Decker

Druha cast je pro me o neco silnejsi nez prvni "rozjezdova". Zde je jiz pribeh v plnych obratkach a z Jacquea Mesrina se stava Verejny nepritel c.1! ()

chelseaman22

Definitivně lepší než jednička, která bezzubě přešlapovala na místě. Dvojka je naopak ještě méně uvěřitelná a šílenější. Hlavní hrdina je jako Billy Kid - loupí, kde může a riziko pro něj zkrátka neexistuje. Tedy do té chvíle, než do něj zásahovka napumpovala několik dávek. 75 % Celosvětový příjem k 17. 2. 2020: $321,353 ()

SG_ever

Mírné zklamání, podle zdějších ohlasů jsem čekal pozitivní rozdíl od prvního dílu. Dobře zakončuje ságu kolem zločince Mesrina, ale obrovské zlepšení jsem nenašel. Druhá část má více akčních scén a napětí, ale vše je vykoupeno "pokusem o revoluci" což mi moc nesedí. Každopádně velmi povedený závěr. (85%) ()

Mrkvič

Fantastický. Klidně by to šlo i bez prvního dílu. Konečně vidíte obdivované stránky Mesrina. Cassel je pořád skvělý a ještě lepší se zdá, když vyvalí cejchu a dodá postavě opravdovost. Jediné, co mě mrzelo, že strhující konec je předem jasný, když jsme ho viděli jako titulkovou pasáž v prvním dílu. ()

Sonnik

Casselovi od prvního dílu narostl pořádný pupek, zase ma nějaké nové kumpány, zase utíká z lochu a je ještě vymetenější než v prvním dílu. Epilog stavím o malinký kousíček níž než jedničku. GJ. ()

ecceHOMMO

Pre mňa bola jednotka rozmanitejšia. A epilóg stratil ten správny náboj...ktorý ma v jednotke nútil aby som od nej neodtrhol oči.....a chýbalo mi tu taktiež také stvárnenie postavy ako to bolo v prípade Gerarda Depadieu-a v part 1.... ()

Cushing

Struktura filmu sice taky vybočuje tak jako u jedničky, ale tam se člověk nestačil divit, zatímco tady to stačí v pohodě a ještě si u toho zajde na cigáro. Brutalita mi vadila, patrně však vycházela z reality. Mesrine byl zajímavá, přesto odporná osobnost -- raný mediální maniak, či jak to říct. Byl to skutečně rebel, nebo se jím stavěl být, protože věděl, že se tím zalíbí veřejnosti a především médiím? Stojí za vidění, ne že ne. Ale že bych si to chtěl zopakovat, to pochybuju. A na závěr: ten pseudokristovskej plakát je teda humus! Nicméně provokuje, a o to mu jde, že... ()

uhlajz

Zajímavý, že mají oba díly celkově stejný hodnocení, když je tenhle 2. díl výrazně lepší. Jedničku jsem si dost protrpěl, ale dvojka už byla opravdu kvalitní a konečně z ní bylo patrné, proč se Mesrine stal oblíbencem davů. Mým oblíbencem by se ale nestal:-) ()

Teebo

Jak nás režisér upozorňuje před začátkem prvního i druhého dílu, v každém filmu je část smyšlená a žádný biografický film nikdy nebude stoprocentně objektivním obrazem skutečnosti. A protože jsem do této chvíle Mesrina neznal, nemůžu hodnotit věrohodnost Casselovy role. Ale jinak, zahraná je výborně a není těžké s ní sympatizovat. Člověk má pořád na paměti, že Mesrine je idiot. Ale je drzej, vychytralej a vtipnej. Má koule a častokrát i dobrý postřeh. Lidi takové badboye rádi. A v Epilogu má také perfektní pupek, ženské mohou puknout závistí, že jim něco takového slušet nebude. Všechny ostatní složky filmu jsou na úrovni a fungovalo by to, ikdyby Veřejný nepřítel nebyl životopisný film. ()

tnp101

Druhá část nečekaně navazuje na tu první a filmařsky se tváří téměř jako plnohodnotně vyupgradovaný bráška. Téměř vše, co bylo v první části už tak skvěle odvedeno, je zde minimálně dvojnásobně intenzivnější. Nahlídneme více do nitra hlavního „hrdiny“, což ve mně vcelku často, díky výtečnému výkonu jeho představitele, vyvolávalo mrazení v zádech. Akční scény jsou akčnější, napínavé části jsou doprovázeny delším zadržováním dechu, vedlejší postavy, zejména díky jejich výtečným propagonistům, rozpracovanější a tak dále. Bohužel, podobně jako u první části se i zde, pravděpodobně díky lehce delší stopáži, dočkáme pár nudnějších momentů, které sice nejsou až tak časté, v porovnání s neslaným nemastným rozjezdem první části, ale plné hodnocení kvůli těmto malým vráskám na čele udělit zkrátka nemůžu. Pokud bych měl krátce shrnout oba díly, řekl bych to asi takto: Udělejte si na jedno odpoledne volno (nejlépe v zamračeném, či deštivém dni), pusťte si oba filmy za sebou a budete s kochat, až se budete divit. Oba filmy dohromady hodnotím 85%. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Přesouváme se ke druhému Blu-ray titulu z dvojice, čímž je epilog neboli druhá část velkolepého biografického snímku o největším francouzském gangsterovi. Technická stránka zůstává samozřejmě stejná a to jak co se týče pěkných barev, ostrosti, či detailů, tak nešvaru, kterým nás obdařil český vydavatel. O oříznutí obrazu z původního formátu se nebudu již znovu více rozepisovat (přečíst si to můžete u recenze na disk první části filmu). Podstatné je, že tímto krokem zajisté přicházíme o několik detailů, které si pro nás jeho tvůrci připravili. Vzhledem k tomu, že je film docela dlouhý a je umístěn na jednovrstvém disku, je datový tok už docela na hranici, čehož jsem si však ani po větším zkoumání filmu v pohybu nevšiml, takže žádný strach. Zvuk je také totožný jako u prvního disku. Originální DTS-HD 5.1 stopa zní úchvatně a u velkolepější akce, kterou v porovnání s prvním filmem tento disponuje, nabírá často až nový rozměr. Dočkáme se tak více maličkých zvukových detailů u snad všeho, na co se dá v obraze zaměřit a nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych v působení více zvukových jevů najednou nerozeznal každý z nich. Dialogy jsou samozřejmě stejně krásně čisté a hlasité a v klidu v tomto případě opravdu nezůstane žádný reproduktor v jakékoli zvukové aparatuře. Český dabing je stejně jako u předchozího disku prezentován v DTS 5.1 a je navíc stejně jako v předchozím případě špatně popsán jako DTS-HD, jak na krabičce, tak v menu disku. Ačkoli byla bonusová nabídka na prvním disku minimální, pořád je to alespoň něco. V tomto případě nás na disku čeká totiž pouze film samotný a na něco víc si musíme nechat zajít chuť. Z toho důvodu uděluji o něco nižší hodnocení, než v předchozím případě, ale vzhledem k tomu, že oba tituly beru jako jeden samotný, není to žádná hrůza. Při uvažování o koupi tedy budete muset vzít v potaz, zda si kupujete jen samotný film nebo budete čekat něco víc. Dostanete zkrátka pouze to nejzákladnější, co se dá požadovat. Tento disk hodnotím 50%. Oba disky pohromadě tvoří přesně to samé, co jsem zmínil před chvílí s malinkým bonusem, aby se neřeklo. Takže jim z pohledu kvalit samotných disků (ne filmů, za ty ta koupě nakonec určitě stojí) uděluji 60%. () (méně) (více)

Luk80

Oproti jedničky to mírně postráda více akce a nekompromisní chování Mesrina, ale i tak opět vynikající podívaná. Vincentovi ta role sedla jako sedlo pro žokeje Váňu. Poslední minuty jeho života před brutální popravou byly napínavé jak hrom. ()

Brandon

Dvojka konečně odpovídá Mesrinovu kalibru. Vystrašená policie, vojenské manévry, mediální divadlo a francouzská gangsterská celebrita č.1, které fandíte i přesto, že je to prachsprostý zločinec. Přivítal bych hlubší sondu do psychologického profilu Jacquesa Mesrina, protože dokola opakující se kolečko loupež, zatčení, útěk po čase omrzí. Nejvíc jsem si užil rozhovor s umírajícím otcem a dcerou Sabrinou, skvělý výkon Vincenta Cassela a infarktový závěr. 3,5* ()

VasaX

Tak z Epilogu jsem rozporuplný... čekal jsem alespoň stejnou podívanou jako u první části a dostalo se mi něco úplně jiné... první část, to je spíše taková gangsterka, takové trošku správně mafiánské. Zato epilog, který se řítí tam, kam byl nasměrován a divák moc dobře ví, jak to dopadne a nezbývá moc místa pro naději. Navíc mi přišel zdlouhavější, i když trošku akčnější, Mesrine mi tam začal víc připadat jako klikař než jako "frajer". Prostě jak někdo byl z Epilogu více nadšen jak z první části, tak já jsem zase více nadšen jí. ()

Tomesh

O chlup lepší než jednička. Jasně, byl to zločinec, ovšem ta závěrečná jatka mi moc jako policejní akce nepřišla. ()

Slider

S prvou časťou má Epilóg spoločnú výbornú réžiu a tiež skvelý strih (hlavne akčné pasáže sú natočené úžasne), po obsahovej stránke je dvojka o dosť 'celistvejšia', dej zbesilo nepreskakuje z jednej scény na druhú, ako tomu bolo v predchádzajúcom diely, ale je rozprávaný pekne postupne. Tým pádom je aj hlavná postava Jacques Mesrine (ako vždy, vynikajúci Vincent Cassel) divácky prístupnejší a dá sa lepšie pochopiť jeho konanie. Síce mi prišli Mesrineove neskoršie vízie o zvrhnutí režimu trochu nepochopiteľné, zvyšok filmu je výborne odvedená práca vo všetkých smeroch. Ak ma pamäť neklame, tak sú Verejný Nepriateľ č.1 spolu s Epilógom najlepšie francúzske filmy aké som videl. ()

brando

V co jsem doufal, po zhlédnutí první části, se naštěstí po zhlédnutí Epilogu potvrdilo. První část měla za úkol uvést do děje a představit charaktery, na úkor vlastní svižnosti a dynamiky. Ovšem až parádní Epilog, který již je systematicky vyprávěným příběhem, nám parádně odkryl, v čem že byl vlastně ten Mesrine tak vyjímečný. Skvělá látka, z které Richet vyždímal co mohl a díky které, v mých očích, postavil francouzský akční film na nohy. Asi nejlepší gangsterka posledních deseti let. ()

harryy

Vzhľadom na slušný dejový záber a snahu mapovať život Mesrina skrz desaťročia je jasné, že jeden a ani dva filmy nedokážu ukázať všetko.Samotný Mesrin pred nami vystupuje akosi klipovito najmä, čo sa týka jeho motivácie a povahy. Chvíľu je milý, chvíľu je zlostný. Miestami je kamarát, potom brutálny vrah a primitívny zlodej.Jednoznačným tromfom a výhrou filmu, je výber hlavného protagonistu. Vincent Cassel je v „koži“ Mesrina naozaj vynikajúci. Či už ako majster mnohých tvári, či už ako skutočne charizmatická postava vdychuje filmu život a pohyblivé obrázky sú na ňom závislé každý jeden centimeter.Cítim sa trochu nekomfortne, ak mám hodnotiť dielo, ktoré som nevidel celé. A to určite nie je pre film najlepšia vizitka. Na druhú stranu, vynikajúci Cassel, zaujímavá kamera a drsný, hodnoverný pohľad na Francúzsko 60. a 70. rokov obstoja aj sami o sebe a sú slušným lákadlom na epilóg. 75% ()

Pupidyk

Fundamentální čtyřhodinový opus o dvou dějstvích. Nejnákladnější francouzský film všech dob ty maňále nenásilně chrlí všemy směry. Nesnáším dlouhé stopáže, ale oba filmy jsem sjel takřka nepřetržitě, a nechápal jsem. Profesionálně dokonalý snímek. Když spusili Clash po třech a půl hodinách svoje London Calling, nevěřil jsem, že je něčeho takového franc. kinematografie schopna. Nevěřil jsem, že mě dokáže po čtyři hodiny udržet v sedle. A vy tomu teď také určitě nevěříte. Věřte. top 10 ()

svobik

Yippie! Nedostatky z první části takřka vymizely, Richet na několik místech pořádně přitvrdil a Cassel na hrad (nebo někam výš:-). Syrovější, nekompromisnější a lepší než Americký gangster = nejlepší gangsterka za hodně dlouhou dobu. Škoda jen té slabší první části. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu