Víceméně hned po skončení prvního dílu jsem si pustil Epilog. A asi to nebylo zrovna šťastné rozhodnutí. Druhý díl Veřejného nepřítele má stejné klady jako jeho předchůdce - je dobře natočený a exceluje v něm Vincent Cassel, který svými maskami někomu může připomenout Al Pacina v Serpicovi. Ve filmu je spousta působivých scén, především pasáž s "honem na Mesrina" se velice povedla, ale ke slovu se často dostane i nuda. Nejvíce ve chvílích, kdy Mesrine básní o revoluci. Scenáristé jako by se v tomto filmu snažili poodhalit nám Mesrinovo nitro, ale z mého pohledu udělali to nejhorší, co mohli - ještě více mi vsugerovali, že ten člověk byl jen obyčejný namyšlený kluk, který nikdy nevyrostl. A tak jsem jen čekal, až se stane to, co jsem viděl na začátku prvního filmu. Než k tomu došlo, střídavě jsem se nudil i bavil, přemýšlel jsem, k čemu vlastně byl dobrý únos miliardáře a došel jsem k názoru, že naprosto k ničemu (v reálu i ve filmu), a litoval jsem, že policejní inspektor Broussard dostal tak málo prostoru. Pak přišla závěrečná sledovačka. Během ní se ukázalo, proč nebylo moudré pouštět si filmy hned po sobě. Ono v té scéně totiž není (co do obsahu) vůbec nic nového a přitom je taaaaak dlouhá. Jakákoliv pointa opět chyběla, z nijak šokujícího závěru jsem si bohužel neodnesl vůbec nic. Tentokrát tři, hezky natočený průměr.(2.7.2011)

... ovedený pokračování prvního dílu. Příběh pojednává o extremistickém pomatenci, který je válkou v Alžíru a následným návratem do vlasti, zbaven zábran, a v podstatě bezmyšlenkovitě, bezcíln a, impulzivně, promrdává svůj život po kriminálech, s občasným užíváním krátkých chvil na svobodě. Mesrine je ignorantský pako, s netopířím egem. Pako v průběhu filmu lítá ode zdi ke zdi a snaží se nám ukázat, jakej je borec. Není. Pořád je to pako. V tomto pokračování je naštěstí Mesrine ukončenej, nevím, jaký zhovadilosti by měl ještě ve filmu předvádět. Jako návod k pohodovýmu životu to asi neposlouží, ale jako film to je fakt dobrý.(22.9.2016)

Po dlouhé době francouzský film, kde si hlavní mužští protagonisté lascivně neolizují vzájemně konečníky.(7.10.2017)

v tomto díle ,který na něm stál,byl Cassel asi na vrcholu .Nikdy potom jsem ho už neviděla tak spontánně hrát(23.8.2019)

1 7 12 18 20 21 22 23 následující >>