Vražedné vody

(TV film)
  • USA Kraken: Tentacles of the Deep (více)

Před třiceti lety viděl Ray Reiter na vlastní oči, jak jeho rodiče na moři brutálně zabil podivný tvor podobný chobotnici. Nyní se Ray s odhodláním vykonat pomstu připojí k archeoložce Nicole, aby podnikli nebezpečnou expedici na širém moři za legendárním řeckým opálem, který prý hlídá táž bestie, která zabila jeho rodinu. Zatímco se ocitají tváří v tvář vražednému krakenovi, musí bojovat s nelítostným zločineckým bossem, který se v honbě za vytouženým pokladem před ničím nezastaví. (Filmbox)

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +celkem v pohodě herci i jejich postavy -triky, některé dialogy, občas hapruje scénář/// Ať se tvůrci nezlobí, ale tohle byla víceméně taková dobrodružná podívaná na večerní hodiny. Sice je tam nějaký náznak strachu, ale přeci nechtějí z televizní tvorby vytřískat něco, čeho se leknu, když na to prostě nemají ani prostředky ani talent. Na druhou stranu nuda to taky nebyla. Kdyby nebylo všude plno podobných žánrovek aji by si to sáhlo na třetí hvězdičku. Jenže koho by pořád bavilo koukat na partu dobrodruhů, kteří se ženou za bájným pokladem, který náhodou střeží velká oliheň. Z tohoto už jsem vyrostl a když už Krakena, tak raději v Souboji titánů. Tak jest./// Celkem 45%/// ()

SOLOM.

Jde o další film z tvorby Tibora Takácse. Tento režisér už stvořil takové blbosti jako jsou Ice Spiders, Mosquito Man nebo Rats. Tento film patří pro mě osobně do toho lepšího co stvořil, i když ne zas moc.Co se týče efektů jsou dost slabé, a to je ještě moc mírný verdikt. Ztvárnění samotného krakena je opravdu ubohé. Když ho sledujete ve vodě, je na první pohled vidět nedokonalá digitální podoba. Na chapadlech je zblízka jasně vidět, že jsou potažené něčím jako alobalem. Prostě příšera samotná je asi nejhorším prvkem ve filmu.3/10 ()

Campbell

Něco tak hloupého se jen tak nevidí. Takács už párkrát překvapil(třeba výborný The gate) ale co předvádí tady je něco hrozného nudné, ukecané, neakční a navíc blbě zahrané. Třeba takový Ice spiders byly blbé ale aspoň zábavné. Tohle je fakt děsná sračka. Jack Scalia by se měl už na tyhle sračky vysrat protože má rozhodně navíc. ()

Z0oMb3E

"V roce 1973 napadne rodinku na výletní jachtě na šírém moři obrovská chobotnica." Tak presne táto veta ma nalákala na to aby som sa pustil do sledovania toho obra. Samozrejme "obrovský" je v veľkostnej filmovej škále pod MEGA, ale i tak by ma mohla autorka oficiálneho textu kontaktovať na maly.gasparko@yuchuu.cum. Pri takom odhade telesných proporcií by som to s ňou dal veľmi rád dokopy. A keď už je reč o najtalentovanejšom tvorovi na pľace, nedá mi nespomenúť jeho krmivo blonďaté či tupo usmievajúce sa vrecia granúl. Ruku na srdce. Čo sa dá očakávať od filmu, ktorého denný rozpočet vystačí na tri plavby lode 2kilometre od brehu. Pôvodne mali byť určite štyri, ale za ušetrený benzín sme dostali dva menšie, ale bohovské výbuchy. Na ostatné veci už jednoducho neostalo žiadne peso navyše. Snímok ktorý do filmovej teórie vnáša viac otázok než odpovedí. Najviac však asi zarezonuje: "Koľko členov štábu musela obšťastniť umelá a slovnou zásobou neobdarená Kristi aby sa dostala pred kameru zvukového filmu?" Môj typ je, že i toho skicároveho hlavonožca. ()

MM_Ramone

Režisér maďarského pôvodu Tibor Takács natočil v roku 1987 horror "The Gate". Urobil ním na mňa dojem. O päť rokov neskôr zrežíroval jeho pokračovanie. To už ma ani zďaleka nebavilo tak ako pôvodný film. No dalo sa na to pozrieť. Avšak to kam sa nasmerovala jeho následná kariéra, ma zamrzelo. Stal sa z neho béčkový televízny režisér, ktorý točí nehorázne brakové nezmysly. Tibor Kakáč Takács sa stal majstrom na sračky. Videl som jeho filmové prúsery "Snežní pavúci", "Búrka meteorov" a "Mosquito Man". Sú to nízkorozpočtové, lacné, béčkové filmy, v ktorých hrajú mizerní herci a filmové triky sú na úrovni schopností a možností žiakov základnej školy. Do tejto kategórie spadá aj jeho snímok o vraždiacom hlavonožcovi "Netvor z hlbín", ktorý natočil v roku 2006. * ()

• Mladý Ray (Kyle Morven Tejpar) číta vo filme knihu "20 000 míľ pod morom" od Julesa Verna. Toho pri písaní inšpirovala báseň od Tennysona s názvom "Kraken". (beso74)