Inju, bestie ve stínu

• Česko

Inju

• Francie

Inju, la bête dans l'ombre

• angličtina

Inju, the Beast in the Shadow

(festivalový název)

Inju

Mysteriózní / Thriller

Francie / Japonsko, 2008, 105 min

Francouzská detektivka, ve které se občas objeví trocha mysteriózní atmosféry. Za celý film je nejzajímavější asi začátek filmu a noční můry, které Alex má. Jinak jde jen o další průměrnou detektivku, kde se divák totálně zamotá do samotného příběhu, který má občas docela velké trhliny. Nemám rád happyendy a tak jsem rád, že ani zde není k vidění.(31.7.2010)

Okej, teraz už mám pocit, že s filmami "na hrane reality a fikcie" sa za posledné dva týždne roztrhlo vrece. Teda, nieže by počas tohto obdobia vznikli, ale akosi sa mi dostali pred oči. Inju zaujal najmä prepojením režijného prístupu k rozprávaniu s literárnym žánrom prezentovaným vo filme - rodokapsová (pulp fiction) detektívka.(11.10.2008)

• brasek

Mysteriózny thriller s prvkami noir je slovné spojenie, ktoré znie naozaj dobre. Pátranie po mystickom spisovateľovi je dobrý námet, lenže v tomto príbehu je pátranie mdlé, nudné a nemá potrebnú dynamiku. Absolútne postrádam prácu s atmosférou. Finále snímku je povedzme o ničom, nie je tu potenciál ohromiť diváka. Prepojenie európskej a ázijskej kultúry? Tomu už vôbec nerozumiem.(12.3.2019)

• POMO

Friedkin má Jade, Schrader má Inju. Pokus o mysteriózny, cronenbergovský, tak trochu film-noir thriller s šokujúcou pointou. Ovšem nebyť profesionálnej formálnej stránky, mal by bližšie k ďalšej priemernej dvd-čkovej adaptácii poviedky Stephena Kinga. Pointu som vopred neodhalil, pretože ma nenapadlo, že by tak diletantské rozprávanie príbehu mohlo mať tak sebavedomé ambície. Vďaka aspoň za tie lechtivé S/M scénky.(19.10.2010)

• Martin741

Neskutocna nuda , jo, zaciatok na cosi navnadi a hlavna hrdinka ma nocni mury, lae film smeruje odnikial nikam. Bez hereckych vykonov,m s planymi kulisami a este horsimi dialogmu. Uz isty Cimino bol profesionalny nudil, tuna je Schroeder zase za nudila. Zrucne natocena dokonala filmarska nuda : 30 %(1.1.2019)

• - Jedná se o filmovou adaptaci japonského romanopisce Edogawy Ranpa. (claudel)

• - Film sa natáčal v Tokiu. (Greenpeacak)