poster

Pani Poni Dash! (TV seriál)

 • Japonsko

  ぱにぽにだっしゅ!

 • anglický

  Paniponi Dash!

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2005, 26x25 min

 • daGGos
  ***

  Asi největší problém Pani Poni Dash! je celkem nasnadě - nemáte-li Japonsko takříkajíc v malíku, ujde vám jedna z nejlepších části celého seriálu. Ten je totiž vrchovatě napěchovaný všemožnými odkazy a parodiemi na literární i filmová díla (pochopitelně včetně anime), známé osobnosti a historické události Japonska ( naštěstí tohle částečně řeší překladatelé, kteří většinou ke svým překladům dávají alespoň drobné vysvětlivky). Tím ale rozhodně nechci říct, že si Pani Poini Dash! mohou užít jen japanofilové a ten zbytek pouze s otevřenou Wikipedií, i těm z vás, kteří o kultuře země vycházejícího slunce neví zhola nic a Kamen Raidera považují za pokračování Knight Ridera, totiž může seriál nabídnout velmi dobrý komediální zážitek plný absurdního humoru a ještě absurdnějších postav. Co se vizuálního zpracování týče, tak na triku jej má studio Shaft a opět potvrzuje, že v rámci celkové stylovosti a kvality kresby se jim může jen málokdo rovnat. Audio pak slaví úspěch hlavně u chytlavých OP, v samotném seriálu už zas tak výrazné není. Co říci závěrem? Pani Poni Dash! rozhodně doporučuji, výborné anime které ale dle mého názoru trochu doplácí na svou délku, poněvadž zvláště ke konci se už některé opakující se gagy přeci jen omrzí, proto dávám "pouze" ***.(3.6.2012)

 • Jeoffrey
  *****

  To co bych chtěl napsat už napsali kolegové Lettanea a Secretus, takže se mi ani nechce nic moc dodávat. Asi jen že něco tak geniálně bláznivého a neskutečně (OMEGA) roztomilého člověk najde jen velmi zřídka. 10/10(3.2.2016)

 • zelvopyr
  *****

  dokonalá chibikko, v úboru z Kill Billa je k sežrání :) ///                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         no, tohle není úplně jednoduché pokoukání, děj je minimalizovaný a jde hlavně o nabitost odkazy (v některých scénách i několik najednou po pár vteřinách), takže člověk má tendenci si to neustále stopovat, kroutit hlavou nad vyobrazeným a nad nápisy... a některé odkazy vyžadují mít v malíku japonskou kulturu a historii. Nicméně, fansuby jsou velmi pečlivě narvány vysvětlivkami v míře, jakou jsem zatím neviděl, takže s ledasčím pomohou. /// skvělá hudební čísla, krom openingů jen tak mimochodem uprostřed 13. dílu parádní píseň Becky o těžkém údělu génia... http://www.youtube.com/watch?v=4YdX57NtyDo /// úchvatně minimalistická romance v 16. epizodě...(21.7.2011)

 • Secretus
  *****

  Kreslený surreaslimus! Ujeté, absurdní, šílené, pošahané, šáhlé, střelené, praštěné, uchvancancující! Tyhle pocity na Vás budou neustále dotírat během sledování téhle magořiny. Pokud máte rádi humor ad absurdum, bude se Vám to líbit. Pokud ne, tak ruce pryč. Výborná parodie, skryté i očividné reference na všechno možné i nemožné. Skvělé hrátky s kresbou. Postavy jsem si zamiloval snad úplně všechny, chibiko sensei Becky je perfektní.(30.4.2011)

 • Lettanea
  *****

  Paniponi sa dá pozerať dvoma spôsobmi . buď zapnete titulky na "všetko" (vysvetlenia pre úplne každú vec čo sa v seriáli stane, často je vysvetlivkami zabratý celý obraz :D ) alebo necháte len základný preklad a budete sa baviť. Netreba to však brať nejak vážne, ak nieste japonec ktorý hral väčšinu hier z 90. rokov a nevideli ste všetky možné anime tak vám nepomôžu ani vysvetlivky. Tak ako tak, Paniponi je veľmi zábavný a pútavý seriál s rozvinutými postavami a každý sa v niektorej nájde :) (Maho, mahó) Určite odporúčam ale viac ako dve časti po sebe sú psychická samovražda ....5* Mahóóóó(2.10.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace