Láska za časů cholery

Láska v čase cholery

Drama / Romantický

USA, 2007, 133 min

• MTA

"Taková lepší telenovela." Asi takhle bych nazval tenhle zdlouhavý snímek, podle stejnomené knižní předlohy od G.G. Marqueze. Nebudu víc zabíhat do detailů, ale rozhodně to nedoporučuji. 30%(21.1.2014)

• Acrobat

necitlivy k divakovi ktori si chcel uzit trocha citu.(19.12.2009)

• Rincewind

Vždyť v tom filmu se od začátku do konce prakticky nic neděje! A to je na 133 minut hodně málo...(3.4.2011)

Dlouho jsem nechápal, proč má zpracování tohoto Márquezova přenádherného románu o věčné lásce tak slabé hodnocení. Dávám tři lepší hvězdičky, přesto důvody, které tohle slabší hodnocení mám, jsou jiné než u řady kolegů. Jistě je velmi obtížné vměstnat do dvou hodin příběh trvající přes půl století, ale to podstatné z románu v něm bylo a dokonce i dialogy odpovídaly knize, kterou jsem před pár dny dočetl. Jen to bylo trochu rozplizlé a rozkouskované do řady epizod, které ne vždy na sebe navazovaly a těm, kteří knihu nečetli, to mohlo být obtížně spojitelné. Přesto to rozhodně nebyla nějaká věc režijně nebo scénáristicky blízká ubohoučkým latinskoamerickým telenovelám. Spíš to bylo ubohoučky hollywoodské, které bilo do očí ve chvílích, kdy kolumbijský muž píše text anglicky, vlastně americky. Marquezovy knihy by měli adaptovat hispánští autoři, kterým je i prostředí Jižní Ameriky bližší. Fermjína - Giovanna Mezzogiornová - byla krásná žena, akorát neodpovídala běžné vizáži Kolumbijek, Javier Bardem pro mě byl dost obtížně stravitelný. Trapné bylo, když si tito dva relativně mladí herci měli počínat jako stařečkové, maskérská práce nebyla rozhodně prvotřídní. Ale jo, jako připomenutí dějové osnovy románu docela ucházející.(28.11.2014)

• bono22vox

Místo magického realismu narazíte na unylé postavy s umělými fousy.(8.2.2015)

• Arsenal83

Bardem má tvar na podobnú úchylárnu a voyeuristický štýl. Romantická rovina totálne zabitá. Latinské krásky to nezachraňovali, film je zbyočne roztiahnutý a pomerne prázdny. Pointa lásky vzbudzuje skôr hnus ako potešenie.(29.12.2015)

• Smrtholka

Bastardí parodie....(23.1.2008)

Opravdu jen průměrná adaptace Márquezova díla, ale to bych Newellovi ještě odpustil, protože on je pouze jen průměrným režisérem. Naprosto neodpustilná však je zcela zpackaná práce maskérů, za to se stydí doufám ještě dnes.(13.7.2009)

* Javier Bardem * G.G.Marquez * humor * Americká romantická dráma z roku 2007, ktorú režíroval Mike Newell, je adaptáciou románu Gabriela Garciu Marquéza o sile lásky v ťažkých časoch. Florentino Ariza (Javier Bardem, mladý Florentino - Unax Ugalde) sa zamiluje na celý život do Ferminy (Giovanna Mezzogiorno), ktorá sice jeho sľub večnej lásky opätuje, ale pod tlakom otca radšej na lásku zabudne a neskôr si vyberá za manžela doktora Juvenala Urbina (Benjamin Bratt). Florentino nádej na lásku Ferminy nestráca dlhé roky, upne sa na prácu a kariéru a hľad po láske tíši v náručí nespočetného množstva žien. Pohľad anglického režiséra na juhoamerickú magickú romantiku vyznel v niektorých momentoch čiernohumorne, a správna atmosféra marquézovho magického realizmu sa dala vo filme vytušiť veľmi ťažko.(13.2.2010)

Tak to nakonec nebylo tak hrozné, jak je tu mnohdy psáno. Ti, kteří tvrdí, že to nemá vůbec nic společného s knihou, ji buďto vůbec nečetli a nebo vůbec nepochopili. No nic, vraťme se k filmu. Velká škoda jsou masky - staří lidé vypadají prostě moc mladě (je třeba trochu dolíčit oči a krk :-) ) - a trošku osekaný příběh, co se týče pocitové stránky (někdy důležité okamžiky doslova proletěli divákovi před očima v pár sekundách). Herci také mohli hrát trochu více emocionálněji. Chybělo tu více delších záběrů na postavy, které se jen tváří a něco cítí, proto si nemyslím, že by byl film nějak přehnaně dlouhý - právě naopak. Režie byla solidní - možná trochu svázaná předlohou s obavou z pohoršení u konzervativnějšího publika (a nebo se na ně chtěla zaměřit?). Osobně bych na režisérský post dosadil např. Julia Medema. :-) Ta lidská živočišná láska je ve filmu hodně zatlačena do pozadí a přitom je jí předloha plná. Hudba příjemně podkreslovala atmosféru a exteriéry byly možná až moc pěkné (v knize byly vylíčeny spíše jako vlhké, často špinavé a ponuré - hlavně pobřeží). Kamera byla možná až příliš "klasická" (zde bych asi přizval kameramana od filmu Libertin). Kostýmy chudiny občas připomněly latinské telenovely, ale nebylo to tak hrozné, jak by si mohl nezasvěcený čtenář představit po shlédnutí zdejších komentářů. Chce to prostě přimhouřit oči a oživit fantazii. Sečteno a podtrženo - tento film hodnotím lepšími 3 hvězdičkami.(29.8.2010)

• Magnezia66

Tento film má s Marquezovou knihou spoločný názov, mená postáv a synopsu. S Kolumbiou iba Shakiru. Dúfam, že Newella nenapadne režírovať Sto rokov samoty.(14.4.2009)

• jafuska

tento film mě nudil, zvrácené sexuální orgie, nenaplněná láska, nelíbilo se mi to, bylo to celé divné rozhodně nedoporučuji, hrozný.(12.7.2009)

• DJ Kritik

Tak trochu prázdne a rozvláčne. Na to, že to má dve hodiny sa človek nič nedozvie. Sme svedkami nenaplnenej lásky, ale nemáme potuchy čo sa vlastne deje. Myslím, že všetko úsilie vyšlo nazmar. Vtiahnutie do deja: *** Realita: * Historičnosť: * Erotika: ***(19.1.2011)

kdo někdy z Márqueze alespoň kousek četl, najde ho tam a nebude tady rozebírat příběh.. samozřejmě je to Hollywood, chybí smysl pro detail a vizuální a kýčovité zabíjí poetiku autora - přesto mě velmi zaujal Bardem, který ustojí (narozdíl od jiných postav) maskování až do velmi pokročilého věku a věříte mu..(4.1.2012)

• viky13

Námět je samozřejmě dobrý, boužel na mě je tento film až příliž dlouhý a tím i nudný. Jaké by asi bylo číst knihu? nudné(8.2.2015)

• Tichoza

Bardem je sice dobrej, jako vždy...ale ta španělská angličtina působí pitomě, make-up rádoby staře vypadajících protagonistů je ubohý...no a nejrychlejší a nejbezpohybovější pohlavní styk dvou osmdesátníku je jen perlička na shnilém dortu...(27.4.2009)

• Marrianna

Když jsem četla obsah říkala jsem si, nevím jestli by mě kniha zaujala, tak alespoň zkouknu film, abych zůstala znalá světové literatury, kéž bych však bývala znalá nebyla - opět si říkám vědět všechno nemusím a přece to ze mě blbce nedělá. No nebudu opakovat co je tu několikrát řečeno např. POMO mé pocity vystihl naprosto přesně.(9.8.2010)

• Bajislaw

Kdyby měl vzniknout žebříček nejhorších filmových adaptací nejlepších knih, umístil by se Newellův pokus o zfilmování mnohými vzývaného románu G. G. Márqueze na jedné z jeho čelních příček. Nuda, nechtěně legrační herecké výkony a namísto magického realismu spousta latexu a umělých vousů.(22.2.2014)

• djerba

Tak takovou hrůzu už jsem hodně dlouho neviděla. Jak tady někdo trefně poznamenal, před shlédnutím spalte:-).A to je Javier Bardem můj oblíbenec. Jak je v Hlasu moře vynikající a ve Vicky, Christině, Barceloně přímo neodolatelně sexy, tak tady je tak děsně přitroublej, že se na něj nedá dívat. Doufám, že už nikdy nevezme tak příšernou roli:-).Láska, co trvá věky a přenáší i hory?A sex v důchodovém věku? Tak to si příště mileráda odpustím:-).(12.7.2009)

• Kria

Veliké zklamání. Knižní předloha se mi moc líbila. Na často uváděný názor, že Márquez zfilmovat nejde - co Kronika ohlášené smrti?(2.2.2011)

• leopoldina

Kniha si možná zaslouží 5 hvězdiček, já však po zhlédnutí filmu strhávám hvězdy za 1) tristní herecké výkony podobné snad jen výkonům v Růžovce (a to bohužel nezachránil ani oscarový Bardem), 2) unuděné zdlouhavé dialogy, 3) frigidní postelovou scénu na konci filmu 4) bezatmosférovou hudbu. Před odpadem chrání tento film snad jen masky a již zmíněný Javier Bardem, tomu prostě odpad dát nemohu. I když je Marguez velmi těžký pro převedení na filmové plátno, s tento materiál se mohlo zpracovat mnohem lépe.(4.1.2012)