Komentáře uživatelů k filmu (444)

 • POMO
  ****

  Paráda. V porovnaní s jednotkou ide o plnohodnotný FILM, v ktorom technická brilantnosť ide ruku v ruke s obsahom. Cassell tentoraz naozaj bravúrne podáva Mesrina vo všetkých polohách, ktoré na rozdiel od jednotky už dávajú psychologicky zmysel. Jeho postava akoby sa začala rozvíjať až s týmto filmom. Snímka si udržuje jednotné tempo, S CITOM strieda akciu s osobným životom postavy, a tiež čerpá viacej z vedľajších postáv. Plné hodnotenie nedávam asi len preto, že Mesrine bol tak trochu gaunerský idiot, o akom nech to natočíte akokoľvek, hviezd sa nedotknete.(1.7.2009)

 • Tetsuo
  *****

  Opravdu jsem nečekal, že se ten film v druhé části tak zvedne. Naprosto vynikající záležitost! Bez prvního dílu by to bohužel nefungovalo, takže je nutné ji vidět a "propochybovat" se jí až do konce. Co se týče celé ságy, klidně bych si rád zapolemizoval na téma glorifikace násilí, zločinu a anarchie, ale to ten film v podstatě má vyprovokovat. Každopádně, jeden z nejlepších snímků v českých kinech za poslední dobu.(12.11.2008)

 • Blizzard
  *****

  (9/10) [FFF 2008](22.11.2008)

 • Tosim
  ***

  Epilog delší prologu, jedna loupež a útěk stíhají další, už jsem se bál, že si bandité ty svoje prachy nestihnout ani užít, nakonec jsem si oddechl, byl konec.(13.7.2009)

 • Djkoma
  ****

  Svým způsobem ústup z tempa a zajímavosti příběhu prvního dílu a vkročení na pole psychologické a "lidské". Mesrine se vrátil (resp. nikdy neodešel:)) a je tentokrát trochu jiný. Jeho politické postoje přechází do popředí a chvílemi, když poslouchám co říká, bych ho považoval za "hloupého gangstera se zbraněmi, který si myslí, že na něj nikdo nemá". Tahle zaslepená arogance a prohlašování "názor" (které jsou až nesmyslné) je nejlépe patrné vedle skvělého Mathie Amalrice, který je naopak "chytrým lupičem, který ví co dělá". Tento rozdíl oproti prvnímu dílu, kde Mesrine byl chytřejší, mě trochu zklamal a nastavil otázku, jaký byl doopravdy a na kolik je filmový Mesrine otiskem Cassela a scénáře. Tempo kleslo možná i kvůli delší stopáži a film tím maličko trpí, ale nic hrozného a další pevné 4* jsou neodvratitelné stejně jako závěr nastíněný v úvodu prvního dílu tentokrát z trochu jiného a zajímavého pohledu. Jen taková drobnost. Mesrine je hlavním hrdinou, který je vlastně gangster a v jistou chvíli to vypadá, jako by divák s ním měl souhlasit a fandit mu. U mě to bylo přesně naopak, protože pro mě to po celou dobu byl "jen" zločinec, který nedokáže přežít v systému... Ovšem jeho "komerční" založení a snaha skrze vtip a šarm zpopularizovat sám sebe a dostat na svou stranu veřejnost je nadčasová. Kdyby bylo po mém, ten člověk jde pod gilotinu:). I tak je výkon Cassela vynikající a pochybuji, že ho někdy dokáže ještě trumfnout. Epilog aneb pád jednoho gangstera tam, kam patří... (stylizace do Ježíše Krista je vynikající, ve filmu i na plakátě). PS: zločinci jsou ve vězení z nějakého důvodu, nemohou si stěžovat na cokoliv jiného než sebe. Nemám rád tohle "vrah ve vězení je chudáček" a filozofie Mesrinovi postavy mě osobně vytáčí.(31.7.2009)

 • T2
  *****

  Rozpočet $80miliónovTržby USA $275,387Tržby Celosvetovo $15,278,000║ Rovnako pôsobivé pokračovanie ako prvý diel, Vincent Cassel bravúrne ovláda túto postavu čím mu zožeriete všetky činy ako na podnose a nič iné než fanúšikom tejto postavy Jacques Mesrine sa nemôžete stať. Francúzi posledné roky chŕlia jeden skvelý kúsok za druhým! Výborná réžia, strhujúci príbeh, kamera, hudba, ... taktiež perfektne vystihnutá vtedajšia doba. /95%/(7.7.2010)

 • Renton
  ****

  Scénář: Abdel Raouf Dafri, Jean-François Richet .. Français gangster. Jacques Mesrine. 28. prosince 1936 - 2. listopadu 1979 kráčel tento šarmantní chlapík zejména po Pařížských ulicích a psal svůj bohatý život předního muže zločinu z temného podsvětí. Jeho filmový portrét svojí skladbou obeznámení se s osobou, důvody, vzestupem, apod. nikterak nepřekvapí, ale osobně mi byl potěšením v každičkém úseku, scéně, záběru. Zpracováním, tj. vykreslením dobového odéru, kostýmy i výpravou velice precizní - jde vidět, že se Richetův štáb na tak závažný film patřičně připravil. Totéž předvádí Vincent Cassel, patrně ve své životní roli a náležitě se jí oddává. Nepříliš známý režisér Jean-François Richet pak odvádí poctivou práci a tesá do náhrobku subžánru „zločineckých poct“ další kousek z takzvané povinné četby! ___ Dovětek, který "prolog" nepřekonává, pouze prohlubuje postavu a ke konci, na druhý úhel pohledu, už jen natahuje dávno vyřčený ortel. 90% _ BlackBox Projekce(30.12.2008)

 • Radek99
  *****

  Většina uživatelů si to asi nemyslí, ale první část jsem subjektivně vnímal jako tu lepší. Plnou dějových zvratů, plnou hledání a nacházení. Jako celek je ale Veřejný nepřítel č. 1 doslova fenomén - formálně, vizuálně, ikonograficky... Postava Jacquea Mesrinea má nebývalou sílu. Rámcová kompozice, v níž se podvakráte v různých konotacích opakuje stěžejní scéna policejní popravy, celou tuhle gangsterskou ságu umně ohraničuje, předjímá i završuje. Podobné filmy: Povídka o policajtovi, Americký gangster, Baader Meinhof Komplex(21.4.2009)

 • DaViD´82
  *****

  Jednička byla dynamická, stylová, syrová a ve své strohé zkratkovitosti naprosto strhující. Dvojka je sice také syrová, ale jinak až na úvodní eskapády je poklidnější, rozhodně více sevřenější, atmosférou většinu času všechny nervy do mrtě drásající, ale zároveň i popisnější (nikoli však doslovná). A co hlavně, konečně se Mesrinovy dostaneme "na kobylku" v rozkrývání jeho složitého charakteru. Dohromady jsou to dvě spojené nádoby tvořící jeden čtyřhodinový dokonalý celek, který se v mých očích stává novým referenčním standardem kvality pro poměřování zločineckých ság. ♫ Hodnocení OST: 5/5(29.1.2009)

 • KarelR
  *****

  Beltrami s Trumppem se do toho po slušné jedničce pořádně opřeli, a tak jsem schopen řadit Epilog mezi nejlepší gangsterky posledních let. Samozřejmě díky i Richetovi s Casselem, taky odvedli kus práce... :-)(12.1.2009)

 • Superpero
  ****

  Trochu konzistentější díl. Mesrinovi tu už hráblo úplně a považuje se za nějakýho revolucionáře alá Che Guevara. Dobře se tu ukazuje moc médií a veřejného mínění, když Mesrine dělá co může, aby se "zalíbil" a když ho jeden novinář pohaní, tak dostane největší čočku života. Akční scény super a Vincent Cassel, tentokrát jako pupkáč, opět září.(11.2.2009)

 • Shadwell
  *****

  Rusové mají hloubku, ale nemají formu. Ti na západě mají formu, ale nižádnou hloubku. Jen Francouzi mají jedno i druhé pospolu. Společně s kongeniálním prvním dílem to nejlepší z evropské produkce. Mrtvola Revoluce se stále ještě hýbe.(6.4.2009)

 • Bluntman
  *****

  VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL Č. 1: EPILOG se má k VEŘEJNÉMU NEPŘÍTELI Č. 1 asi jako KILL BILL: VOLUME 2 ke KILL BILL: VOLUME 1. V prvním dílu nám byla představena figura, která teprve získávala své charakteristické znaky a utvořila se kolem ní mytologie, ve druhém již sledujeme životnou a dýchající postavu v komplexní, mnohem soudržnější, chytřejší a zábavnější podívané, která přestala klouzat po povrchu a odkazovat na jiná díla, okázale upozorňovat na sebe sama. Již se nestřídají nálady, žánry a formální postupy vystihující jiné filmy 70. let a Mesrine si nezkouší jednotlivé masky, ale už si jednu vybral, pracuje na své mediální image a médii konstruované identitě a vypovídá se víc o skutečné době a společenských náladách. Zatímco se v jedničce vystihovala ústřední teze "je mnoho pohledů, skutečný život nelze vystihnout v jeho úplnosti" neustálými změnami masek v každé scéně, ve dvojce se scény z prvního dílu kontextualizují do nových rámců. VEŘEJNÝ NEPŘÍTEL Č. 1: EPILOG je tak nejlepší gangsterkou posledních let (píšu gangsterkou, nikoliv "policejním a gangsterským filmem", protože tuhle pozici zastává AMERICKÝ GANGSTER), která vypovídá o mediální prezentaci zločince, násilí, utváření si ikon a je nejen formálně (vpíjení textu do obrazu, střih akčních scén), ale i společensky podvratná. Výborná záležitost o mediální mrdce Mesrinovi. 10/10(2.1.2009)

 • Fr
  *****

  Ve světě zločinu nejsou hrdinové…. Začínáme tam, kde jsme začali. SMRT NEBO SVOBODA! Přehlídka Jaquesových kousků, srandičky u soudního přelíčení, zesměšňování policie. Žije bez pravidel, s nepřáteli se nemazlí a bere peníze tam kde jsou. V bankách. Akčnější, krvavější, napínavější, ale také vtipnější než part1. Tvůrcům věřím, že takový byl J.Mesrine a V.Cassel by mohl v klidu vyrazit se samopalem v ruce do Société Générale. Dobrá práce pánové! PŘÍBĚH***** HUMOR** AKCE**** NAPĚTÍ ****(27.2.2009)

 • B!shop
  *****

  Druhej dil ze zacatku pokracuje ve stejnym tempu jako dil prvni, ale navic tu je ucelenej dej, kterej nijak neskace. Behem peti minut se clovek zorientuje, protoze film zacina chvily po udalostech, kde prvni dil skoncil, nez sem se rozkoukal, uz mel Cassel na konte dve vykradeny banky a zase to byla kurevska jizda. Kazda jeho akce, at uz de o utek z vezeni, loupeze nebo unos konci zasadne prestrelkou. Navic uz tu je jako znama osoba a verejny nepritel, takze ho honi vzdycky hromada policajtu. Bohuzel ale v druhy pulce tempo trochu poklesne, misto aby Cassel zase nepretrzite krad a zabijel si zacne hrat na nejakyho revolucionare a jeho nejvetsi starost je, aby byl v novinach. Sice je to porad ve slusnym tempu, porad to je zajimava a drsna kriminalka, ale proste me to uz nebavilo tolik, jako prvni polovina a prvni dil. Nicmene Cassel je opet charismatickej parchant, akorat ten jeho pupek, nevim, jestli fakt pribral, nebo mel jen vycpanou kosily, ale vypadalo to, jak kdyz ma na brise polstar. No a co se tyce Amalrica, ten mi moc nesed, furt jen divne cumel. Celkove ale zase skvela drsna kriminalka, ale prvni dil me bavil vic.(22.2.2009)

 • movie
  *****

  V mnoha ohledech mě naopak od ostatních bavila jednička o něco víc. V EPILOGu sice Richet a Cassel pracují se svébytným charakterem Mesrina, ten se ale s příchodem 70's stavá tak trochu buranským egoistou, sebevědomým a troufalým zlodějem, který místo aby využil svoji štěstěny, se potlouká Paříží a troufale čeká, kdy se zase objeví na první stránce novin a svoje gaunerství maskuje za fádní tvář politického radikalismu. To sice v žádném případě není chyba tvůrců, ty svůj díl odvedli skvěle. Skvostná režie, bravůrní herecké výkony, v EPILOGu určitě zaujme i šílený Amalric. EPILOG je vlastně dokonale odvedené řemeslo o někom, kdo byl totální blb. 95%(3.1.2009)

 • Boss321
  *****

  Epos o největším francouzském gangsterovi vygradoval opravdu do velkého finále! Druhý díl je dle mého názoru a třídu lepší než díl s pořadovým číslem jedna. Jak jsem již psal u jedničky naprosto precizně odvedená práce všech. Kdo mě ale totálně odzbrojil je Vincent Cassel. Nikdy jsem tohoto herce nevyhledával a troufám si říci, že jsem se filmy s ním vyhýbal, ale tady mě opravdu dostal. Podal naprosto famózní výkon, ze kterého nelze vytknout vůbec nic. V tomto díle mu zdařile sekunduje Mathieu Amalric. Trochu lituji, že jsem na "dvojku" nevyrazil do kina, protože by to za to určitě stálo. Nebudu se dále rozepisovat, zkrátka pokud jste viděli jedničku, tak rychle utíkejte do kina. Bohužel bez Part 1 se nemá cenu na tohle dívat..........(31.1.2009)

 • Slasher
  ***

  Část 1. - vzrušující rozjezd, tato 2. - takový mírně vyčerpaný dojezd. Mesrine se představuje jako šašek, samozvaný revolucionář, zločinecká celebrita, obdivuhodný blázen. A Cassel je opět bezchybný, ale tentokrát už to dějově prostě nemá takovou šťávu jako v prologu. 7/10.(15.12.2010)

 • Jossie
  ***

  Druhá část příběhu Jacquese Mesrina je sice dobře odvedená řemeslná práce, ale nějak tomu chybí ten náboj a atmosféra jedničky a ucelenější vyprávění a stopáž byla pro mne strašně dlouhá.(4.1.2009)

 • EdaS
  *****

  Stejně skvělé jako první část. Jsem ohromně zvědavý na další Richetovy počiny a budu muset konečně nakoukat Casselovu filmografii.(13.12.2009)

 • EvilPhoEniX
  *****

  : jo,jO JO!! Kdo by jen řekl, že tenhle Francouzský film se stane okamžitou mou srdeční záležitostí. Vincent Cassel absolutně bezchybný a oscaruhodný výkon, zastínil hvězdu Al Pacína snad ve všech směrech, neuvěřitelnéj talent! Jacques Mesrine je pro mne opravdu velmi velká Ikona kriminálního zločinu. Áno byl hajzl, ale měl soucit, respekt, sympatie, vysoké IQ, parádní názory hodné k zamyšlení, ten chlap chtěl zbourat a narušit STÁTNÍ REŽIM!! Zde opravdu není co řešit, dialogy, příběh, akce, tempo, hlášky opravdu vše je kvalitně vyrovnané a chytře napsané, zážitek jak svině a to bez jakýchkoliv efektů. 100%(29.8.2014)

 • Arx
  *****

  Narozdíl od prvního dílu v kterém byly místy poměrné nudné a zdlouhavé pasáže, které film srážely do průměru tak druhý díl je jedná velká akční jízda. Vincent Cassel podal naprosto excelentní výkon a věrohodně zahrál roli největšího gangstera Francie. 95%(23.1.2009)

 • Shit
  *****

  Rozhodně lepší než jednička, kde ještě Mesrine musel řešit jestli třeba jako nepracovat poctivě, jestli nevést slušnej život a takový podobný nesmysly, tady už je prostě gangster se všim všudy a užívá si to ve velkým stylu a to obzvlášť na začátku, kdy akce střídá akci a Mesrina nic netrápí a stává se z něj i přes kriminální činy populární hvězda. Bohužel se ale druhá půlka už trošku přespříliš zvrtne k jeho revolucionářským choutkám a je z toho celkem blbost, ale i tak musim hodnotit líp než jedničku a musim uznat, že Vincent Cassel ukázal, že rozhodně hrát umí(19.4.2009)

 • ORIN
  *****

  ...obgeneraci a Jacques Mesrine je jasný příklad.(10.1.2009)

 • robbiee
  *****

  [imdb: 7.4/10] | me: Výborne,... prvá polovica Epilógu je dynamická akčna jazda nie na Hollywoodsky spôsob, ale presvedčivo reálna a napriek tomu pútava a vymodelovaná do posledného detailu. Vynikajúco vykreslená postava sa už od samého začiatku vyvíja vďaka skvelému Casselovi. Druhá polovica filmu ma už serióznejši priebeh, ale napriek tomu nestráca na napätí a deji. Všetko graduje a vyvrcholí v napínavom závere. Nie americké a tym pádom iné - ale v tom najlepšom slove zmysle výborné.(9.4.2009)

 • Psema
  ****

  Nechápu, jak Richeta napadlo nasadit na úvod filmu to, co tam nasadil. Nejenže tím přeráží přes koleno i ten zbytek napětí, co mu zůstal po začátku první části, ale vlastně film (pro neznalého) zbaví jakéhokoliv puncu překvapení. Nepřítel nicméně v druhé části zakotví v mnohem menším časovém prostoru, a proto je srozumitelnější, o něco pomalejší, ale pro mě, bohužel, i méně zábavný. Oproti nařvané jedničce se totiž ustoupilo od pořádné akce, místo toho se pořád kecá prakticky jen o revoluci a o rozdílu mezi revolucionáři a gangstery, a než dojde k činům, film skončí (ano, vím, že k těm činům dojít nemohlo). Beltrami a Cassel ovšem válí.(14.1.2009)

 • Tuxedo
  ****

  Druhá část má paradoxně opačný problém než ta předchozí a některým momentům Mesrineova života se věnuje až příliš. Což rozhodně není problém začátku a prostředku filmu, která je stejnou měrou zdatně zrežírovaná (Richet si tak po nelogickém remakeu Carpenterovy klasiky napravil reputaci) jako odehraná (Cassel s Amalricem tvoří geniální kriminální dvojici). V konečném výčtu tak stavím obě části na stejný piedestal a s verdiktem "Jedna z nejlepších gangsterek za dlouhou dobu".(15.2.2009)

 • Bebacek
  ****

  Zajímalo by mě, zda je O*R*I*N ta generace bez koulí nebo s. :-P(3.7.2009)

 • gudaulin
  ****

  Filmovými kvalitami je Epilog plně srovnatelný s prvním dílem a je to konec konců logické, sešel se zde stejný tým režisérem počínaje a posledním hercem konče. Snímek mapuje posledních deset let legendárního francouzského gangstera Mesrina. Jde vlastně o stejně dlouhý časový úsek jako první díl, ten se ale díky přemisťování Mesrina ze státu do státu jeví poněkud roztříštěnější. Přišlo mi taky, že dvojka je lehce akčnější. I když jde o velmi kvalitní gangsterku, pět hvězdiček nedám z téhož důvodu jako u jedničky. Epilog je sice delší, ale stopáž přesto nestačila k tomu, aby dokázala vyrobit důstojného protihráče v řadách policie a justice nebo výrazněji přiblížit Mesrinovy komplice. Celkový dojem: 85 %.(28.11.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Ve Francii nikdy před sebe na semaforu nepouštějte Renault-Saviem, protože nevíte, jaké překvapení se skrývá na korbě pod plachtou. U nás zase nepouštějte jejich zrezivělé licenční kopie, už kvůli tomu smradu.. Mesrine po návratu domů osciluje mezi Michaelem Scofieldem, Che Guevarrou a S.B.Cohenem, aby nakonec zemřel, tak jak žil - sám, postradatelnější než pudl a alespoň na správné straně vězeňské zdi. Richet kolečko vložil, stroj perfektně šlape, přesto jsem v něm slyšel občasné zaskřípání. Nicméně tyto francouzské hodinky s oldschoolovou patinou si bez diskuze zaslouží čas od času z kapsy vytáhnout.. (Ten "ježíšovský" poster na Epilog je skvělý)(15.7.2009)

 • johnn333
  ****

  Co jsem napsal o první části, platí i pro Epilog. Ten však nabízí od všeho mnohem víc. Mesrine dokončil svou proměnu v ukázkového gangstera a druhý díl tak přitvrzuje nejen v elegantním/inteligentním humoru (konverzace s detektivem, soudní síň), ale i akci (celá první polovina se točí kolem neuvěřitelných Mesrinových manévrů – ať už útěky z vězení, vyloupení kasina nebo honičky s policií). Přibylo i hodně vynikajících scén (setkání s francouzskými vesničany - nelze si nevzpomenout na Bonnie a Clydea, interview, rozhovor s dcerou a samozřejmě ta závěrečná…). Tvůrcům se ale moc nedaří naroubovat na příběh moment, kdy Mesrine přestane "ždímat systém" a objektem jeho zájmu se stává něco poněkud jiného. V tu chvíli příběh také opouští Mathieu Amalric a je to znát… Viděl jsem oba díly bezprostředně za sebou, proto Veřejného nepřítele považuji za plnohodnotný epos, bez jedné či druhé části takový pocit nezaručuji. Jako celek tedy skutečně jeden z nejzajímavějších filmů roku. P.S. Když zazní Non, je ne regrette rien, je jasné, že pro Cassela bude Mesrine tím, čím byla Edith Piaf pro Marion Cotillard. 80% (FFF 2008)(21.11.2008)

 • genetique
  *****

  Prakticky platí všetko, čo som napísal v komentári prvého dielu. Pokračovanie si drží nastolené tempo, technické spracovanie, zaujímavosť deja ja na vysokej úrovni, frekventované striedanie lokalít a ich následná ucelenosť, aby film tvoril dojem kompaktnosti, mi vyrážali dych. Originálna scéna striedala druhú ako na eskalátoroch a napätie dotváralo brutálnu atmosféru tohto snímku. Prechod z dojemnej scény, kedy by ste Mesrineovi odpustili aj terorizmus svetového formátu sa následne zvrtne v scénu nechutnú a brutálnu, v ktorej by ste ho najradšej videli visieť so sľučkou na krku. Jedinou menšou zbraňou, ktorú vytasilo pokračovanie, boli herci. Menej výrazné vedľajšie postavy (okrem Ludivine Sagnier), ktorých herci nemali šancu poriadne preniesť svoj talent. Najdlhšia je záverečná scéna, takmer bez slov a hudby - dramaticky na takej úrovni, že som si skoro odhryzol všetko nechty. Takže posledné konštatovanie - Jean-François Richet sa týmto dvojfilmom blysol v tom najjagavejšom svetle, v budúcnosti nepodceňovať! 90%.(25.3.2009)

 • Traffic
  *****

  Zatímco první díl působí jako soubor jednotlivých scén, sloužících k načrtnutí Mesrinova zázemí a charakteru, Epilog je plnohodnotným filmem se vším všudy. Prostor dostává zamyšlení nad fungováním státního aparátu a médií a k tomu zůstávají dramatické přestřelky v hlavní roli s Casselem, který opět funguje jako uhrančivé ztělesnění prchlivého chlapáctví. Finální scéna je jen pomyslnou třešínkou na dortu, z jejíhož zpracování by se mohl učit každý, kdo uvažuje nad tím, že konec divákovi prozradí předem. Bravo.(31.8.2009)

 • StarsFan
  *****

  Tak tomu se říká jízda. Po táhlém "prologu" pojatém až dokumentaristickým stylem konečně přichází "epilog" s jasně definovanou hlavní postavou. Je to něco jako když sledujete seriál, první díl vám v podstatě říká: "Ano, tohle je Jacques Mesrine. On je lupič, víš? On to neměl v životě lehké a tohle jsou důvody, proč si vybral život, jaký si vybral." Když se na ten seriál podíváte o nějaké čtyři týdny později, už vás nezdržuje s tím, kdo je kdo a proč tahle postavička dělá to, co dělá. Prostě to máte vědět a hotovo. Stejně tak epilog by asi nefungoval bez prvního dílu, s ním je ale téměř bezchybný. Je sříravý, sarkastický, akční, dramatický, má stylovou hudbu, charismatického představitele hlavní role, schopného režiséra a hlavně disponuje postavou, která vás zaujme a já jí dokonce první polovinu filmu fandila. Takhle mají vypadat gangsterky.(6.1.2009)

 • Hellboy
  *****

  Výborný film, který se mi líbil víc než třeba Americký gangster.(11.1.2009)

 • Lavran
  *****

  Co dodat? Mesrinova dvoudílná sága je vskutku nejlepší evropský počin za dlouhá léta zpětně, přičemž bych si ji dovolil vnímat jako kompaktní a nerozlučitelný celek, jeden film, bezmála čtyřhodinovou slast z důmyslného vyprávění a jeho úžasné podvratnosti (tu nás ostatně nutí "číst" veškeré filmy s charismatickými titulními hrdiny pohybujícími se na hraně zákona - viz Bonnie a Clyde, Americký gangster...). Mnozí sice stavějí Epilog nad kvality prvního partu, ale osobně bych řekl, že je to dost nespravedlivé a bagatelizující zacházení. Epilog má totiž už od startu jednu ohromnou výhodu. Může totiž těžit ze skutečnosti, že první díl, který opravdu není v ničem horší nebo méněcennější, mu připravil "operativní" zázemí (první část je v podstatě hledáním vlastní "identity" na dvou souběžných úrovních), tj. ustavil a zformoval model hlavní postavy a přes výrazně exhibicionistické (formalistické) žánrové šarády vyjadřující Mesrinovu živelnost, drzost a nevyzpytatelnost, které dodávaly prvnímu dílu tu tolik opěvovanou dynamiku a šmrnc, mu dovolil naleznou svůj "čas" a vážnost - čele nevyhnutelnému osudu. Proto mu nedělá sebemenší obtíž dosahovat přívlastků typu "vyzrálejší", "sevřenější" či "stabilnější", byť jsou rozhodně na místě - a to zejména pro úvahy vyrůstající z Mesrinova mediálního vykreslení. Zkrátka, pokud se bude o Veřejném nepříteli č. 1 v budoucnu mluvit jako o novém úhelném kameni pro všechny gangsterské filmy, bude to zcela po právu. Je to, omluvte slovník, kurevsky našlapanej nářez. 100%(5.5.2009)

 • Kaka
  ***

  Zajímavé názory a postoje, kvalitně načrtnuté charaktery a ještě hlubší studie Mesrina, než v úvodním díle, který byl mnohem více strhující a dějově přehlednější. Jediné, co skutečně uhrane a rezonuje v epilogu, je samotné finále, které ale v kostce známe už od druhé minuty prvního dílu.(21.10.2015)

 • Falko
  *****

  Ak by som mal spojit Verejneho nepriatela s epilogom ako jeden stvorhodinovy film, tak ma u mna jednoznacne 5 hviezdiciek. Vincent Cassel zahral zlocinca bravurne a presvedcivo, napokon zaporne ulohy sa mu asi hodia viac, pretoze som ho spoznal, ako ineho zlocinca v thrilleri s Clivom Owenom a s Jennifer Aniston HRA S NEVEROU (2005) a to este neviem, v kolkych dalsich filmoch si zahral zaporaka. V tomto filme, podobne ako v prvej casti pokracuje Mesrin vo svojich zlocineckych planoch, kde sa dozvieme trosku viac o jeho posadnutosti zit takymto zivotom, akokeby si prial byt doslova hviezdou v mediach alebo na prvych strankach novin. Jeho prepady sa stupnuju a policajti pomaly zacinaju stracat nervy. Z mojho pohladu je to na francuzsku produkciu superfilm a v tomto pripade sa Francuzi ukazali, ze bez problemov sa dokazu vyrovnat americkej produkcii... 03.06.2010 _______ Vincent Cassel - (Jacques Mesrine) +++ Ludivine Sagnier - (Sylvie Jeanjacquot) +++ Mathieu Amalric - (Francois Besse) +++ Gérard Lanvin - (Charly Bauer) +++ Samuel Le Bihan - (Michel Ardouin) +++ Olivier Gourmet - (Komisár Broussard) +++ Georges Wilson - (Henri Lelievere) +++ Marco Beltrami, Marcus Trumpp +++(3.6.2010)

 • PinokKio
  ***

  Vincent podruhé. O něco drsnější, zvrhlejší pošuk, kterému jsem ten konec přál. Co na něm ty ženský viděli?(11.2.2009)

 • Ded@M@tes
  *****

  Pokračování Jacquese Mesrina, největšího francouzského gangstra všech dob, který unikal spravedlnosti téměř dvacet let, se mi strašně líbil, podle mne o malinko větší zážitek než u jedničky, ale i tak mohu tento film zařadit mezi nejlepší a mé oblíbené. Vincent Cassel se výborně vžil do své role, scénář výborný akce střídá akci, myslím že dobrý snímek vás donutí od filmu neodtrhnout oči a to se tady určitě povedlo. Určitě tohle pokračování velice doporučuji, nejlepší je pustit si oba díly hned za sebou. Nejdražší francouzská produkce. Film podle skutečných událostí a navíc výborně natočený. ( Hodnocení: 10/10 )(21.11.2009)

 • castor
  ****

  Nepolapitelný postrach bankovníků je zpět a vede si o krapet lépe. Oba díly Veřejného nepřítele nefungují bez toho druhého. Oba jsou relativně hravé, relativně brutální, relativně nadprůměrné a relativně řemeslně kvalitní. Několik povedených scén ale pro chutnější filmový zážitek nestačí. Leccos je jen naznačeno, nýbrž to neodkrývá Mesrinovu hlubší motivaci. Nevíme, jak se zločinem začal, jak snadno zapadl do prostředí mafiánů a šlapek, navíc rozmělněný scénář a ostré střihy mi vadily zrovna jako v "jedničce". Občas se stávalo, že jsme někam skočili a neznali souvislosti. Více se pracuje s hrdinovými řečnickými schopnostmi, cynismem i s faktem, jak uměl pracovat s médii. Vysokého očekávání se ale "začínající" režisér Richet nezalekl a zkomponoval Epilog do podoby, která osloví.. nicméně v mém případě neoslní!! 70%.(3.5.2009)

 • D.Moore
  ***

  Víceméně hned po skončení prvního dílu jsem si pustil Epilog. A asi to nebylo zrovna šťastné rozhodnutí. Druhý díl Veřejného nepřítele má stejné klady jako jeho předchůdce - je dobře natočený a exceluje v něm Vincent Cassel, který svými maskami někomu může připomenout Al Pacina v Serpicovi. Ve filmu je spousta působivých scén, především pasáž s "honem na Mesrina" se velice povedla, ale ke slovu se často dostane i nuda. Nejvíce ve chvílích, kdy Mesrine básní o revoluci. Scenáristé jako by se v tomto filmu snažili poodhalit nám Mesrinovo nitro, ale z mého pohledu udělali to nejhorší, co mohli - ještě více mi vsugerovali, že ten člověk byl jen obyčejný namyšlený kluk, který nikdy nevyrostl. A tak jsem jen čekal, až se stane to, co jsem viděl na začátku prvního filmu. Než k tomu došlo, střídavě jsem se nudil i bavil, přemýšlel jsem, k čemu vlastně byl dobrý únos miliardáře a došel jsem k názoru, že naprosto k ničemu (v reálu i ve filmu), a litoval jsem, že policejní inspektor Broussard dostal tak málo prostoru. Pak přišla závěrečná sledovačka. Během ní se ukázalo, proč nebylo moudré pouštět si filmy hned po sobě. Ono v té scéně totiž není (co do obsahu) vůbec nic nového a přitom je taaaaak dlouhá. Jakákoliv pointa opět chyběla, z nijak šokujícího závěru jsem si bohužel neodnesl vůbec nic. Tentokrát tři, hezky natočený průměr.(2.7.2011)

 • Xmilden
  *****

  Dobrodružství Mesrina nemohlo samozřejmě skončit pouhým útěkem z vězení. To by nebyl Mesrine, aby na sebe nepoutal pozornost a nevymýšlel další skopičiny. A tak ve druhém díle máme několik vloupaček, zadržení, útěk od soudu, zadržení, útěk z vězení až po neradostný a nevyhnutelný závěr. Je s podivem jak tuto látku dokázal zpracovat režisér Richet, přece jen jeho Přepadení 13. okrsku nebyl ničím vyjímečný film. Tady ovšem drží opratě pořádně. Zdálo se mi že druhému dílu přece jen se nevyhnulo hluché místo a to hlavně v období revolucionářských myšlenek, přece jen jeho excesy a zkraty už začínaly mírně nudit nebo minimálně přestávají být originální. Závěr nelze než nepochválit, úžas budí, kterak měla policie z Mesrina nahnáno. PS: Oba díly Veřejného nepřítele číslo 1 jsem natolik hltal že jsem je zvládnul bezmála na jeden zátah. Ale musím říct že první díl se mi líbil trošičku více.(16.6.2009)

 • lesumir
  *****

  Jacques Mesrine, pardon, vlastně Merine, byl národní celebritkou, kterou znal každý. Byl neo Robin Hood, bohatým bral a na chudé sral. Lehkomyslný a drzý "revolucionář", který svými moresy přiváděl k šílenství nejen celou Francouzskou policii. Několikrát utekl z vězení a všechny přelstil. S takovou postavu člověk prostě musí sympatizovat, avšak pouze na filmovém plátně. __ Druhý díl je povedenější, stylovější, svižnější, víc vystihuje Mesrinovu psychiku a hlavně ukazuje, co to bylo za člověka, hlavně teda díky výbornému výkonu Cassela, který se tady předvedl mnohem víc, než v Part 1. Za první díl čtyři a za druhý pět, takže za celou výbornou serii dávám šest hvězdiček.(20.1.2009)

 • Phobia
  ***

  Zakopla jsem takhle při brouzdání po warezshopu o "Veřejného nepřítele č.1", vzpomněla si, že tady měl výborná hodnocení a tak jsem si film půjčila. Dav okotletovaných mániček, média, policajti, humbuk... a pak hop, Vincent Cassel s tím svým ksichtem jak paviání řiť - přepadává banky, prostřílí se ven, ujíždí autem, bouračka, střelba, zatčení, vězení, útěk, přepadení banky, střelba, honička autem, střelba a tak pořád dokola. Hlavní hrdina je prezentován jako nějaká kriminálnická ctihodná sereblita, ale nechápu proč. Je mi odporný, jeho chování nerozumím, lidi kolem něj se střídají jako fusekle, kde se berou a proč - netuším, jsou mi lhostejní. Fakt je normální oslovit jediného mukla na vězeňském dvorečku, kterého vidím prvně v životě, do půl minuty mu říct "plánuju útěk" a pak společně zdrhnout? Celá tato pasáž zabere maximálně zkratkovitých 5 minut. Vážně jsou francouzští bachaři a fízli takoví veleneschopní trotli? Skutečně Mesrinovi každá ženská bezdůvodně padala k nohám a pomáhala všemožnými silami (viz. advokátka)? Pomiňme Casselův paviání zadek, ani z fotek reálné osoby mi nikterak nezvlhly kalhotky. Byla jsem odhodlána vám sem šoupnout dvě hvězdičky, ale pak zjistím, že ty filmy jsou dva a já koukala na druhý díl. Se není čemu divit, že mi všechny ty postavy byly u tanga zářezu, když za sebou mají nějakou pro mě neznámou historii. Ovšem upřímně vám říkám: já ten první díl shánět nebudu. Kašlu na vymakanou dobovou atmosféru a skvělé herecké výkony. Dlouhé to bylo jak nedobrovolný nocleh v mraveništi! A hlavně mě poslední dobou sere glorifikace zločinců. Pochopím kriminalitu jako jediné východisko nebo mstu za osobní křivdu, ovšem loupit a zabíjet jen proto, že je někdo práce neschopný slaboch, s tím mi oližte morek! Zatím sem šlehnu 51% a jestli se naskytne příležitost vidět úvodní polovinu, vyhýbat se jí nebudu a třeba si mínění vylepším. A možná taky ne.(12.5.2011)

 • kinej
  *****

  Podle mého názoru, je kavlita obou filmů totožná, to znamená vysoká. I zde je úchvatný a téměř nuvěřitelný příběh vyprávěn tak dynamicky, že dvě hodinu uběhnou jako voda. Plně schvaluji rozdělení na dva samostatné filmy. Každé osekané minuty by byla škoda. Vincent Cassel zde září snad ještě o něco víc, než v prvním díle. Neméně dobře zde svou postavu zvárnil Mathieu Amalric, jež dokáže na své nevinné tváři vyčarovat, až neuvěřitelně děsivý výraz.Rozhodně se jedná o nejvýraznější francouzský komerční film za poslední pět let.(12.10.2009)

 • gogo76
  *****

  Lepší alebo minimálne rovnako kvalitný ako predchádzajúci úvodný diel. 100%(13.7.2009)

 • Arkos
  ****

  Pravdou je, že jednička mě bavila o něco víc, což ale nic nemění na tom, že jde opět o výborný film. Vincent Cassel zde opět exceluje a z jeho postavy, které mimo jiné již pěkně narostlo bříško, se stává pěkný magor. Každopádně i v tomto druhém díle je dost scén, které opravdu nemají chybu a tento film opravdu stojí za to vidět. Jako celek oba dva filmy za 80 %.(14.7.2009)

 • Jhershaw
  ****

  2. díl má navíc jakýsi přesah, vybízí k zamyšlení nad tím, kdo Mesrine byl, jak se choval a co si o sobě myslel. Navíc útěky z vězění jsou skvělé. Ale jinak už to není tak "čistě gangstersky zábavné".(4.1.2009)

 • Boogeyman
  *****

  Vincent Cassel mi vytesal do lebky díru majzlíkem, takovejhle hereckej koncert už jsem dlouho neviděl, Mesrine se na plátně doslova zhmotnil! Navíc jeho život by si nevymyslel ani ten nejbláznivější scénárista, takže i kdyby měl Veřejný nepřítel třeba deset částí, pořád by bylo na co koukat. Já jsem ale vděčnej i za tyhle dvě, které ač to všechno berou hopem, jsou naprosto famózní. Hlavně ta neidealizace hlavního hrdiny. A myslím, že nemá smysl (Stejně jako u Kill Billa, Krvavého pobřeží a zřejmě stále častěji) brát Veřejného nepřítele jako dva filmy, když tvoří jednotný celek a jedna část by bez druhé nefungovala!(2.7.2009)

 • Pepinec
  ****

  Přesvědčivé dokončení čisté práce, které si již Francouzi nechali pouze pro sebe. Epilog mi sice nevyrazil dech jako první díl, jelikož jsem už tušil, že mě čeká velká věc, ovšem i tak se mi tělem po závěrečných titulcích rozlilo uspokojení. Z opojení mě vytrhl až hlas ze zadní řady, který se otázal souseda; "Ty jsi viděl jedničku?"(25.1.2009)

 • Silas
  ****

  Sympatizovat s kriminálníkem je špatné.(30.1.2009)

 • JohnnyD
  ****

  S výnimkou poslednej scény druhý diel nemá veľa extra silných momentov. Celkovo sa to dalo skresať na hodinu a nemusel by sa film deliť na dve časti. Problém je pri porovnaní s prvým filmom pozvoľné tempo a veľa zbytočných scén a línií. Napriek tomu je tu mnoho motívov, ktoré sú nedopovedané a mohli byť (Mesrinova dcéra, komisár...). V druhom diele Mesrine prelomil ďalšiu hranicu: opil sa slávou a z vraha a gangstra sa stal nafúkaný pseudorevolucionár. A začína strácať všetko, čo mal, vrátane empatie, že je to proste len jeden zasraný hajzel...(23.3.2009)

 • 666teen
  ****

  Moc pěkný film o životě francouzského Jánošíka. Jen místo háku pod žebro vyfasoval olověnou sprchu. A mimochodem, Vincent Cassel je kus jak autobus.(6.7.2009)

 • Aky
  ****

  Ani v druhém díle se nedostanu na pět hvězdiček, i když za filmařinu by je film dostat měl. Nějak se za celou dobu o toho chlapa prostě nebojím. Sleduji jeho eskapády, mnohdy těžko uvěřitelné, jak střídá holky a ještě častěji parťáky, není mi ani protivný, ani mu zvlášť nefandím, spíše jen celou dobu čekám, jak to ti profíci od filmu zařídí, aby ho nakonec někdo oddělal.(29.8.2009)

 • Javert
  *****

  O chloupek akčnější, ale hlavně napínavější, ucelenější a celkově lepší než první část. Spolu se svým bráškou tak tvoří jednu z nejlepších kriminálek poslední dekády. A navíc jsem se díky Epilogu zamiloval do Ludivine Sagnier. :-)(8.9.2009)

 • arie
  ***

  Akosi nedokážem identifikovať výnimočnosť tejto snímky a taktiež jej rozdielnosť oproti prvému dielu. Mesrinovi dominujú francúzske herecké hviezdy a hlavne ten najzásadnejší - Vincent Cassel, jeho robustná postava, ktorá nás sprevádza oboma filmami je zahraná bez chybičky, postava, s ktorou nedokážete sympatizovať, no fascinuje vás prakticky nepretržite. Bohatým castingom disponujú obidve časti, v Epilógu som aj napriek krátkodobému pobytu vo filme neprehliadol vždy roztomilú Ludivine Sagnier, charizmatického veterána Gerarda Lanvina, na jeho postavu sa čakať rozhodne vyplatí, Oliviera Gourmeta (ktorého výzor vo filme je radikálne odlišný oproti jeho tunajšej foto v profile) a prvýkrát som sa stretol aj s ospevovaným pánom Amalricom. Richet, ktorý má za sebou hviezdne obsadený a zbytočný remake kultového filmu Johna Carpentera, sa prezentuje ako filmár s veľmi dobrým citom pre akčné scény, ktoré však po čase začínajú zaváňať stereotypom, no ako rozprávač príbehu určite neoslní, najpôsobivejšie scény premrhá v prvej tretine a po zvyšok minutáže len chronologicky predhadzuje udalosti zo života hlavného hrdinu, v ktorých sa striedajú Mesrinove lúpežnícke excesy s jeho nepredvídateľnou a excentrickou povahou. Záver je očakávaný a preto postráda potrebnú silu a pôsobivosť, ktorá naopak nechýba naturalistickej poprave novinára zo záverečnej etapy života hlavnej persony. Verejný nepriateľ nenudí, no jeho príbehová epickosť a existencia dvoch filmov mi pripadá pomerne zbytočná. Napriek kritike sa jedná o solídne odvedené komerčné remeslo, ktorému možno trochu chýba hĺbka, alebo skúsenejší remeselník na režisérskej stoličke.(27.2.2009)

 • IQ Tiqe
  ***

  Nechci dávat průměrné hodnocení, ani nemůžu kritizovat příběh, když se jedná o biografii, ale alespoň musím poznamenat, že se na jednu stranu jednalo o mazaného a chytrého člověka, který utekl několikrát z vězení, ale na druhou stranu byl dost hloupý a dělal vše pro to, aby ho dostali.(21.5.2010)

 • HoneyBunny
  ***

  Jak mě jednička nadchla, tak epilog jsem skoro odzívala. Moc mluvení, pro mě nudná akce, natahovaný příběh. Film se dlouho plácá okolo Mesrinovy snahy být novodobým Robinem Hoodem, ale nevyužité zůstává třeba téma jeho vztahu k dceři. V jedné scéně dokonce kdosi Mesrinovi sděluje, že policie chce jeho dceru použít proti němu - slibnou narážku už ale tvůrci nerozvádí, stejně jako jenom nakousnutý konflikt mezi Mesrinem a tím "policajtem s námořnickými vousy". Naštěstí má Cassel i s pupkem obrovské charisma a půlhodinku na plátně stráví i Mathieu Almaric (aka padouch Dominic Green z bondovky Quantum of Solace), který má znovu ten pohled chlapíka, co v dětství trhal mouchám nožičky.(26.6.2009)

 • darkrobyk
  *****

  Haleluja! Neočekávané neuvěřitelně překvapilo. Strhující děj mi nedal šanci ani zkontrolovat rybičky v akváriu vedle monitoru. Nedomrlost první části napravena. A hvězdičku navíc za Clash! A jistě, Mesrin byl hajzl a, neplačme, jako hajzl skončil. Amen.(29.11.2010)

 • kingik
  ***

  Loupeživý gangster Jacques Mesrine nepolevuje ve svém řádění. A pokračuje v sérii loupežných přepadení bank se svými komplici. Jde po něm vytrvale celá francouzská policie, a když už mu zatne tipec, on ji zase přelstí. Obávaný gangster má neskromné ambice předělat zkažený politický systém a je stále velmi alergický, když někdo vyslovuje jeho příjmení nesprávně. Zločinec se stal pro Francii veřejným nepřítelem číslo 1. Oproti předchozímu dílu se ubralo na násilí (nejdrsnější scénou je skopání novináře) a popustila se uzda do jisté míry zábavné absurdnosti. Občas je to hodně přes limit. Dále mně vadilo, že hrdinovi hodně moc do karet hrála náhoda, a to doslova ve všem, co udělal. Od útěku z vězení až po jeho další plány nekalých akcí, ve kterých šlo hlavně se nabalit hromadou peněz, ale luxusu si moc neužíval, když byl věčně na útěku před spravedlností. Vincent Cassel je ve své roli dokonale zhýralý, ale ani nevím, jestli ve mně vzbudil sympatie. A tak je to s celým tímhle trochu natahovaným pokračováním. U režijního kormidla zůstal Jean-Francois Richet, ale přesto je druhý díl o dost jiný a na jedničku ve všem ztrácí.Troufám si napsat, že je to odvar, sice stále dobře koukatelný, ale i tak odvar oproti nabušenému, napínavému a kompaktnímu předchůdci. Tady už se do toho zapletla politika, hraní si na Boha a častá absurdita některých situací to moc nevylepšila. Rovněž dějové skoky v jednotlivých časových obdobích postrádaly cit a nebylo moc jasné, proč Mesrine střídal tolik své komplice a jak je vůbec ke spolupráci kontaktoval. Pochvalu zaslouží Marco Beltrami, jehož hudba dobře ladila k napínavým scénám, kterých se nakupilo nejvíce až v závěrečné třetině filmu. Herecké obsazení bezchybné. Pořád jsem však hledal vysoké kvality jedničky, kterých se mně tentokrát nedostalo. Rozpačité režijní uchopení tohoto dílu, mě už tolik nebralo. 60%(15.11.2013)

 • francis
  ****

  Začíná druhá část a všechno je jinak. Mesrine se vrátil do Francie a je k nepoznání - sebevědomí z něj čiší, a i když jeho politický povědomí neni nijak velký, dokáže ho využít ve svůj prospěch a pro svojí popularitu. A je to právě závislost na popularitě, která ho v Epilogu charakterizuje. Zatímco v první části Jacques svoji tvář hledal, teď se snaží ji co nejvíc ukazovat. Jeho vizáž je dokonalá; při každé své proměně vypadá dokonale, v soukromí sebe i přítelkyni zasypává luxusem, vymýšlí nejbláznivější plány jen proto, aby na sebe upozornil ještě důrazněji, než při předchozí loupeži... A jestli první díl představuje diskutabilní zrání a vzestup gangstera, epilog je jeho stejně rozporuplným rozkladem a pádem. Vincent Cassel už snad Mesrina ani nehraje, on jím je - a i když ho scénář tentokrát občas staví do poněkud předvídatelných situací a vůbec je Epilog celkově mnohem tradičnějším filmem než neustále překvapující první část, je ve svý roli až neuvěřitelně přesvědčivej.(21.11.2008)

 • Sonnery
  *****

  "Chtěl bych ho zahrát tak, aby diváci byli ve vnitřním rozporu s tím, že vědí že je to hajzl, ale zároveň mu fandí." Vincent Cassel. No Vinci, u mě se ti to teda rozhodně povedlo. Ikdyž mi zase až moc nevadilo, že fandím hrozný svini - nebylo to poprvé. Mesrine byl jednoduše spopularizovaným antihrdinou (zlodějem a vrahem) jehož mediální obraz z něj tvořil pravý opak. Nepochybně měl obrovské charisma, šarm a odvahu a každopádně byl a je neskutečně zajímavou postavou. Nosným pilířem tohoto dvojfilmu je vynikající Cassel. Bez něj by byl Mesrine pouhým frajírkovským loupežníkem z lesa Řáholec. Co ale na Mesrinovi je hodno obdivu je jeho důraz na čest a chlapáctví (poctivé chlapáctví né to dnešní naposilované, plné sraček) a z toho já soudím, že možná za něco stál(14.1.2009)

 • Smok
  *****

  Pokračovanie tejto frantíckej krimi akcie už trošku stráca na razancii, ale dá sa to pochopiť, veď predsa Mesrin nám odrastá, starne a už neni až taký radikál, ako za mlada. Teraz už sa na každú akciu starostlivo pripravuje, maskuje a prezlieka, ulúpené prachy si užíva tak ako treba - v štýle "autá, děvky, chlast", ale všetci vieme, že jeho život bude mať rýchly spád a film dáva tušiť, že divákovi nebude dopriate slziť nad sivovlasým prestarnutým Mesrinom v domove dôchodcov. To proste jeho štýl nebol. Znovu skvelý "mafi-antisocial" zážitok.(21.3.2010)

 • swamp
  ****

  Jean-François Richet vytvořil dílo, které je nejlépe podávat za studena.. a oba díly najednou. Vincent Cassel překypuje libidem jak už ve filmu dlouho nebylo k vidění. Jeho cesta ke konci je dlážděna mnoha neúspěchy v podobě pobytu v různých nápravných zařízení - vždy si však poradí a je opět na svobodě, aby mohl francouzským policistům přidávat vrásky na čelo. Druhý díl je hlavně o Mesrinově hledání sebe sama. Jacques Mesrine a jeho schizma. Hvězdičku dolů strhávám za přílišné opakování již viděného (neustálé přepadávání bank - a banky 'naproti'), jinak ale výborný JINÝ akční film, než na které jsme zvyklí.(15.4.2009)

 • pm
  *****

  Je chyba, že Veřejný nepřítel šel do kin dvoudílný. První část je možná nadprůměrnou, ale zbytečně roztříštěnou podívanou, která přesvědčivost a podstatu získává až díky Epilogu. Mohla bych filmu vytknout glorifikaci násilníků a povrchnost charakterů, kdy především Mesrine nebyl ničím víc než omezeným egocentrickým sociopatem, který si divácké sympatie prostě nemá čím zasloužit. Ale viděla jsem během tohoto léta stejnojmenný film Michaela Manna s Johnym Deppem i hollywoodskou klasiku s Jamesem Cagneyem, a jakkoliv mi zajímavé přišly všechny, jen Richetova verze pro mne zůstane výjimečnou: coby důkaz, že současný francouzský film ještě není až tak mrtvý, jak by se původně mohlo zdát.(21.8.2009)

 • mil@n.fanatik
  *****

  Šílený film, božský, neuvěřitelný... Fakt síla. VYNIKAJÍCÍ Jacques Mesrine (Vincent Cassel)!! VNč.1:Epilog, oproti jedničce, která se rozjížděla pomalu a až od půlky to byla zajímavá podívaná, tak Epilog měl strhující tempo už od první minuty, až do samého konce filmu. Napětí se dalo vysloveně krájet. Vynikající akční scénky, no prostě super film... Po konci jedničky jsem čekal hodně dobrou dvojku, ale až tak dobrou, to teda ne, síla. Můžu jen doporučit! 5* - 98%(13.1.2010)

 • HAL
  ****

  Výrazně lepší než první část a to jak po stránce děje, tak hlavně i co se týče prokreslenější psychologie ústřední postavy, jejích pochybných motivací a vztahu k okolnímu světu. Přesto se ale neubráním dojmu že masivní zkrácení a složení Mesrina do jednoho filmu bez některých hluchých míst a méně důležitých akčních vložek by mu dosti prospělo. 8/10(12.2.2010)

 • teutates
  *****

  Francúzky "Jánošik", to určite nie... Jacques Mesrine na mňa pôsobil veľmi komplikovane... Snímok sa ho snažil podať ako "revolucionára", zákernu beštiu, podvodníka, ale aj ako človeka, ktorý dobre vedel čo robí... Verejný nepriateľ č.1ma prekvapil a Vincent Cassel si zahral svoju životnú rolu. Scéna na súde, vyjednávanie zo starým miliardárom nemali chybu (takýchto okamžikov je tuna mnoho) a aj preto 9/10(19.1.2009)

 • sochoking
  ***

  Dvojka už sa mi nezdá taká namakaná, ako jednička. Okrem toho, v jedničke už bolo naznačené, ako to dopadne. Ale podľahol som očiam Ludvine Sagnier, a preto za 3* .(15.6.2009)

 • mat.ilda
  **

  Jako bych se vrátila v čase, do dob francouzských krimithrillerů sedmdesátých let, bez snahy napodobovat zámořský styl, a přesto jsem postrádala všechno, co staré snímky nabízely, Jacques Mesrine nebyl s to u mě vyvolat jakékoliv sympatie ani známky odporu, byl mně lhostejný a nudil, což je ta nejhorší možnost, která vás pojí k hlavní postavě. Takže teď dumám, jestli veškeré kouzlo nespočívalo v osobnostech jménem Ventura, Gabin, Delon či Trintignant, a došla jsem k závěru, že Vincent Cassel v mých nostalgických vzpomínkách nebude nikdy těmto pánům dělat společnost.(22.11.2010)

 • nascendi
  ****

  Nevidel som prvý diel tejto zločineckej ságy, Vincent Cassel ma oslovil vo filme Nenávisť a z ostatných hercov si pamätám akurát na Mathieua Almarica (Mníchov), ktorého podoba s Romanom Polanským nekončí iba u poľských koreňov. Takže nielen Američania majú svojho Dillingera, ale aj Francúzi. Vincent Cassel stvárnil zločineckého egomaniaka obdivuhodným spôsobom, ale ani to filmu, ako celku, nepomohlo, aby sa vyrovnal francúzskym gangsterským filmom zo 60. rokov s Gabinom, Venturom a ďalšími. Určite nepremeškám príležitosť vidieť prvú časť filmu.(16.4.2013)

 • Bachy
  ***

  To snad né. Já se tak těšil na druhý díl a tak moc mě zklamal. Za celých 130 minut jsme se nedozvěděli prakticky nic nového. Všechno už v jedničce bylo a navíc mnohem komorněji a ta gangsterkovitost se ve dvojce nějak vytratila. Tentokrát chybí náboj, posun děje je předvídatelný a my už vidíme jen Mesrinovi akce. Ano, akce je tu hodně a jsou rozmanité, ale pořád jsou to jenom akce. Mesrin jde vyloupit toto, Mesrine unáší tohoto, Mesrine střílí po tadytom a Mesrine se řítí ke konci. Klaním se před Vincentem Casselem a klanět se mu budu už vždy, i kdyby tímto jeho kariéra skončila. Použiji citaci z jednoho komentáře pode mnou (uživatel francis): "Vincent Cassel už snad Mesrina ani nehraje, on jím je." Jak trefné. Je pravda, že zkrátit Veřejného nepřítele na jeden film by z něj možná udělalo obyčejnou gangsterku, jakých jsou tuny, ale přesto bych se tomu nebránil, i kdyby měla třeba 3 hodiny. Takhle na mě původně plánované grandiózní finále působí spíše jako akční dojezd, což mi příliš radosti neudělalo. Hodnocení celého projektu Veřejný nepřítel: K dokonalosti chybí jen prostříhání. Vincent Cassel je bůh. 4,5 hvězdy. Samostatné hodnocení druhé části: Nic nového. Dojezd. Očekávání byla větší.(9.1.2009)

 • Snorlax
  ****

  Kvalitativně srovnatelné s prvním dílem, ale závěr, to bylo pošušňáníčko jako za starých dobrých časů francouzských kriminálek. Takže jen o fous tomuhle filmu utekl plný počet hvězdiček.(26.12.2011)

 • iamek
  ***

  V druhé části se konečně objevuje gradace a pořádné vyvrcholení. I přes tohle všechno nemůžu dát více než tři hvězdy. Důvod? Opravdu je policie tak blbá, že za bílého dne si Jacques prostříhá přes dráty díru a uteče nebo ho pustí na wc ? Nezlobte se na mě, ale tohle je pro mě jedno z největších zklamání roku 2008.(2.2.2009)

 • bassator
  *****

  31. 3. 2010 - 90%(31.3.2010)

 • dO_od
  ****

  // Epilog, ačkoliv slabší prvního dílu, má stále co do sebe. Žak Me*s*rin se vžívá do role revolucionáře a v jistém směru jistou revoluci přináší, nicméně stále je to jenom jeden muž, proti všem. Znepřátelit si "všechny", se zkrátka nevyplácí. Všechno jednou končí a i když nakonci máte chuť říct - ne! Nic nezmůžete se faktem, že ano. K dokonalosti a silnějšímu závěru mi chyběla nějaká "živelnější" vedlejší postava. V první části se herecky i obsahově postavy velice lišily a každá měla co do sebe, to se ve druhé části příliš neděje a všechnu zbylou pozornost už na sebe strhává pouze (přesto vynikajicí) Cassel. Možná tak to mělo být, možná bych to raději jinak, nic s tím už nenadělám, je to jak to je. Kolem a kolem, jako celek - perfektní!(12.1.2013)

 • Vančura
  *****

  Vrcholně boží. Dvojka je nemyslitelná bez jedničky, aby děj i vývoj postav nechala vygradovat do dechberoucího finále. Vincent Cassel zde herecky předvádí něco naprosto neuvěřitelného, a díky vydatné podpoře fantastického hudebního doprovodu exceluje v dramatu, u něhož jsem napětím skoro nedýchal. Když si k tomu přičtu celou tu plejádu skvělých herců, která se v obou filmech objevila, a bravurní technické zpracování, nemám daleko k tomu, abych toto dvoudílné drama vynášel do nebes.(3.3.2013)

 • Crocuta
  *****

  Díky úvodní scéně víme jak to všechno dopadne, ale napětí je přítomné po celých 130 minut trvání filmu. Cassel se přímo překonává a svoji postavu, které už chvílemi opravdu začíná "hrabat", podává naprosto bravurně a s viditelnou chutí. "Epilog" je kvalitativně rovnocenným pokračováním Mesrinových osudů, ale atmosféra je (ku prospěchu věci) znatelně poznamenaná blížícím se naplněním chmurných předtuch "muže mimo zákon".(23.7.2009)

 • PetrPan
  ****

  Střihač se trochu uklidnil, Mesrine právě naopak, vivat.....(27.7.2009)

 • Slarque
  ****

  První díl nasadil laťku kvality docela vysoko, ale druhá část ji ještě překonala. Přestože jde dohromady o jeden košatý příběh slavného gangstera, překvapuje, jak zásadně se liší obsazení. Když nepočítám expozici první části, která chronologicky patří až k závěru příběhu, tak jsou kolem Vincenta Cassela kompletně jiné postavy. Jakkoliv je to kvalitní film, bez první části by určitě moc dobře nefungoval (90%).(18.2.2009)

 • Big Bear
  ****

  Tak tohle už byla jiná káva. V porovnání s ,,jedničkou" se zde už jednalo jen o čistou akci. Jednička však nesla tíhu úvodu a a počátky a důvody Jasquesovi kriminální kariéry. V podání Vinceta Cassela byl pro mne Jasques nesmírným sympaťákem byť to byl gangster. Některé jeho nápady stejně jako v prvním dílu však člověk nechápal a stejně tak jeho myšlenku, že je revolucionář zloděj. Například přepadení nejstřeženější věznice s bazukama, její rozstřílení a osvobození vězňů z různých revolučních frakcí... Pokud sympatičnost hlavního hrdiny byla záměrem tvůrců, pak se jim to beze zbytku podařilo. Film nemá chyby. Dobová prostředí (obleky, auta, účesy, hudba atd...) vše je dokonalé a vše se časem mění. Jean zde skutečně při každé akci vypadá jinak, převlek stíhá převlek. Navíc stárne, a tak už to není ten štíhlý voják z Alžíru, ale taťka s kotletama a ke konci i pořádným pupkem :-) Super.(23.7.2011)

 • heyda
  *****

  První díl mě příliš nestrhl, i když svoje kvality měl. Epilog však nabral úplně jiné tempo a Cassel herecky doslova řádil. Škoda, že první díl nešel shrnout do nějakých 15 minut a napasovat na začátek tohoto dílu. Byl by z toho jeden fantastický zážitek. To rozdělení trochu zamrzí, přesto poměrně přesné odvyprávění skutečných událostí, dává tomuto dvoj-filmu punc zajímavosti. 85% https://cs.wikipedia.org/wiki/Jacques_Mesrine(17.11.2015)

 • sharky
  *****

  88% Brilantni studie života jednoho obycejneho gangstera, ktery byl hodne videt v televizi a snazil se vsechny presvedcit, ze je revolucionar nebo neco jako robin hood, ale nikdy nebyl vic nez lupic a vrah. Trosku mi chybel vetsi rozbor psychologie hlavni postavy, nektre motivy nebyly moc zrejme, v druhe casti filmu slo vsechno stranou perfektne natocene akci a povedenym vtipum. Na celych tech ctyrech hodinach je hrozne videt, ze stopaz nestihala, film je zestrucneny, jak to nejvic jde. Jeho sceny jsou na sebe nastrihany hrozne rychle, jeste ani nedozni, a neustale se meni prostredi, az to riusi. Mozna ze tridilna verze by uplne nebyla od veci. V kazdem pripade je to vysoka skola technickych filmovych discipli jako strih akcnich scen, zvuku a kamery. Kdyz se sejde dobry pribeh, solidni reziser a sikovny stab, nemuze to dopadnout spate. A kdyz navic hlavni roli hraje herec, ktery budi zdani, ze se pro ni narodil, nic nehraje a proste "je" Jacques Mesrine, pak nezbyva nez dat 5 hvezdicek. Vincent Cassel velmi dobre proniknul do podstaty hlavni postavy a premena arogantniho bouchace v sebejistou medialni celebritu se mu povedla dokonale. Pokdu jde o Ceasara za nejlepsi muzsky vykon, neni myslim co resit. Vincent udelal milovy skok k prekroceni otcova stinu. Pokud jsem kdy napsal, ze s francouzskym filmem to jde ke dnu, tak se mozna blyska na lepsi casy a nezbyva nez se tesit, co dalsiho Richet natoci.(10.12.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Kvalitativně takřka na stejné úrovní jako první díl s tím rozdílem, že tentokrát je to o něco svižnější a akčnější.(30.6.2009)

 • GigaPudding
  *****

  První veřejný nepřítel byla sice pětková pecka, ale pořád byla to byla "jen" taková zkratkovitá úvodní pasáž pro tenhleten film, který má divákovi ukázat to co už předznamenala úvodní scéna prvního filmu. Jacques Mesrine tu tentokrát hlavně utíká z vězení a loupí s novými kumpány, ale je na něm vidět určitý přerod a nový směr, který pochytává od svých "spolupracovníků". Je to zajímavý pohled a zajímavá otázka jestli opravdu věřil svému "spravedlivému boji" nebo se jen sám před sebou snažil glorifikovat a ospravedlnit svoje činy, protože film na tuto část jeho života nedává úplně jednoznačný pohled. Stejně nejednoznačný pohled dává i na samotný závěr filmu, který nakonec působí velmi silně, i když divák stejně ví jak to s ním dopadne. Prostě pecka no :) stejně jako u prvního dílu, jen tenhle je ucelenější, rozvíjí víc některé motivy a stránky osobnosti Mesrina a taky je tam Mathieu Amalric a hlavně Ludivine Sagnier :), tak už není k tomu třeba psát nic moc víc. :)(16.2.2011)

 • dopitak
  ****

  První díl je možná trochu zmatenější, alespoň na začátku. Druhý pak víc vysvětlující, víc detailnější. Pro milovníky (filmového) násilí a brutality rozhodně dobrá podívaná. Mimochodem, Jean-Paul Mercier alias Roy Dupuis alias starý z námý z Brutální Nikity je v tomto filmu věrnou kopií některých typů bacilů z Byl jednou jeden život.(30.3.2009)

 • PROROK14
  *****

  Veľká škoda, že už na samom začiatku vlastne ukázali, že ako to skončí. Ale napriek tomu som to sledoval s otvorenou hubou a bolo to aj tak dosť napínavé. Scény vo väzení boli veľmi dobré, ale v prvej časti mi prišli lepšie. Ale tak skvelo natočený životný príbeh som už dosť dlho nevidel, a dokonca v podaní Francúzov. Obe časti sú odo mňa určite za 5* Vincent Cassel sa predviedol v plnej paráde a ja som mal z toho sakra dobrý pocit. 85%(24.2.2009)

 • mcb
  ***

  Epilog je chudším a usedlejším bratříčkem prvního dílu. Upustilo se od adrenalinové akce, od jakéhokoliv napětí nebo schopnosti fandit hlavnímu antihrdinovi (zbytečný flashforward na začátku, který dotahuje do finiše napínavý opening prvního dílu), jen se tu zdlouhavě žvaní o revoluci, o převratu a podobných věcech. Navíc přerod z Mesrina-gangstera na Mesrina-revolucionáře je velmi nevěrohodný, co se týče samotné postavy, jež by se dala popsat jako gangsterský idiot, který touží jen po slávě v médiích. Jinak je to velmi zručně natočeno, herci hrají výborně, ale chybí tomu jakási ucelenost nebo přesah, který by tento dvoudílný epos povýšil na zapamatováníhodnou gangsterku. Takhle jenom životopisná sterilita s pár opravdu vynikajícími momenty, které bohužel v celku nejsou tak strhující, jak by chtěly. V tomto ohledu dávám přednost učesanější a akčnější jedničce, která je jen zběsilou akcí bez emocí bez okatě podaného přesahu.(24.12.2009)

 • Anderton
  ***

  Tak bohužiaľ som bol trochu viac sklamaný, ako pri prvej časti. Na vine sú logické diery a repetetívnosť akcií. Mesrine prepadne banku, nasleduje prestrelka s policajtmi, ukradnú auto, nabúrajú do iného, to cúvne a utečú. Potom už len vidíme, ako sedia vo svojej skrýši. Takže ich nikto neprenasleduje, polícia si asi povie, že veď nabudúce ich už na mieste dostaneme. Práve policajti vychádzajú z toho všetkého ako najneschopnejší. V závere, ktorý je známy od začiatku však Mesrina iba sledujú a prepadnú v aute. Prečo to nebolo tak jednoduché aj predtým, nevedno. Mesrin tu pripomína Petera Sellersa v Panterovi, použije snáď ešte viac komických prevlekov, v ktorých ho nikto nepozná, iba starý známy ho hneď spozná cez cestu, keď naňho "hrdina" zavolá. Ale ubieha to fajn, je to klasická zábavná gangsterka, len jej ambicióznosť sa obmedzuje práve na tú zábavnosť.(24.5.2014)

 • korbitch22
  ***

  Nevím, nevím.Sem opravdu jediný, komu se jednička líbí mnohem víc než dvojka?O poznání meně zábavná část Mesrinova života, kdy se sice opět velice vtipně vysmívá soudcům, svědkům, fízlům a lišácky zdrhá a neváhá jít přes mrtvoly, kde ho poznamenává smrt jeho otce a spolčuje se s teroristama, který uvažujou už spíš jen politicky až po jeho trapnou smrt, je zpracován mnohem méně zábavně (samozřejmě tyhle události moc veselý nejsou), ale bez tak to nemá už takovej šmrnc jako první díl.Je to danné i tím, že jak se Mesrine spolčí s těma teroristama, tak to ztrácí ten gangsterskej nádech.Navíc se choval jako idiot.Méně zábavná čast jeho života mě bohužel bavila méně i na filmovém plátně a to o dost, propad o 30%........ 69%.(25.7.2009)

 • BoPo
  ***

  Prvá časť bola lepšia. Pokus ktorý dobre vyzeral, ale žiadne príbehové orgie sa nekonali. Ani tempom teda veľmi nemrhali. A tak sme všetci dúfali. Tak zasa naspäť k produkcii made in USA.(25.9.2009)

 • Richie666
  ****

  Po částečné euforii přichází mírné zklamání. První díl si se mnou hrál mnohem víc. Rozmanitost děje se vytratila, vedlejší postavy začínají připomínat nastrčené panáky a smýšlení hlavního hrdiny celkově už není tolik zajímavé či překvapující. Závěrečná scéna ovšem stojí za to - takhle dlouho nedýchat, to se mi dlouho nestalo.(10.1.2009)

 • Hismael
  ****

  Všechno to hodně dobrý, bylo v jedničce a “jen“ to dobrý je ve dvojce. Osobně mi přišla jednička lepší, ale pořád se to drží vrcholu.(4.1.2009)

 • claudel
  ****

  První díl jsem viděl před lety, proto jsem si jej musel připomenout předtím, než jsem se podíval na díl druhý. První díl mě nadchnul úplně stejně jako tehdy, druhý díl nastavenou laťku udržel, ale byl lehce rozvleklejší, proto dávám o hvězdičku méně, byť je to dost přísné. Nejvíce bych vyzdvihl herecké výkony, výtečného Depardieu v druhém díle střídá výtečný Amalric, ono se to těmi francouzskými a belgickými hvězdami v obou dílech jen hemží. A zas a znova si budu asi potvrzovat, že stará dobrá francouzská škola vládne i v třetím tisíciletí. Mimochodem Ludivine křičela Jacques, Jacques velmi procítěně, dobrá inspirace :-)(29.10.2016)

 • 6thSun
  **

  Stejnej shit jako "prolog".(26.4.2010)

 • Johny_fork
  *****

  Husté, autentické, masakrální.(25.8.2009)

 • mm13
  **

  ...nádeje sa rozplynuli. Ešte epizódnejšie, za vlasy pritiahnutejšie (groteskné), ako komentár spoločnosti triviálnejšie, ak už nechcem napísať hlúpe. Každý akoby čakal, kedy sa môže s Jacquesom Mesrinom stretnúť, nevystopovateľných vystopuje, potenciálnych parťákov okamžite presvedčí o vlastnej dôveryhodnosti, ženské ho za hrob milujú ešte skôr, než príde na prvý pohľad (či sú ochotné to napriek všetkým rizikám predstierať), jeho "vzťah"(??!!!) s dcérou a jej reakcie na fotra-vraha, čo jej celé tie roky pekne z výšky sral na hlavu to zabíja totálne... Nebyť Cassela, nemám to kvôli čomu dopozerať.(20.9.2009)

 • Omnibus
  *****

  Musím se opakovat, ale v tom chlapovi to je... jako v koze! Vincent Casel si možná šlape po štěstí s tou svojí hereckou dráhou. Místo ní se měl dát na zločineckou a určitě by se stal ještě legendárnějším a zbožňovanějším gangsterem než celej Mesrine. A o jeho opěvovaných krvavých skutcích by byl natočen ještě víc strhující film. I když, to už vlastně ani nejde.(6.2.2013)

 • Terva
  ****

  Banky mají zavřeno, tak jsem si řekl, že půjdu za tátou: Jacques Masrine, pardon Marine.(4.7.2009)

 • Premiere_*
  ***

  Ani lepší, ani jasnější. prostě o něco akčnější pokračování, které zase všechno staví na skvělém Casselovi.(7.1.2009)

 • F.man
  ****

  To co jsem lehce vytýkal prvnímu dílu je zde odstraněno. Naopak to co jsem chválil do jisté míry taky. Takže na pět to opět není ale oba snímky si minimálně vaši pozornist zaslouží a já jsem nadmíru spokojen. Do you consider yourself as a dangerous individual?(8.3.2010)

 • monsieurR
  ****

  Dle mého názoru výrazně horší než první část. Bylo to příliš dlouhé a fádní.(6.1.2009)

 • snoopik
  ****

  Po famózním prvním díle jsem očekával ještě více od druhého. Byla to chyba. Druhý díl je zajímavý neni špatný, ale na první díl to prostě nemá.(2.1.2009)

 • Frenegonda
  *****

  Zase mi to sebralo dech. Poslední scéna, kterou vlastně i začíná i končí. Mráz mi jezdí po páteři nahoru a dolu. Mám jen jedno ALE - ale Veřejný nepřítel č. 1 mě bavil víc. Náladou a napětím. EPILOG je dokonalý bravurně natočený a má skvělý a drtivý odpich. Přesto budu mít radši první polovinu celého příběhu. I přes všechny moje výhrady je Veřejný nepřítel č. 1 a Veřejný nepřítel č. 1:Epilog (beru to jako jeden příběh) pro mně filmem roku 2008.(8.1.2009)

 • mysiak
  ****

  Jednoznačne prepracovanejšie, akčnejšie a lepšie ako jednotka...Vincent Cassel sa narodil pre túto rolu, a toto komplexné zobrazenie Verejného nepriateľa č. 1 je skvelé..ako celok film u mňa za 4...na Francúzsku kinematografiu, na ktorú obvykle kydám, je toto výnimočný snímok...(12.6.2009)

 • Asgy
  ****

  Pro mě podstatně lepší než první díl. Jak obsahem tak zpracováním.(19.6.2010)

 • GodComplex
  ***

  Na druhy dil jsem se po prvni nudne davce sel divat temer z donuceni, ale nastesti je to o kousek vys. Sice to neni tak vypravne a zustava to ve Francii, ale francouzska priroda je obcas taky pekna a film jako celek je o neco kompaktnejsi a chytlavejsi, nez prvni cast. 6/10(25.11.2010)

 • Marek1991
  ****

  Oproti prvému dielu jasne lepšie, to bez debaty. No nepáči sa mi, že zo zlého samoľúbeho gangstra takmer urobili bojovníka proti systému, aj keď vlastne ten ľavičiak mu ukázal, že o tom takmer nič nevie a robí opak a tak to istú morálnu úroveň zachovalo, akurát že potom z neho urobili človeka, ktorý si užíval svoj život naplno a ostatní len mrhajú životmi, akurát, že nie každý môže byť lupič, to čo by bol hrozný a nezmyselný svet. S tým, že banky sú väčší zlodeji mali pravdu, no zlodeja nesmieš nikdy okradnúť, lebo mu zabrániš napraviť jeho činy, to hovorím za kresťanské hľadisko, inak by iste niekto napísal, že spamätať sa nemusí, najmä nie ako inštitúcia a novodobý Jánošík by to vyriešil rázne a jasne, akurát, že nežijem len pre tento život, no problém je aj, že mnohí práve zneužívajú vieru iných. Film sa rozvíjal veľmi zaujímavo, aj útek z väzenia v tomto diely nebol až tak primitívny, ako v tom prvom. Podľa mňa dosť pútavý film, žiadny obyčajný akčný, proste niečo, čo malo gule a kde mi Cassel sedel ako riť na šerbeľ. Opäť mnoho prefíkaností z jeho života, malo to grády, skrátka u mňa to bol večer pri filme, kedy som sa nenudil.(13.8.2013)

 • Davson
  ****

  Rozhodně výborná záležitost, přesto tomu ještě cosi chybí. Možná škoda, že vedlejší postavy hrají pro Mesrina druhé housle a není hlouběji popsán Mesrinův vztah třeba k jeho dceři, otci, k některé z jeho tří osudových žen, či k jeho kumpánům. Přeci jen mi přijde, že všichni zúčastněni projdou Mesrinovým životem, aniž by jej nějak ovlivnili, a stávají se epizodou stejně tak důležitou jako jedno z mnoha vyloupení banky nebo útěku z vězení. Mesrine se tak stává chladným solitérem, ke kterému je obtížné si vybudovat nějaký kladný vztah. Nicméně pozitivní pocity z filmu výrazně převyšují, užil jsem si skvěle odvedenou filmařinu a výborného Cassela, jehož ztotožnění s Mesrinem je dokonalé. Vrcholem filmu je pro mě jednoznačně závěrečná scéna 2. listopadu 1979. Pro mě velice intenzivní, nervy drásající zážitek, jako kdybych byl jedním z oněch hlídkujících policistů.(6.1.2009)

 • Makky
  ****

  Všetko nabralo na ešte väčších obrátkach. Rovnako aj Mesrinova arogancia... a to mi práve prekážalo. Zatiaľ čo v prvom diely to vyznelo skvelo, tu sa chcel hrať na revolucionára a celé to jeho zmýšľanie bolo až prehnané a divákovi sa tým pádom jeho postava znechutila. Našťastie všetko vyvážila akcia a opäť výborné úteky. Prvý diel bol rozhodne o niečo lepší...(26.8.2009)

 • YURAyura
  ****

  7/10 Po vybornem zacatku se to podobne jako prvni dil rozplyzlo, za coz ovsem Vincent nemuze...(18.2.2009)

 • Freemind
  ****

  Druhá část se místy dost nebezpečně otírá o glorifikaci násilí - Mesrin nebyl žádný revolucionář ani oběť systému, ale podrazák a vrah. Ikonu moderního Jánošíka bych mu rozhodně nemaloval. Jinak je ale "Veřejný nepřítel" důstojným pokračovatelem jedničky, takže naprostá spokojenost a poklona tvůrcům.(19.8.2013)

 • Thomassi
  *****

  Tam, kde skončil první díl, druhý navazuje stejně zběsilou jízdou. Zatčení, útěk, loupež, prostě paráda. U závěrečné scény jsem netrpělivě koukal a fandil jsem Mesrinovi i když bylo jasné, jak to dopadne.Oba díly dohromady = nejlepší kriminálka, jakou jsem viděl.(11.6.2009)

 • FilmFan24
  ****

  Vincent Cassel herecky výborně ztvárnil "Veřejného nepřítele č. 1" Jacquse Mesrina, nevyzpytatelného gangstera, který sužoval svým řáděním Francii na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Těžko říct, která z obou částí tohoto ambiciózního francouzského filmového projektu je lepší. V každém filmu této skvěle natočené gangsterky jsou vrcholné scény a naopak hluchá místa, kterých naštěstí v kontexu obou dílů není nijak mnoho. Filmařsky je film natočený na jedničku, ale osobně mě vadí glorifikace hlavního hrdiny, který svým konáním si obdiv nezaslouží...(21.11.2009)

 • Foma
  *****

  Skvělý zpracování kariéry Mesrina, charismatickýho zločince, kterej na jejím konci docela zešílel a svým příklonem k levicovýmu terorismu ztratil většinu mých sympatií. Cassek předvádí parádní výkon a myslim, že oba dva díly jsou docela dost vyrovnaný. Prostě jsem celý čtyři hodiny byl přikovanej k obrazovce a hltal osudy jedný, v mnohým příznačný, postavy druhý poloviny 20. století.(22.11.2009)

 • italka63
  *****

  Druhé pokračování naprosto stejně skvělé jako první díl a všem doporučuji.(31.3.2012)

 • Vessper
  ****

  Sice o chloupek horší než 1.část, přesto velice kvalitní film. Mesrineho bere asi každý jinak a toto zpracování tomu jen nahrává.(23.6.2012)

 • stration
  *****

  Tak jako u Kill Billa, teprve tento díl tomu všemu dává smysl a tvoří dokonalý celek. Vincent Cassel opět exceluje a je neuvěřitelné, jak dokázal tak "lehce" zestárnout o dvacet let. Některé kousky Jaquese Mesrina jsou tak neuvěřitelné, že jsem se až musel smát a, přiznávám se, držet mu i palce. Perfektní.(8.2.2009)

 • milka
  ****

  Akčnější, svižnější, napínavější a hlavně ucelenější než první část. Konečně se dostáváme Mesrinovi pořádně pod kůži a Cassel zvládá bravurně i polohu, kdy už byl z Mesrina totální magor. Akce nemá chybu, silných scén je nespočet, člověk se v tom mnohem lépe orientuje. Rozhodně o třídu lepší než první část.(23.8.2010)

 • Sandstorm
  *****

  I když bylo neúprosně dáno jak to skončí, fandil jsem Mesrinovi až do konce, to je jasný! Film se sám snaží v divákovi probudit rebelující až anarchistické vcítění, což se mu daří velmi dobře. Epilog se mi líbil více, než jednička, má toho více co říci, působí konzistentněji a nenechá člověka chladným.(10.2.2011)

 • JOHN.NY
  *****

  Nejdříve bych chtěl říct, že Richet má můj obdiv, že se mu podařilo tento příběh rozdělit do dvou dílů a nesnažil se jej nacpat do jednoho, což by ztratilo na půvabu. Obě části působí jako kompaktní celek rozhodně jsem neprohloupil, když jsem se na ně podíval hned po sobě. Epilog mi přišel o něco lepší, protože již víme, jaký zmetek Mesrine je a stále nám tuhle představu umocňuje svým arogantním a surovým chováním. Sám své činy omlouvá politickým radikalismem, což z něj v mých očích dělá egocentrického hlupáka a sympatie mu nepřidá ani pár rádobydobrých skutků..Casselovi tleskám a myslím, že sám Mesrine by měl velikou radost..(17.1.2009)

 • Morholt
  *****

  Zatímco první díl se soustředil povětšinou na Mesrinovy akce, tak ten druhý se spíše soustředí na Mesrina jako takového a v plné nahotě ukazuje to, že to byl strašnej parchant, ale i přes to všechno s ním člověk musel díky Casselovi sympatizovat a to i po útoku na novináře. A samozřejmě tu byla krásná Ludivine Sagnier, o které se nadarmo neříká, že je to nová Bardotka. Zkrátka tohle se Francouzům povedlo a já pevně doufám, že nám co nejdříve nabídnou něco v podobném duchu.(20.2.2009)

 • Carlossss
  ****

  Předem chci říct, že jsem se rozhodl oba filmy hodnotit jako jeden celek, protože to jeden celek je. Nejedná se o dva díly, nejde o začátek a pokračování... ale o jeden příběh, který je rozdělen do dvou, na sebe navazujících, filmů. Když si připustíte Veřejného nepřítele k tělu, je dost možné, že s Mesrinem začnete sympatizovat a to není dvakrát dobře. Je důležité si uvědomit, že to byl psychopatický vrah a recidivista, který si nezasloužil slitování. Jeho hlavní výhodou bylo jeho nesporné charizma a to, že uměl manipulovat s lidmi. Každopádně s každou "fuškou", další udělanou bankou, dalším útěkem z vězení sympatizujete s Mesrinem víc a víc a to není dobře. Velice oceňuji snahu filmařů nehrát si na nějakou pohádku s happy-endem, což naznačí prvních pět minut prvního filmu, kde se dozvíte, jak to celé dopadne. Celek působí velice hutně a syrově, ale musím srazit jednu hvězdičku za ono, pro mě až příliš dobrácké vykreslení Mesrinovi osoby.(27.2.2009)

 • shyster
  ****

  V porovnání s jedničkou je Epilog slabším dílem. Bez znalosti předešlého dílu bychom neznali Mesrinovu motivaci. V první půli Epilogu běžíme jen od jednoho přepadení k druhému, které vždy skončí přestřelkou. Druhá půlka je již jen příprava na závěrečné vyvrcholení, které bylo tak nešťastně prozrazeno hned v prvních minutách prvního dílu. Přesto svoji sílu neztrácí a neztrácí ji ani film (bráno jako celek) a to především díky bezchybnému a charismatickému Vincentu Casselovi. 70%. Za celek jasných 80%(2.3.2009)

 • ilemas
  ****

  Jednička se mi líbila mnohem víc, Vincent Cassel je mě dost nesympatický, ale jako herec je výborný. Jedinně co mi na obou dílech vadí jsou úvody, které sráží napětí a vlastně od samého začátku už víte jak to dopadne.(29.6.2009)

 • Vojťas
  ****

  Stejné kvality jako první díl, tudíž 75%. Dohromady to vše dává kompaktní celek a i když jsem od toho čekal více, nejsem zklamán! ... Cassel umí hrát!(1.7.2009)

 • Chrysopras
  ****

  Tohle už mělo větší drive. A to přestože člověk věděl, jak to skončí. Proto jedna zvezda navrch...(22.10.2012)

 • kusper
  *****

  Ohromný skok kupředu oproti prvnímu dílu. Vlastně ani nevím na co tu ten první díl je...(27.2.2009)

 • Petoss1
  *****

  Mal som v pláne si prvú a druhú časť pozrieť za sebou v čo najkratšom možnom čase. Nepodarilo sa a tak zhruba o týždeň neskôr som videl Epilóg. No môj názor na tento film to nijak neznehodnotilo, skôr naopak, ešte ho vylepšilo. Výborný, výborný, výborný! Musel som to napísať, pretože je to snímok prinášajúci pocit, že ste videli niečo veľkolepé i keď to tak nemusí vyzerať. Zakončenie príbehu prezentované hneď na začiatku, filmu podľa mňa neublížilo, len prinútilo diváka pochopiť, že inak to skončiť nemôže. Mesrine vystrkoval rožky už v mladosti, no jeho charizma a konanie nabrali vyššie obrátky až vo filme číslo dva viac ,ako v prvom diele. Dokonca chcel štátny prevrat. A možno si toho zobral na seba priveľa a tak skončil, ako skončil. Vincent Cassel je pán herec. Napriek všetkému Mesrinovi patrí môj potlesk, pretože si svojou drzosťou podmanil Francúzsko. 91%(20.6.2009)

 • Eldrick
  ****

  Epilog jde oproti prologu do hloubky Mesrinovy osobnosti, takže máme konečně jasno, s kým máme tu čest. Mesrine už není bezcitnou prázdnou schránkou, sláva mu stoupla do hlavy a podle toho se taky chová. Třešničkou na dortu tu pak je Ludivine Sagnier.(22.10.2009)

 • DominikV
  ****

  Jeden z nejlepších francouzských filmů posledních let.(20.11.2009)

 • mortak
  ***

  Politicky korektní gangsterka. Každá Mesrinova věta je zde vyvážena jinou (soudce, kamarád), či je ponecháno na divákovi, aby rozhodl, jaká je pravda (miluje ho ta putain, nebo je s ním jen pro peníze? / je vražda extrémisty ospraveditelná či nikoliv?). Jenže právě ta snaha o vyváženost pohledu zpomaluje děj a vrcholí "nejednoznačným" závěrem (Je t´aime v autě či ježíšovské aranžmá mrtvoly).(27.4.2010)

 • Maq
  **

  Od loupeže k loupeži, do basy a zase ven... I když si Mesrine přisvojoval revoluční cíle, o odstavec později přiznává svou skutečnou motivaci - nechtěl léta šetřit na věci, které chtěl mít hned. A co si za peníze pořídil? Děvky a auta. Víte, pročetl jsem dost pozorně komentáře k tomuto filmu, a nikdo se nezmínil o tom, co na mě celý Mesrinův příběh doslova řval: ten člověk žil naprosto prázdný a zbytečný život. Blbeček který věří, že jediným smyslem života je nahromadit krámy. Mám pocit že žiju ve světě, kde tuze mnoho lidí uvažuje právě takhle, akorát že se většinou bojí kvůli tomu loupit a vraždit. --- Nemůžu být nadšený tím, co a proč tento film ukazuje. Ale dokážu uznat, že je to solidně odvedené filmové řemeslo. Přesto si myslím, že příběh by byl zajímavější, kdyby byl vyprávěn z pohledu policie. Takhle to říká velmi málo o tom, proč bylo tak nesnadné toho chlapa chytit. Jenže to jsme zase u toho: hvězdou nejsme my, poctiví lidé, nýbrž gangster...(14.9.2015)

 • okkac
  *****

  Druhá část gangsterského eposu je lepší, než první díl hlavně díky menší epizodnosti (přesto zachytit tak pozoruhodný život, jako Mesrinův je i na ploše 4 hodin málo). Akce je zde sice více, ale menšího rozsahu a i trochu překvapivě méně přehledně (více roztřesená kamera) nasnímaná, než vynikající závěrečná přestřelka u vězení v závěru prvního dílu, která je zároveň i největší akční scénou obou dílů. Ale o akci to není, jen taková poznámka k tomu. Je hlavně perfektně zahrané - Cassel má Césara určitě jistého - a zrežírované. Richet je lišák. I když víte, jak film končí před návštěvou kina, tak i pro ty, co to neví, vám to v úvodu obou dílů řekne, a přesto je závěrečná scéna tak napínavá, že jsem málem nedýchal. Ikdyž jsem věděl, kde na kterém místě se to stane. Otázkou bylo kdy přesně se to stane a to napjaté čekání na okamžik, který jste vlastně viděli v úvodu, kdy si stále říkáte, že teď to musí přijít a ono stále ne. Menší náznak a zase ne, až pak najednou... Právě, že čekání na konec, když víme jaký je, může být někdy lepší, než konec samotný. 9/10(3.1.2009)

 • Maty85
  *****

  Vše podstatné již bylo řečeno. Todle se francouzům rozhodně povedlo. Epilog ještě o něco převyšuje tu úvodní akčnější část Mesrinova příběhu... 5*(18.1.2009)

 • DruidKarel
  *****

  830. hodnocený film: Nějak jsem neměl chuť se na tenhle snímek kouknout, ale jak tak na to koukám, tak vidím, že jsem udělal náramně dobře, když jsem si to romyslel. Snímek na mě působí opravdu hodně dobově a musím říct, že je to ta opravdová gangsterka, jak se sluší a patří. Tak například jsem si neodpustil ve své hlavince porovnat Veřejného nepřítele s Veřejnými nepříteli (Depp) a musím říct, že tohle byl skutečnej odvaz. Žádnej průser, jako v předchozím případě. Skvělé akce, dokonalej herec, vynikající dobové prvky, skvělé finty a ten krvelačnej závěr? Opravdová libůstka. Compadre a Martine, jestli jste tohle ještě neviděli, tak se na to urychleně koukněte. Podle mě, budete hodně mile překvapeni a budete zírat, co je to za masakr. Ještě jsem zvědavej na druhej díl. 5* musím dát, protože tohle byl film, kterej nezklamal po žádní stránce. 5*(6.2.2010)

 • c.tucker
  *****

  Zde je už vše co bylo jen naznačeno nebo to k čemu se snažilo v předchozím počinu jen dosáhnout, je zde dotaženo do dokonalosti a Vincent Cassel (nebo bych měl spíše říci Jacques Me(s)rine, protože se v něho úplně proměnil a nejspíše bych podotknul, že je to asi jeho osudová role) už má své místo a jeho postava se naží hrát na novináře. Má to vtip a má to i vše ostatní, je zde dáno více prostoru vězeňskému prostředí a pupku Jackyho, který musel být geniální umět vymyslet plán z čista jasna na místě.(2.1.2009)

 • MrPierc
  *****

  Druhá část více svižná a také více vtipná. Vincent Cassel se tímto hereckým vystoupením zapíše mezi francouzská herecká esa. Líbily se mi proměny vizáže Mesrina - myslím jak tloustnul nebo byl zarostlý. Mezi strhující scény filmu patří : novinář, nákupy, konec. Za výrazné role je nutno jmenovata : Mathieu Amalric - strašně kulil oči :-) .Gérarda Lanvina, kterého jsem sice viděl poprvé - ale role komunistického revolucionáře mu vizáží sedla. Film je houpavý = houpe se od dramatu a hned je zase komediální ( jako život ). Jako 2dílné dílo celkově hodnotím za 5*. Splnilo to nadrámec mého čekávání. Čekal jsem opět film horší než trailer (což je v poslední době u filmů zvykem ).(3.1.2009)

 • messiah
  ***

  Ajajajajajaj...po shládnutí první části jsem byl nadšen. Pln očekávání v excelentní vyvrcholení v části druhé. Jednička měla šťávu, spád a člověku slibovala moc. Tohle očekávání ještě vystupňovaly komentáře a hodnocení tady na ČSFD. Jenže po premiéře se tu objevilo i pár méně nadšených komentářů a mé očekávání přestalo být přehnané, což teď považuju za velké pozitivum, nečekat přecejen tolik. Co se stalo? Při začátku druhé části jsem si vzpoměl na Butche Cassidyho a Sundence Kida jak ke konci filmu v Bolívii jen vykrádaj banky a jinak je to o ničem. Přesně takhle tenhle film začíná...Banka, Banka, útěk, Casino, útěk. V druhé polovině se to sice dost zvedne, ale ani tam se to nepřiblíží jedničce. Zásadní problém je ve scénáři. Zatímco první část shrnuje poměrně velkej časovej úsek kdy se pořád děje něco jiného a postava Mesrina se vyvíjí, v této části se v příběhu moc pitvá a operuje. Je tam to co v části první, ale 4x nataženější. Škoda. Rozmýšlel jsem se zda dát lepší tři nebo horší čtyři. Vzhledem k tomu ale že to bylo celkově přesně o hvězdu slabší než část první...jsme na třech, ale není to důležitý, dohromady oba díly na čtyři hvězdy jsou a rozhodně stojí za shlédnutí.(23.1.2009)

 • Flynn
  *****

  Skvostné zakončení této dvoudílné ságy. Je až neuvěřitelné co všechno si Mesrine dovolí, klobouk dolů, silný film.(24.1.2009)

 • Mrkvič
  *****

  Fantastický. Klidně by to šlo i bez prvního dílu. Konečně vidíte obdivované stránky Mesrina. Cassel je pořád skvělý a ještě lepší se zdá, když vyvalí cejchu a dodá postavě opravdovost. Jediné, co mě mrzelo, že strhující konec je předem jasný, když jsme ho viděli jako titulkovou pasáž v prvním dílu.(2.2.2009)

 • Radiq
  *****

  Už dopředu říkám, že ta mezera mezi těma dvěma díly byla asi chyba. A možná proto asi vyhrálo nadšení vyzařující z prvního dílu nad zklamáním, že druhej díl se mi během té pauzy tak odcizil. Ale samozřejmě je to taky trhák, retro a reál, a to já mám rád. Tyhle dva filmy jsou jedny z mála, který mi za rok 2008 udělaly radost.(19.2.2009)

 • Aquarius
  ***

  Už mi to prišlo také seriálovité, Mesrine si nájde kamaráta, spoločne niečo alebo niekoho prepadnú, zaútočia na nich policajti, niekoho postrelia, chytia ho policajti, on im ujde, nájde si dievča.... čo dvojka získava na prepracovanej psycho(pato)logii, to stráca na zábavnosti akčných scén. Záver bol príliš naťahovaný, aj ked samotné zabitie bolo dojímavé.(16.4.2009)

 • ad
  ****

  Oba filmy za sebou jsou fascinujícím zážitkem, každý zvlášť potom funguje o poznání méně...Mmch, Cassel je geniální !!!(22.12.2009)

 • MJMilan
  ****

  Hodně povedená gangsterka z netradičně francouzského prostředí, kde jako Jacques Mesrine koncertoval Vincent Cassel, který se dokázal proměňovat stejně dobře jako samotný skutečný gangster. Film by si zasluhoval o půl hodinku méně, ale jinak skvělá podívaná.(17.1.2011)

 • Baker
  *****

  Ještě lepší než jednička, hodně akční, rychlý spád, o trochu míň artovější, nejlepší gangsterka posledních let(12.11.2008)

 • SG_ever
  ****

  Mírné zklamání, podle zdějších ohlasů jsem čekal pozitivní rozdíl od prvního dílu. Dobře zakončuje ságu kolem zločince Mesrina, ale obrovské zlepšení jsem nenašel. Druhá část má více akčních scén a napětí, ale vše je vykoupeno "pokusem o revoluci" což mi moc nesedí. Každopádně velmi povedený závěr. (85%)(31.1.2009)

 • Noviik
  *****

  Druhá část velkolepého příběhu gangstera, který o sobě tvrdil, že je velkým revolucionářem, ale zůstal nepochopen, jak přáteli, tak lidem. Opět se potvrdilo, že mě moc nechytá začátek filmu, ale jeho průběh a v tomto případě zejména konec, scéna v autě, byť jen minutová, byla opravdu perfektní. Záběr na krvácejícího Jacquese Mesrinea, který nabízí i zdejší plakát mi přišel naprosto perfektním zakončením tohoto dvoudílného díla. Hodně se mi líbil Mathieu Amalric, jehož nedůvěřivý výraz se stal vedle Casselového pohledu vyšinutého blázna tím nejlepším v druhé části. Hodně bych ale také vystihl nebezpečně krásnou Ludivine Sagnier, která mě hodně překvapila už dříve v Bazénu, ale zde byla také skvělá. Z výběru žen, které doprovázely Mesrina mi přišla nejlepší, tmavé vlasy jí neuvěřitelně sluší. Epilog tak splnil mé očekávání a vyšvihl se tam, kam tento příběh patří - ke skvělému závěru, který si Veřejný nepřítel č. 1, a stejně tak skvělý Vincent Cassel, plně zaslouží!(9.5.2009)

 • dr.fish
  ***

  Na můj vkus příliš chladné, když ho konečně zabili, bylo mi to jedno. Smůla...60%(30.1.2016)

 • Jirgen
  *****

  Musím souhlasit s některými uživateli a přiznat, že mě jednička bavila také víc. Ale neubírá to nic na kvalitě a filmovém zážitku, dvojka byla prostě dotažení celého příběhu do konce. Škoda jen, že režisér hodil ten konec na začátek, mohlo to být daleko víc napínavější a akčnější. Ale i přesto se pro mě stal Veřejný nepřítel č. 1: Epilog parádní gangsterkou s opět vynikajícím Vincentem Casselem. Oba dva díly vytvořily čest francouzskému filmu a hlavně se snažily zachytit podstatu největšího francouzského gangstra všech dob. A je jen na vás jak si ho vykreslíte, jestli svým způsobem jako hrdinu a nebo jen geniálního padoucha, který sere na zákon. Pro mě se stal Veřejným nepřítelem č. 1 :) a sklidil můj obdiv.(18.1.2009)

 • Sonnik
  ****

  Casselovi od prvního dílu narostl pořádný pupek, zase ma nějaké nové kumpány, zase utíká z lochu a je ještě vymetenější než v prvním dílu. Epilog stavím o malinký kousíček níž než jedničku. GJ.(3.2.2009)

 • Decker
  *****

  Druha cast je pro me o neco silnejsi nez prvni "rozjezdova". Zde je jiz pribeh v plnych obratkach a z Jacquea Mesrina se stava Verejny nepritel c.1!(13.3.2010)

 • BoXBe
  *****

  Předně je nad mé síly hodnotit kompoziční celek filmu Mesrine odděleně ve dvou půlích, proto to shrnu za obě části. Veřejný nepřítel a jeho Epilog nabízí dohromady 237 minut barvitě vymalované fresky jednoho slavného zločince, resp. čtyři hodiny kompilátu scén shrnujících nešťastný produkt poválečné Francie, tedy člověka, který se mimo jiné stal na čas i obdivovaným gangsterem s pokřivenou pověstí toho co bohatým bere a chudým dává a to vše čestně a s apelem na jakousi profesionální kolegialitu směrem k policii i k teroristům. Vincent Cassel v hlavní roli utáhne ty čtyři hodiny naprosto bez problémů a s postupně narůstající dynamikou děje i hudby a to i přes scénaristické kotouly z jedné málo uvěřitelné situace do ještě neuvěřitelnější, které však nadiktoval Mesrinův život sám, proto stál i za tuto filmovou adaptaci. V klidu prohlašuji, že jde o skvělý krimi film, který dal vzpomenout na velikány typu Kmotra a či Zjizvené tváře. Poctivá práce.(25.7.2010)

 • Martin741
  ****

  Vynimocne ide o rovnako kvalitne pokracovanie kultovej jednotky Verejny Nepritel c. 1. Vynimocne preto, lebo dvojky su vacsinou slabsie ako jednotky, a le tato, opat v rezii Richeta sa podarila. Plati vsetko, co som napisal k Verejny nepritel 1. 89 %(17.2.2013)

 • Brandon
  ****

  Dvojka konečně odpovídá Mesrinovu kalibru. Vystrašená policie, vojenské manévry, mediální divadlo a francouzská gangsterská celebrita č.1, které fandíte i přesto, že je to prachsprostý zločinec. Přivítal bych hlubší sondu do psychologického profilu Jacquesa Mesrina, protože dokola opakující se kolečko loupež, zatčení, útěk po čase omrzí. Nejvíc jsem si užil rozhovor s umírajícím otcem a dcerou Sabrinou, skvělý výkon Vincenta Cassela a infarktový závěr. 3,5*(3.1.2009)

 • Tomesh
  ****

  O chlup lepší než jednička. Jasně, byl to zločinec, ovšem ta závěrečná jatka mi moc jako policejní akce nepřišla.(26.6.2009)

 • Luk80
  ****

  Oproti jedničky to mírně postráda více akce a nekompromisní chování Mesrina, ale i tak opět vynikající podívaná. Vincentovi ta role sedla jako sedlo pro žokeje Váňu. Poslední minuty jeho života před brutální popravou byly napínavé jak hrom.(4.4.2012)

 • tuntavala
  ***

  Bohatym bral a chudym.....nedaval.(21.10.2012)

 • Cushing
  ***

  Struktura filmu sice taky vybočuje tak jako u jedničky, ale tam se člověk nestačil divit, zatímco tady to stačí v pohodě a ještě si u toho zajde na cigáro. Brutalita mi vadila, patrně však vycházela z reality. Mesrine byl zajímavá, přesto odporná osobnost -- raný mediální maniak, či jak to říct. Byl to skutečně rebel, nebo se jím stavěl být, protože věděl, že se tím zalíbí veřejnosti a především médiím? Stojí za vidění, ne že ne. Ale že bych si to chtěl zopakovat, to pochybuju. A na závěr: ten pseudokristovskej plakát je teda humus! Nicméně provokuje, a o to mu jde, že...(26.12.2008)

 • Topco
  *****

  Nie som si istý či sa jedná o gangsterku. Skôr by som francúzskeho Verejného nepriateľa zaškatuľkoval ako lúpežnícky film (tzv. robbery movie - neustály kolotoč lúpenia bánk, útekov z väzenia, vydieranie, výkupné...). Najlepšie však funguje ako biografická dráma mapujúca gangstra "na voľnej nohe", ktorý strieda spoločníčky a komplicov ako na bežiacom páse. Pre Vincenta Cassela možno životná rola - sadla mu ako uliata. 9/10(22.1.2009)

 • peteq
  *****

  ještě lepší než 1 část..třeba psát víc...masakr!!(5.6.2009)

 • uhlajz
  ****

  Zajímavý, že mají oba díly celkově stejný hodnocení, když je tenhle 2. díl výrazně lepší. Jedničku jsem si dost protrpěl, ale dvojka už byla opravdu kvalitní a konečně z ní bylo patrné, proč se Mesrine stal oblíbencem davů. Mým oblíbencem by se ale nestal:-)(1.7.2009)

 • C0r0ner
  ***

  Tam, kde se jednička začala vléct, se dvojka vleče celou dobu. Kdyby pan Richet udělal z těch 240 minut stopáže dejme tomu 150, tak to mohla být docela paráda. Takhle jsem se už hodně nudil a celý film mi přišel hodně natažený. Škoda, protože ten příběh byl sám o sobě celkem zajímavý. 50%(29.7.2016)

 • tomtomtoma
  *****

  Je pozoruhodné, jak rozdílně působí druhá část kriminálního thrilleru o nejslavnějším francouzském zločinci. Je barevnější a ucelenější. Barva není stísněná, ale výbušná, rozverná a hutná ve svém stylu vyprávění. Je to především sólová jízda jednoho muže. Brutalita je vystřídána sebejistotou a psychologickou avantgardou. Švih a neposednost jsou doplněny extremistickou touhou po zábavě s dálky viditelnou šokovou stopou dekadentní extravagance, která prahne po ozvěnách popularity a výlučnosti. Zběsilá jízda na horské dráze se zdá být bez konce, způsoby jsou nejen ty starosvětské, ale postupem času i opovážlivější a sebestřednější. Hlavní postavou příběhu je Jacques Mesrine (skvělý Vincent Cassel) v polohách, kdy neúprosně bere, velkodušně dává a požitkářsky běží za nesmrtelnou slávou. Po psychologické stránce je jeho vývoj uchvacující v prostředcích myšlenek, snažení a velebení velikosti a hrůzy vlastního zločineckého jména. Drobná vítězství následuje prohlubující se troufalost a krvežíznivá zběsilost v marnotratných velikášských gestech. Vše v touze po výsměchu, i ve zveličování vlastní jedinečnosti. Důležitou postavou je zadumaný François Besse (dobrý Mathieu Amalric), slavný francouzský zločinec a zkušený útěkář z věznic. Pevná tichost v kontrastu s domýšlivou bodrostí dokáže spolupracovat pouze omezený čas. Hlavní ženskou postavou je Sylvia Jeanjacquot (zajímavá Ludivine Sagnier), oddaná Jacquesova družka ve velkolepém výkřiku pochoutek života. Výraznou postavou je Charlie Bauer (velmi zajímavý Gérard Lanvin), revolucionář francouzské extremistické levice, který s pochopením i se shovívavostí pohlíží na rozpolcené chování slavného zločince. Z dalších rolí: Jacquesův schopný kumpán ve zbrani Michel Ardouin (příjemný Samuel Le Bihan), Jacquesova velmi ochotná advokátka (šarmantní Anne Consigny), vytrvalý ohař a policejní komisař Robert Broussard (sympatický Olivier Gourmet), unesený a duchapřítomný starý boháč Henri Lelièvre (velmi zajímavý Georges Wilson), Jacquesův laskavý otec (příjemný Michel Duchaussoy), Jacquesova dospívající dcera Sabrina (Fanny Sidney), k smrti vytrestaný pravicový novinář Jacques Dallier (zajímavý Alain Fromager), či zaskočený ředitel kasina (Yan Brian). Tento druhý díl moderního dynamického kriminálního thrilleru je působivější a prokreslenější. Letí se do výšin, zpřevrací se každý mramorový kamínek, oslavuje se život, buduje se chiméra a bouří se v rozletu i pádu netradičního způsobu života v jeho kráse i utrpení. Efektně a stylově.(10.3.2017)

 • Pupidyk
  *****

  Fundamentální čtyřhodinový opus o dvou dějstvích. Nejnákladnější francouzský film všech dob ty maňále nenásilně chrlí všemy směry. Nesnáším dlouhé stopáže, ale oba filmy jsem sjel takřka nepřetržitě, a nechápal jsem. Profesionálně dokonalý snímek. Když spusili Clash po třech a půl hodinách svoje London Calling, nevěřil jsem, že je něčeho takového franc. kinematografie schopna. Nevěřil jsem, že mě dokáže po čtyři hodiny udržet v sedle. A vy tomu teď také určitě nevěříte. Věřte. top 10(21.11.2008)

 • svobik
  *****

  Yippie! Nedostatky z první části takřka vymizely, Richet na několik místech pořádně přitvrdil a Cassel na hrad (nebo někam výš:-). Syrovější, nekompromisnější a lepší než Americký gangster = nejlepší gangsterka za hodně dlouhou dobu. Škoda jen té slabší první části.(2.1.2009)

 • VasaX
  ***

  Tak z Epilogu jsem rozporuplný... čekal jsem alespoň stejnou podívanou jako u první části a dostalo se mi něco úplně jiné... první část, to je spíše taková gangsterka, takové trošku správně mafiánské. Zato epilog, který se řítí tam, kam byl nasměrován a divák moc dobře ví, jak to dopadne a nezbývá moc místa pro naději. Navíc mi přišel zdlouhavější, i když trošku akčnější, Mesrine mi tam začal víc připadat jako klikař než jako "frajer". Prostě jak někdo byl z Epilogu více nadšen jak z první části, tak já jsem zase více nadšen jí.(15.1.2009)

 • Pražák
  *****

  "Stáří? Nemyslím, že se ho dožiju."(7.2.2009)

 • BuryGol
  ****

  Já si vo tom Mesrinovi asi fakt budu muset něco nastudovat. Dost mě jako člověk zaujal. Druhá část filmu byla o něco lepší než ta první, ale přecejen to ohodnotim stejně. Vincent Cassel na mym žebříčku dost poskočil a šnekožroutská kinematografie dokázala, že umí i dobrý kousky. A Ludivine Sagnier je vážně kočka. :)(19.2.2009)

 • ecceHOMMO
  ***

  Pre mňa bola jednotka rozmanitejšia. A epilóg stratil ten správny náboj...ktorý ma v jednotke nútil aby som od nej neodtrhol oči.....a chýbalo mi tu taktiež také stvárnenie postavy ako to bolo v prípade Gerarda Depadieu-a v part 1....(13.6.2009)

 • sator
  ****

  "Druhá "část mi přijde lepší jak první...(24.8.2009)

 • Slider
  ****

  S prvou časťou má Epilóg spoločnú výbornú réžiu a tiež skvelý strih (hlavne akčné pasáže sú natočené úžasne), po obsahovej stránke je dvojka o dosť 'celistvejšia', dej zbesilo nepreskakuje z jednej scény na druhú, ako tomu bolo v predchádzajúcom diely, ale je rozprávaný pekne postupne. Tým pádom je aj hlavná postava Jacques Mesrine (ako vždy, vynikajúci Vincent Cassel) divácky prístupnejší a dá sa lepšie pochopiť jeho konanie. Síce mi prišli Mesrineove neskoršie vízie o zvrhnutí režimu trochu nepochopiteľné, zvyšok filmu je výborne odvedená práca vo všetkých smeroch. Ak ma pamäť neklame, tak sú Verejný Nepriateľ č.1 spolu s Epilógom najlepšie francúzske filmy aké som videl.(9.11.2009)

 • Teebo
  *****

  Jak nás režisér upozorňuje před začátkem prvního i druhého dílu, v každém filmu je část smyšlená a žádný biografický film nikdy nebude stoprocentně objektivním obrazem skutečnosti. A protože jsem do této chvíle Mesrina neznal, nemůžu hodnotit věrohodnost Casselovy role. Ale jinak, zahraná je výborně a není těžké s ní sympatizovat. Člověk má pořád na paměti, že Mesrine je idiot. Ale je drzej, vychytralej a vtipnej. Má koule a častokrát i dobrý postřeh. Lidi takové badboye rádi. A v Epilogu má také perfektní pupek, ženské mohou puknout závistí, že jim něco takového slušet nebude. Všechny ostatní složky filmu jsou na úrovni a fungovalo by to, ikdyby Veřejný nepřítel nebyl životopisný film.(25.12.2010)

 • tnp101
  ****

  Druhá část nečekaně navazuje na tu první a filmařsky se tváří téměř jako plnohodnotně vyupgradovaný bráška. Téměř vše, co bylo v první části už tak skvěle odvedeno, je zde minimálně dvojnásobně intenzivnější. Nahlídneme více do nitra hlavního „hrdiny“, což ve mně vcelku často, díky výtečnému výkonu jeho představitele, vyvolávalo mrazení v zádech. Akční scény jsou akčnější, napínavé části jsou doprovázeny delším zadržováním dechu, vedlejší postavy, zejména díky jejich výtečným propagonistům, rozpracovanější a tak dále. Bohužel, podobně jako u první části se i zde, pravděpodobně díky lehce delší stopáži, dočkáme pár nudnějších momentů, které sice nejsou až tak časté, v porovnání s neslaným nemastným rozjezdem první části, ale plné hodnocení kvůli těmto malým vráskám na čele udělit zkrátka nemůžu. Pokud bych měl krátce shrnout oba díly, řekl bych to asi takto: Udělejte si na jedno odpoledne volno (nejlépe v zamračeném, či deštivém dni), pusťte si oba filmy za sebou a budete s kochat, až se budete divit. Oba filmy dohromady hodnotím 85%. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Přesouváme se ke druhému Blu-ray titulu z dvojice, čímž je epilog neboli druhá část velkolepého biografického snímku o největším francouzském gangsterovi. Technická stránka zůstává samozřejmě stejná a to jak co se týče pěkných barev, ostrosti, či detailů, tak nešvaru, kterým nás obdařil český vydavatel. O oříznutí obrazu z původního formátu se nebudu již znovu více rozepisovat (přečíst si to můžete u recenze na disk první části filmu). Podstatné je, že tímto krokem zajisté přicházíme o několik detailů, které si pro nás jeho tvůrci připravili. Vzhledem k tomu, že je film docela dlouhý a je umístěn na jednovrstvém disku, je datový tok už docela na hranici, čehož jsem si však ani po větším zkoumání filmu v pohybu nevšiml, takže žádný strach. Zvuk je také totožný jako u prvního disku. Originální DTS-HD 5.1 stopa zní úchvatně a u velkolepější akce, kterou v porovnání s prvním filmem tento disponuje, nabírá často až nový rozměr. Dočkáme se tak více maličkých zvukových detailů u snad všeho, na co se dá v obraze zaměřit a nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych v působení více zvukových jevů najednou nerozeznal každý z nich. Dialogy jsou samozřejmě stejně krásně čisté a hlasité a v klidu v tomto případě opravdu nezůstane žádný reproduktor v jakékoli zvukové aparatuře. Český dabing je stejně jako u předchozího disku prezentován v DTS 5.1 a je navíc stejně jako v předchozím případě špatně popsán jako DTS-HD, jak na krabičce, tak v menu disku. Ačkoli byla bonusová nabídka na prvním disku minimální, pořád je to alespoň něco. V tomto případě nás na disku čeká totiž pouze film samotný a na něco víc si musíme nechat zajít chuť. Z toho důvodu uděluji o něco nižší hodnocení, než v předchozím případě, ale vzhledem k tomu, že oba tituly beru jako jeden samotný, není to žádná hrůza. Při uvažování o koupi tedy budete muset vzít v potaz, zda si kupujete jen samotný film nebo budete čekat něco víc. Dostanete zkrátka pouze to nejzákladnější, co se dá požadovat. Tento disk hodnotím 50%. Oba disky pohromadě tvoří přesně to samé, co jsem zmínil před chvílí s malinkým bonusem, aby se neřeklo. Takže jim z pohledu kvalit samotných disků (ne filmů, za ty ta koupě nakonec určitě stojí) uděluji 60%.(17.3.2011)

 • brando
  *****

  V co jsem doufal, po zhlédnutí první části, se naštěstí po zhlédnutí Epilogu potvrdilo. První část měla za úkol uvést do děje a představit charaktery, na úkor vlastní svižnosti a dynamiky. Ovšem až parádní Epilog, který již je systematicky vyprávěným příběhem, nám parádně odkryl, v čem že byl vlastně ten Mesrine tak vyjímečný. Skvělá látka, z které Richet vyždímal co mohl a díky které, v mých očích, postavil francouzský akční film na nohy. Asi nejlepší gangsterka posledních deseti let.(31.12.2011)

 • harryy
  ****

  Vzhľadom na slušný dejový záber a snahu mapovať život Mesrina skrz desaťročia je jasné, že jeden a ani dva filmy nedokážu ukázať všetko.Samotný Mesrin pred nami vystupuje akosi klipovito najmä, čo sa týka jeho motivácie a povahy. Chvíľu je milý, chvíľu je zlostný. Miestami je kamarát, potom brutálny vrah a primitívny zlodej.Jednoznačným tromfom a výhrou filmu, je výber hlavného protagonistu. Vincent Cassel je v „koži“ Mesrina naozaj vynikajúci. Či už ako majster mnohých tvári, či už ako skutočne charizmatická postava vdychuje filmu život a pohyblivé obrázky sú na ňom závislé každý jeden centimeter.Cítim sa trochu nekomfortne, ak mám hodnotiť dielo, ktoré som nevidel celé. A to určite nie je pre film najlepšia vizitka. Na druhú stranu, vynikajúci Cassel, zaujímavá kamera a drsný, hodnoverný pohľad na Francúzsko 60. a 70. rokov obstoja aj sami o sebe a sú slušným lákadlom na epilóg. 75%(12.10.2013)

 • Jacob23
  ****

  O fous lepsi nez prvni cast-reziser ma rozhodne talent a Cassel naprosto exceluje za doprovodu vytecne hudby.Kvuli trochu slabsi 2. pulce(2.casti)nejdu na 5*(4.1.2009)

 • BMAJTZ
  *****

  Hodne kvalitni a o neco lepsi nez jednicka.(19.1.2009)

 • NoFiction
  ****

  Už mě to tak nevzalo jako díl první, ale i přesto film nasadil vysokou laťku.(21.1.2009)

 • cpt.Lynch
  *****

  Těžko hodnotit oba dva díly odděleně, takže je můj komentář společný. Perfektní záležitost, dobře odvedená filmařina, super herecké výkony a vynikající atmosféra. Kladů je hodně a asi bych se opakoval po ostatních. Drobný nedostatek vidím v občasné zkratkovitosti (i přes to že je filmy mají dohromady cca 4 hodinovou stopáž) a místy podivných scénáristických skocích. Živější jednička se mi líbila možná více, než napínavější a dramatičtější dvojka. Výsledný efekt tak na 4,5 hvězdy, ale přimhouříme oči a budeme zaokrouhlovat nahoru.(26.1.2009)

 • NALBERTik
  *****

  Mimořádně povedená věc ! První díl vykresluje charakter Mesrina, druhý díl jeho skutky a konec... Film udělaný tak, že Mesrinovi nedržíte palce, to se mně osobně líbilo...palec nahoru :)(4.2.2009)

 • Styxos
  *****

  Epičtější, drzejší, napínavější a krvavější - přesně tím vším je závěrečný díl Veřejného nepřítele č. 1 - jedničky současného evropského filmu, ve které Francouzi dokazují, že prostě umí. Doufám, že na další takový počin nebudeme muset čekat dlouho....(8.5.2009)

 • jitrnic
  ****

  Ve druhé části ságy stupňuje Vincent Cassel svůj výkon až k naprosté dokonalosti a vytvořil tak podle mě nejpozoruhodnějšího desperáta v dějinách kinematografie. Škoda, že dějově film v obou částech trochu přešlapuje na místě (nebo se spíš neustále točí v kruzích přepadení-vězení-útěk-žena-přepadení...), což je na celkové čtyři hodiny filmového času trochu málo...(20.8.2009)

 • silent cut
  *****

  SUPER NABÍDKA!!! TŘI FILMY ZA CENU DVOU!!! 15 Minut bez Rodena paralelně roztažených na délku jednoho životopisného masakru o dvou dějstvích a Epilog je v tomto případě EPILOGEM se vším všudy a nemohu než ocenit zvolnění tempa. Tam, kde v jedničce Mesrine své pokroucené a černobílé vidění světa víceméně ukrývá pod elegantním kabátem, ve dvojce začíná svým exhibicionismem tlačit na pilu a oboum filmům vlastně dává právo nejen na život, ale především na nesmrtelnost. Jedničkou se totiž Mesrine pouze prostřílel. Ve dvojce začíná sám sebe vnímat a své chování ovlivňovat ve spirále rostoucí závislosti na tom, jak se o něm vyjadřují, popřípadě nevyjadřují média a chová začíná se chovat jako Tony Montany s nosem zabořeným v hoře kokainu, kterým se pro něj ke sklonku života stala publicita, která dala jeho dvojrozměrnému a svým způsobem primitivnímu způsobu života nový rozměr. Můžeme se ptát, jestli je v tomto případě o co stát, ale jako divák si nedovedu odpovědět jinak než ano.(8.11.2009)

 • ssfan
  ****

  Velmi podařený epilog, který se mi líbil hlavně díky skvělému tempu a akci, která se plynule střidal s kecacími momenty. Vincent Cassel vynikající, stejně jako ostatní herci, takže silné 4 hvězdy.(2.1.2010)

 • Maynard.
  ****

  Oproti jedničce se mi tohle líbilo o kousek víc, ale ne zase o hvězdu víc. Fakt parádní sou ty vizážové úpravy hlavního hajzlíka. To je na filmu asi to uplně nejzajímavější. A při tom taková blbost. Líbí se mi, jak si dycky našel nějakýho svýho kámoše, kterýho buď vodpráskli nebo zavřeli. Klobouk dolů před jeho 4 zdařilými úprky z vězení, kam se na něj hrabe naše šatlavská sereblita Kájínek :o). Nakonec to dopadlo neodvratně, bengoši se s ním vůbec nemazali, no ještě aby jo. Je to prostě dobrá kriminálka, která má spoustu zajímavejch úseků a je to podle pravdy. Se divím, že si takovej náš Radovánek v JARu taky nepřebarví třeba vlasy a nevodstěhuje se někam do ústraní. Co se týče úprků z vězení, tak dneska už by to asi nebyla taková sranda, když už lítaj vrtulníky. Ty vole, píšu uplnej shit :o)(13.3.2014)

 • ti88na
  ****

  Epilóg sa mi páčil viac a aj Jacques Mesrine ma bavil oveľa viac, hoci to podľa mňa bol riadny bambus. Filmu nie je po kvalitatívnej stránke nič vytknúť, herecké výkony sú bezchybné, bezchybný je aj Vincent Cassel, ktorý sa stal hercom zrejme preto, aby mohol stvárniť práve túto rolu. Na filmy o gangstroch sa mi nepozerá dobre, nemám totiž rada, keď sa zločinci pretvárajú na hrdinov. Oceňujem, že tento film sa o to nesnaží a zrejme nám podáva Mesrinov obraz v skutočnej podobe zo všetkou brutálnosťou a nevypočítateľnosťou. Smutné je, že spôsob akým ho nakoniec dostali (hoci iné východisko zrejme nebolo) z neho v očiach niektorých toho hrdinu naozaj spravil. Systém, ktorý proti nemu bojoval, tak nakoniec prehral a urobil ho nesmrteľným.(26.10.2014)

 • herr_carter
  ****

  Veřejný nepřítel část jedna i část dvě = jedna velká one-man show pana Cassela, vřele doporučuju všem !..................moje hodnocení = 8 z 10.(11.6.2015)

 • blackJag
  ****

  Velkoryse (z hlediska vyhrazeného času) pojatá rekonstrukce života a smrti notorického bankovního lupiče, gangstera a z pouhé vizáže revolucionáře Jacquesa Mesrinea. V druhé části plně konzistentního díla je divák doslova zahlcen lineárně branými etapami Mesrineovi kariéri a sleduje s jakou neuvěřitelnou drzostí skládá jeden kriminální čin za druhým. Poctivé filmařské práci dominuje výkon Vincenta Cassela, kterému role sedne jako prdel na hrnec a kdy společně vzato s prvním filmem vytvořil dokonalý obraz člověka, v jehož blízkosti necítil by se bezpečný nikdo, ani kdyby jej dělily tlusté mříže a neprůstřelné sklo. 80%(5.3.2009)

 • blastboy
  ***

  *** a 1/2(30.10.2009)

 • Seti
  ****

  Tak Epilog už je jiná káva! Mesrine vyzrál a začal si dovolovat. A to tak, že pořádně! Náplň je převážně stejná jako v první části, ovšem tentokrát vše ve velkém stylu. Přepady, útěky, únosy, přestrojení všechno povýšilo o třídu výš a získalo úplně nový drive. Prvotřídní atmosféra i napětí, vystavěné na základních kamenech gangsterských filmů a skvěle zapadající do Francie 70. let. Výborně se film také dotýká gangsterské pýchy, která se nakonec pro Mesrina stala posledním hřebíkem do rakve. Řemeslné zpracování je opět bezchybné, stejně tak herecké výkony. Prostě zakončení životního příběhu téhle gangsterské legendy, která "nechtěla poslouchat zákony", se vážně povedlo.(19.11.2009)

 • Arius
  *****

  Klobúk dolu! Plným počtom hviezd hodnotím oba filmy o J.Mesrinovi. Musím uznať že frantici si svojho "Jánošika" uctili tým najlepším možným spôsobom. Tým ktorý sa podielal na tvorbe tejto minisérie sa trafil snáď úplne do všetkého! Od maximálne vhodného výberu hercov až po úplne detaily. Vytvorili 240 min. plných strávitelnej akcie, scény mali zmysel, žiadna vata, všetko čo sa tu pohlo,povedalo urobilo bolo podstatné malo svoj zmysel. Bolo to proste 240 geniálnych minút ktoré ste si užívali, boli aj scény kedy padla sánka. Absolútnou čerešničkou na torte však bola postava Jacqa Mesrina. Vincent Cassel dostal životnú príležitosť a skvele sa jej chopil. Jacques Mesrine bol za 240 min. podaný tým najdelikátnejším spôsobom, boly vám naservírované všetky pohnútky a dôvody jeho činov, s postavou ste žili, sledovali ste ako sa formuje jej osobnosť, dá sa povedať že za tie 4 hodiny ste dokonale spoznali Jacqa Mesrina, jeho povahu,pohnútky,myslenie, boli vám predostreté všetky charakteristické črty jeho osobnosti, všetko pekne postupne vyložené a to rozhodne najmä zásluhou Vincenta Cassela. Cassel zahral svoju životnú rolu,ak ho odteraz uvidím v nejakom filme budem si ho spájať s menom Mesrine a nie Cassel, tak silné a charizmatické bolo jeho podanie, on sa proste pre túto rolu narodil. Dalo by sa rozkecávať ešte dlho ale aj tak tu už väčšina odznela, proste velmi vydarené dielo, dovolím si tvrdiť že schopné niesť nálepku "nesmrtelné". Navyše peniaze bolo cítiť, scény premakané do detailu, rekvizity stopercentné, komparz taktiež,jednoducho dielo na aké sa nezabúda a u mňa osobne rozhodne jeden s kandidátov na najlepší film aký som v tomto roku videl(aj keď sme len na začiatku). Žasnem.(17.1.2010)

 • Pavlík
  ***

  23. 10. 2012 (296.); Jacques byl celkově nevychovaný, poměrně surovým způsobem to odnesl(23.10.2012)

 • agentmiky
  ****

  Epilog byl o malinko lepší než první díl. Nejenom zde bylo více akce, ale také příběh byl lépe zpracován. Už od prvních minut bylo jasné, jak to všechno musí skončit. Vincent Cassel jako prvním díle opět zaválel a nikdo se mu výkonem nepřiblížil. Role gangstera mu padne jako ulitá. Velmi se mi líbila scéna přepadnutí věznice, která byla drsná, ale zároveň i brilantně natočená a zvládnutá. Zahrál si zde i Gérard Lenvin, který se taktéž prosadil ve francouzské kinematografii a od té doby je mým oblíbeným francouzským hercem. I tak nedávám plné hodnocení, neboť mi to v některých momentech přišlo trochu nedotáhlé. A tak si film odnáší 85%(13.5.2016)

 • ArdathBay
  ****

  Ve všech ohledech lepší, než první polovina. Atmosféra je vynikající, hlavně počáteční scéna z úvodního filmu zde působí neskutečně intenzivním dojmem, on vůbec závěr Veřejného nepřítele č.1 Epilogu je neskutečně našlapaný emocemi. Dílo se podařilo a právem patří mezi nejlepší krimi roku 2oo8. Konečně se Mesrin rozvinul v opravdu zajímavou osobnost a složitost jeho povahy se naplno projevila. Trochu pózér, levičák a neschopnost si udržet blízké přátele a rodinu. Vyjímkou, potvzující pravidlo je scéna v nemocnici s otcem. Cassel a jeho vizuální proměny mi daly připomenout jednoho policistu pod taktovkou p. Lumeta :). Podobnost v jedné scéně s adorovanou ikonou křesťanství je "čistě náhodná". Velmi silný nadprůměr. Celou ságu bych přirovnal s vynikající souloži s počátečním pomalejším rozjezdem zato však dechberoucím finále a nezapomenutelnou konečnou "malou smrtí".(20.1.2009)

 • P1tr
  *****

  Mesrine byl borec a jen o něco menší je Vincent Cassel, který jeho charakter bravurně převedl na plátna kin. Kdo ví, o kolik zločinů mohl být snímek bohatší, kdyby Mesrina brutálně neoddělala francouzská policie. Nelze je označit jinak, než za zbabělce. Epilog, který se nemusí párat se seznamováním s postavami může tak přímo navázat na rozjetý konec předchůdce a z vysoce nastaveného tempa sleví až pří smutném konci. Epilog je, podle očekávání, které mi po shlédnutí jedničky dávali komentáře těch, co již pokračování viděli, o třídu lepší, než už tak na poměry evropských filmů výborný předchůdce. Epilog zkrátka šlape ve všech ohledech a je téměř dokonalý. Pokud už nějaký slabší moment nastane, je tu stále Vincent Cassel, který dá na pár nedostatků zapomenout. Bravo.(9.2.2009)

 • ZkuKol
  *****

  Posledních 6 let života největšího franzouzského zloducha druhé poloviny 20. století. Nabral na profesionalitě, respektu, známosti i váze. Děj má větší tempo a méně postav, Cassel opět nepustí na plátno nikoho kromě sebe a Amalric není tak zdatný přihrávač jako Depardieu. Ženy Vincentovi podléhají jedna za druhou (vím že Mesrin rád využíval vypravěčskou licensi, ale když vidíte Cassela jak "uklidní" dvě studentky...) a banky bere pro jistotu po dvou. Zatímco 1.část nám představuje převážně růst průměrného zločince, 2. se soustředí na portrét Mesrina jako osobnosti,který mimochodem úspěšně vykrádá banky a unáší miliardáře, co si namlouvá, jak se ovládá apod. Celé dílo je postaveno na dokonalé řemeslnosti, vycházející ze staré francouzské školy, žádné pc triky, žádné naznačení, vždy nasyrovo a jako Mesrine (čti Merine!!:-)... na 100%(10.3.2009)

 • DeLaMorte
  *****

  Dokonalé..má poklona..jak jsem již psal v Part 1 tak Epilog mě rozebral úplně!Vincent Cassel ve svojí životní roli a poklona též režiji..kameře zvuku...celkově úžasný film!(25.3.2009)

 • JohnSmith
  *****

  Ačkoli nám hned na začátku je jasný,jak to dopadne,tak jsem přecijen doufal, že to bude jinak:-) Posledních 15 minut je naprosto dokonale natočených. Cassel svého padoucha hraje skvěle a roli si evidentně užíval. Opravdu moc pěkná krimi. Od Války policajtů jsem snad lepší neviděl.(25.6.2009)

 • lOPATKA
  *****

  Kolik chcete? 10 milionu. V hotovosti. Deset milionu? Jo To ne, 10 milionu je moc. Je mi 82 let, to uz se nevyplatí. To mý radši rovnou zabijte. Perfektne!.....a v poslednom zabere stekajuca krv po vlase ma dostala = 5*(1.7.2009)

 • M.i.k.e
  ****

  druhý díl je podstatně lepší než jednička...už jen proto,že drží více při sobě a Cassel je tu ještě o něco lepší než v jedničce.Celkem by mě zajímalo,zda by Mesrin podobně uspěl v dnešní době.Přece jen,na to za jakého mafiána se považoval nadělal celkem dost bot a některé jeho akce byly hodně amaterský (což ovšem platí i o policii,která se občas taky chová celkem "debilně").Holt jiná doba...85%(16.7.2009)

 • jondoe
  *****

  O nieco lepsie pokracovanie o zivote asi najvacsieho francuzske gangstra hystorie. Na rozdiell od jednotky, ktora bola miestami trochu chaoticka je druha cast podstane vyrovnanesia. Viac som sa dozvedel o postave Jakeho Mesrina a aj ked mi v jednotke nebol moc sympaticky v tomto filme som si ho oblubil ovela viac. Posobil sice chladne, ale vdaka scenaru, ktory v istych a mimochodom spavnych momentoch film odlahcil, dostala postava Jakeho Mesrina trocsku iny rozmer ako v prvom diele. Bol rad stedobodom pozornosti, Svojim kumpanom a milenkam rad varil a vtipne hlasky ktore zo seba sem-tam dostal boly vyborne nacasovane. Vincet Cassel bol v tomto dvojdielnom filme vyborny a svoju postavu zvladol dokonale. Dal som prvej casti styri hviezdicky. Tato si plny pocet az tak uplne nezasluzi, ale predca jej ich dam uz iba z toho dovodu, ze sa takychto kvalitnych filmov toci stale menej a menej.(24.10.2009)

 • dopita
  ****

  První díl byl ucelenější, druhej zase docela pěkně gradoval. Druhej díl je lepší, ale jen o kousek.(18.5.2010)

 • Rssa
  ****

  Pro mne o trochu horší než prolog, méně vtahující do děje a trochu zdlouhavější. Cassel pořád parádní, Almaric nevhodně obsazený. Celkově filmy patří mezi to lepší v žánru, ale na špičku nemají ani náhodou. Poctivých 75 %(31.7.2010)

 • Mistickzz
  ****

  Lepšie ako jednotka. Prvá hodina je fantastická, plná napätia a akcie. Potom nastane nejaký útlm a film sa stáva nudným a strašne obkecaným. A záver je opäť vypätý čomu dopomáha fantastická hudba a povedal by som, že spolu s Casselom a akčnými prestrelkami to bolo to najlepšie počas oboch filmov. Škoda tých suchých miest, mohlo to byť lepšie. 74%(13.9.2011)

 • Piškotka
  ****

  Mistr převleků v dlouhodobém hledáčku policie musel být pošuk s velkým P. Jeho exhibice byly na hraně hry kočky s myší. Místy novodobý bojovník, co bohatým bere a pak si nechává na své rozmary. Každopadně ješitný. Smrt ho zastihla nečekaně. V. Cassel skvělý, M. Amalric příjemně překvapil v odlišné poloze (viz Skafandr a motýl).(25.10.2012)

 • Autogram
  *

  Rovnako ako prvá časť, nevýrazná zlátanina, len o niečo viac akčná. Nesympatický hlavný hrdina absolútne bez charizmy, na ktorého je utrpenie sa pozerať a už vôbec nie chápať jeho činy a celkový vývoj filmu.(25.5.2014)

 • Sdoom
  ***

  Druhá část začíná docela nadějně a celkem dlouho to vypadalo, že by výsledek mohl být o stupínek lepší než část první. Ale na konci, když jsem si to přehrál v hlavě, tak jsem se bavil v podstatě úplně stejně jako u první části. Tady ještě víc jsem si říkal, jestli je vůbec možné, že francouzská policie může být až tak neschopná, přišlo mi to celkem nereálné, co Mesrinovi procházelo. (Blu-ray, orig.)(15.11.2017)

 • faldimor
  ***

  moc nechapu ty oslavne komentare k druhe casti... mne prisla jen jako neumerne natahovany konec k prvnimu dilu(23.11.2008)

 • radecacek
  *****

  Druhá část skvělé gansterky pojednává o posledních letech Jacquea Mesrina. Hodnotit samostatný film se nedá, ale jako celek spolu s první částí se jedná o nejlepší gangsterku několika posledních let.(29.11.2008)

 • Lukoboss
  *****

  Doufal jsem, že to bude gradovat a taky že to tak bylo! Akce, přestřelky, útěky, honičky, ... všeho tak akorát, v rámci mezí. Stará francouzská škola opět vystrkuje dráp(k)y a to je jenom dobře. Pan Belmondo může být hrdý, jak mladší generace pokračuje v "jeho" žánru. Vynikající, takových filmů bych si přál během roku povíc!(18.1.2009)

 • Hanys_
  ***

  Zatímco první díl na mě působil jako jeden z nejlepších gangsterských filmů, tak v Epilogu je všechno jinak. Sledujeme Mesrina a jeho někdy legrační převleky a zmatené názory. Přišlo mi, že to co dělá je jen z důvodu, aby o sobě četl v novinách. Navíc tady nebyla žádná scéna, u které bych vysloveně lapal po dechu (narozdíl od první části, kde jich bylo habakuk). 65%(22.1.2009)

 • velkyvezir
  ***

  Bohužel nemohu sdílet nadšení ostatních uživatelů. U prvního dílu jsem se opravdu bavil a 4* byly zasloužené, ale zde avizované vyvrcholení příběhu jsem ve druhém dílu filmu nenalezl. V podstatě plytké opakování provedení zločinu, zatčení, útěku a tak pořád dokola, než ho policie natvrdo zastřelí, aby už jednou pro vždy byl pokoj. Nepopírám napětí, které při každé scéně režisér vyvíjí, zvlášť u té závěrečné, u níž již víme, jak vše dopadne. To však nesmaže můj dojem, že jde jen o průměrný - byť filmařský výborně natočený - thriller. Nelze opomenout hodnocení Vincenta Cassela, který je v roli opravdu důvěryhodný. Toho bohužel v prvním díle nedosáhl velikán francouzského filmu Gerard Depardieu.(25.1.2009)

 • Holina
  ****

  O něco slabší než první část i tak ale velmi působivé(12.7.2009)

 • Giggs
  ****

  Cassel opäť exceloval a latka nasadena 1. časťou ostala vysoko. Viac akcie, viac priamočiarosti, viac napätia. Super.(29.10.2009)

 • wosho
  ****

  Epilog je na stejné úrovni, coby díl první a to po všech stránkách. Život Mesrineho byl tak bohatý, že i 4 filmové hodiny jsou nedostačující, tak je celá tato sága hodně osekaná a občas to v ní i zaskřípne. spoustu důležitých faktů ve filmu chybí. Scénář se točí jen kolem hlavního antihrdiny, vedlejší postavy přicházejí, odcházejí, či umírají a divák se o skoro žádné nic nedozví. I přes své velké nedostatky je dvoudílný Veřejný nepřítel č. 1 podařeným kriminálním dramatem o zločinci, který si hrál na víc, než kterým byl.(23.11.2009)

 • matolas
  ****

  Síce sa dej prvú hodinu asi trikrát opakuje (lapenie, vykradnutie banky, lapenie, vykradnutie banky, lapenie), tak film ani chvíľu nenudí, lebo Casselov Mesrine je konečne dokonale vyprofilovaná postava. Cassel pribral nejaké to kilečko navyše a absolútne to mení celý jeho zjav a správanie, pôsobí omnoho autentickejšie. Samotný záver dráma ako remeň, ale predsa škoda, že ho viac než naznačili už na začiatku filmu.(13.6.2016)

 • Sten-li
  ****

  Gangster Mesrine se vrátil do rodné Francie a hlásá revoluci po svém. Chce být na titulních stranách novin a udělá pro to vše. Opět dostaneme dávku akce, bankovních loupeží, kulek a útěků. Hodně se mi líbila scéna u soudu, kde se Mesrine obhajuje sám svými výroky. No a konec, ten bych nazval - nebyla jiná možnost. ****(3.1.2009)

 • dormouse
  ****

  Epilog mi připadal stejně kvalitní jako první část dvojfilmu. Změna se týká hlavní postavy-Mesrina, který se nechá zkorumpovat svou slávou a čistý charakter "čestného gangstera" je odkloněn na cestu ješitnosti a sebelásky. (To jen potvrzuje mé přesvědčení, že moc a sláva nejvíc křiví člověka). Neznám předlohu, nevím, nakolik je film věrný, ale postavu Jacqua Mesrina vykreslil uvěřitelně a velmi barvitě. A musím znovu opakovat, že Vincent Cassel je jedinečný.(5.1.2009)

 • Bennyman
  ****

  Profesionalně natočeno, to bez debat. Ale je to dosti zdlouhavé, tím pádem místy nudné. Podle mě si film nezaslouží více jak 80%. Oproti první časti kupodivu lepší.(17.1.2009)

 • Tjaden
  ****

  4* dávám díky precizně zvládnutému závěru, jinak se mi překvapivě více líbil první díl ságy.(13.2.2009)

 • Mírouš
  ****

  Skouknul jsem oba díly jedním vrzem a bylo to úchvatný. Podle mě nejlepší Casselova role všech dob. Byl naprosto špičkovej. Z jeho převleků by si komisař Clouseau mohl brát příklad :-) Tenhle druhej díl působil hrozně autenticky, jako by byl fakt natočenej v 70.letech a ne loni. Nedivím se, že to je nejdražčí francouzskej biják...(10.9.2009)

 • Ještěřák
  ***

  Skoro stejně dobré krmivo pro chlapy jako Prolog a interakce "Mesrine versus lid francouzský" (rodinný výlet s lumpy, pragmatický dědeček) jsou vyloženě eňo ňuňo, stejně jako Mesrinovy obličejové a váhové proměny. Gérard Depardieu mi zase po hodně hodně dlouhé době připomněl, jaké to je, setkat se ve filmu s dvojrolema. Nebejt toho dementního spoileru na začátku Prologu a vlastně i na coveru filmu, tak je ten natahovanej konec snad i napínavej. Takhle nechápu, co ty režiséry vede k tomu, vyžvanit to ven po 30ti sekundách.(20.11.2009)

 • JimDoor
  ****

  O fous lepší než jednička. Cassel dokazuje, že je to moc dobrej herec. Jen tak dál Vinci. 85%(25.11.2009)

 • DannyBoy80
  ****

  Druhý díl se nese ve stejném duchu jako první. Přibývá politiská motivace, jak jinak levicová, to nby nemohla být Francie. Podle mě by to mohlo být tak o půl hodiny kratší, místy to bylo s menším tempem. Film je sice o jednom jedinci, ale mohly být více vysvětleny motivace ostatních postav. Každopádně dobře natočeno i zahráno.(16.1.2010)

 • Hanes88
  ***

  Tak tohle se mi líbilo o trošku více, než Veřejný nepřítel č. 1, ale opravdu jen o trošku. Spíše si myslím, že jsou tak na stejné úrovni, takže takových 60%.(17.1.2012)

 • Hadriel
  *****

  Oba díly jsem viděl jako jeden, spojím tedy komentář dohromady. Další z francouzských skvostů. Skvěle natočené a zpracované. Tvůrci si dali opravdu záležet. Tyhle filmy o skutečných gangsterech opravdu můžu. A zvlášť když jsou takhle dobře zpracované. Všechny části jsou dobře rozložené. Nikdy není nějaká delší nudná pasáž. Přeskakování mezi roky nevadí. Atmosféra daných let přímo dýchá z obrazovky. Herci podávají super výkony. Zvláště Cassel. A k tomu ještě ta jeho fyzická proměna. Skvělé charizma jako Mesrine, skoro bych byl rád kdybych mohl dělat rukojmí. Spousta napětí. Skvělé útěky, přehledná akce. Prostě 10 z 10 francouzských četníků doporučuje. + "Because I don't like laws. I don't like the laws and I don't want to be a slave of the alarm clock my whole life. I don't want to spend my entire life dreaming. I don't want to always think how I have to work half a year just so I could buy some thing."(26.7.2014)

 • DavidS.
  ***

  Moje hodnocení přetrvává i po zhlédnutí Epilogu a to už jen proto, že tento film dva díly mít rozhodně nemusel. Ano, přibylo akce. Ano, konečně jsme aspoň trochu pochopili, v čem Mesrine dráždil a poutal pozornost veřejnosti. Ale pořád dokola nám bylo servírováno totéž - zločin, střelba, zabíjení, vězení, útěky a znovu to samé. Život Mesrina byl zřejmě opravdu krimilnální kompilací těchto událostí, ale musí se s nimi umět pracovat, aby nezačaly , i přes řemeslnou zručnost, nudit a abychom s každou další situací pronikali hlouběji do nitra postavy a světa kolem ní. Tady jsem ten pocit bohužel moc neměl a postavu Mesrina vnímal po celou dobu stejně... Jistě, Francouzi jsou na svůj mega počin pyšní, ale objektivně jsou v daném žánru lepší kousky. A to i i přímo ve francouzské režii. Vzpomeňme třeba na skvělou Válku policajtů.(24.1.2009)

 • El_Rabbit
  *****

  Napínavá akční podívaná plná přestřelek a útěků, skvěle zakončující celý Mesrinův příběh.(24.6.2009)

 • Santino7
  ****

  V podstate by som dokázal pochváliť, respektíve vytknúť približne to isté a to samé, ako pri prvom dieli. Opäť vysoko kvalitná formálna stránka filmu - vizuál, kostýmy, dobovosť, atmosféra daných rokov, celková precíznosť. Avšak rovnako ako boli opätovne zvládnuté tieto aspekty, tak isto ako predtým, aj tentoraz som musel odpočítať percentá na základe iných. Tými sú čiastočná chaotickosť - niekedy som nemal páru, v akom časovom rozmedzí sa dané udalosti dejú, niektoré mi logicky ani nešli do hlavy, no skrátka mal som v tom miš-maš. Jasné, byť tak Francúzom, mal by som to pravdepodobne celé v malíčku, a teda by som sa nemal problém zorientovať, lenže takto, ako divák-neznalec, to mám značne skomplikované. Okrem toho sa našli aj chvíle, kedy som sa trošičku začínal nudiť - lúpeže, lúpeže a zasa lúpeže. Ešte šťastie, že obsadili do role Jacquesa Mesrina takého vynikajúceho herca, akým Cassel je - vďaka jeho hereckému výkonu, a úžasnému vcíteniu sa do postavy, som dokázal, pomerne bez ujmy, vydržať i tie slabšie pasáže, a nijak výrazne mi nepokazili celkový dojem. Ten mám, z oboch dielov približne rovnaký (i keď táto "dvojka" sa mi páčila predsalen o malý kúsok viac), a myslím si, že solídne 4 hviezdičky budú adekvátne. Pochádzať z tamtých končín, tak by som pravdepodobne bol z filmu nadšený ešte o poznanie viac. 80%(26.8.2016)

 • Kevadros
  *****

  První částí jsem byl nadšený, ale když jsem dokoukal Epilog zjistil jsem, že to jenom Richet a Cassel otevřeli oponu pro tu opravdovou hru. Napovrch se to možná nezdá, každý z těch filmů je jiný, každý má trochu jiné kouzlo. Společné mají hodně věcí, to jistě, ale druhá část zobrazuje Jacquese v trochu jiném světle- jako egoistického snílka, dost arogantního, ale přesto jaksi "lidského". Rozhodně nechci hájit ani se nijak zastávat či hodnotit skutečného Jacquese Mesrina, ale jako postava byl dokonale pochopitelný a všechna jeho rozhodnutí mi dávala naprostý smysl, což je mimo jiné výborným scénářem. --- Epilog se také nesnaží rozptylovat jako první díl, je v něm o poznání míň scén s holkama a vůbec zábavou. Vrhá diváka rovnou k Mesrinovi, aby tělo na tělo sledoval a cítil co dělá, popř co se mu honí hlavou. --- Technické zpracování je od kamery po střih přímo dokonalé, akce naprosto přehledná...a věřte-je na co se dívat. Pro mne první film Nového roku a s jistotou jeden z nejlepších :)(5.1.2009)

 • MkSallam
  *****

  Stejně parádní jako první díl, skvěle zahrané a rozjeté ve stejně dravém stylu jako přestřelka u vězení, jen s jedním bonusem navíc. Mesrine je náhle skutečným nepřítelem č. 1 a Richet dovypravuje jeho příběh téměr až ve stylu antické tragédie. Nevyhnutelnost Mesrinova prozrazeného osudu tak zejména v důmyslně pojatém finále šponuje napětí a celkovou zajímavost jeho příběhu téměř na maximum. Přemýšlivější a o malou pětihvězďičkou špetku lepší než první díl. 9/10(6.1.2009)

 • ddf76
  ****

  Cassel tahne celou tuhle dvou dilnou gangesterku, sice ve druhem dile ma dva prihravce (Sagnier a Almaric), jenze ty se jen mihnou ve dvojce. Jinak rezier to zvladl vyborne, protoze dvojka ma stavu. Skoda, ze jsem se nedozvedel na konci, co se stalo z jeho komplicem (Almaric) a milenkou (Sagnier).(11.1.2009)

 • Pawlisman
  *****

  Nemůžu se ztotožnit s názorem, že druhý dil je lepší. Víc akce, víc střílení. Ano. Nervy drásající stupidní policie. Ano. Skvělá hudba - grandiózně dokreslující hmatatelné napětí. Ano. Provedení závěrečné scény - totálne - sice až trošku uměle filmařsky - napnutá a našponovaná, která si finálně řekla o mé plné hodnocení. Silná kvalita. Celkově beznadějně jedničkový akčňák - s jasnou evropskou stopou - z které srší nejenom rozumná a nepřeháněná akčnost, logika a i inteligence a kulturnost (oproti hollywoodským šílenostem). Z kina člověk odchází skutečně naplněn gangsterským a jako prák volným a namachrovaným životem. Člověk se alespoň na chvíli přeladí a vžije do kůže hlavního hrdiny a cítí se až trošku ppovýšen na páry s popkornem a kolou kráčející na Sněženky a machry či Den kdy se zastavila země. 9/10(13.1.2009)

 • etienne
  ****

  85%(8.2.2009)

 • (Z)denny
  ****

  Když jsem řekl o prvním díle, že byl skvělej, tak Epilog je ještě o třídu lepší. Nic se však nezměnilo nezměnilo na mém názoru, že Masrine byl normální magor, který se však díky médiím uměl prodat..(23.6.2009)

 • bidja
  ***

  No nějak mě to nedostalo do tempa. Chyběla tomu jakási šťáva, je to takové technicky chladné.(6.7.2009)

 • El Loco
  ****

  Omnoho dospelejšie a ucelenejšie ako „Smrteľný inštinkt“...Vincent Cassel skladá hereckú maturitu na prvoligovom hereckom gymnáziu a nikoho nenecháva na pochybách, kto je teraz najväčší francúzsky herecký kápo...Mesrine v Epilógu pokračuje s pohŕdaním štátneho zriadenia a jeho zákonmi a naďalej si robí, čo sa mu zachce...Okráda banky, zabíja ľudí, pričom to však robí s jemu prirodzeným šarmom a gráciou, čím na seba nakláňa priazeň verejnosti, ktorá mu na jednej strane fandí, no na druhej má z neho a z jeho zverského cynizmu veľký strach...Jacques si dovoľuje čím ďalej tým viac, čo má však za následok jeho neodvratný koniec...Slučka sa pomaly sťahuje a už niet viac kam uniknúť...Cassel obidvom snímkom jednoznačne kraľuje, no v Epilógu dostáva konečne primeraného hereckého partnera, ktorým je objav francúzskeho filmu z posledného obdobia, Mathieu Amalric (Munich, Skafander a motýľ, Quantum of Solace)...Btw. Ludivine Sagnier? Yummy, Yummy!(19.8.2009)

 • Jorge-Z
  ****

  Mesrine je Casselova životní role. Nevím kam až chtěl Mesrine ve svých činnech dojít, ale byl to šílenec který občas také nevěděl, co vůbec chce. Na plakátu jsem viděl Ježíše, než Mesrina.(21.11.2009)

 • KOZEL84
  *****

  Výborné životopisné krimidrama.Mesrine měl neuvěřitelnou odvahu a drzost.Oba filmy sou výborné.(10.3.2010)

 • DHDV
  *****

  Francouzi točí zajímavé filmy a tohle je důkaz. Velmi dobrý orginální film s myšlenkou. Rozhodně doporučuji zhlédnout oba díle v jeden den, aby ste sledovaly vývoj a zánik postavy v jeden den a všimly si propracovanosti filmu. Film by sem rád viděl mezi TOP200.(18.8.2010)

 • Strike
  *****

  Brilantní Vencent Cassel ve výtečné kriminálce. Oproti prvnímu dílu je Epilog ucelenější, čím dosahuje daleko lepší atmosféry. Mám jen jediný problém. nevím jak to bylo ve skutečnosti, ale zde se naznačuje, že Mesrine je považován za lupiče gentlemana - z celého filmu jsem nepochopil proč...? Že dá jednou jedné rodině peníze? Nevim. Dále se mi zdá, že se stal legendou hlavně díky , občas velmi naivní, neschopností francouzské policie. Každopádně film výborný. 9/10(26.8.2010)

 • Wawer
  ****

  O něco akčnější, o něco surovější, o něco krvavějši, už je toho trochu moc, ale nakonec zase 4* když už za nic jinýho tak za brilantně natočenou poslední desetiminutovku(8.9.2010)

 • Helldo
  *****

  Znovu skvělá Richetova režie a také Cassel a spol. byli bezchybní. Navíc se podařilo skvěle navázat na jedničku a ještě vystupňovat už tak vysoké tempo. Oba dva díly dohromady si jasně zaslouží plné hodnocení. Opravdu brilantní životopisný film.(28.10.2012)

 • METHOD_
  ****

  Obidva diely celkom slusny akcnak :-) do 5* tomu predsa len trosicku este chyba, to ale nemeni nic na tom, ze su to kvalitne filmy po vsetkych strankach.(10.4.2013)

 • Radek.SCH
  ***

  Nevím čím to je, ale (stejně jako u filmu Kill Bill) mě (po vynikající jedničce) dvojka zklamala. Ale jak vidím, podle místních ohlasů, jsem v tom zase sám.(8.2.2009)

 • gonga
  ****

  Velmi precizní film, můžu i pochopit proč tolik násilí-násilí zjevně k Merinovi patřilo, jistě byl fascinující postavou a film asi nešlo natočit lépe. Ale vlastně je to velmi smutný příběh člověka na cestě násilí a zločinu, který si celý život namlouvá, že se tak narodil a že toto k němu patří a nikdy nenajde sílu (až na krátké zaváhání po narození dcery) se z takového života vymanit. Nemohu nevidět pozůstalé obětí Merinova řádění, nemohu zapomenout hlubokou scénu u otce v nemocnici, kdy mu asi došlo, ža ač si celý život tvrdí opak, vlastně život promrhal. Smutný film.(20.5.2009)

 • Yoss
  ***

  Najväčší francúzsky gangster v histórii. Takýto príbeh by si zaslúžil oveľa lepšie spracovanie. Osobne ma prológ ani epilóg extra nezaujal a zapadá do filmovej priemernosti. Ozaj neviem, kde francúzska produkcia minula tých 80 miliónov eur, ktorým sa oháňa pri rozpočte. Som si istý, že americkí či britskí režiséri typu bratov Scottovcov, či Manna by si s témou poradili oveľa lepšie, aj keď rozpočet by sa určite navýšil. Ale aspoň by to stálo za to!(29.6.2009)

 • Chosé85
  *****

  Nikdy bych nevěřil, že budu fandit takovému lumpovi, ale stalo se. Nemohl jsem jednoduše odolat jeho charismatu (jestli opravdu byl takový i ve skutečnosti je věc jiná). Gangster, který vyloupil jednu banku, dojeli policajti a hned vyloupil druhou za rohem. Nebo vrah a lupič, který pokaždé utekl z vězení (myslím, že 3x) a dokonce ho ani do té věznice nestihli dostat (utekl ze soudní síně). Kdo by ho neobdivoval i přes ty zločiny co spáchal? Ale Mesrine postupem času začal přemýšlet a nakonec ze zločince, který systém vycucával, se stal revolucionář (osamělý). A to se mu stalo osudné. Prostě posledních 15 minut je tak atmosférických, napínavých a k posrání. Jak já jsem mu přál, aby přežil (opravdu zvláštní, že fandím zločinci). Parádní hudba....(21.8.2009)

 • Devadesát Dva
  ****

  Mučednický závěr je nekompromisní. Žádný patos.(26.8.2009)

 • Skiwalker
  ****

  Výrazne ucelenejšie a pôsobivejšie ako jednotka. Dokonca aj Cassel je ešte lepší, takže hviezda navyše oproti jednotke.(10.12.2009)

 • Puol
  ****

  Podstatne lepšie ako prvý diel. Cassel opäť execeluje, celé to už má hlavu a pätu, samozrejme je potrebné vidieť i prvú časť. Takže keď to dáme dokopy, máme tu francúzsku zločineckú ságu ako sa patrí, ktorá sa nemusí hanbiť porovnania s tými staršími americkými. Oba diely dokopy 8/10.(24.8.2010)

 • poet
  ****

  Síce som part1 nevidel ale nejako to neprekážalo a nemám pocit že by som o niečo prišiel. Na francúzov pomerne ambiciózny projekt s dobrým výberom hercov aj hudby. Mesrinov čierny humor do tohto filmu zapadol viac ako dobre a snímka tak pôsobí odľahčene bez nejakých výrazných dramatických momentov. Príde mi až neuveriteľné ako dlho ťahal políciu aj súdy za nos a robil si z nich prdel....(13.4.2013)

 • Paldiny
  ***

  Epilóg už za prvým dielom zaostáva. Nechali ma chladným vážnejšie scény ako lúčenie s otcom, alebo rozhovor s dcérkou a v momente kedy sa hlavná postava začne politicky angažovať čoby revolucionár, filmu mierne dochádza dych. Rovnako mi nešla do hlavy bezradnosť majiteľov väzníc, ktorým sľubuje ďalší útek, aký aj bez väčších starostí a s noblesou uskutoční. Netuším či boli aj v skutočnosti takí hlúpi alebo len vo filmovom scenári. Vygradovanému záveru tiež uškodilo prezradenie veľkej časti ešte z úvodu prvého filmu. Dôležité klady ale stále prítomné sú, počnúc brilantnou réžiou a končiac skvelým Casselom, ktorí si rovnako ako prvý diel tak i pokračovanie opäť ukradli pre seba.(20.9.2015)

 • sandis
  ****

  Pokračování drsné a dech beroucí jedničky již pro mě nebylo téměř ničím překvapivé ani nijak zvlášť zajímavé. Chvílemi sice ještě stále tajíte dech, ale ve skutečnosti se přistihnete, že už tak trochu čekáte, až toho, v některých momentech už otravého Mesrina, někdo vyřídí.... Zvláštěpak, když se o jeho smrti dozvíte už před začátkem filmu z plakátu. 8/10(4.1.2009)

 • Joll
  ***

  Čekal jsem, že druhá část bude lepší, ale byla snad ještě horší než první. V podstatě dost nekonzistentní dílo, skáče z datumu na datum, nedává i přes svou stopáž vyniknout ničemu osobnímu, Jeho kamarádi jsou tam jen vždy každý chvíli a za chvíli utečou nebo zemřou, na nějaký zajímavý dialog rovnou zapomeňte, Cassel buď mluví o fušce nebo řve. Pro mě zklamání roku takřka, po výborném traileru jsem čekal vynikající francouzskou kriminálku a místo toho se mi dostalo toho nepoutavého a nekonzistentního příběhu. Nechápejte mě špatně tak hrozné to není jak se zdá, protože stále jen pomlouvám, jen je obrovská škoda takhle promrhaného potenciálu. Myslím, že zručnější režisér by to dílko katapultoval na 4 až 5 hvězd kam by mělo patřit.Další věc ve které francouzské kriminálky celkem vynikali byla hudba, tady není žádná nebo si ji nepamatuju, kromě jedné scény kdy hraje Edith když si pořídí nový auto mi nic v hlavě neutkvělo a to je další si myslím velké mínus. takovýto film by si slušnou hudbu zasloužil.(18.1.2009)

 • PDcz
  ****

  4**** body (a sakra krvavé) Dokoukáno.. když to sečteme, to byl ale dloooooooouhý film. Bod odebírat nebudu, protože platí to co jsme psali u prvního dílu: Mesrine: L'instinct de mort. Doprčic.. já měl takovou skvělou myšlenku, ale zapomněl jsem ji.. ach jo.. asi jsem jako malý jedl moc syrového špeku a teď mám sklerozu :-/ [X] A prd.. nic nenapíšu..(3.2.2009)

 • agassi68
  ***

  Musím sa pridať k tým, ktorým sa páčila viac jednička. Remeselne bezchybne odvedená práca no stále mám pocit déja vu a nie jedného. Osobne som bol sklamaný, možno aj kvôli vysokému hodnoteniu ostatných..(11.6.2009)

 • strikeman
  ****

  Neřekl bych, že je tento díl, byť ucelenější než ten předchozí, o mnoho lepší. I když už jsem nebyl tak načekaný jako před jedničkou, moment překvapení, uchvácení, ani žádná kulervoucí scéna, nic takového se nekonalo. Řemeslně dobře zvládnutá, leč profesorská práce, to ano, ale chybí scéna, která by se mi vryla do paměti, abych o ní s nadšením vyprávěl kamarádům (vzpomeňme třeba jiný snímek se záporným hlavním hrdinou Scarface - tam bylo nezapomenutelných momentů požehnaně). Takže pokud jsem jedničce udělil 3,49, tak tady se přikloním k 3,51*...(16.7.2009)

 • FilmWave
  ***

  Lepší je první část :-) viz komentář u ní.(5.9.2009)

 • Wargoo
  *****

  V porovnaní s jednotkou oveľa viac akcie, oveľa viac napätia, a oveľa viac Vincenta Cassela, ktorý sa týmto filmom u mňa zaradil k k špičke svetových hercov... 5***** a 86,222 %(15.10.2009)

 • TomasKotlant
  ***

  Monotónnější než první část, neotřelost přechází místy v bezradnost. Závěr je očekáváný, což by tolik nevadilo, kdyby nebyl zabit stupidními dialogy a nevýustil spíše ve frašku.(16.3.2010)

 • zrz3k
  ***

  Sice jsem neviděl první díl, abych je mohl porovnávat, ale popravdě nechápu kde tento film vzal 84%. Vincent Cassel mě byl celkem sympatický a jeho myšlenky a činy byly neuvěřitelné, ale nic víc, nic míň. Celou dobu jsem se docela nudil a ani závěr mě ničím nenadchnul, tudíž za mě 65%.(30.5.2010)

 • keebl
  ***

  Příběh byť výjimečného, přesto kriminálníka, který si za celý film nezískal moje sympatie, což je (snad) dobře. Na rozdíl od některých jiných kontroverzních postav padouchů, tento byl opravdu psychicky pokřivený, žil si ve svojí zcela pomýlené názorové bublině se zjednodušeným vnímáním světa a svůj neblahý konec si zasloužil. Místy mi vadila zmatečná práce s kamerou. Mezery ve scénáři / ději příliš nápadné - vždy po některém z dalších útěků přijde moment (střih), kdy už se "najednou" vyhrabe z nejhoršího - jak? Podobně uvedení do jinak slušné závěrečné sekvence je nedostatečné. 65%(3.6.2010)

 • Páně
  *****

  Jacques Mesrine se stal bohémským pupkáčem a tváří v tvář vlastnímu konci se snaží dát svému životu jakousi vyšší filozofii. Skutečně mistrovské dílo navazující na skvělou jedničku ještě úchvatnějším vykreslením Mesrinova psychologického vývoje. Tohle si nešlo neužít a já smekám velmi hluboko. Ta závěrečná scéna směřující k nevyhnutelnému konci má neskutečnou sílu. Obdivuhodný film o velice interesantním člověku.(22.1.2011)

 • the_bitch
  ****

  S prekvapením môžem len skonštatovať, že dvojka mi pripadá hlbšia a dokonalejšia - jednoducho lepšia.(28.2.2011)

 • sanikope
  ***

  Tu platí to isté čo som napísal i o prvej časti. Jedinou scénou ktorú si s trochou odstupu pamätám je raňajky s vidieckou rodinou, ktorá je naozaj dobrá len škoda že sa utopí v tom nekonečnom skladaní pocty Mesrinovi...(10.8.2011)

 • Folky
  ****

  Lepší než první díl, a ten rozhodně nebyl špatný. Pravda, není to dokonalé, myslím že tam byla malá díra ve scénáři a v jednu chvíli hodně předvídatelné. Ale Casselův výkon a charisma to celé zachraňuje ještě s dobrým scénářem. Přemýšlím o pěti hvězdičkách, ale uvidím po druhém shlédnutí. Zatím 85%(6.6.2012)

 • bolan
  ****

  Charakter ani životopis skutečného Mesrina neznám, ale rád jsem se nechala nakrmit výborným old-schoolovým gangsterským opusem. A to platí i pro jedničku.(6.6.2013)

 • Zahartof
  *****

  Tak takovýhle film mi chyběl od dob nejlepších Scorseseho trháků. Vincent Cassel je opravdu perfektní, dle mého názoru se jedná o jeho top roli, úlohu gangstera zvládá s přirozeným šarmem a elegancí. První díl sleduje jeho postup kariérou od vojáčka v Alžírské občanské válce po gangstera francouzského podsvětí, druhá část pak zobrazuje jeho vrchol v podobě nepřítele číslo 1 a jeho konec. Ač má celý film (filmy?) takřka čtyři hodiny, nenudil jsem se ani minutu a celý opus zhltl najednou, aniž by mi zaskočilo. Snad jen na konci druhé poloviny mi neseděl Mesrinův poloviční obrat k politickým ideálům. Právě se Scorsesem má film společné kontrastní momenty brutálního násilí, které vzápětí střídají chvíle vtipu a pohody. 90% prví část, 95% druhá část, 100% dohromady - jednoduché počty :)(23.11.2008)

 • alonsanfan
  ****

  Oldschoolový film, připomínající seriálové Profesionály, ale jenom v tom nejlepším. Spíš než psychologické zkoumání motivů jednání hlavního hrdiny vidíme střípky poskládané z jeho života, to vše ve velkém tempu, správně okořeněné dobrými hláškami, loupežemi, mučením, zabíjením, ženskými a penězi.__Nečekal jsem humanitu ani úctu k životu a jedinci, rozhodně ne od člověka jakým byl Jacques Mersine, dostal jsem ale zajímavý pohled na pozoruhodně prožitý život, byť především v negativním smyslu slova pozoruhodný, život, který zaslouženě skončil a který rozhodně není hodný následování.__Já osobně bych například nikdy nedal přednost kamarádů před svojí partnerkou…__V prvním dílu jsem spatřoval větší vývoj postavy, proměnu hocha ze slušné středostavovské rodiny v gangstera. Druhý díl přišel již s jasně vyhraněnou postavou hlavního hrdiny a dále ji příliš nerozvíjel, a spěl nezadržitelně k jeho neslavnému konci.__Oba díly měly neuvěřitelný strhující spád a čas s nimi strávený uplynul jako voda, ani jednou jsem se nepodíval na hodiny a z kina jsem odcházel s do mozku zarytými některými scénami (vyřízení alžířana). Pochválit musím především hlavního představitele Vincenta Cassela, který byl hlavním důvodem, proč jsem porušil svoje zásady a šel jsem do kina na gangsterský film (viz profil).__Nemohu říci, že by mě přímo uchvátila nějaká filmová veličina: režie, kamera, střih, hudba, nicméně všechno dohromady vytvářeno úžasně vyrovnanou a vyváženou souhru.__Štěk Depardieuho v maličké roličce protřelého mafiánského bose byl skvělý a skvostný, jednoduchý, ale zapamatovatelný a opětovně mi i na tak malém prostoru potvrdil obrovské herecké kvality této francouzské stálice.__Místy působil film až dokumentárně, ovšem v tom nejlepším, co může takový dokument nabídnout (na rozdíl od příšerného pojetí „dokumentu“ o Che Guevarovi).__Také ženské partnerky Vincenta Cassela byly francouzsky šaramantní a šmrncovní (Cécile De France a Ludivine Sagnier)._____Nejlepší scény: Mesrinova první loupež – hra na policii, První setkání Cassel – Depardieu, Potrestání alžířana, Mesrine hájící se u soudu, Mesrine trpící ve vězení_____Balancuji mezi 4 a 5 *, osobně se mi asi o něco víc líbil první díl.(13.1.2009)

 • ZsuZska
  ***

  Po prvním díle mé natěšení poněkud opadlo, a tak mi asi bylo dopřáno, aby se mi druhý díl líbil o něco více než první. Je pravda, že tenhle film už nebyl tolik dějově rozsekaný, dával víc smysl, jednotlivé příběhy byly ukázány celé, a ne jen nastíněné. Vincent tu byl ještě lepší než v prvním filmu:).. Ale přesto mé zklamání po shlédnuti jedničky tenhle film moc nepřebil, takže velmi smutná, ale dávám také tři hvězdy.(22.2.2009)

 • Axident
  ***

  Z kraje pokračování se z cynického a sarkastického Mesrine definitivně stává egocentrický, nikoliv však bezcitný narcis, posedlý vlastní reputací Robina Hooda, který má jasno v tom, že lépe než prací přijdete k penězům tam, kde jich mají dostatek - v bance. Mnohdy je karikaturou sebe sama, klaun v manéži, čímž bohužel pro mě ztratil podstatnou část sympatií. Naštěstí, klauniáda v druhé polovině zmizí na účet ostatních části Mesrinova charalteru a snaze o hlubší profil. Pupkatý Cassel je v rámci role bezchybný, výprava dokonalá, ale očekávání "dvojka bude podstatně lepší" se alespoň u mě nijak zvlášť nenaplnila... Ano, závěrečná akce je poutavá a nemilosrdná, ale navzdory nemálo přestřelkám, útěkům a bonmotům se to opět vleče autobiograficky dokumentárním tempem a něco tomu chybí...(14.3.2009)

 • Skleni
  **

  Videl som, prespal som, zomrel som?! No z každého niečo. Proste nuda s veľkým N. vincent ma nepresvedčil o jeho roli a tvorcovia ma zase presvedčili že sa dá natočiť film aj za asi 100 euro. Totiž výprava a technická realizácia si viacej nezaslúži. Veľký schodok oproti jednotke. 31%(3.4.2009)

 • ZackSawyer
  *****

  Tam kde končí jednička, je tu skvělá dvojka, která nabídne opět perfektní děj, skvělou akci, skvělé prostředí, detaily a vězení. Nové kamarády a především kupu vynikajících převleků, ve kterých je Mesrine k nepoznání (téměř). Film beru jako celek, tj. oba díly dokupy a je to perfektní. Brilantně zobrazena doba let 70 - 80. Tenhle film je obrovské překvapení a já za něj velmi děkuji. Víc takovýchto filmů. Jsem nadšen! Francouzský film se vytáhl a to teda pořádně! A vůbec jsem se ani chvilku ani v první ani ve druhé části nenudil a to je co říct. Tenhle film se prostě pamatuje!(16.6.2009)

 • Modus
  *****

  Nářez, nářez a ještě jednou nářez…Vincent Cassel je opravdu francouzský frajer…Tempo filmu se hned od první minuty zdá neuvěřitelně rychlé skoro jako závody Nascar...Bohužel mám pocit že druhý díl nenavazuje přímo na první díl ale je tam rozdíl pár let a to není zase to pravé ořechové…Na Casselovi to muselo být vidět, a taky že je…Pro roli Mesrineho přibral několik kil a hned se to na jeho postavě podepsalo, ten pupek byl neuvěřitelný…Bohužel jak film postupně graduje tak čekáte na nějakou neuvěřitelnou scénu která se vám vryje do paměti, bohužel žádná taková nepřichází, ba co hůř grády pomalu ale jistě ustupují, na konci toho všeho se vyskytne malinká trhlinka při které vám tuhne krev v žilách, ale jelikož už víte jak Mesri dopadne tak to „velkolepé finále“ není tak velkolepé jak se může na první pohled zdát…Zásadní problém je ve scénáři…Zatímco první část shrnuje poměrně velký časový úsek kdy se pořád děje něco jiného a postava Mesrina se vyvíjí, v této části se v příběhu moc pitvá a operuje…Je tam to co v části první, ale 4x nataženější… Škoda…Co se ale budu vymlouvat po shlédnutí filmu jsem byl stejně obrovsky unešen, bohužel názor píšu o 3 dny později a veškeré nadšení mě úplně opustilo…Když se snažím vybavit si nějaké nezapomenutelné scénu, vybavím si jen pár obyčejných…Film s velkým potenciálem nezklamal, jen nenaplnil vysoká očekávání!!!(23.12.2009)

 • Blaogranas
  ***

  Stejná úroveň jako díl první. Bohužel pro mě. Opět nic výjimečného a zbytečně natažené. Závěrečné minuty, ve kterých by mělo gradovat napětí, jak napovídá povedená hudební sekvence, jsou pro mě nudným čekáním na konec. Navíc jim moc nepřidá groteskní vykreslení francouzských policistů, kteří ač ukrytí a se zbraněmi namířenými na Mesrina jsou doslova posraní strachy. Opětovné zklamání z nepřítele č.1.(25.1.2010)

 • Kaučuk03
  ***

  Asi největší role Vincenta Cassela, výkon předvedl výborný. Nemůžu moc pochopit zdejší hodnocení, mně to nepřišlo nějak extra...(16.4.2010)

 • Saur.us
  *****

  Excelentní dovršení příběhu o tomto francouzském gangsterském esu, kterého se Francie zárověň bála a zároveň ho milovala.(1.6.2010)

 • Hapretor
  ****

  Autobiografie jak dojemná, tak zavrženíhodná. Viděno kvůli Vincentovi. Ten konec je nechutný. To se straně zákona nepovedlo.(31.5.2012)

 • Petyas
  **

  Platí totéž jako jsem psal u jedničky: Čekal jsem podle komentářů a hodnocení úplnou bombu, ale nedočkal jsem se. Přišlo mi to nudné, strasšně dlouhé a celý film je pojat až moc dokumentárně. Nemluvě o scénáři. Film zachycuje hromadu úplně obyčejných scén, nezajímavých a nedůležitých, které se ale chovají jako kdyby byly strašně důležité pro zbytek příběhu. Na to, že oba díly mají pomalu 4 hodiny, přišlo mi to tak amatérsky sestříhané, až to bilo do očí. Kdyby vystříhaly ty scény, které pro hlavní linii filmu nemaji žádnou přidanou hodnotu, udělali by to tak na hoďku a půl, bylo by to více koukatelné. Tak jak to je teď, je to pro mně slabota.(1.10.2012)

 • mourinho
  ****

  Zběsilé tempo, loupež stíhá loupež a to s jakou drzostí Mesrine uniká před zákonem a doslova vyjebává s policijí je chvílemi až úsměvné. Herecký koncert Vincenta Cassela, možná nejlepšího francouzského herce současnosti, je ještě podtržen řadou proměn, které jeho postavě předepisuje scénář, přesto si ale neodpustím jednu poznámku. Opravdu nechápu, proč se tady všichni snažíme ve svých komentářích nespopilerovat, když tvůrci hned na začátku filmu prozradí, že hlavní postava bude zastřelena a to dokonce jak a kde. Zřejmě nějaký nový mnou jen nepochopený filmový přesah.....(17.1.2013)

 • Faila
  ****

  Tenhle díl mě bavil o chlup víc než první, snad proto, že drzost hlavního hrdiny už tady téměř neznala mezí. Vynikající film.(6.1.2018)

 • crjules
  *****

  Pokracovani me od sameho zacatku vratilo do stavu nadseni,pozornosti, napeti a obdivu! Nebudu zde dnes pet chvalu na francouzskou kinematografii, Cassela atd. Jako by se stalo. Co mne v Epilogu dostalo, byl konec. Dopodrobna stvarnena akce sledovani a zabiti Jacqese je natocena tak drsne, napinave a syrove ,ze // i kdyz je nam od zacatku znamy konec// bere dech! Jeste chci poukazat na vybornou hudbu, skladba v zaveru ,ktera jde do titulku nema chybu. Potesilo me obsazeni meho oblibeneho Gerarda Lanvina// ktery se podilel bud na produkci, ci scenari-nejsem si jisty :) //, ktery, navzdory veku je stale sekac. ******(9.1.2009)

 • POMÍK
  ****

  Bezkonkurenční vlasy Mesrina spolu s efektní hudbou směle dojely druhou dávku gangstera č. 1, avšak již se ztrátou nadupaného thrillerství a grádů první části. Amalric byl na gangsterský vkus až příliš okatě měkkýš z řádu stopkoocích plžů a Lanvin, ač vzhledově perfektní, byl svou pozicí ve filmu podivný. Rychle vysmahlý konec byl poněkud zarážející, navíc mě mrzí, že divák věděl předem, že to z té dodávky do něj naperou (nehledě na to, že to smažili i do ní, ty díry v okně u její pozice ve vozidle jsou důkazem, a že by všechny střely šly do jejího pudlika, tak tomu též těžko uvěřím...), také by možná neuškodily opětovné hrátky s okýnky, avšak stékající krev po čele Mesrina je obstojnou náhradou. Pikantní byl děda s love z nemovitostí, obrázky umyvadla na stěně cely, hláška - jak se jmenuji...Jaques, Jaques, Jaques... a jeskyňová scéna, ač její věrohodnost je poněkud záhadná. (Nevim, nevim, zmlácený na padrť, pouta vzadu, 4 střely, kdyby šlo o Bonda, tak nepochybuji, ale doplazit se z jeskyně, pak lesem, polem k civilizaci v takovém stavu...no myslím, že v reálu ten přejetý a odvezený a zakopaný kluk z čr je už dost silná káva, ale toto...)(11.1.2009)

 • alanP
  ****

  Nevěřím, že je to podle skutečnosti. Takovýho hajzla nemohli milovat ani žabožrouti. Sebeobhajoba u soudu neprosto nepravděpodobná a nevěrohodná. Scény setkání s dcerou a umírajícím otcem falešné a prázdné. Dokonalá přehlídka oblečení a aut 70. let. V brněnském kině Scala tradičně 5 a půl diváka, zima a smrad.(16.2.2009)

 • marusaj
  ****

  Po bezesporu kvalitním, nicméně takovém trochu "vycpávkovém" prvním dílu je Epilog jízda, která sice nebere dech, ale Cassel strhává diváka na svoji stranu. Trochu bláznivé, trochu dojemné, ale silné. Můj názor : obě epizody spojit na stopáž takové dvě a půl hodiny, tahle seriálovost film táhne dolů.(16.6.2009)

 • raiN[ratm]
  ***

  Verejný nepriateľ, diel druhý - alebo ako Mesrine menil účesy. Celý príbeh o Jeanovi Mesrinovi je zbytočne dlhý, napätie veľmi nefunguje a táto druhá časť je dokonca o niečo slabšia ako jednotka. Opäť je to remeselne spracované takmer na jednotku s vyznamenaním a dvojhodinová Casselova exhibícia. Bohužiaľ, počas celého filmu som sa vôbec nedokázal stotožniť s hlavnou postavou (akokoľvek bola presvedčivo zahratá) a jeho osudom ako takým, či nájsť v jeho príbehu niečo viac .. a to je najväčší problém tohto filmu.(1.7.2009)

 • MeaCulpa
  ****

  Druhý díl Veřejného nepřítele je mnohem lepší než první. Vincent Cassel opět dominuje a jeho Mesrine si diváka v některých okamžicích opravdu dokáže získat na svojí stranu. Během druhé části filmu sledujeme Mesrinův vývoj od gangstera po mediální hvězdu a získání titulu Veřejný nepřítel č. 1 až k hloupé snaze přilepšit si ve veřejném mínění napodobováním praktik RAF. Na to aby se Mesrine opravdovým revulucionářem stal byl však příliš hloupý, chamtivý a sebestředný. Jinak filmu není moc co vytknout Richet ho má pevně v rukou a až na závěrečnou menší ztrátu tempa, která je způsobena úvodním prozrazením konce hlavní postavy mu není co vytknout 8/10 (s tím, že po druhém shlédnutí to pravděpodobně půjde nahoru)(10.7.2009)

 • Camarro14
  *****

  Vynikající film, který zobrazuje Mesrina přesně v takovém světle, v jakém ho viděla tehdejší společnost. Jedná se zcela o plnohodnotný film, který je brilantně zpracovaný, jak po stránce filmové, tak i technické! Vincent Cassel v životní roli, kterou si patřičně vychutnal ..... ovšem co mě nejvíce posadilo na zadek - bylo dokonalé přesné převedení několika důležitých momentů v životě J.M. do absolutně reálné podoby - ať už se jedná o rozhovor s médii, útěky, rozhovor s reportérem Tillierem či samotné !popravy! J.M. .... jedná se zkrátka o brilantní film po všech stránkách: herecké výkony, příběh, výpravnost, technické zpracování ..... 90% ...... poslední záběr = naprosto úchvatný !! ...(9.11.2009)

 • pulDag
  *****

  více méně dokonalé dílo, které je ještě více strhující než-li díl první.(1.12.2009)

 • markotter
  ****

  Tak jak jsem se rozplýval nad 1. dílem, tak tak nečiním na Epilogem. Už to prostě nebylo ono. Ale pořád jako celek hodně nadprůměrný dílo. A Ludivine Sagnier je kočka.(14.3.2010)

 • Valentin
  *****

  Komentář stejný jak u prvního a druhého dílu, hodnocení jiné. Ty dva filmy se musí okomentovat zároveň, těžko se někdo koukne na jedničku a pak ho dvojka nezláká a naopak, kdo se koukne jen na dvojku a pochopí to? Přesto je podle mě dvojka o kus lepší, první díl divák musí vzít jako nutné zlo, aby děj i postavu pochopil. Mesrine v podání Cassela je výborný, postava je to sice dost divná (v první díle spíše gangster, v druhém už si hraje na revolucionáře) a poněkud hloupá (chytí ho mnohokrát za film), ale zase ty jeho útěky z vězení (a v jednom případě i pokus o dobytí vězení) a různorodí společníci (Depardieu v prvním a Amalric v druhém vedou)... určitě těch skoro 4 hodin života nelituji.(26.7.2010)

 • Dan
  ****

  Šílenství. Posedlost člověka, který se stal veřejným nepřítelem. Neví ani pořádně proč. Ale rád by v té roli zůstal. Není to však jednoduché, neboť zlatá léta gangsterství postupně odplouvají. A hrdinu čeká rozklad kariéry, osobnosti a nakonec i tělesné schránky...(27.12.2010)

 • dEst28
  ****

  Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si dva díly týkající se Jacquese Mesrina pustil. Nevím proč, byla to jízda. Vincent Cassel si hraní nejslavnějšího gangstera užíval a bylo to vidět. Epilog se mi líbil méně než první díl, který měl větší spád.(2.4.2011)

 • Acrobat
  *****

  Korunovanie tŕňovou korunou dokonané. Kto nevidel, neverí, kto videl, spovedá sa. Masívne naratívna psychologická invázia po akčne dokonalej jednotke. Geniálne.(3.8.2013)

 • bono22vox
  ****

  Tak tohle pokračování je akčnější. Herci i režie téměř bezchybná. Skvělé navázání na předchozí díl, to co jedničce místy chybělo, to epilog napravil...(1.2.2015)

 • Bozvav
  ***

  Zajímavý příběh, který sice není můj šálek kávy, ale koukalo se na něj hezky. Nicméně já gangsterům nikdy moc nefandila, byť jsou ve filmech vykresleni vcelku pozitivně. Za mne tři hvězdy.(9.2.2019)

 • keane
  ***

  6/10 Díval jsem se hned po prvním dílu a pokračování mi připadalo slabší (nebo už jsem byl unavený?). Bohužel se jen v různých obměnách opakuje koncept loupež-útěk. Že je těch 130 minut snesitelných, můžeme poděkovat hlavně Casselovi. Ten hraje naprosto skvěle - svoji postavou balancuje na hraně odporu a současně dokáže vyvolat zájem, co provede v další chvíli. Z plátna se skoro nehne, což se dá považovat za plus i mínus současně.(28.1.2009)

 • BaronX
  ***

  Dle mého názoru o něco slabší než jednička, a to především tím, že už Vás tenhle film nemůže překvapit. Vrchol pro mě byl když v jedničce Mesrine zaútočil na věznici, ve dvojce je to potom "špinavá prácička" s dotěrným novinářem - přesto tempo, které nastavila jednička ve druhé půlce, se zde v epilogu poněkud přibrzdilo - hodně se agitovalo a hrálo na revolucionáře, ale akce bylo míň než jsem očekával. Trochu chaotické bylo jak se u Mesrina střídali parťáci a koneckonců i ženský, jenže jak se zjevovaly tak i mizely, nikde žádné vysvětelní - chápu tady se hrálo hravně na Mesrina a tak ostatní byli jen jako dekorace. Závěr byl famózní, tak dlouho jste čekali na ty osudné výstřely - připravovaly jste se na to dva díly, a stejně když na to došlo, vyrazilo mi to dech. Síla. Každopádně nedokážu se zbavit takového pocitu, že to mohlo být ještě o chlup lepší, kdyby Mesrine míň kecal a víc jednal. 3 a 1/2 *(15.2.2009)

 • mikhail
  *****

  O niečo lepšie ako prvá časť, ale hodnotím ako celok, čiže dávam znovu 9/10.(3.3.2009)

 • Tamdydam
  ****

  Je přijemné vidět, že francozi ještě ( nebo opět? ) umí točit opravdu dobré krimi, kterým tento film bezpochyby je. Bohužel mám ale problém s hlavním hrdinou. K tomu já potřebuju cítit alespoň nějaké sympatie. A ty se během průběhu první části pomalu vytrácely, až se na jejím konci vytratily v podstatě docela a část druhá už na tom nic nezměnila. Moc příjemných dojmů tak ve mě film nezanechal(17.3.2009)

 • TSZ
  ****

  Považuji za velmi originální (a osvěžující), že prakticky celý děj vidíme POUZE očima hlavní postavy (skutečně si nevybavuji scénu, ve které by nebyl Vinc Cassel).Díky tomu se tedy rozhodně nejedná o kriminálku,protože policejní práci vidíme jen při zatýkání nebo přestřelkách, zůstanou nám tudíž utajeny všechny vedlejší souvislosti, nevíme jak probíhalo pátrání, jak policie získávala informace apod.Každopádně platí,že jako životopisný film o takovém francouzském poloJánošíkovi je tahle gangsterka i na světové poměry velkolepým dílem.P.S.:Toto hodnocení se ani tak extra nevztahuje k druhému dílu, spíše se jedná o shrnutí mého dojmu z celého projektu.(12.6.2009)

 • pekas
  **

  V druhé části už hlavní postavě definitivně hráblo a končí, jak žila. Zatím co v první části se stal zločincem, zde už vlastně ani neví, co chce být. Výprava, kostýmy atd. atd. jsou pěkné, ale děj mě neuchvátil, spíš udivil. Co to bylo za individuum, nad tím zůstává rozum stát.(14.6.2009)

 • godspeed
  **

  závěr po shlédnutí obou dílů: čím dřív se takoví pacienti jako jacques mesrine dostanou na krchov, tím lépe. celkově si nemůžu pomoct, ale režisér natočil formálně velmi precizní dílo, které mě neuvěřitelně iritovalo, díky neschopnosti podat nějak zajímavěji příběh a události okolo hlavní postavy. loupež / střih / další loupež / střih / pořídil si děti / střih / vězení / střih / otec v nemocnici / střih / příprava na loupež / střih / na útěku / střih / revolucionářský keci / střih / bla, bla ,bla ......do toho všeho střídání postav, mimo mesrine, jak na běžícím pásu bez šance vybudovat si k některým vztah, sympatie nebo zášť. doufal jsem, že epilog smyje z mého jazyku pachuť po shlédnutí prvního dílu, ale nestalo se tak ani trochu.(2.8.2009)

 • waska
  *****

  Opět výtečná Vincent Cassel. Jednoznačně lepší než první díl, o mnoho spojitější bez mnohých přeskakování dobou. Občas byl Mesrine i sympatický, ale po většinu času krutý a bezcitný zloděj a vrah, kterému se dostalo to co mu patřilo.(5.11.2009)

 • john.h
  ****

  Podle mě slabší než první díl. Hlavní hrdina se tady choval jinak a už to nebylo ono.(30.11.2009)

 • MRPitivier
  ****

  Pokračování nasazenou laťku prvního dílu dosáhlo, ale nepřekročilo! Tentokrát je příběh bezchybný, režisér se ponaučil od kritiky a detailněji a hlavně přesněji zachytil filmové příběhy vedlejších postav. Režisér dokonale vylíčil vývoj osobnosti největšího padoucha mé oblíbené Francie a filozofický podtext filmu nikdo nesebere, protože smíření se smrtí je zde zajímavě pojato, radikálně. Proč tedy jsem nezvolil vyšší hodnocení?! Vše je dobré, ale jen jsem měl větší vztah k mafiánovi v prvním díle, který nemyslel na politiku nebo anarchismu. Tímto se pro mě stal bezcharakterní bandita, který ví, že zemře! Ale většina diváků to nejspíš přivítá, ale prostě mi nesedlo motat tohle do gangsterského snímku!(11.12.2009)

 • xenopus
  ****

  Vyjma závěrečné scény dopadení padoucha se jedná, stejně jako první část, o pouze lehce nadprůměrnou podívanou. To se to filmuje podle na události tak bohaté předlohy... Ale abych tvůrce jen nehaněl, odvedli poctivou práci. Jen se u mě jaksi minula účinkem a Jacques Mesrine pro mě zůstává pouze rozporuplnou lokální (myšleno francouzskou) postavou, která toho zbytku světa nemá moc co říci. Alespoň v tomto pojetí, jež je spíš akčním kriminálním dramatem než důslednému pohledu do zázemí, charakteru a duše mnohonásobného vraha a bankovního lupiče. A mě tady tato rovina chyběla (byť tu byla). I proto jsem si nedokázal vybudovat k hlavní postavě (mimochodem přesně zahrané) žádný vztah. A ten já - pokud mám sledovat 4 hodiny trvající film - mít musím.(4.4.2010)

 • bobin
  ****

  Velkolepá rekonstrukce života a konce velkého gagstera Francie . Film má švih , spád , pochopitelně napětí a nikde nenudí . Prostě se to na nás sype a najednou je konec . Perfektní .(3.5.2010)

 • Alexandre
  *****

  Epilog přerůstá předchozí díl nejmíň o půl hlavy, i když mně se velmi líbila již jednička. Velmi kvalitní a především špičkově zpracované dílo, které se drží příběhu od začátku až do konce, nezahrnuje nás žádnými detaily ani přehnanými akcemi, jak to bývá v amerických trhácích zvykem. Jak se film uchyloval k závěru, tak tím víc byly moje nervy napjatější a to doslova, což se mi u podobného žánru moc nestává. Na tohle bych se mohl s radostí dívat zas a znova, takže pro mne dokonalé dílo bez jediné chybičky, bez jediného hluchého místečka. Tenhle příběh mě vtáhnul do děje a nutil ho prožívat spolu s Mesrinem! Nezapomenutelná podívaná!(11.8.2010)

 • deric
  ***

  Druhá část pracuje s charakterem hrdiny, který postupně vznikal v jedničce, představuje jeho vrchol a zároveň jeho postupný rozklad a pád. Mnohem víc zde vyniká snaha Mesrina na sebe za každou cenu upozornit a šílenství s jakým se vrhá do dalších akcí. Brilantní filmařská práce, ale trochu více se mi líbila jednička, i když to krásně funguje jako celek, dvojka je spíše takovým akčním vyvrcholením filmu.(26.12.2010)

 • RajAthen
  *****

  Skvělé vygradování první části, aneb klasická chvíle kdy padoušského hlavního hrdinu začíná zmáhat jeho velikášství. Celou tu dobu víte, s kým máte to dočinění, nemáte ho rádi, jakkoli nosí masku sympaťáka, ale každá chvíle s ním je zkrátka zajímavá. Skutečně pozoruhodná mi přišla póza revolucionáře. Na finále, o kterém stejně již víme, jak dopadne, je přesto zajímavé, že je napínavé, což jen dokazuje, že film má skvělou dynamiku a nelze se od něj odtrhnout. Nelze nedoporučit.(15.5.2011)

 • karlee
  ****

  Oproti jedničce trochu ztrácí tempo a některé scény jsou dělané trochu "na efekt", tj. zavánějí žánrovými klišé (průjezd silniční kontrolou, hlášky u soudu, kterými si zločinec získává sympatie veřejnosti apod.). Taky závěrečná scéna je trochu zbytečně protahovaná, zvlálšť když človek ví od prvních minut jedničky, jak skončí.(13.2.2012)

 • DAPDO
  *****

  Jednička se mi líbila o trošku víc než epilog, ale i tak dávám pět hvězd. Už trošku zavalitější Mesrine to rozjíždí dál, jedna loupež střídá druhou. Dokonce jsem se i pobavil při únosu miliardáře a smlouvání za výkupné.K tomu výborná hudba, broukal jsem si tu melodii ještě dlouho po skončení filmu. Možná škoda té menší mezery v příběhu mezi oběma díly.(20.10.2012)

 • altaica
  ****

  PRO MUŽE:V době miliardových zlodějin finančních ústavů a státu, v době bílých límečků a černých duší, tak v této době se pomalu zapomíná na éru poctivého řemesla bankovních lupičů, kdy se zpoceným ksichtem v kuklách a bouchačkou v ruce si chrabří hoši chodili vydělávat na chléb jejich vezdejší do poboček slovutných i neznámých bankovních institucí. Cash je cash , kreditky v plenkách a o derivátech ví něco jen studenti mat-fyz. Krásná doba, kdy chlap byl chlap a kohout vejce nesnášel. Jakkoliv by nikdo z nás nechtěl podobného zm*da potkat ani na pobočce při výběru minimilodaru eufemisticky nazývaného mzda, ani v lukách, tak na plátně, to je jiná mocca. Tam jim to sluší a svými lumpárnami a případným zdechnutím nás i královsky baví - když se to dobře natočí.. a tady šnekožrouti nešetřili a vyplázli 80 éčkových míčů, jen to fiklo a vytvořili rovnou 2 díly eposu o francouzském Jánošíkovi sedmdesátých let. Když už bohatým bere stačí jen domyslet, že chudým dává. Sice jenom do držky, protože to jsou blbě placení policajti, ale kdo by se staral o detaily, když jde o legendu, že? Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Nejdražší francouzský film všech dob, madame, kupodivu není o nejznámějším vladaři, co mu hráblo tak, až se považoval za slunce (Ludva XIV.) ani o ideálech Velké francouzské revoluce s rozkošným strojkem jménem gilotina, který tak proslavil Teror a zmechanizoval odchod na věčnost. Dokonce ani o malém sporém Korsičanovi, co pomohl omezit na dlouhá léta riziko populační exploze v Evropě. Ne,ne, ne,ne, ne. Je o největším z francouzských gangsterů Jacques Mesrineovi. Vykrádačky, loupeže, přepadení, sem tam nějaký únos a naprosto famózní útěky z vězení na dvou kontinentech. Není umění natočit film o někom, kdo má minulost jak fángli pestrou a trestní rejstřík připomíná svým rozsahem trestní zákoník. Vincent Cassel už několikrát prokázal, že bezcharakterní a násilnické týpky vysloveně umí a v tomto případě slavného, ale jinak ničím odlišného sr*če podal s bravurou opravdového mistra. A myslím si, že nejeden právník by při filmu, namísto zkoumání neprůstřelnosti alibi, s pětačtyřicítkou v ruce raději zkoumal neprůstřelnost Mesrineovy lebky a bříška.          HLÁŠKA:Víš, proč jsem vás nepostřílel? Je tady dáma. Příště, nebude dáma, nebude šampáňo, ale jen my dva, Broussarde! // Unesený únosci: Křesílko a vynikající koňak. V podstatě se nelišíme, pane Mesrine. Máme rádi dobré věci. A jestli k jejich získání použijeme peníze poctivých dělníků.. Proč ne?(21.1.2013)

 • TommyDiamond
  ****

  Jacques Mesrine byl opravdovou celebritou mezi francouzkými padouchy a tak zfilmování jeho divokého života za hranicí zákona považuji za velmi dobrý nápad. Myslím, že žádný film o nějakém gangsterovi na mě neudělal takový dojem jako právě Veřejný nepřítel č.1 a jeho pokračování. Lví podíl na úspěchu celého filmu má samozřejmě i Vincent Cassel, který v hlavní roli doslova exceluje. Druhý díl nestrácí na drsném humoru a neuvěřitelným kriminálních činech. Sice od prvního dílu ztrací na tempu, ale byl o to víc napínavý. Bylo pěkné sledovat jak se nad Mesrinem, kterému sláva tak trochu zatemnila mozek, pomalu utahovala smyčka. Jeho vliv a zločiny byli obrovské a nestačilo pouze dostat Mesrina za mříže, ale nadobro ho odstranil. Pro mě má druhý díl cenu čtyř hvězd(31.8.2014)

 • nicolarsen
  *****

  Nejlepší filmová premiéra v české distribuci za rok 2008! Jen minimum nedostatků, 90%(5.1.2009)

 • unrocker
  ****

  Druhý díl to je je to že teda nářez a fakt je mnohem dynamičtější a lepší než jednička... I když jediné co musím vytknout je to že už od začátku filmu člověk vý jak to dopadne... :( Jako někomu se to možná líbí, ale já radši držím nervy a napětí čím dál tím mohu... :))(14.1.2009)

 • MarkHoppus
  *****

  První díl byl fantastický a opravdu mě hodně překvapil, ale co teprve tenhle druhej díl - ještě lepší akce, ještě lepší Cassel a fantastický závěr. Další věc, kterou nechci opomenout je hudba - jestli něco ční nad ostatním je to podle mně práve ona, ta tajamná znělka, kterou můžete slyšet na konci obou dílů je opravdu úžasná, skoro bych ji přirovnal k siréně v Dark Knight. Teď co jsem už viděl všechny oskarové nominace, můžu s přehled říct, že Mesrine byl ošizen, protože se nenominoval mezi pět nejlepších cizojazyčných filmů.(24.1.2009)

 • Albyx
  ****

  Nevim cim to, ale videl jsem to v kuse (s malou prestavkou :-) ) a musim rict , ze se mi jednicka libila vice nez druha pulka. Jestli za to muze ta roztresena kamera, nevim...(9.2.2009)

 • Pafnuc
  **

  Afektovanej blábol. Hlavní hrdina nesympatickej zmrd.(22.2.2009)

 • Bigfuckman
  *****

  Epilog je majsterštyk. Nemám k němu snad jedinou výhradu. Pastva pro oči, akce, příběh, láska, čest a mnohem více. V tomhle francouzském koktejlu je parádní porce snad všeho co má v dobrém filmu být. Skvělá záležitost.(23.2.2009)

 • Phex
  ****

  Předchozí díl i epilog jsem skouknul na jeden zátah. Epilog byl lepší a zajímavější díky tomu, že Mesrine už je v ní slavný a zároveň se tu slávu snaží cíleně šířit a my už díky jedničce víme co od něj čekat. Je hezké jak i do myšlení obyčejného lumpa pronikla doba a proto se snaží o "spolupráci" (spíš přiživování se na slávě) s rudými revolucionáři, kterých tenkrát byly na západě plné noviny. Závěrečná scéna "odjezd bavorákem do itálie" mi přišla už jako značné natohování, vzhledem k tomu, že na počátku bylo ukázáno jak to vše skončí.(6.3.2009)

 • honeybunn2
  ****

  Vyústenie príbehu Mesrina. Ešte o kus lepšie než prvý diel, aj keď epilóg, vlastne nie je druhým dielom, od začiatku bolo jasné že taký život zločinca sa asi nedal natočiť v jednom filme. V epilógu sa konečne dokreslila chýbajúca časť povahy Mesrina. 4.5 hviezdy(15.3.2009)

 • Orhalmi
  ***

  Vadilo mi idealizování zločinu a zločince. až nakonec téměř mučednícka smrt.(6.4.2009)

 • Blackburn8
  *****

  Ještě lepší než první díl, Jacques Mesrine byl opravdu frajer, to jak si zahrával s policii a s Francii vůbec nemá chybu.90%(16.7.2009)

 • Narg
  *****

  Nedokážu posoudit, který díl je lepší. Jasné je, že jeden bez druhého nemá smysl, naprosto dokonale k sobě sedí.(20.1.2010)

 • Jezkobezko
  ****

  Nemozem dat 5, lebo Mesrine bol v prvom rade hajzel, ktory mlatil zeny, zato klobuk dolu pred Casselom... Asi preto nemozem byt herec, lebo by mi bolo fyzicky zle hrat takeho parchanta.Inak film technicky dokonaly. Za 4.(29.5.2010)

 • Gromit
  ****

  První část byla výborná, ale druhá je ještě lepší! Už víme, jak se Jacques Mesrine stal obávaným gangsterem a můžeme konečně nahlédnout do jeho mysli. A zároveň je to tak vzrušující podívaná! Klobouk dolů před režisérem Richetem, klobouk dolů před Vincentem Casselem (skutečně impozantní herecký výkon), klobouk dolů před celým tímto filmem!(23.2.2011)

 • fantomas19
  ***

  * Úteky, Francúzsko * smrť kriminálnika * Neústupčivosť a šialenstvo, brutalita * Médiá(7.1.2012)

 • Tatizz
  ****

  Plne súhlasím s názormi, že prvý diel, akýsi prológ je lepší než záverečný epilóg - je dramatickejší, druhý diel je síce komplexnejší, tempo vyváženejšie, avšak chýbajú väčšie dejové zvraty, spád je pomalší, Cassel už vlastne nemá čo ukázať, keďže všetko predviedol už v jedničke. Je to však na divákovi, či preferuje akčné eskapády, drsnú syrovú kolotočovú jazdu ako v jedničke, či umiernenejší, vnútorne komplexnejší a koherentnejší tón v dvojke. Celkovo sa však jedná o parádnu sériu, zakončenú tak, ako to bolo vlastne nevyhnutné. Tento diel za 4*, oba však za 5*.(23.6.2012)

 • nula87
  ****

  Po dlouhé době jsem zase viděl dobrý francouzský film (dvojfilm). Hodnotím oba filmy dohromady, protože finální Epilog by moc bez jedničky úplně nefungoval a samozřejmě naopak. Veřejný nepřítel je poctivá drsná kriminálka bez zbytečných serepetiček, nadupadá Mesrinovým (Casselovým) charismatem. Je až neuvěřitelné co si tenhle protřelý kriminálník dovolil a kam až byl ochoten zajít pro vybudování a udržení své pověsti a popularity. A Richet nám jeho život a jeho kousky servíruje suverénně a zajímavě. 80%(7.1.2013)

 • AdamXB-1
  *****

  Epilog se mi přeci jen líbil a pohltil mě o něco málo více než první díl, ale jeden bez druhého by to nešlo. Z obou dílů bych nejvíce vyzdvihl herecký výkon Vincenta Cassela, který jako představitel zejména svým charismatem možná i předčil svou předlohu v podobě Jacquese Mesrina. První díl **** druhý ****+.(28.7.2013)

 • Mijagi
  *****

  Dvojka má oproti první části našlápnutý děj od začátku až do konce. Režisér Richet předvádí až neuvěřitelnou práci s gradací děje a postupně přivádí diváka k perfektně načasovanému závěru. Ubylo také necitlivých dějových zkratek, přesto však musím i epilogu jednu věc vyčíst: Přeměna Jacquese Mesrina z lupiče v teroristu mi přišla málo uvěřitelná. Problémem není skvěle hrající Vincent Cassel, ale především málo prostoru. Celá tato epizoda z života slavného zloducha tak působí příliš schématicky. Ale vzhledem k ostatním kvalitám lze nad tímto nedostatkem přivřít oko: 95%.(29.10.2013)

 • Ernie_13
  ****

  Druhá časť je určite lepšia. Vincent Cassel predstavuje svoje top umenie, no a záverečných 15 minút je vrcholom oboch dielov.(24.9.2015)

 • XXXXXXXX
  ***

  Tohle podle mně pořídili z nepoužitých scén, které jim zůstaly z jedničky. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč se zde opakují stejné neduhy, jako tam. Hromada vedlejších postav se zde jen letmo mihne, a navíc se zde dočkáme recyklovaných nápadů z prvního dílu (banky, únosy). A nakonec stejně nevím, jak vlastně Mesrina vyhmátli. Třetí pokračování se, díky Bohu, už naštěstí nekoná.(13.6.2016)

 • Lubakus
  *****

  O třídu lepší než předchozí díl. Mnohem ucelenější a vyzrálejší.(4.1.2009)

 • Miloško
  *****

  Druhá časť sa líši od prvej hlavne v tom,že režisér Richet upustil trochu od tej skratkovitosti,a viac sa venuje Mesrinovým úletom. Mesrinove dva uteky z veznice boli famózne,ale na sklonku svojej "kariéry" už prevládali na jeho strane skor lúpeže z prestíže,dobrodružstvo. Ako to spomenul jeho spoluväzen,s ktorym utiekol z väzenia, "už to preháňaš,ty sa snažíž posmievať systému,zabávať sa na zlom systéme,ale ja chcem systém využiť".A to je to hlavné,Mesrine svojimi prevlekmi,útekmi z väzníc,únosmi sa dlhé roky vysmieval celej spoločnosti,polícii,súdnictvu,až ho museli zastreliť. Mesrine:Verejný nepriateľ č.1 považujem za klenot francúzskeho filmu,azda to najlepšie čo natočili.Výkon Vincenta Cassela,ktorý nehral,ktorý Mesrinom bol hodnotím famózny,klobúk dolu.... 10/10(25.1.2009)

 • gu-staff
  *****

  Hodnotím oba filmy dohromady, protože to jinak asi ani nejde. Jde o další z mnoha filmů, kde jsem celou dobu fandil padouchovi. A kromě skvělýho scénáře (to by byl taky hřích zkurvit takovou předlohu), na tom má největší zásluhu pan Cassel, který se s konečnou platností vymanil z role přihrávačů "větších" jmen (Purpurové řeky, Dannyho parťáci, Východní přísliby), a dokázal, že má na to utáhnout celý film sám. A dokonce dva najednou. Potěšila vedlejší role Gérarda, která mu seděla naprosto hladce. A když se ve druhém díle objevil muj oblíbenej Amalric, tak už jsem chrochtal blahem. Naprosto dobová atmosféra, skvělý francouzký 70tkový auta, a životní příběh jednoho blázna, co si chtěl žít po svém, bohužel v neshodě s právem a zákony. BMW 528i - ou jéé.(18.2.2009)

 • Saljack
  ****

  První díl byl lepší. Mrzí mě, že se nevěnovali více jeho počátkům ve Francouzském podsvětím. Abych pravdu řekl tak se to v druhé půlce nějak zvrhlo, jako kdyby to chtěl mít tvůrce z krku tak se skáče z jednoho okamžiku do druhého a moc to na sebe nenavazuje. Vůbec nemám páru co se Epilog snažil vyjádřit. Chtěl jsem dát 3*, ale když se to veme jako celek tak jedině 4*.(23.2.2009)

 • pasqviL
  *****

  Dokončení příběhu Mesrina se neuvěřitelně povedlo, jak z povahové části tohoto neuvěřitelně drzého gangstera, tak s filmového počinu. Nedá se dodat nic jiného než že všem co mají rádi dobrý film, tak tuhle 2 dílnou ságu musí vidět.(15.6.2009)

 • izual
  ****

  U prvního dílu jsem měl tendenci Merinovi i fandit, ale při sledování Epilogu jsem si říkal, ať už toho vyjetýho magora vypnou... Vincent Cassel se pro role grázlů snad narodil.(26.6.2009)

 • mgerlich
  ***

  Pokud byli policisté taková parta ťulpasů jako zde, nepochopím, že Mesrina někdy dopadli.(31.7.2009)

 • chrustie
  ***

  Lepší "jednička". Pravdou ale je, že už to celé žačínalo být celkem nudné. V prvním díle sem si na tom začátku řekl, že mu naložila mafie, ve dvojce sem zjistil, že ta mafie byla vlastně policie. A závěr k tomu všemu? Aby si celá francouzská policie sedla na zadek z jednoho magořícího gangstera na mě bylo už trochu moc. Ten konec byl jak z godfathera a celé mi to nesedělo jako první díl. Z Mesrina se stal pomalu ale jistě maniak a vrchol byl, jak si nechal uplavat bágl s ukradenýma prachama. Dobré, ale čakal jsem víc :-)(23.8.2009)

 • patsandor
  *****

  One man show Vincenta Cassela. Francouci pořád umí natočit pořádnou retrogangsterku, opradvu perfektní reálie. Po druhé viděny oba díly najednou a to teprv byly 4 hodinové orgie se skvěle zvládnutou kamerou, scénářem a hereckými výkony.(27.9.2009)

 • exoomer
  ****

  Trochu slabsie ako 1. diel(20.2.2010)

 • MaSSaK
  *****

  Tak dlouho se chodí se rakví pro mrtvoly, až se ucha utrhnou....(29.5.2010)

 • milanko8
  ****

  Nejzajímavější scéna: interview s novinářkou. Jinak oba dva díly stojí na charismtickém Vincentu Casselovi.(23.8.2010)

 • Kokos
  *****

  Můj hlad po pořádné kriminálce byl ukojen...se všim všudy, stoprocentní pro fajnšmekry. A Vincent Cassel ve své životní formě...(13.1.2011)

 • hackstolle
  ****

  Hodne surove.(21.10.2012)

 • gotham
  ****

  Mě přišel Epilog asi stejně kvalitní jako jednička, ta byla možná o trošku zajímavější, ale celkově je to zhruba nastejno. Znovu se to točí vše okolo Mesrina, Cassel znovu vynikající, ostatní postavy znovu neviditelné a jen jako kompars. 80%(1.9.2013)

 • Airwave
  *****

  Cassel jako Mesrine nepřestává chrchlit sympatie a sebevědomí až do samého konce. Též jeho pokladnice účesů (včetně vousů) je stále bohatá a je radost ho viděl v každém období jeho hektického (i když z filmu dýchá určitá pohoda) života.(4.10.2013)

 • magu
  **

  Bol to magor. Ako inak nazvať človeka, čo si myslí, že vo dvojici s "pištoľkami" oslobodí väzňov z basy? Film a herecké výkony by si možno zaslúžili lepšie hodnotenie, ale príbeh je o ničom. Ak národný hrdina je človek, čo počas dňa strieľa na ulici plnej ľudí, tak ďakujem pekne. (Nakoniec aj náš hrdina bol zlodej...)(27.5.2014)

 • ČR
  *****

  90%(25.2.2017)

 • papadoce
  ***

  Toto bolo tak zbytočne dlhé. Mal som dojem, že sa dívam opakovane na tie isté scény ibaže v bledo modro ružovom prevedení. Keď pozerám film z gangsterského prostredia, nechcem sa dívať neustále na hodinky a to sa mi tu už po hodine stávalo. Čo do samotnej osoby Žaka Mesrina, bol to úplný chuj. Celkom nechápem, že k takémuto ľudskému omylu niekto prechováva obdiv, zase na druhej strane, keď to dokáže Kotleba, prečo by nie Mesrin.(11.9.2017)

 • Plaque
  ****

  Tam, kde jednotka fičala, tak presne tam dvojka kríva. Hlavne sa nám akosi z ničoho nič snažia vnuknúť trochu sympatie k hlavnému hrdinovi, ktorý hoc naozaj grandiózny hajzlík, ale stále hajzlík. Kým v jednotke je to o gangstroch, tu som mal trochu pocit, že sa to začína podobať na Che Guevarov životopis. Napriek všetkému z toho tvorcovia vybruslili v skutku obstojne a francúzsky Černák sa nemôže vôbec nasierať, že by mu niekto pokurvil imidž odporného darebáka. Celkovo sú tieto dva filmy naozaj napínavou a pútavou exkurziou do francúzskeho podsvetia. Takže, ako sa zdá, četníci zo Saint-Tropez mali aj ťažšiu robotu, než naháňať mimozemšťanov a prezliekať sa za jeptišky.(5.2.2018)

 • Jamall
  ****

  Tak ani Epilog u mě nevyvolal ty správné pocity.Navíc mi to přišlo poměrně zdlouhavé.Je nutno vyzdvihnout herecký výkon Cassela v roli Mesrina.Opravdu dokázal vystihnou navenek sympatického a uvnitř prohnilého gangstera.Kdyby to bylo sestříháno do jednoho filmu se snesitelnou délkou mohlo to být jedna z nejlepších gangsterek všech dob.Takhle je " pouze " vynikající.(20.1.2009)

 • E.T.Martin
  *****

  Temná jízda životními osudy Jacquese Mesrina pokračuje a druhý díl vůbec neztrácí z kvality, kterou nasadil první díl téhle gangsterské ságy. Za pět hvězdiček bez jediného mrknutí oka.(9.2.2009)

 • l.bejk
  *****

  Prvních 10 minut sem se ztrácel,tím že sem ty herce nemohl poznat a dostat se do příběhu.Nakonec se podařilo a vychutnávál sem si pokračování tohoto nabitého Thrilleru.(14.2.2009)

 • FiFoo
  *****

  Konzistentní dvojdílná prácička. Druhý díl potvrzuje naznačené gangsterské ambice Mesrina (pardon, Merina) a ukazuje, čeho všeho byl tento drzý megaloman schopný. Jednotlivé díly i jako celek za plný počet.(8.3.2009)

 • Solverino
  ***

  Druhá část mi přijde mnohem horší, Mesrine začíná blbnout na kvadrát, veřejnost mu to bohužel žere :( Nakonec vyřešeno jediným možným způsobem = happyend! :) Po druhé už bych to nevydržel se na to dívat...(22.3.2009)

 • veverysiak
  ***

  Sľúbené sa stalo pravdou, Epilóg je určite šťavnatejším sústom ako jeho predskokan, Cassel sa vyšantil v postave Mesrina viac a s väčším potešením ako v jednotke, kamera aj strih sú tiež akčnejšie, napriek tomu mi ešte viac vadilo otvorenejšie balansovanie medzi vykreslením šialenca a blázna na strane jednej a jeho poľudšťovaním a poukazovaním na sťaby Jánošíka ochraňujúceho ľudkov pred zlými hrabivcami, najväčší prínos filmu bol pre mňa historicko-faktografický, aj keď nie hĺbkovo, ale aspoň čiastočne odhalil stupídnosť a zvrátenosť západnej socdemokracie a represívneho systému ako jeho súčasti v 60. a 70. rokoch, takže 70%.(15.6.2009)

 • sAreOn
  ***

  Lepší jako jednička, díky o něco kompaktnějšímu ději. Více akce, ale i více psychologie postav, které jsou více charakterizovány. Vincent Cassel znovu předvádí excelentní výkon a dá se říci, že dvojka na něm staví ještě mnohem více než jednička. Ale k dokonalosti k tomu chybělo ještě hodně...(28.7.2009)

 • Názorožec
  **

  zklamání, až příliš nepravděpodobností. navíc chvíli vypadal jako Bolek Polívka což mu na věrohodnosti taky nepřidalo.(23.11.2009)

 • jack_scott
  ****

  Skutečně velmi dobré životopisné drama, zde už skutečne dram/ thriller (narozdíl od většiny první části). Na druhou stranu, hlavní hrdina už nepůsobí moc sympaticky, a celé je to v temnějším duchu. Se zkušenějším režisérem mohl být ale celek poutavější. Škoda, francouzi takové filmy umí....Celkově dávám **** a hezkých 80%.(25.1.2010)

 • lehkoživka
  *****

  První část mi přišla o fous lepší. Ale i ta druhá byla výborná. Casselovi zdatně sekundovali Samuel le Bihan a Mathieu Amalric. Za největší lahůdku opět považuji útěk z vězení, včetně té venkovsko-vodácké epizody. Mesrine-"revolucionář" už mi dost lezl na nervy, nicméně bylo určitě na místě ukázat i tuhle stránku jeho osobnosti - že to nebyl žádný mudrc. Konec byl možná paradoxně ještě napínavější díky tomu, že jsme věděli dopředu, jak to dopadne.(8.2.2010)

 • djerba
  ****

  I když už v prvním díle hned na začátku víte, že to s Mesrinem dopadne zle, napínavost to neztratilo až do poslední minuty druhýho dílu. A já pořád doufala, že otevře oko, postřílí policajty a zase uteče:-).(17.3.2010)

 • aannemer
  *

  Totální nuda. Francouzské filmy se snaží být poslední dobou za každou cenu jiné než americké a ne vždy to dopadne tak, aby se divák neunudil do bezvědomí.(7.6.2010)

 • tombender
  ****

  Druhá část se trochu vlekla, už to prost nebylo ono, ale pokud člověk vidí jedničku, neměl by vynechat ani rozuzlení, jakkoliv jasné se jeví už na začátku.(22.6.2010)

 • cubiczech
  ****

  Tahle Mesrinova kamufláž s pupkem by asi moc nezabrala, film naštěstí na tomhle nestojí. Kdo chce akci, tak ji dostane, kdo chce gangsterku, tak ji taky dostane. Na konci je Mesrina skoro i škoda, tak dobře to Cassel zahrál :-) .(7.8.2010)

 • Kuzmik
  ***

  Po filmové stránce uplně stejné jako jednička. Pár akcí ale pořád jsem se nedokázal vžít do děje.*** 5/10(9.12.2010)

 • Jack.Pott
  *****

  Jacques Mesrine se nestal nebezpečným kriminálníkem kvůli svým zážitkům z války v Alžírsku - ani vinou rodinných poměrů, jež možná určovala panovačná matka, na úkor ušlápnutého otce. Jednoduše byl obětí svého drastického temperamentu, cholerismu a agresivity. Lidově řečeno: Často ho "chytnul rapl", jeho dravčí pudy byly silnější než sebekontrola, zvíře vítězilo nad člověkem. V kombinaci s nepochybnou, vysoce nadprůměrnou inteligencí a nepopiratelným charismatem, jež sílilo s přibývajícím věkem, Mesrine vysrostl v génia gangsterství a svůdného alfasamce. Zprvu (asi do poloviny první části duologie) mi byl krajně odporný, ale postupně - jakmile si uvědomil opojnost slávy a stal se víceméně taky bavičem - si mě získal. Nakonec se zapletl i do politiky, de facto stanul na opačné straně barikády, než na jaké začínal: Přiznal Alžířanům právo na nezávislé Alžírsko, dokonce se začal kamarádit s italskými Rudými brigádami, nebránil se útoku na vězení s cílem osvobodit "kamarády" a sestavit protisystémovou armádu. Těžko říct, co by se mu v tomto směru bývalo povedlo s již zmíněným intelektem a vůdcovskými geny. Těžko říct, jestli brutální poprava bez soudu, již provedla francouzská policie zákeřně a na rušné ulici, nebyla motivována právě strachem, že Mesrine levicový puč uskuteční.(15.5.2011)

 • B3njamin
  ****

  Cassel podává výkon nepředstavitelný výkon. Nikdo jsem ho neviděl ve filmu, kde by dostal tolik prostoru a možností předvést co v něm je. Mesrina zahrál prostě dokonale.... **** si to zaslouží !(20.10.2012)

 • Kada80
  ****

  Já jsem vždycky říkal,že frantíci zkrátka umí.Sledovat Cassela to už je samo o sobě zážitkem.Vincent Cassel - veřejný herec č.1. Hodnotím společně s jedničkou,která byla o něco slabší. Dohromady mi to dává 4* 85%(7.12.2012)

 • koudymen
  *****

  V druhém díle došlo k naprosté dokonalosti ve filmu,přidáním akčnosti a tvrdosti Jacques Mesrine je film opravdu jedinečný. Málo kdy je druhý díl lepší než předchozí,ale v tom to případě to neplatí.(25.1.2013)

 • davistercz
  *****

  Tak tohle je opravdu bomba. Nádhera, prostě nádhera. Bohužel jsem neviděl první díl, tak nemohu usoudit který z nich byl lepší, ale tenhle díl je opravdu něco. Režisér dokázal natočit naprostou super-bombu. Děj, hlášky, scény a herci.. všechno do sebe zapadá a když tohle máte... budete mít pak zaručeně kvalitní film. Za mě 85%.(17.8.2013)

 • fafejt001
  ****

  Čekal tohle někdo ?? Já tedy ne . No dost dobré .(5.11.2013)

 • kolly13
  *****

  Po syrovém prvním dílu tu máme mainstreamovější druhý, na oko znatelně líbivější, méně radikální a s americkým tempem. A prostě mě to sedlo jak prdel na hrnec. Zajímavé sledovat, jak zapůsobí prozrazení a připomínání "jasného" konce v první půli děje. Cassel o trošku lepší než skvělý v první části? Hmm, asi ne, prostě jen jinak napsaná role a sparingové. Bavil jsem.(16.11.2014)

 • zigy
  ****

  Životopis gangstera pokračuje, a my sledujeme jeho vývoj a pokřivené myšlení. Akce střídá akci. Cassel je fakt hodně dobrý herec, tímhle dílem mě přesvědčil.(4.5.2017)

 • Dupac
  ***

  Tady se s většinou diváckých hodnocení, které vyzdvihují druhý díl na úkor prvního, neshodnu. Mesrine začal být v Epilogu poněkud nabubřelý a nakazil tím i film.(4.12.2017)

 • ste
  ****

  Filmy jsem viděla na jeden zátah a proto je nemůžu ani hodnotit odděleně. Přesto mi přišel první díl více svižnější a zajímavější, druhý pak více zdlouhavý, ale mohla zapůsobit i moje únava. Vincent Cassel se bez diskuze překonával, všechny jeho převleky byly uvěřitelné a Mesrina dokázal zahrát jak v jeho brutální a maniakální, tak v okouzlující a šarmantní pozici.(12.12.2008)

 • branivrak
  *****

  Bezchybná výprava. Sedmdesátá léta jsou neuvěřitelně sexy a tvůrci filmu toho dokonale využili.(30.12.2008)

 • pat_rafter
  ***

  neuvěřitelně přeceněné. oproti prvnímu dílu zbytečně natahované a bez náboje(2.1.2009)

 • bystroocko
  *****

  Super film. Hvězdnost Jacquesa Mesrina i jeho nebezpečnost tu vedle sebe jdou bok po boku. Rozhodně to na mě nepůsobilo, tak že by z něj tvůrci filmu chtěli udělat hrdinu nepolicejní veřejnosti, film je ve své podstatě životopisný, vychází z Mesrinovy knihy a jeho života a Mesrina velmi zdařile popisuje v obou stránkách jeho povahy - nezkrotné a nepotlačitelné zločinnosti, výbušnosti a egoismu, ale i jeho světlejší stránky ve vztazích k ženám a rodině. V mém případě se jazýček vah převážil k té temnější stránce Mesrinovy duše - byl to prostě zloděj, vrah a násilník, co se nezastavil před ničím. Běžte na to a zhodnoťte, kam se převáží jazýček vašich vah.(3.1.2009)

 • Salman
  *****

  4,5, přičemž pětka se zaokrouhluje nahoru:-) výtečný film, ale budu asi jeden z mála, který se kloní k tomu, že se mu první díl líbil víc...ani nevím proč, jaksi pocitově...přítelkyně si nezávisle na mě myslí teda totéž:-) no, každopádně Francouzi dokázali po letech udělat zase dobrý velkofilm.(6.1.2009)

 • morricone
  *****

  excelentní představení Vincenta Cassela.Tento herec roste s každou rolí .Když si představím že jeho posledním počinem byly Východní přísliby kde byl vynikající tak zde nemohu jinak než 100%.Jinak film bravůrní francouzská kriminálka a její Velký návrat......(21.1.2009)

 • p.paja11
  ***

  podobné jako předchozí díl.. usedlé, nevýrazné.. ničím výjmečné 60%(29.1.2009)

 • MrD
  ***

  Já si naopak myslím, že PRVNÍ díl byl lepší. Vše podstatné se odehrálo v prvním díle. Více akce, profilování hlavního hrdiny (ve druhém díle byl pouze slaboduchou osobností, první díl odhlalil jeho nezkrotnou povahu). Rději vidím Mesrina jako cílevědomého a zároveň lidského gangstera než jako loutku pocitu, že být novináři nazývaným nepřítelem č.1 je to oč tu běží. Slaboduché výstupy před soudy na úrovni seriálu z dějin kriminalistiky, třetí nebo kolikátá žena kterou miluje... žádný kontakt s vlastní rodinou, kterou podle prvního dílu cenil téměř nade vše.. další vykradená banka, další přestřelky.. ubírají plyn v druhém dílu a potvrzují že jednička šla mnoohem dále než dvojka - k odhalení osobnosti a gradovanému napětí.(9.2.2009)

 • catr
  **

  Mesrin je vykreslen jen jako arogantní magor vyžívající se v násilí,nemajíc ůctu ani ke své rodině.Tudíž si nezískal ani zbla mých sympatií,proto je mé hodnocení tak nízké,scénář slabý nic nevypovídající o jeho životě,jen kde co ukradl,koho kde zabil atd.dokola.Vrcholem všeho je když do toho začne montovat revolucionářské kecy,to z něj lezou fakt hovna a je k smíchu.Nechápu jak si takový narcistický primitiv mohl ve Francii vysloužit nějaký obdiv.Natočit to z pohledu policie by mohlo být záživnější.Jedna hvězda za skvělého Mathie Amalrica a druhá za dobové ztvárnění,tolik starých "oldschool" auťáku se už moc nevidí. 25% Platí i pro první část.(11.3.2009)

 • frenkie
  *****

  Po shlédnutí Epilogu vím jenom jedno - Mesrine je nejlepší francouzký dvojfilm za posledních několik roků. Určitě si ho dám počase znovu a pak zase a zase......:-)(1.4.2009)

 • lajkus
  **

  Nechápu... u jedničky jsem se ani na minutu nenudil, zkrátka příběh jednoho gangstera.... ale tohle byla nuda hlavní (anti)hrdina na otázka zda je levičák či pravičák odpovídá že ani jedno a ani ne za 15 min filmu se už paktuje s levičákem a vypadá jak strejda Che... Mesrineho proměna mezi prvním (ničeho se neštítící se vrah užívající si peněz a neschopný se zapojit do normálního života, člověk který za film zabije dost lidí) a druhým dílem (idealista, snílek, toužící zničit systém, anarchisto-komunista, člověk který za film nezabije ani jednoho člověka) je tak rychlá a náhlá že jsem si myslel že jde o 2 naprosto rozdílné osoby..... zatím co u prvního dílu jste Mesrineho museli nenávidět u epilogu vám musel přijít sympatický... jelikož jsem dle 1. dílu věděl jak zkončí konec, závěr mi nepřišel vůbec napínavý a usínal jsem....(4.4.2009)

 • fořtajs
  ****

  Mesrine (nečti Mesrin, nebo si pro tebe ze záhrobí šáhne) byl skutečnej frajer a zabiják!!! aspoň podle téhle duologie a Vincenta Cassela - pustil jsem si oba díly po sobě, tak nedokážu realisticky rozpoznat, kterej z nich byl horší a kterej lepší... každopádně mi z toho vychází, že francouzský četníci jsou poserové, co jezděj v avii... už podruhý(23.6.2009)

 • david666
  ***

  Nevím, nevím ale nějak mě to až tak nenadchlo. Vůbec jsem teda nepochopil proč prý byl tento psychopat oblíbený u lidí. Podle mě se jednalo o nebezpečného blázna, který za sebou nechal dost mrtvých. takové "hrdiny" fakt nemusím.(29.6.2009)

 • JaguarN
  ****

  Výborná "gangsterka" (hodnotím oba díly). Zpočátku jsem měl k tomuto dvoudílnému monstru nedůvěru, protože biografické filmy "podle skutečných událostí" obvykle velkou poutavostí nevynikají. Tenhle kousek se ale vážně povedl. Děj má po celou dobu spád, kamera je skvělá a hudba ještě lepší. I jistá zkratkovitost, která je u tohoto typu filmu obvyklá a víceméně nutná, je použita ve snesitelné míře, takže nijak zvlášť neruší. V druhem dílu dojde i na rozvinutí psychologie hlavní postavy, takže důvody jeho konání jsou celkem zřejmé. Co se mi hodně líbilo, je to, že se tvůrci nenechali strhnout k adoraci hlavního hrdiny (byť byl v mnoha směrech sympatický), přece jen to nebyl žádný "sympatický rošťák", ale brutální zločinec, ať už zdůvodňoval svoje činy jakkoli. 80%(15.7.2009)

 • gpx
  **

  To je ale volovina. Zdá se mi to pojatý až moc dobrodružně a nad mnoha scénama člověk nestíhá kroutit hlavou. Ale je třeba uznat, že francouzská policie je slušná - když jdou sebrat ozbrojenýho zločince, tak nejdřív zaklepou a zeptaj se jestli smí dovnitř :)(15.7.2009)

 • lada32
  ****

  Jak jednička mě strhla ,tak dvojka už trochu dobrždovala jízdu jinak velmi povedenému filmu na evropské poměry.Dílo mě připomělo nekonečné hodiny strávené v minulosti nad osudy francouzkých krimi hrdinů zahrané herci jako Delon,Belmondo,Ventura aj.(28.10.2009)

 • Bubakoff
  ****

  grázly v policejních uniformách, kteří si nezadají s těmi z podsvětí, tak ty fakt umí jen frantíci...(30.11.2009)

 • pájap
  *****

  olé.hodně líbilo.vincent byl super.scéna s fašounem úžasná.olé.papa(6.12.2009)

 • moorks
  ***

  Je určitě lepší než jednička. Už si s tím mohl režisér více pohrát a je to vidět, ale i tak je celkové hodnocení z mé strany...rozpačitost, nejasnost, tápavost...škoda promrhané šance.(26.12.2009)

 • TheNail
  *****

  První díl je chudý příbuzný, nemilosrdný závěr Epilogu byl prostě mazec, ve dvojce se časteji prosazující Mesrinova filozofie byla celkem chytrá, když jsem Mesrina konečně pochopil, tak mě rozzuřilo, že ho nakonec nemilosrdně odpráskli bez jakéhokoliv důvodu.(17.2.2010)

 • Trescha
  ****

  Čekal jsem s plným hodnocením na epilog,ale nakonec ani ten ho nedostane.Richet sice dokázal opět po celou dlouhou stopáž udržet svižné tempo prvního filmu a možná ho dokonce i vylepšit,ale přesto tomu něco scházelo.Každopádně příjemné čtyři hodiny strávené v přítomnosti gentlemana Cassela alias Mesrina.No dobře nebyl to gentleman,ale každý jsme nějaký;-)(20.5.2010)

 • bonovox
  ****

  Výborné vyvrcholenie, ktoré ako celok funguje oveľa viac ako samostatné filmy.(19.7.2010)

 • surprise
  ****

  Doporučuji zařadit do videotéky k filmům jako Baader Meinhof Komplex. 70-léta minulého století a levicové blouznění. Zde sice ne hned od začátku, ale ono to přijde.(17.8.2010)

 • killa black
  ****

  Epilog je daleko svižnější a akčnější díl než jednička. U jedničky jsem občas klimbnul, ale Epilog mi to nedovolil.(6.9.2010)

 • honza1205
  ***

  Jestli se ten film zakládá na pravdě tak mi Jacques Mesrine nepřijde jako legenda,ale jako idiot.(6.12.2010)

 • Georginek
  *****

  No, tady je snad hlavni hrdina jeste nechutnejsi nez v prvnim dile......Inu, to mu neda moc prace. Za film obmneni asi 20 ucesu a strihu vousu, ve vsech vypada jako totalni magor......... Film jinak dobrej, ale ten xicht mi neda spat.....(19.8.2011)

 • sigfried
  *****

  A hele! Francouzi porad jeste umi tocit thrillery jako za starych dob! Dal bych 4 hvezdy, ale zaver to posunul o pricku vyse.(6.4.2012)

 • mine.slayer
  *****

  Míň krve a víc politiky, ale konec nezklamal, zase víc krve.(28.9.2012)

 • FatimaO
  *****

  První část filmu se mi líbila moc a druhá ještě o fous lepší.(21.10.2012)

 • mcamino
  *****

  Luxus, samozřejmě daleko lepší než "přípravná" jednička, ale i té jsem dal 5*, takže tady není o čem, dokonce jsem zjistil, že film není jen inspirován skutečnou událostí, ale je to vlastně takový životopis. Takhle kvalitní snímek jsem už dlouho neviděl.(26.3.2014)

 • dave91
  *****

  Dost dobrý.Tak tohle můžu.Všechno to bylo velmi uvěřitelné.I když hlavní hrdina - Mesrin je svéráz a tak trochu blázen,který se za každých okolností cítí pánem situace.Je si sám sebou až příliš jistý a to ho zabilo.Normální člověk by se stáhnul a pod novou identitou by začal s tím kapitálem život někde úplně jinde.V klidu a pokoji.Ale on ne.Přesné a výstižné bylo:"Začíná ti hrabat a nejhorší je,že ti to nedochází."(25.8.2014)

 • MrKrahujec
  ****

  Vincent Cassel ve šlépějích svého otce... nebo možná spíš Jean-Paula Belmonda. Jeho lupič-gentleman sice nedosahuje takové lehkosti, šarmu a nadhledu, jako ti Belmondovi, ale zaplaťpámbu (aspoň) za ty dary... Zato se na závěr představí v poloze málem Che-Guevarovské a jen okolnost, že se jedná o námět podle skutečných událostí, poněkud omlouvá tu jistou ztrátu lehkosti a nadhledu, na které jsme jinak u francouzských kriminálek zvyklí.(10.11.2018)

 • JuraX
  ***

  3 a půl hvězdičky. Je to dobře natočený, konečně se vysvětluje trochu víc Mesrinova narcistická motivace. Bon apetit. Ale díky za ten film, sjel sem oba dva díly po sobě v kině a byl to fajn večer - těšil jsme se na tento druhý díl ;)(13.1.2009)

 • SmoKe911
  *****

  Výborně akční film. Byl jsem nadšen po schlédnutí 1 dílu a tento druhý je ještě lepší. Doporučuji všem *****(26.1.2009)

 • GeoGraph
  ****

  Začátek filmu pokračuje v monotonnosti prvního dílu. Na druhou stranu film už není kombinace žánrů, ale jednoznačný pohled na Mesrina a jeho chování. Konec (Mesrinův odjezd kamsi?) poddaný z druhé strany je mistrovské dílo. Viděl jsem úplně tu samou napínavou scénu nazačátku prvního dílu a na konci druhého to stejné a ještě napínavější. Napětí a atmosféra (například scéna, kdy píše na stroji: nikdy jsme neviděl tak zábavně natočenou scénu OBYČEJNÉHO psaní na stroji) dotvářená skvělou hudbou jsou předpoklady pro skvělý a brilantní snímek, ale škoda prvních tří hodin filmu, které ho tlačí dolů.(30.1.2009)

 • pee-jay
  ****

  O něco slabší pokračování. Není tam už nic novýho. Ale pořád se to dá.(5.2.2009)

 • F_r_o_s_t
  ***

  Oproti prvnímu dílu se jednak nezměnilo nic po technické stránce filmu, což je myšleno jako klad, leč nezměnilo se nic ani po dějové stránce, bohužel. Film se stále / opět vleče a krom věrohodně vytvořeného prostředí 70./80. let, se kterým určitě bylo dost práce, jsem měl jako divák jedinou starost, a to kdy už bude konec. A čekání na nějaký nenadálý zvrat se ukázalo jako zbytečné. Ve zkratce řečeno, zábavné bylo sledovat film, který jakoby byl natočen před 30 lety, čemuž smekám. Ovšem kdyby tomu tak skutečně bylo, tak potom už by asi neměl tento film co výjimečného nabídnout. 60%(13.3.2009)

 • masasour
  ****

  Rozhodně zhoršení, o proti předchozímu dílu. Příběh už tolik nefunguje a nepůsobí jako celek. Což je škoda, protože první díl, byl po příběhové stránce dobrý a působil velkolepě. Ano, akce je tu jak naděláno a je kvalitní. První polovina filmu, byla výborná, zato ta druhá už se vezla a nemohla už toho tolik nabídnout. Příjemné překvapení ve vedlejší roli, byl promě Mathieu Amalric. Napětí při akci, spousta přestřelek a zase ty děvky, co více si přát od gangsterky????? Stopáž. Ta byla až moc dlouhá a já už měl problém neusnout, když příběh byl už jen o: Vyloupení banky, honička, přestřelka, Mesrine zatčen, uteče z vězení a jde zase loupit........Na tenhle koloběh je člověk zvědavý tak maximálně jednou dvakrát, ale když jsou o tomtéž vlastně 2 filmy, to už trochu nudí. Ale jelikož už víte jak Mesri dopadne tak to „VELKOLEPÉ FINÁLE“ není tak velkolepé jak se může na první pohled zdát. Na konci, se Mesrine vykoupe v kaluži krve a je konec celého filmu, i gangsterské legendy. TO VÁM STAČÍ????? Mě rozhodně ne, a proto půjdu z hodnocením, oproti jedničce dolů. Nemůžu si pomoct ale více jak 80% mu nenůžu dát. Proto dám 77%.(18.6.2009)

 • RonnieR
  ***

  Oproti jedničke malé sklamanie! Na rozdiel od väčšiny sa mi prvá časť páčila viacej. Akosi mi v Epilógu chýbalo tempo, napätie a taký správny náboj. 65%.(19.7.2009)

 • babuca
  *****

  Ja I. a II. diel od seba neoddelujem. PS: PARAAAAAADA !!!(3.8.2009)

 • ohneta
  ****

  Solidní filmeček, který opět po dlouhé době nedělá žabožroutům ostudu. Podíval jsem se na oba díly najednou a vůbec mi to nevadilo. Každopádně doporučuji. Na pár nejasností za 4 hvězdy, jinak bych dal pět.(9.8.2009)

 • JoudaCZ
  ****

  "Epilog" uzavřel a trochu i vytáhl příběh načatý prvním dílem. Jsou tam určité nedotaženosti (např. co se stalo s jeho "Bonnie" z prvního dílu, jež ho odmítla zjevně kvůli jeho bezpečnosti), ale jako celek film(y) v rámci žánru drží. No, a když už vám Mesrine začne být celkem sympatický, tak ho sejmou jako prase...(8.12.2009)

 • LAZZiO
  *****

  skvely prechod od prvej casti , dvojka uz slape na plne obratky , tie prachy zato stali .. vincent pan herec... narez ala france(22.1.2010)

 • kocurstvo
  ***

  Francouzi to opět dokázali!! Opět potvrdili, že co se týče dramat a akčních filmů, nikdy nejdou dále, než na povrch. Film by byl dobrý (dobrý námět, story, kamera atd.), chybí mu jedna jediná a bohužel podstatná věc... DUCH!!! Bohužel, po Akci v oblacích je toto další promarněná šance o špičkový film.... Takhle je to jen bezduchá gangsterka. Například ve filmu není vůbec patrné charizma, které by podle scénáře měl Mesrine mít... Prostě jde a sbalí ženskou, ale jak??? Jen jde a sbalí ji? Jo, nic víc. Nelogické...(9.2.2010)

 • corax8
  ***

  Dobře natočené, napínavé. Do doby než jsem viděl film jsem o existenci hlavního hrdiny neměl ani ponětí. rád jsem se s ním seznámil. Nicméně mi to nepřišlo natolik dobré, baby mě film hodnbě zasáhl. Ale slušná práce. možná se k tomu ještě vrátím a další hvězdu přidám.(24.2.2010)

 • Mirik81
  ***

  No nevím stejně jak první díl, prostě zklamání, nebyla to nuda, ale ani bůhvíjaká zábava...(15.4.2010)

 • JUX
  ****

  Lepsi nez prvni dil. Je sice zahadou, jak se ze surovyho idiota stal romantickej gangster (ze by proto, ze prvni dil vychazi z Mesrinovy autobiografie a druhej ne?), ale budiz. Vincent Cassel naprosto uzasnej.(20.9.2010)

 • P/\/EL
  *****

  tomu řikám rekonstrukce, tomu řikám gangesterský film...(19.6.2011)

 • Dodge-I
  *****

  Tak tady se taji dech, skvele natocene, Cassel je naprosto presvedcivy... Byl Mesrine lupic nebo revolucionar? Urcite umel pracovat s medii a pistoli - a tento film je presne o tom.(8.9.2011)

 • Mate0
  ****

  ýborně natočený snímek,kde se po celou dobu něco "děje",nějáká akce,člověk neví co a jak Jacques Mesrine udělá....král převleku,velký milenec a člověk co chtěl ze svého života vydřít co nejvíc,užít si ho naplno...věděl že se nedožije "duchodu" a tak žil na plno...hlavně druhá půle filmu je skvělá-akce,akce,akce...výborná podívaná.(10.3.2012)

 • RajmikCZ
  *****

  Fantastické! Francouzské životopisné pojetí jednoho z největších gangsterů, který kdy pobýval na Evropském kontinentu.Úchvatné herecké výkony Vincenta Cassela a hlavně Gerarda Lanvina!(3.7.2012)

 • macclain
  ***

  Ani lepšie, ani jasnejšie. Len o niečo akčnejšie pokračovanie, ktoré zasa všetko stavia na skvelom Casselovi.(9.9.2012)

 • Svadbos
  ****

  Epilóg sa vyrovná kvalitou prvej časti. Odporúčam.(18.9.2012)

 • martin46
  ****

  Nejlepší gangsterka toho roku. Po prvním díle, který byl o něco málo slabší přichází velice povedené vyvrcholení. Vincent Cassel je člověk na svém místě a biografii nejznámějšího old bastarda francie nakroutil na výbornou. Závěr filmu končí tak jak má, smrtí. Není zde žádná alternativa nebo "two years later" kdy najednou jako by nic hlavní postava ožije a sosá cuba libre někde na plážích Karibiku v domění, že ho už nikdy nikdo nedostane. Právě takovéto situace dodávají filmu vysokou hodnotu. Jediná vada na kráse je právě rozdělení do dvou dílů a jejich nepoměr, proto za 4 stars.(21.10.2012)

 • Awesomer
  ****

  Francouzi opět dokázali, že co se gangsterek a syrové atmosféry týče, můžou si s Hollywoodem vytřít prdel... K výkonu Cassela snad netřeba nic dodávat. A ve se píšou UŽ ZASE nějaký rovnice tangens, cotanges -_-(22.10.2012)

 • Kivis
  ****

  Po velmi nadějné první části, která hodně naznačila, ale nic moc neprozradila, přichází Epilog, v kterém se konečně dozvídáme, proč byl Jacques Mesrine (čtěte: Merin, jinak vás bude v noci strašit jeho duch:o)) označován médii jako Veřejný nepřítel č. 1 či jako muž tisíce tváří. Dvojka udržuje vysoký standart nastavený první půlkou příběhu. Příběhu, který ukazuje život největšího francouzského gangstera, aniž by ho přehnaně glorifikoval (což je moc dobře, protože ač byl chvílemi sympatický, pořád to byl vrah). Já jsem s tímto dvoudílným filmem naprosto spokojený a určitě se nebudu ostýchat si ho ještě někdy pustit. Co konkrétně mě tak nadchlo, popisuji v komentáři k prvnímu dílu.(26.12.2012)

 • Blade Runner
  **

  Jestliže byl první díl průměrným, je druhý díl podprůměrným snímkem bez jasné koncepce. Richet chtěl zřejmě ukázat, že i Francie má své hrdiny jako byl Clyde a Bonnie nebo Mickeyho a Mallory, jenže ono se to nepovedlo. Vykreslení postav je žalostné a příběh sklouzává po povrchu jako mýdlová bublina po skle.(4.8.2013)

 • ma2sko
  ****

  Konečne film s dušou. Európska produkcia je hneď citeľná.(14.1.2015)

 • phoenix9
  ****

  Pre mna slabšie ako jednotka , ale i tak zaujimavý životopisný akčnák. 75 %(27.1.2015)

 • Shitonit
  *****

  ... ovedený pokračování prvního dílu. Příběh pojednává o extremistickém pomatenci, který je válkou v Alžíru a následným návratem do vlasti, zbaven zábran, a v podstatě bezmyšlenkovitě, bezcíln a, impulzivně, promrdává svůj život po kriminálech, s občasným užíváním krátkých chvil na svobodě. Mesrine je ignorantský pako, s netopířím egem. Pako v průběhu filmu lítá ode zdi ke zdi a snaží se nám ukázat, jakej je borec. Není. Pořád je to pako. V tomto pokračování je naštěstí Mesrine ukončenej, nevím, jaký zhovadilosti by měl ještě ve filmu předvádět. Jako návod k pohodovýmu životu to asi neposlouží, ale jako film to je fakt dobrý.(22.9.2016)

 • BarGoldstein
  ****

  Po dlouhé době francouzský film, kde si hlavní mužští protagonisté lascivně neolizují vzájemně konečníky.(7.10.2017)

 • kolemjdouc
  *****

  v tomto díle ,který na něm stál,byl Cassel asi na vrcholu .Nikdy potom jsem ho už neviděla tak spontánně hrát(23.8.2019)