Grindhouse: Don't

USA, 2007, 1 min

Edgar Wright

Jess Hall

David Arnold

Jeden z tých podarenejších fake trailerov, ktoré boli použité v retro horrorovom projekte "Grindhouse". Tento krát je to, ani nie dvojminútová, upútavka na desivú, krvavú lázeň v chátrajúcom, ale nie tak celkom opustenom, dome. Urobené je to v štýle starých, dobrých sedemdesiatých rokov. Masaker! Škoda, že sa jedná len o fiktívny trailer. Ak by šlo o regulárny celovečerný film, tak by som tomu dal určite šancu. ***(17.7.2011)

If you thinking of going into this house...Don't! If you thinking of opening this door... Don't! If you thinking of checking out...Don't! Don't look behind. Don't scream! Don't even breath. Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! Don't! If you are thinking of seeing this film alone. Don't!(3.9.2008)

V originále jenom "Don´t". Opravdu geniální fiktivní doprovodný trailer ke Grindhouse. Pokud má Rothův "Thanksgiving" tady na csfd okolo 70%, chtěl bych vidět, jak za chvíli dopadne tohle. Wright se do nás hned od začátku pustil pořádně z husta a napumpoval tenhle trailer neuvěřiteným černým humorem. Už od první chvíle, kdy spustí voiceover, začnete tušit, že tohle nebude jen tak "obyčejný" trailer a asi po dvacátém "Don´t" už se v křečích válíte po zemi smíchy. Vražedný transvestita ve svatebních šatech, naháč s děckem v hubě, vyřezné oči, no prostě úlet. Z grindhousovských fiktivních trailerů rozhodně ten nejlepší.(10.4.2007)

Docela sranda s dobrým nápadem, Lucy Punch jsem zaznamenal, ale Simona Pegga jsem už nějak nerozeznal, bohužel minuta dvacet tři s takovýmto obsahem asi z mé strany nelze ohodnoti lépe a tak nějak mě nutí přemýšlet, zda to vubec má smysl zavádět do databáze? Ale asi ano, jen je to prostě zvláštní. Nechci nikoho rozhořčit.(10.5.2009)

Skvěle to napsal Divočák, tenhle trailer je prostě úlet. Neuvěřitelně vtipné a přitom plné horové atmosféry. Řekl bych, že z trojice fake-trailerů, které jsem zatím viděl je tenhle filmařsky nejvyspělejší. Narozdíl od Rothova ďábelsky zábavného Díkuvzdání tu není ta šílená patina a od Zombieho Werewolf Women of the S.S. jej odlišuje zejména jasnější dějová linie. Tenhle trailer se mi líbil ze všech nejvíce.(11.4.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4.