách v něm. Na takový film bych rozhodně sám nešel :). ()

MM_Ramone

Jeden z tých podarenejších fake trailerov, ktoré boli použité v retro horrorovom projekte "Grindhouse". Tento krát je to, ani nie dvojminútová, upútavka na desivú, krvavú lázeň v chátrajúcom, ale nie tak celkom opustenom, dome. Urobené je to v štýle starých, dobrých sedemdesiatých rokov. Masaker! Škoda, že sa jedná len o fiktívny trailer. Ak by šlo o regulárny celovečerný film, tak by som tomu dal určite šancu. *** ()

petero

Po Shaun of the Dead a Hot Fuzz ma napadlo že by Edgar Wright mohol natočiť radšej horor s komediálnymi vložkami a nie len komédie s hororovými prvkami. Po tomto trailery si to už nemyslím. Celé to vyznieva ako strašná chujovina ktorej by som sa zďaleka vyhol, keby taký film existoval. ()

Mahalik

Masakr! Další fiktivní trailer ke Grindhouse tentokrát z pera Edgara Wrighta. Na Rothovo Thanksgiving to sice nemá, ale zaručeně vás tahle strašidelná ukázka posadí na prdel. Btw při scéně chlap+mimino mi zešedivěly vlasy hrůzou. 85% ()

Divočák

V originále jenom "Don´t". Opravdu geniální fiktivní doprovodný trailer ke Grindhouse. Pokud má Rothův "Thanksgiving" tady na csfd okolo 70%, chtěl bych vidět, jak za chvíli dopadne tohle. Wright se do nás hned od začátku pustil pořádně z husta a napumpoval tenhle trailer neuvěřiteným černým humorem. Už od první chvíle, kdy spustí voiceover, začnete tušit, že tohle nebude jen tak "obyčejný" trailer a asi po dvacátém "Don´t" už se v křečích válíte po zemi smíchy. Vražedný transvestita ve svatebních šatech, naháč s děckem v hubě, vyřezné oči, no prostě úlet. Z grindhousovských fiktivních trailerů rozhodně ten nejlepší. ()