Masakr v autokině (neoficiální název)

Drive In Massacre

Drive In Massacre

Horor

USA, 1977, 72 min

Stu Segall

Louis Lewis

Film ma dost absurdny koniec, ktory sa mi avsak pacil :)(4.4.2009)

Americké autokiná sú vďačným objektom mnohých scén pre filmy rozličných žánrov, tak prečo ich nevyužiť aj v horore?! A tak sa aj stalo, pretože práve Drive-In Massacre ponúka temný príbeh vraha, ktorý morduje ľudí v autokinách počas nočných projekcií. Bohužiaľ sa to však po slušnom začiatku zmenilo na nevýraznú detektívku, pri ktorej som sa začal nudiť a pozerať sa na dvojicu priblblých policajtov, ktorí sa vykecávajú s množstvom priblblých postáv ma naozaj moc nebavilo. Na záver sa to síce opäť, resp. konečne, dostalo do tých správnych koľají, no dovtedajším priebehom som už bol dosť otrávený na to, aby ma to výraznejšie zaujalo a napravilo priemerný dojem z celkového filmu.(27.6.2011)

Vyvražďovák z auto-kina, v ktorom návštevníci za kultúrou a poznaním prichádzajú okrem vstupného často aj o hlavy počas projekcie a to zásluhou psychopatického vraha s mečom. Veľkú plochu auto-kina je pre dvoch policajtov v teréne nasadených na tento prípad problém ustrážiť, preto im nezostáva nič iné, len čakať na ďalší útok vraha, samozrejme s podporou tradičných vyšetrovacích metód. Pomyseľná slučka sa pomaly sťahuje, aj keď..... ### Síce film má ku dňu 19.3.09 žalostné hodnotenie na IMDb a to 19%, Drive-In by som rozhodne tak katastrofálne nehodnotil a ani nebudem. Film je síce v jednej tradičnej rovine (ale zaujímavej), ktorou vyšetrovanie proste muselo prejsť ak sa policajné zložky chceli k niečomu dopracovať. Navyše štýlový a celkom brutálny úvod, v ktorom vrah predvedie v čom je jeho silná stránka, plus podivná (v dobrom slova zmysle) posledná tretina filmu, dokázali Drive-In Massacre ozvláštniť. Horor, ktorý neurazí zarytého priaznivca žánru!(19.3.2009)

Viděno na youtube. Nebylo to špatné a ten konec no dal se překousnout,ale film mohl být lepší,kdyby byl natočen tak o pět let později.(30.10.2009)

Zajímavá jednohubková blbost. Film se dá zkouknout jenom jednou, na víckrát bych to asi nedal. Ale na to jedno zkouknutí mě to aj celkem bavilo. Atmosféra na místě, vraždy překvapivě dobré(opravdu mě překvapily). Jen co bych možná vytknul jsou herci, dva vyšetřovatelé byly úděsný a ten postižený, vypadal jakkoliv jenom ne postiženě. Ale každopádně mě to celkem bavilo. Ale jak jsem řekl víkrát si to asi nepustím.(13.6.2010)