To, co dýchám

Fragmentos del destino

V zajatí osudu

Drama / Krimi / Romantický / Thriller

USA / Mexiko, 2007, 97 min

Tak toto hej. Jasné, je to neuveriteľne komerčné, scenár oplýva tou pre Hollywood tak častou neuveriteľnosťou a celé je to tak trochu gýč, ale mne sa to páčilo. Obsadenie je skutočne luxusné, Andy Garcia je pod dlhšej dobe znovu výborný a ostatný v norme (znalci a tí, čo už majú niečo napozerané, si okrem hlavných postáv všimnú aj Emila Hirsha (v poslednom čase napr. Killer Joe), Joa Bernthala (The Walking Dead, Noc v múzeu 2), Clarka Gregga (Avengers, Whedonova verzia Veľa kriku pre nič) či Johna Cho (Zahulíme, uvidíme, FlashForward). Celkovo veľmi dobré, ja som sa bavil. 78%(27.5.2013)

Film začína naozaj z ostra takže žiadny slaďák nečakajte, k romantickému ladeniu filmu príde až k samému záveru, takže sa multižánrovým zaradením nenechajte odlákať. To thrillerové mu sedí najviac. V skutočnosti sa jedná o pekne roztrúsenú sieť príbehov, ktoré nespája nič iné, len meno jedného gangstra. Keby boli tieto jednotlivé príbehy točené samostatne nedal by som ani halier za to, že by mohli patriť do jedného príbehu. Ale to, aký je film svojou štruktúrou ohromne neštrukturovaný ma na ňom najviac priťahovalo. Potešenie mi spravili aj herci, ktorých sa do tejto slabšej hodinky a pol vošlo naozaj úctyhodne a svojich pár minút využili naozaj znamenite. 80%.(2.6.2009)

• jojinecko

Hahahaha ľudia z mojej TOP 20, čo to vidím za hodnotenia, neblbnite! Čo som mal zlý večer??? :))) Film, ktorý ma DOKONALE nasral a dopozerať ho bolo nadľudské úsilie...Lee má toho napozerané veľa, ale je to lúzer, ktorý sa zmôže akurát na takýto filmový kastrát v ktorom nachádzam asi 100 vykrádačiek... Ak film vo mne vyvolal nejaké emócie, tak len tie, že som chcel niečo hodiť do televízora. A to som fakt kľuďas!!! :))) Hyperotravná meganuda! Niečo podobné sa mi už dlho nestalo a Air I Breathe posielam do horúcich pekiel...(2.2.2009)

Velice působivý filmeček, který potěší ještě víc, když víte, že je to debut. Skvělé obsazení, kdy Whitaker na začátku dá laťku hodně vysoko a přeskočí ji jenom krásná a dokonalá Gellar. Fraser má v originále opravdu hluboký hlas a Bacon vlastně nedostal ani tolik prostoru. Magnolie, Crash, 21 Gramů a ani Paříž to neni, ale vlastně si myslím, že se o to ani nesnaží. Opravdu citilivá podívaná.(26.10.2008)

Podľa akéhosi náznaku deja tam hore, to vyzerá ako nejaká mytologická báchorka. Ono vo výsledku to vlastne nepravdepodobná a vykonštruovaná báchorka je. Ale tá réžia mi prišla neuveriteľne civilná a v dobrom slovazmysle cool. Preto aj to záverečné deus ex machina pre Gellarku bolo v mojom vnímaní absolútne oprostené od pocitu trápnosti. Dokonca tento film vo mne vyvolal viac filozoficko-existenciálnych otázok ako podobne koncipované a vážne myslené mozaiky typu CRASH alebo 21 GRAMOV. Veľmi príjemný popolnočný filmový zážitok na NOVA CINEMA. (1.9.2012)(1.9.2012)