Tři v tom (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1981, 105 min

Abrhám, Čepek ani Kodet nejsou moje šálka kávy, stejně jako skoro všechny ty herci z party slavného Činoheráku 80.let. Tohle bylo navíc stejně moc uřvané (i urvané a ukopané) na to, abych to objektivně oceňoval. Takže mě spíš bavili herečky a pan Zahajský, zasmál jsem se nad některými gagy, hlášky i citacích z Osvobozeného divadla. Co ale pak mělo znamenat to převlečení mužů do trpaslíků a ženských šat v poslední třetině inscenace ?? :o))(8.7.2017)

Osobitě a geniálně Menzlem přetvořená comedie dell´arte nese ve zdánlivě historickém klasickém půdorysu svého žánru řadu moderních názvuků a podtónů. Třesoucí se kulisy italského městečka pulsují horečným ruchem jedenácti postav, které si radostí, jež z herců doslova sálá, zadělávají na skutečný městský ruch. Mezi herečkami tvrdí muziku Libuše Šafránková, mezi muži doslova řádí Abrhám s Kodetem. Je to však špička na úrovni geniální bravury, rozdíl oproti ostatním hercům, obrazně řečeno, spíše pomyslný než určitý. V každém případě však zážitek, na který se dlouhou vzpomíná a který díky DVD nosiči je doma, v důvěrné atmosféře, ve vhodném okamžiku, kdykoliv vratitelný.(21.11.2010)

Ne zrovna můj oblíbený styl komediálního divadla, ale Tři v tom mají každopádně něco do sebe. Nestane se vám každý den, že uvidíte pány Čepka, Víznera a Zahajského v ženském převleku, a naprosto válí komická dvojice Libuška Šafránková + koště. Škoda jen, že záznam byl pořízen bez publika, u tohoto typu komedie to vadí násobně.(17.12.2008)

Činoherní klub a jedna z mnoha jejich dnes již klasických her. Je radost se dívat na mladé tváře herců jako je pro mě sympatická Libuška Šafránková či Veronika Freimanová. Nesmím zapomenout na herce, kteří již nejsou mezi námi. Petr Čepek, Jiří Kodet, Miloslav Štibich, Jiří Zahajský. Divadelní hra plná rozpustilostí a zmatků je nastudována pod taktovkou Jiřího Menzela prostě úžasně. Její televizní záznam budiž archívem nejen hereckého koncertu všech zúčastněných.(2.3.2015)

• gudaulin

Mimořádně silné herecké obsazení, v té době byl Činoherák v té nejlepší kondici, a navíc příležitost vidět herecké legendy, které už nejsou mezi námi nebo jejich tvář pokryly vrásky a vlasy jsou plné šedin. Dívat se na mladičkou Libušku Šafránkovou nebo rozpustilou Veroniku Freimanovou navíc potěší srdíčko každého muže. Proč t y pouhé dvě hvězdičky? Protože jak jdou léta, tak jsem se z pozice, kdy mi komedie dell'arte nic neříká, přesunul do pozice "je mi protivná". Nelíbí se mi přehrávání, pitvoření a taškařice. Pro mě je zkrátka tenhle žánr dávno překonaný a nefunkční. Ty dvě hvězdičky jsou vážně pouze za herectví zúčastněných. Po půl hodině jsem ztratil o divadlo zájem a vzdal to ještě před koncem. Celkový dojem: 40 %.(2.3.2015)

• - Pravým autorem komedie je bývalý ředitel divadla Jaroslav Vostrý, jemuž komunistický režim zakázal práci pro divadlo, tak inscenaci podepsal J. Menzel. (Zdroj: ČT) (hippyman)