Jezkobezko

Nemozem dat 5, lebo Mesrine bol v prvom rade hajzel, ktory mlatil zeny, zato klobuk dolu pred Casselom... Asi preto nemozem byt herec, lebo by mi bolo fyzicky zle hrat takeho parchanta.Inak film technicky dokonaly. Za 4. ()

Kuzmik

Po filmové stránce uplně stejné jako jednička. Pár akcí ale pořád jsem se nedokázal vžít do děje.*** 5/10 ()

MaxForValue

Plne súhlasím s názormi, že prvý diel, akýsi prológ je lepší než záverečný epilóg - je dramatickejší, druhý diel je síce komplexnejší, tempo vyváženejšie, avšak chýbajú väčšie dejové zvraty, spád je pomalší, Cassel už vlastne nemá čo ukázať, keďže všetko predviedol už v jedničke. Je to však na divákovi, či preferuje akčné eskapády, drsnú syrovú kolotočovú jazdu ako v jedničke, či umiernenejší, vnútorne komplexnejší a koherentnejší tón v dvojke. Celkovo sa však jedná o parádnu sériu, zakončenú tak, ako to bolo vlastne nevyhnutné. Tento diel za 4*, oba však za 5*. ()

nula87

Po dlouhé době jsem zase viděl dobrý francouzský film (dvojfilm). Hodnotím oba filmy dohromady, protože finální Epilog by moc bez jedničky úplně nefungoval a samozřejmě naopak. Veřejný nepřítel je poctivá drsná kriminálka bez zbytečných serepetiček, nadupadá Mesrinovým (Casselovým) charismatem. Je až neuvěřitelné co si tenhle protřelý kriminálník dovolil a kam až byl ochoten zajít pro vybudování a udržení své pověsti a popularity. A Richet nám jeho život a jeho kousky servíruje suverénně a zajímavě. 80% ()

Airwave

Cassel jako Mesrine nepřestává chrchlit sympatie a sebevědomí až do samého konce. Též jeho pokladnice účesů (včetně vousů) je stále bohatá a je radost ho viděl v každém období jeho hektického (i když z filmu dýchá určitá pohoda) života. ()

Ernie_13

Druhá časť je určite lepšia. Vincent Cassel predstavuje svoje top umenie, no a záverečných 15 minút je vrcholom oboch dielov. ()

XXXXXXXX

Tohle podle mně pořídili z nepoužitých scén, které jim zůstaly z jedničky. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč se zde opakují stejné neduhy, jako tam. Hromada vedlejších postav se zde jen letmo mihne, a navíc se zde dočkáme recyklovaných nápadů z prvního dílu (banky, únosy). A nakonec stejně nevím, jak vlastně Mesrina vyhmátli. Třetí pokračování se, díky Bohu, už naštěstí nekoná. ()

papadoce

Toto bolo tak zbytočne dlhé. Mal som dojem, že sa dívam opakovane na tie isté scény ibaže v bledo modro ružovom prevedení. Keď pozerám film z gangsterského prostredia, nechcem sa dívať neustále na hodinky a to sa mi tu už po hodine stávalo. Čo do samotnej osoby Žaka Mesrina, bol to úplný chuj. Celkom nechápem, že k takémuto ľudskému omylu niekto prechováva obdiv, zase na druhej strane, keď to dokáže Kotleba, prečo by nie Mesrin. ()

adamix

Ak mal Cassel niekedy nejakú debutovú rolu, bola to práve rola Mesrina ako cholerického a ambiciózneho maniaka. Druhý film o jeho preslávenej kriminálnej kariére je viac psychologický, dynamickejší a obsahovo zaujímavejší, ako predchádzajúci výplach, kde všetky životné udalosti  prefŕkli divákovi pred očami a nevytvoril si k nikomu a k ničomu vzťah. Tu ale všetko prebieha pekne pomaličky, s postavami sa pracuje a i lenivého pozorovateľa vtiahne každučká udalosť do diania. Film ani na chvíľu neunudí a síce som vedel, ako to s ním dopadne, pri závere som prestal dýchať od napätia. U mňa 5* a 90%. ()

bohhous22

To je prostě radost pohledět ( autonehoda v hnědém Peugeotu!!!).Dokonce i ty dialogy jsou na gangsterku mnohdy parádní, chytrý a vtipný!Nutno brát oba díly jako jeden film.Stojí za to se prokousat vývojem Mesrinovi osobnosti v prvním díle až k událostem, které všechny zajímají nejvíc.A tom je právě díl druhý,ale jako celek to nemá chybu!!! ()

Miloško

Druhá časť sa líši od prvej hlavne v tom,že režisér Richet upustil trochu od tej skratkovitosti,a viac sa venuje Mesrinovým úletom. Mesrinove dva uteky z veznice boli famózne,ale na sklonku svojej "kariéry" už prevládali na jeho strane skor lúpeže z prestíže,dobrodružstvo. Ako to spomenul jeho spoluväzen,s ktorym utiekol z väzenia, "už to preháňaš,ty sa snažíž posmievať systému,zabávať sa na zlom systéme,ale ja chcem systém využiť".A to je to hlavné,Mesrine svojimi prevlekmi,útekmi z väzníc,únosmi sa dlhé roky vysmieval celej spoločnosti,polícii,súdnictvu,až ho museli zastreliť. Mesrine:Verejný nepriateľ č.1 považujem za klenot francúzskeho filmu,azda to najlepšie čo natočili.Výkon Vincenta Cassela,ktorý nehral,ktorý Mesrinom bol hodnotím famózny,klobúk dolu.... 10/10 ()

Saljack

První díl byl lepší. Mrzí mě, že se nevěnovali více jeho počátkům ve Francouzském podsvětím. Abych pravdu řekl tak se to v druhé půlce nějak zvrhlo, jako kdyby to chtěl mít tvůrce z krku tak se skáče z jednoho okamžiku do druhého a moc to na sebe nenavazuje. Vůbec nemám páru co se Epilog snažil vyjádřit. Chtěl jsem dát 3*, ale když se to veme jako celek tak jedině 4*. ()

Phex

Předchozí díl i epilog jsem skouknul na jeden zátah. Epilog byl lepší a zajímavější díky tomu, že Mesrine už je v ní slavný a zároveň se tu slávu snaží cíleně šířit a my už díky jedničce víme co od něj čekat. Je hezké jak i do myšlení obyčejného lumpa pronikla doba a proto se snaží o "spolupráci" (spíš přiživování se na slávě) s rudými revolucionáři, kterých tenkrát byly na západě plné noviny. Závěrečná scéna "odjezd bavorákem do itálie" mi přišla už jako značné natohování, vzhledem k tomu, že na počátku bylo ukázáno jak to vše skončí. ()

pasqviL

Dokončení příběhu Mesrina se neuvěřitelně povedlo, jak z povahové části tohoto neuvěřitelně drzého gangstera, tak s filmového počinu. Nedá se dodat nic jiného než že všem co mají rádi dobrý film, tak tuhle 2 dílnou ságu musí vidět. ()

izual

U prvního dílu jsem měl tendenci Merinovi i fandit, ale při sledování Epilogu jsem si říkal, ať už toho vyjetýho magora vypnou... Vincent Cassel se pro role grázlů snad narodil. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu