: jo,jO JO!! Kdo by jen řekl, že tenhle Francouzský film se stane okamžitou mou srdeční záležitostí. Vincent Cassel absolutně bezchybný a oscaruhodný výkon, zastínil hvězdu Al Pacína snad ve všech směrech, neuvěřitelnéj talent! Jacques Mesrine je pro mne opravdu velmi velká Ikona kriminálního zločinu. Áno byl hajzl, ale měl soucit, respekt, sympatie, vysoké IQ, parádní názory hodné k zamyšlení, ten chlap chtěl zbourat a narušit STÁTNÍ REŽIM!! Zde opravdu není co řešit, dialogy, příběh, akce, tempo, hlášky opravdu vše je kvalitně vyrovnané a chytře napsané, zážitek jak svině a to bez jakýchkoliv efektů. 100%(29.8.2014)

První díl byl lepší. Mrzí mě, že se nevěnovali více jeho počátkům ve Francouzském podsvětím. Abych pravdu řekl tak se to v druhé půlce nějak zvrhlo, jako kdyby to chtěl mít tvůrce z krku tak se skáče z jednoho okamžiku do druhého a moc to na sebe nenavazuje. Vůbec nemám páru co se Epilog snažil vyjádřit. Chtěl jsem dát 3*, ale když se to veme jako celek tak jedině 4*.(23.2.2009)

Dokončení příběhu Mesrina se neuvěřitelně povedlo, jak z povahové části tohoto neuvěřitelně drzého gangstera, tak s filmového počinu. Nedá se dodat nic jiného než že všem co mají rádi dobrý film, tak tuhle 2 dílnou ságu musí vidět.(15.6.2009)

U prvního dílu jsem měl tendenci Merinovi i fandit, ale při sledování Epilogu jsem si říkal, ať už toho vyjetýho magora vypnou... Vincent Cassel se pro role grázlů snad narodil.(26.6.2009)

Pokud byli policisté taková parta ťulpasů jako zde, nepochopím, že Mesrina někdy dopadli.(31.7.2009)

Lepší "jednička". Pravdou ale je, že už to celé žačínalo být celkem nudné. V prvním díle sem si na tom začátku řekl, že mu naložila mafie, ve dvojce sem zjistil, že ta mafie byla vlastně policie. A závěr k tomu všemu? Aby si celá francouzská policie sedla na zadek z jednoho magořícího gangstera na mě bylo už trochu moc. Ten konec byl jak z godfathera a celé mi to nesedělo jako první díl. Z Mesrina se stal pomalu ale jistě maniak a vrchol byl, jak si nechal uplavat bágl s ukradenýma prachama. Dobré, ale čakal jsem víc :-)(23.8.2009)

One man show Vincenta Cassela. Francouci pořád umí natočit pořádnou retrogangsterku, opradvu perfektní reálie. Po druhé viděny oba díly najednou a to teprv byly 4 hodinové orgie se skvěle zvládnutou kamerou, scénářem a hereckými výkony.(27.9.2009)

Trochu slabsie ako 1. diel(20.2.2010)

Tak dlouho se chodí se rakví pro mrtvoly, až se ucha utrhnou....(29.5.2010)

Nejzajímavější scéna: interview s novinářkou. Jinak oba dva díly stojí na charismtickém Vincentu Casselovi.(23.8.2010)

Můj hlad po pořádné kriminálce byl ukojen...se všim všudy, stoprocentní pro fajnšmekry. A Vincent Cassel ve své životní formě...(13.1.2011)

Hodne surove.(21.10.2012)

Mě přišel Epilog asi stejně kvalitní jako jednička, ta byla možná o trošku zajímavější, ale celkově je to zhruba nastejno. Znovu se to točí vše okolo Mesrina, Cassel znovu vynikající, ostatní postavy znovu neviditelné a jen jako kompars. 80%(1.9.2013)

Cassel jako Mesrine nepřestává chrchlit sympatie a sebevědomí až do samého konce. Též jeho pokladnice účesů (včetně vousů) je stále bohatá a je radost ho viděl v každém období jeho hektického (i když z filmu dýchá určitá pohoda) života.(4.10.2013)

• magu

Bol to magor. Ako inak nazvať človeka, čo si myslí, že vo dvojici s "pištoľkami" oslobodí väzňov z basy? Film a herecké výkony by si možno zaslúžili lepšie hodnotenie, ale príbeh je o ničom. Ak národný hrdina je človek, čo počas dňa strieľa na ulici plnej ľudí, tak ďakujem pekne. (Nakoniec aj náš hrdina bol zlodej...)(27.5.2014)

90%(25.2.2017)

Toto bolo tak zbytočne dlhé. Mal som dojem, že sa dívam opakovane na tie isté scény ibaže v bledo modro ružovom prevedení. Keď pozerám film z gangsterského prostredia, nechcem sa dívať neustále na hodinky a to sa mi tu už po hodine stávalo. Čo do samotnej osoby Žaka Mesrina, bol to úplný chuj. Celkom nechápem, že k takémuto ľudskému omylu niekto prechováva obdiv, zase na druhej strane, keď to dokáže Kotleba, prečo by nie Mesrin.(11.9.2017)

Tam, kde jednotka fičala, tak presne tam dvojka kríva. Hlavne sa nám akosi z ničoho nič snažia vnuknúť trochu sympatie k hlavnému hrdinovi, ktorý hoc naozaj grandiózny hajzlík, ale stále hajzlík. Kým v jednotke je to o gangstroch, tu som mal trochu pocit, že sa to začína podobať na Che Guevarov životopis. Napriek všetkému z toho tvorcovia vybruslili v skutku obstojne a francúzsky Černák sa nemôže vôbec nasierať, že by mu niekto pokurvil imidž odporného darebáka. Celkovo sú tieto dva filmy naozaj napínavou a pútavou exkurziou do francúzskeho podsvetia. Takže, ako sa zdá, četníci zo Saint-Tropez mali aj ťažšiu robotu, než naháňať mimozemšťanov a prezliekať sa za jeptišky.(5.2.2018)

Tak ani Epilog u mě nevyvolal ty správné pocity.Navíc mi to přišlo poměrně zdlouhavé.Je nutno vyzdvihnout herecký výkon Cassela v roli Mesrina.Opravdu dokázal vystihnou navenek sympatického a uvnitř prohnilého gangstera.Kdyby to bylo sestříháno do jednoho filmu se snesitelnou délkou mohlo to být jedna z nejlepších gangsterek všech dob.Takhle je " pouze " vynikající.(20.1.2009)

Temná jízda životními osudy Jacquese Mesrina pokračuje a druhý díl vůbec neztrácí z kvality, kterou nasadil první díl téhle gangsterské ságy. Za pět hvězdiček bez jediného mrknutí oka.(9.2.2009)

Prvních 10 minut sem se ztrácel,tím že sem ty herce nemohl poznat a dostat se do příběhu.Nakonec se podařilo a vychutnávál sem si pokračování tohoto nabitého Thrilleru.(14.2.2009)