• xenopus

Nevěřím tomu... Nevěřím ničemu. Matka, která se ani po patnácti letech nevyrovná se záhadným zmizením své dcery, a místo ní si snaží "přivlastnit" někoho jiného, je pro mě velmi nepravděpodobný námět. Ačkoliv, u zpěvačky by to možné bylo... Spíš televizní film, kde máloco funguje jak má, od nezajímavě napsaného scénáře přes uvláčenou režii až k nevýrazné a nehodící se hudbě. S. Weaverová má ten zatrpklý výraz poznamenané ženy už na začátku a K. Bosworth mi nepřijde sympatická. Film kde - když už zápletka je takováto a tudíž to musí tahat herci - hraje pozoruhodně jen jeden herec (A. Nivola v roli bratra), si u mě nezaslouží víc než průměrné 2*.(23.10.2011)

Sigourney Weaver je zralá a zkušená matadorka a film o ženě, vyrovnávající se se ztrátou dcery, to je pro herečku jejího formátu lahůdka. Velké herecké sólo. Navzdory všemu žalu touha bojovat a žít dál, překonat ztrátu. Jako berlička se naskytne holka, kterou potká v parku, osamělá a bez budoucnosti. Je zhruba ve věku, v jakém by její dcera byla, kdyby byla naživu. Tahle "náhražka" pomáhá, účel světí prostředky. Je to však normální? Pochopí to rodina? Určitě film, jež stojí za to vidět. 85% Z podobného ranku má už Sigourney na kontě http://www.csfd.cz/film/135910-obycejni-hrdinove/(12.1.2015)

Námet viac než sľubný, bohužiaľ približne od polovice filmu som začal tušiť ako to celé dopadne a nakoniec sa to moje tušenie skutočne potvrdilo..Napriek tomuto a niekoľkým momentom, ktoré nepôsobili dvakrát uveriteľne a presvedčivo, sa nude aj tak nepodarilo zožrať ma..A to zásluhou skvelých hercov - Sigourney Weaver, Alessandro Nivola a s drobnými výhradami Kate Bosworth..V prvom rade kvôli nim sa oplatí vidieť túto nie práve strhujúcu, ale rozhodne zaujímavú drámu.(18.3.2009)

Film o nemožnosti vyrovnať sa s bolestivou stratou, resp. o možnosti vyrovnať sa s ňou spôsobom, ktorý prekračuje hranice "normálnosti". Napriek účasti hviezdnej Sigourney ide skôr o "nenápadný" až komorný film pre "klubového" diváka. Nevydiera diváka, nesnaží sa ho podplácať slzotvornými scénami, iba z nás robí tichých pozorovateľov jedného psychického kaskadérstva. Účinok filmu by som prirovnal k hudbe kapely, s ktorou Sigourney spievala na začiatku filmu. Pri smooth-jazze nikto neskáče pod pódiom ani nenatriasa hrivou, ale tá muzika sa vám pomaly ukladá kdesi v duši a ticho si tam "robí svoju prácu".(2.7.2010)

• jafuska

bohužel hodne podprůměrný film, čekala jsem od toho víc, začátek slibnej, pak najednou skok o několik roků napřed a já jsem čekala, jak budou holčičku úpěnlivě hledat, zhroucení matky a ono nic,a další půlka zmatená a nakonec jsem se ani nedověděla jestli to byla ta ztracená dívka, nebo .ne,ach jo,mohlo se to natočit více dramatičtěji, a ne taková slátanina(11.10.2009)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 9. září 2007. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (Terva)