Tři v tom (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1981, 105 min

Ne zrovna můj oblíbený styl komediálního divadla, ale Tři v tom mají každopádně něco do sebe. Nestane se vám každý den, že uvidíte pány Čepka, Víznera a Zahajského v ženském převleku, a naprosto válí komická dvojice Libuška Šafránková + koště. Škoda jen, že záznam byl pořízen bez publika, u tohoto typu komedie to vadí násobně.(17.12.2008)

Čepkův Cyrano by se možná Rostandovi nelíbil, ale já nejsem autor, takže si můžu tu trochu neúcty vychutnat. Libuščina skeč s roznožkou je typickým představitelem této hry, moc slovního humoru zde není, ale gagů je zde o to víc. A když začaly na scénu přicházet Kiky, smála jsem se nahlas. Především ta Čepkova byla, jak správně říkal Kodet, velmi plnokrevná. Je veliká škoda, že se ČST neodhodlala pořídit záznam během regulérního představení s diváky.(1.1.2014)

• anyonecek

Když tohle srovnám s ostatními komediemi např. od Smoljaka a Svěráka, tak u tohohle jsem se zasmál opravdu jen párkrát. Skvělé herecké obsazení to určitě je i slušné herecké výkony, ale příběh, dialogy a že je tohle komedie? Chyběl mi tu prostě jednoduchý přirozený vtip a opravdu jsem se celou dobu velice nudil.(17.11.2013)

• gudaulin

Mimořádně silné herecké obsazení, v té době byl Činoherák v té nejlepší kondici, a navíc příležitost vidět herecké legendy, které už nejsou mezi námi nebo jejich tvář pokryly vrásky a vlasy jsou plné šedin. Dívat se na mladičkou Libušku Šafránkovou nebo rozpustilou Veroniku Freimanovou navíc potěší srdíčko každého muže. Proč t y pouhé dvě hvězdičky? Protože jak jdou léta, tak jsem se z pozice, kdy mi komedie dell'arte nic neříká, přesunul do pozice "je mi protivná". Nelíbí se mi přehrávání, pitvoření a taškařice. Pro mě je zkrátka tenhle žánr dávno překonaný a nefunkční. Ty dvě hvězdičky jsou vážně pouze za herectví zúčastněných. Po půl hodině jsem ztratil o divadlo zájem a vzdal to ještě před koncem. Celkový dojem: 40 %.(2.3.2015)

Abrhám, Čepek ani Kodet nejsou moje šálka kávy, stejně jako prakticky celej Činohárek. Moc uřvané (i urvané a ukopané) na to, abych to objektivně oceňoval. Zasmál jsem se nad některými gagy, hlášky i citacích z Osvobozeného divadla, co ale pak mělo znamenat to převlečení mužů do trpaslíků a ženských šat v poslední třetině inscenace ?? :o)) ** + třetí hvězdička je za Jiřího Zahajského, i když musím říct, že mezi Cimrmany (byť jen ve filmu... Rozpuštěný a vypuštěný) mu to slušelo víc než v Činoheráku.(8.7.2017)

• - Pravým autorem komedie je bývalý ředitel divadla Jaroslav Vostrý, jemuž komunistický režim zakázal práci pro divadlo, tak inscenaci podepsal J. Menzel. (Zdroj: ČT) (hippyman)