Komentáře uživatelů k filmu (444)

 • D.Moore
  ***

  Víceméně hned po skončení prvního dílu jsem si pustil Epilog. A asi to nebylo zrovna šťastné rozhodnutí. Druhý díl Veřejného nepřítele má stejné klady jako jeho předchůdce - je dobře natočený a exceluje v něm Vincent Cassel, který svými maskami někomu může připomenout Al Pacina v Serpicovi. Ve filmu je spousta působivých scén, především pasáž s "honem na Mesrina" se velice povedla, ale ke slovu se často dostane i nuda. Nejvíce ve chvílích, kdy Mesrine básní o revoluci. Scenáristé jako by se v tomto filmu snažili poodhalit nám Mesrinovo nitro, ale z mého pohledu udělali to nejhorší, co mohli - ještě více mi vsugerovali, že ten člověk byl jen obyčejný namyšlený kluk, který nikdy nevyrostl. A tak jsem jen čekal, až se stane to, co jsem viděl na začátku prvního filmu. Než k tomu došlo, střídavě jsem se nudil i bavil, přemýšlel jsem, k čemu vlastně byl dobrý únos miliardáře a došel jsem k názoru, že naprosto k ničemu (v reálu i ve filmu), a litoval jsem, že policejní inspektor Broussard dostal tak málo prostoru. Pak přišla závěrečná sledovačka. Během ní se ukázalo, proč nebylo moudré pouštět si filmy hned po sobě. Ono v té scéně totiž není (co do obsahu) vůbec nic nového a přitom je taaaaak dlouhá. Jakákoliv pointa opět chyběla, z nijak šokujícího závěru jsem si bohužel neodnesl vůbec nic. Tentokrát tři, hezky natočený průměr.(2.7.2011)

 • Saljack
  ****

  První díl byl lepší. Mrzí mě, že se nevěnovali více jeho počátkům ve Francouzském podsvětím. Abych pravdu řekl tak se to v druhé půlce nějak zvrhlo, jako kdyby to chtěl mít tvůrce z krku tak se skáče z jednoho okamžiku do druhého a moc to na sebe nenavazuje. Vůbec nemám páru co se Epilog snažil vyjádřit. Chtěl jsem dát 3*, ale když se to veme jako celek tak jedině 4*.(23.2.2009)

 • pasqviL
  *****

  Dokončení příběhu Mesrina se neuvěřitelně povedlo, jak z povahové části tohoto neuvěřitelně drzého gangstera, tak s filmového počinu. Nedá se dodat nic jiného než že všem co mají rádi dobrý film, tak tuhle 2 dílnou ságu musí vidět.(15.6.2009)

 • izual
  ****

  U prvního dílu jsem měl tendenci Merinovi i fandit, ale při sledování Epilogu jsem si říkal, ať už toho vyjetýho magora vypnou... Vincent Cassel se pro role grázlů snad narodil.(26.6.2009)

 • mgerlich
  ***

  Pokud byli policisté taková parta ťulpasů jako zde, nepochopím, že Mesrina někdy dopadli.(31.7.2009)

 • chrustie
  ***

  Lepší "jednička". Pravdou ale je, že už to celé žačínalo být celkem nudné. V prvním díle sem si na tom začátku řekl, že mu naložila mafie, ve dvojce sem zjistil, že ta mafie byla vlastně policie. A závěr k tomu všemu? Aby si celá francouzská policie sedla na zadek z jednoho magořícího gangstera na mě bylo už trochu moc. Ten konec byl jak z godfathera a celé mi to nesedělo jako první díl. Z Mesrina se stal pomalu ale jistě maniak a vrchol byl, jak si nechal uplavat bágl s ukradenýma prachama. Dobré, ale čakal jsem víc :-)(23.8.2009)

 • patsandor
  *****

  One man show Vincenta Cassela. Francouci pořád umí natočit pořádnou retrogangsterku, opradvu perfektní reálie. Po druhé viděny oba díly najednou a to teprv byly 4 hodinové orgie se skvěle zvládnutou kamerou, scénářem a hereckými výkony.(27.9.2009)

 • exoomer
  ****

  Trochu slabsie ako 1. diel(20.2.2010)

 • MaSSaK
  *****

  Tak dlouho se chodí se rakví pro mrtvoly, až se ucha utrhnou....(29.5.2010)

 • milanko8
  ****

  Nejzajímavější scéna: interview s novinářkou. Jinak oba dva díly stojí na charismtickém Vincentu Casselovi.(23.8.2010)

 • Kokos
  *****

  Můj hlad po pořádné kriminálce byl ukojen...se všim všudy, stoprocentní pro fajnšmekry. A Vincent Cassel ve své životní formě...(13.1.2011)

 • hackstolle
  ****

  Hodne surove.(21.10.2012)

 • gotham
  ****

  Mě přišel Epilog asi stejně kvalitní jako jednička, ta byla možná o trošku zajímavější, ale celkově je to zhruba nastejno. Znovu se to točí vše okolo Mesrina, Cassel znovu vynikající, ostatní postavy znovu neviditelné a jen jako kompars. 80%(1.9.2013)

 • Airwave
  *****

  Cassel jako Mesrine nepřestává chrchlit sympatie a sebevědomí až do samého konce. Též jeho pokladnice účesů (včetně vousů) je stále bohatá a je radost ho viděl v každém období jeho hektického (i když z filmu dýchá určitá pohoda) života.(4.10.2013)

 • magu
  **

  Bol to magor. Ako inak nazvať človeka, čo si myslí, že vo dvojici s "pištoľkami" oslobodí väzňov z basy? Film a herecké výkony by si možno zaslúžili lepšie hodnotenie, ale príbeh je o ničom. Ak národný hrdina je človek, čo počas dňa strieľa na ulici plnej ľudí, tak ďakujem pekne. (Nakoniec aj náš hrdina bol zlodej...)(27.5.2014)

 • ČR
  *****

  90%(25.2.2017)

 • papadoce
  ***

  Toto bolo tak zbytočne dlhé. Mal som dojem, že sa dívam opakovane na tie isté scény ibaže v bledo modro ružovom prevedení. Keď pozerám film z gangsterského prostredia, nechcem sa dívať neustále na hodinky a to sa mi tu už po hodine stávalo. Čo do samotnej osoby Žaka Mesrina, bol to úplný chuj. Celkom nechápem, že k takémuto ľudskému omylu niekto prechováva obdiv, zase na druhej strane, keď to dokáže Kotleba, prečo by nie Mesrin.(11.9.2017)

 • Plaque
  ****

  Tam, kde jednotka fičala, tak presne tam dvojka kríva. Hlavne sa nám akosi z ničoho nič snažia vnuknúť trochu sympatie k hlavnému hrdinovi, ktorý hoc naozaj grandiózny hajzlík, ale stále hajzlík. Kým v jednotke je to o gangstroch, tu som mal trochu pocit, že sa to začína podobať na Che Guevarov životopis. Napriek všetkému z toho tvorcovia vybruslili v skutku obstojne a francúzsky Černák sa nemôže vôbec nasierať, že by mu niekto pokurvil imidž odporného darebáka. Celkovo sú tieto dva filmy naozaj napínavou a pútavou exkurziou do francúzskeho podsvetia. Takže, ako sa zdá, četníci zo Saint-Tropez mali aj ťažšiu robotu, než naháňať mimozemšťanov a prezliekať sa za jeptišky.(5.2.2018)

 • Jamall
  ****

  Tak ani Epilog u mě nevyvolal ty správné pocity.Navíc mi to přišlo poměrně zdlouhavé.Je nutno vyzdvihnout herecký výkon Cassela v roli Mesrina.Opravdu dokázal vystihnou navenek sympatického a uvnitř prohnilého gangstera.Kdyby to bylo sestříháno do jednoho filmu se snesitelnou délkou mohlo to být jedna z nejlepších gangsterek všech dob.Takhle je " pouze " vynikající.(20.1.2009)

 • E.T.Martin
  *****

  Temná jízda životními osudy Jacquese Mesrina pokračuje a druhý díl vůbec neztrácí z kvality, kterou nasadil první díl téhle gangsterské ságy. Za pět hvězdiček bez jediného mrknutí oka.(9.2.2009)

 • l.bejk
  *****

  Prvních 10 minut sem se ztrácel,tím že sem ty herce nemohl poznat a dostat se do příběhu.Nakonec se podařilo a vychutnávál sem si pokračování tohoto nabitého Thrilleru.(14.2.2009)