Láska za časů cholery

Láska v čase cholery

Drama / Romantický

USA, 2007, 133 min

• MTA

"Taková lepší telenovela." Asi takhle bych nazval tenhle zdlouhavý snímek, podle stejnomené knižní předlohy od G.G. Marqueze. Nebudu víc zabíhat do detailů, ale rozhodně to nedoporučuji. 30%(21.1.2014)

• Svihadlo

Myslím že snad největší chybu, kterou jsem mohla udělat je to, že jsem se na ten film podívala dřív, než jsem stihla přečíst knihu. Jediný co mi z toho "zážitku" zůstalo je bolehlav. Nehodlám si tu stežovat na nějaké pochybné masky nebo nevim na co (pochybné to bylo celé). Řeknu jen jedinou věc. Komu se líbila ta kniha, tak ať si vystačí s bohatým literárním zážitkem. Ten filmový, ať si raději nechá ujít.(19.1.2008)

Bože, proč to bylo tak dlouhý? Abychom aspoň krapet poznali, jaké to bylo čekat 51 let na ženu svých snů? Bardem byl úžasně patetický, Giovanna hrála pěknou mrchu (asi proto po ní tolik toužil...), cholera tu byla v hlavní roli nevím proč, aby se film odlišil od jiných svého druhu? A co to potřebovalo místo toho? Pořádné nůžky. Ale pořádné!(4.4.2010)

• Florfila

Tu kniha se mi líbila. Ten film se mi nelíbil. Ač mám ráda Javiera Bardema a jeho herecký výkony, tentokrát jsem jen kroutila hlavou... Vlastně to bylo celé postavené na halvu. Ani nedokážu říci, co přesně mě tak odpuzovalo, protože příběh byl stejný jako v knize a myslím, že se nijak neodchýlil. Ale vystupování hlavních postav, necelistvost snímku a celkový opar kýčovitosti.... No fuj...(21.11.2013)

• dosig

Některé knihy by měly zůstat nezfilmovány..(16.3.2011)

Čo ako ma to zlostí a štve, ja tomu "originál" magického realizmu neviem prísť na chuť. A pravdepodobnou príčinou bude zrejme Láska v čase cholery. Už knižná predloha mi poriadne nadvihla obočie, no tento film môj údiv znásobil ešte viac. V tom rozporuplnom slova zmysle. A naozaj si netrúfam povedať, či príčinou bude práve Márquezova predloha, alebo to, čo z nej Mike Newell "vyčaril". Každopádne, dva razy si rozmyslím, či som pripravená spoznať Sto rokov samoty ...(18.4.2012)

Převést Marquéze na plátno je těžký oříšek a osobně si myslím, že třeba del Toro by to dokázal lépe. Newell totiž z magického realismu, kde se dokonale proplétají všechny možné roviny od politiky přes rodinné poměry a opravdový svět zároveň s tím snovým, udělal pouhopouhou honičku za probdělou nocí. Florentino Ariza si ještě celkem zachoval i svou romantickou tvář, nicméně ostatní postavy přes veškerý potenciál v sobě skrytý nakonec působily jako nedomrlé atrapy živých bytostí včas odstraněné, aby nepřekážely milencům v cestě. Nejhůře pak dopadl doktor Urbina, jehož úloha byla okleštěna na stejně směšnou jako pak působila i jeho smrt. O Fermině nemohu říct už vůbec nic, jelikož kromě posledních pěti minut buď mlčela, nebo nejednala sama za sebe. Nebýt půvabné přírody, slušné hudby (mimochodem cholera tady zas tak velkou roli nehrála) a pěkně podaných místních zvyků, hodnotila bych snímek ještě níže.(5.7.2012)

• jane1106

Tenhle Florentino Ariza v kreaci Javiera Bardema je snad jedním z nejslizčích, netrapnějších, nejmimóznějších hereckých výkonů, co jsem kdy měla tu smůlu spatřit. Nebo je ta postava v Marquézově románu taky tak patologická a nechutná? Místy to vypadalo, jako když si Bardem už ladil formu na Antona Chigurgha. Když už vobšourník, tak aspoň jako Casanova a ne s pohledem sériového vraha. Romantiky v sobě neměl teda vážně ani špetku. Malinu by zasloužil! O dalších neduhách tohoto shitu pomlčím, jednak musí být zřejmé snad každému alespoň trochu vkusnému divákovi a jednak už se zde o nich jistě rozepsali ostatní... Takže tak.(28.5.2011)

Škoda, že se na první pohled nadějně vypadajícímu ztvárnění nepovedlo ani zdaleka přiblížit knižní předloze. Zamotané, nepřehledné a nudné.(16.10.2011)

Srovnávat tento film s telenovelou je naprosté nepochopení. Tím nechci omlouvat některé slabiny režie.(2.2.2008)

• hazaba

Asi bych tenhle film neměla hodnotit, protože jsem se vydržela dívat jen cca 20 minut a pak to znuděně vypla. Nicméně i to možná o něčem svědčí... Tak aspoň jaké jsou dojmy z oněch 20 minut: Bardem jako snílek docela dobrý, jen by mě zajímalo, kde vyhrabali představitelku Ferminy, protože ta nebyla ani krásná, ani pořádně neuměla hrát... Milý byl "štěk" Lieva Shreibera.(12.2.2011)

• jasanka

Knihu jsem sice nečetla, ale při sledování filmu jsem si neustále říkala, že tohle je přesně ten typ děje a atmosféry, který vynikne mnohem lépe v knize, než na filmovém plátně. Film se opravdu moc nevyvedl.(3.1.2012)

Mrzí mne, že nemám přečtenou předlohu, abych mohla zasvěceně kritizovat jako většina uživatelů zde. Magii film rozhodně postrádá, ale jaké utrpení! Na film se rozhodně dívat dá, jen příběh je svérazný a herecké výkony průměrné. Bohužel ne každý pochopí, že pan Florentino Ariza , který pro svou lásku zůstal dlouho panicem, po jejím odmítnutí takřka prosouložil život, aby se k ní na stará kolena zase vrátil stále plný horoucí lásky. To je velmi těžko uvěřitelné, to snad snese jen kniha a ve filmu to vypadá asi takto. Zase jeden důvod, proč si přečíst knižní předlohu, předčí filmové zpracování?.. Marně pátrám po romantickém momentu, je tam taková romantika, která si na ni jen hraje. Nadšená jsem však z hudby, je krásná, tam romantiku poznávám.(15.7.2012)

• Soul

2*, ale bylo to jen o (za) prsa:-)) Jinak ztráta času a z poměrně zajímavé látky je těžko uvěřitelný paskvil.(13.7.2009)

• bolf!k

Masky mě vážně pobavily. To bylo asi tak všechno. 10%(29.10.2009)

• levente

Naprosté, bezuzdné zprznění předlohy. A to tomu filmu ještě lichotím. Nerozumím. Jeden z nejlepších románů magického realismu, kde navzdory tématu věčné lásky je více realismu, než magična. A taková nepěknost...(26.12.2009)

• KuZd

tak nepovedenej a trapnej film jsem dlouho nevidela.(29.12.2009)

• vtelenie

35% - no, mohol to byt dobry film, keby to nereziroval Newell. Tomu filmu ( okrem masiek, ktore su skutocne priserne) po materialno-technickej stranke vlastne nic nechyba, ale napriek tomu je to tak strasne zle namiesane (co je jednoznacne chyba rezisera), ze sa pozeranie tohto filmu stava eskalujucim utrpenim. No a k hereckym vykonom len tolko, ze dobry reziser by Bardenovi (a spol.) nemohol dovolit zo seba urobit takeho zufalca.(2.6.2010)

• depp

Tak tento film asi vynechám. Předloha je jedna z mých nej knížek a myslel jsem že je nezfilmovatelná a jak tady čtu, tak se to potvrdilo :-( Doufám že Marquez jako Kundera po tomto zakáže filmové zpracování svých knih.(16.1.2008)

• Jajar

Pekelná, patetická, kýčovitá, nudná, jihoamerická telenovela Mika Newella čerpající z klasiky G. G.Márqueze. Dramatické scény vyvolávající přinejlepším posměšné ušklebky, otřesný soundtrack, přehrávající John Leguizamo, nezměrně otravný Javier Bardem, spousta nahých ženských, falešné knírky a proradné kočky v největší romantické selance letošního roku. 2/10 za pěknou výpravu(23.12.2008)

Bezpochyby podivně působící snímek, o kterým nevím, co si myslet.Avšak nemůžu říct, že by to byl přímo odpad, od toho tu jsou jiné kousky.Trnem v oku mi bylo hned několik věcí, které, kdyby se líp vzali do opratí, vznikla by z toho celkem stravitelná romantika.Za prvé: už začátek, kdy se Florentino zamiluje do Ferminy je nudný, žádná jiskra nic.Za druhé:Fermina mi vůbec nepřišla krásná, bruneta s modrejma očima v Latinský Americe, byla mi nesympatická, zapšklá a vypadala, že neví, která bije a nic jí nedocházelo.Za třetí:Florentinovo ,,nahrazování" se ze začátku dalo snést, ale označení, že š*ká jako jeho fotr, by zkazilo i lepší filmy.To mi přišlo nejvíc rušivý, k tomu se přidává véélmi táhlý dějový spád a dopisy psané v (!!!) angličtině.(16.7.2009)