Paráda. V porovnaní s jednotkou ide o plnohodnotný FILM, v ktorom technická brilantnosť ide ruku v ruke s obsahom. Cassell tentoraz naozaj bravúrne podáva Mesrina vo všetkých polohách, ktoré na rozdiel od jednotky už dávajú psychologicky zmysel. Jeho postava akoby sa začala rozvíjať až s týmto filmom. Snímka si udržuje jednotné tempo, S CITOM strieda akciu s osobným životom postavy, a tiež čerpá viacej z vedľajších postáv. Plné hodnotenie nedávam asi len preto, že Mesrine bol tak trochu gaunerský idiot, o akom nech to natočíte akokoľvek, hviezd sa nedotknete.(1.7.2009)

Autobiografie jak dojemná, tak zavrženíhodná. Viděno kvůli Vincentovi. Ten konec je nechutný. To se straně zákona nepovedlo.(31.5.2012)

• Petyas

Platí totéž jako jsem psal u jedničky: Čekal jsem podle komentářů a hodnocení úplnou bombu, ale nedočkal jsem se. Přišlo mi to nudné, strasšně dlouhé a celý film je pojat až moc dokumentárně. Nemluvě o scénáři. Film zachycuje hromadu úplně obyčejných scén, nezajímavých a nedůležitých, které se ale chovají jako kdyby byly strašně důležité pro zbytek příběhu. Na to, že oba díly mají pomalu 4 hodiny, přišlo mi to tak amatérsky sestříhané, až to bilo do očí. Kdyby vystříhaly ty scény, které pro hlavní linii filmu nemaji žádnou přidanou hodnotu, udělali by to tak na hoďku a půl, bylo by to více koukatelné. Tak jak to je teď, je to pro mně slabota.(1.10.2012)

Zběsilé tempo, loupež stíhá loupež a to s jakou drzostí Mesrine uniká před zákonem a doslova vyjebává s policijí je chvílemi až úsměvné. Herecký koncert Vincenta Cassela, možná nejlepšího francouzského herce současnosti, je ještě podtržen řadou proměn, které jeho postavě předepisuje scénář, přesto si ale neodpustím jednu poznámku. Opravdu nechápu, proč se tady všichni snažíme ve svých komentářích nespopilerovat, když tvůrci hned na začátku filmu prozradí, že hlavní postava bude zastřelena a to dokonce jak a kde. Zřejmě nějaký nový mnou jen nepochopený filmový přesah.....(17.1.2013)

Tenhle díl mě bavil o chlup víc než první, snad proto, že drzost hlavního hrdiny už tady téměř neznala mezí. Vynikající film.(6.1.2018)

Pokracovani me od sameho zacatku vratilo do stavu nadseni,pozornosti, napeti a obdivu! Nebudu zde dnes pet chvalu na francouzskou kinematografii, Cassela atd. Jako by se stalo. Co mne v Epilogu dostalo, byl konec. Dopodrobna stvarnena akce sledovani a zabiti Jacqese je natocena tak drsne, napinave a syrove ,ze // i kdyz je nam od zacatku znamy konec// bere dech! Jeste chci poukazat na vybornou hudbu, skladba v zaveru ,ktera jde do titulku nema chybu. Potesilo me obsazeni meho oblibeneho Gerarda Lanvina// ktery se podilel bud na produkci, ci scenari-nejsem si jisty :) //, ktery, navzdory veku je stale sekac. ******(9.1.2009)

Bezkonkurenční vlasy Mesrina spolu s efektní hudbou směle dojely druhou dávku gangstera č. 1, avšak již se ztrátou nadupaného thrillerství a grádů první části. Amalric byl na gangsterský vkus až příliš okatě měkkýš z řádu stopkoocích plžů a Lanvin, ač vzhledově perfektní, byl svou pozicí ve filmu podivný. Rychle vysmahlý konec byl poněkud zarážející, navíc mě mrzí, že divák věděl předem, že to z té dodávky do něj naperou (nehledě na to, že to smažili i do ní, ty díry v okně u její pozice ve vozidle jsou důkazem, a že by všechny střely šly do jejího pudlika, tak tomu též těžko uvěřím...), také by možná neuškodily opětovné hrátky s okýnky, avšak stékající krev po čele Mesrina je obstojnou náhradou. Pikantní byl děda s love z nemovitostí, obrázky umyvadla na stěně cely, hláška - jak se jmenuji...Jaques, Jaques, Jaques... a jeskyňová scéna, ač její věrohodnost je poněkud záhadná. (Nevim, nevim, zmlácený na padrť, pouta vzadu, 4 střely, kdyby šlo o Bonda, tak nepochybuji, ale doplazit se z jeskyně, pak lesem, polem k civilizaci v takovém stavu...no myslím, že v reálu ten přejetý a odvezený a zakopaný kluk z čr je už dost silná káva, ale toto...)(11.1.2009)

Nevěřím, že je to podle skutečnosti. Takovýho hajzla nemohli milovat ani žabožrouti. Sebeobhajoba u soudu neprosto nepravděpodobná a nevěrohodná. Scény setkání s dcerou a umírajícím otcem falešné a prázdné. Dokonalá přehlídka oblečení a aut 70. let. V brněnském kině Scala tradičně 5 a půl diváka, zima a smrad.(16.2.2009)

Po bezesporu kvalitním, nicméně takovém trochu "vycpávkovém" prvním dílu je Epilog jízda, která sice nebere dech, ale Cassel strhává diváka na svoji stranu. Trochu bláznivé, trochu dojemné, ale silné. Můj názor : obě epizody spojit na stopáž takové dvě a půl hodiny, tahle seriálovost film táhne dolů.(16.6.2009)

Verejný nepriateľ, diel druhý - alebo ako Mesrine menil účesy. Celý príbeh o Jeanovi Mesrinovi je zbytočne dlhý, napätie veľmi nefunguje a táto druhá časť je dokonca o niečo slabšia ako jednotka. Opäť je to remeselne spracované takmer na jednotku s vyznamenaním a dvojhodinová Casselova exhibícia. Bohužiaľ, počas celého filmu som sa vôbec nedokázal stotožniť s hlavnou postavou (akokoľvek bola presvedčivo zahratá) a jeho osudom ako takým, či nájsť v jeho príbehu niečo viac .. a to je najväčší problém tohto filmu.(1.7.2009)

Druhý díl Veřejného nepřítele je mnohem lepší než první. Vincent Cassel opět dominuje a jeho Mesrine si diváka v některých okamžicích opravdu dokáže získat na svojí stranu. Během druhé části filmu sledujeme Mesrinův vývoj od gangstera po mediální hvězdu a získání titulu Veřejný nepřítel č. 1 až k hloupé snaze přilepšit si ve veřejném mínění napodobováním praktik RAF. Na to aby se Mesrine opravdovým revulucionářem stal byl však příliš hloupý, chamtivý a sebestředný. Jinak filmu není moc co vytknout Richet ho má pevně v rukou a až na závěrečnou menší ztrátu tempa, která je způsobena úvodním prozrazením konce hlavní postavy mu není co vytknout 8/10 (s tím, že po druhém shlédnutí to pravděpodobně půjde nahoru)(10.7.2009)

Vynikající film, který zobrazuje Mesrina přesně v takovém světle, v jakém ho viděla tehdejší společnost. Jedná se zcela o plnohodnotný film, který je brilantně zpracovaný, jak po stránce filmové, tak i technické! Vincent Cassel v životní roli, kterou si patřičně vychutnal ..... ovšem co mě nejvíce posadilo na zadek - bylo dokonalé přesné převedení několika důležitých momentů v životě J.M. do absolutně reálné podoby - ať už se jedná o rozhovor s médii, útěky, rozhovor s reportérem Tillierem či samotné !popravy! J.M. .... jedná se zkrátka o brilantní film po všech stránkách: herecké výkony, příběh, výpravnost, technické zpracování ..... 90% ...... poslední záběr = naprosto úchvatný !! ...(9.11.2009)

více méně dokonalé dílo, které je ještě více strhující než-li díl první.(1.12.2009)

Tak jak jsem se rozplýval nad 1. dílem, tak tak nečiním na Epilogem. Už to prostě nebylo ono. Ale pořád jako celek hodně nadprůměrný dílo. A Ludivine Sagnier je kočka.(14.3.2010)

Komentář stejný jak u prvního a druhého dílu, hodnocení jiné. Ty dva filmy se musí okomentovat zároveň, těžko se někdo koukne na jedničku a pak ho dvojka nezláká a naopak, kdo se koukne jen na dvojku a pochopí to? Přesto je podle mě dvojka o kus lepší, první díl divák musí vzít jako nutné zlo, aby děj i postavu pochopil. Mesrine v podání Cassela je výborný, postava je to sice dost divná (v první díle spíše gangster, v druhém už si hraje na revolucionáře) a poněkud hloupá (chytí ho mnohokrát za film), ale zase ty jeho útěky z vězení (a v jednom případě i pokus o dobytí vězení) a různorodí společníci (Depardieu v prvním a Amalric v druhém vedou)... určitě těch skoro 4 hodin života nelituji.(26.7.2010)

Šílenství. Posedlost člověka, který se stal veřejným nepřítelem. Neví ani pořádně proč. Ale rád by v té roli zůstal. Není to však jednoduché, neboť zlatá léta gangsterství postupně odplouvají. A hrdinu čeká rozklad kariéry, osobnosti a nakonec i tělesné schránky...(27.12.2010)

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si dva díly týkající se Jacquese Mesrina pustil. Nevím proč, byla to jízda. Vincent Cassel si hraní nejslavnějšího gangstera užíval a bylo to vidět. Epilog se mi líbil méně než první díl, který měl větší spád.(2.4.2011)

Korunovanie tŕňovou korunou dokonané. Kto nevidel, neverí, kto videl, spovedá sa. Masívne naratívna psychologická invázia po akčne dokonalej jednotke. Geniálne.(3.8.2013)

Tak tohle pokračování je akčnější. Herci i režie téměř bezchybná. Skvělé navázání na předchozí díl, to co jedničce místy chybělo, to epilog napravil...(1.2.2015)

Zajímavý příběh, který sice není můj šálek kávy, ale koukalo se na něj hezky. Nicméně já gangsterům nikdy moc nefandila, byť jsou ve filmech vykresleni vcelku pozitivně. Za mne tři hvězdy.(9.2.2019)

6/10 Díval jsem se hned po prvním dílu a pokračování mi připadalo slabší (nebo už jsem byl unavený?). Bohužel se jen v různých obměnách opakuje koncept loupež-útěk. Že je těch 130 minut snesitelných, můžeme poděkovat hlavně Casselovi. Ten hraje naprosto skvěle - svoji postavou balancuje na hraně odporu a současně dokáže vyvolat zájem, co provede v další chvíli. Z plátna se skoro nehne, což se dá považovat za plus i mínus současně.(28.1.2009)