Experiment: Zombie

USA, 2006, 80 min

Steven C. Miller

Jeff Dolen

Jamey Scott

Skvělej horůrek, jó zombíky můžu, přidal jsem 2 * kvůli podhodnocení některými "znalci"... A k těm, co tomuto filmu napasovali hodnocení odpad!: zamyslete se nad sebou i nad tím, že když dáte takovému hororu nejhorší možnou známku, kam by jste chtěli potom narvat např. Tisíc a jednu noc, Esmeraldu, Ordinaci v růžové zahradě, Ulici, nebo třeba Česko-Slovenskou Superstar? Nebo vám to přijde jako spravedlivé, že jste to všechno hodili do stejného "koše"? Jste lidi normální?(28.8.2011)

• Faustka

Abych snad měla nějakou zombí-navigaci, vyznat se v tý změti pobíhajících těl, když kameraman den před natáčením(i každý následující) prodělal nějakou těžkotonážní pařbu, po který nebyl schopen „cíleně zaměřit“-) Roztřesený záběry, dobrý leda, pro alkoholika-notorika(sorráč mazavkové), kterej na to stejně kálí; kdo je kdo, kdo/koho, nač/toho(tu) a kdo na…, ále to je fuk. Jedinej Scott-ranař doběh za dvě hyperaktivní -))(28.7.2010)

• Fallen_One

Céčkové herectví, nelogičnost táhnoucí se celým filmem (žádná auta na silnicích, města nezakreslená na mapě USA, nepochopitelné chování hlavních "hrdinů"), zombie co jednou někde jsou, pak po otevření dveří tam zase nejsou (a hrdinové se podle toho i chovají jakoby to věděli), přílišná snaha šokovat nereálnou brutalitou, závěrečné debilní vysvětlení o co jde a naznačení druhého dílu...z toho si fakt autoři musejí dělat prdel. Roztřesená kamera, šílenej střih a scénář jak od prcka ze školky budí dojem, že tenhle "horor" mají na svědomí amatéři hulící travku. Bod za jednu pěknou slečnu, která se ve filmu mihnula na začátku a všehovšudy byla v záběru jednu vteřinu. Ale teda ta byla...(4.3.2009)

• Mania

No fuj! Je vidět, že tvůrci si rozhodně servítky nebrali. Na druhou stranu vsázet na smršť krvavých scén je taky špatně. Chybělo mi tam napětí. Zombie přišli, zabili, snědli. Všechno bylo až moc očekávané. Ani se mi příliš nelíbilo vysvětlení toho, proč se to stalo. A pokračování příště? To je snad špatný vtip. No, ale na pokračování se kouknu určitě, na to jsem příliš velký milovník zombie filmů. Ale teď koukám, že to bude až za rok, tak to nevím jestli si budu ještě tenhle díl pamatovat.(12.9.2009)

No jako extra stupidní, s amatérskou kamerou a jestli to mělo nějakej přibeh, to nevim, protože sem si ho nevšim, ale jatka jsou to teda absolutní, tady snad stačí zmínit, ze nejpoužívanějsi zbraně jsou už mnohokrát vyzkoušenej arzenál v podobě motorovky a brokárny a že zombáci si tam dávaj fakt s chutí do nosu, nejoblíbenější stravou jsou samozřejmě vnitřnosti, ale nepohrdnou dokonce ani nenarozeným dítětem, což mě teda překvapilo. Prostě strašnej masakr, kde se postavy teleportujou z místa A do místa B jen proto, aby mohli být co nejbrutálnějc zavražděný a nakonec sežraný, o moc víc se toho tam neděje. Jinak jestli někdo pobrekával u REC, že se mu u roztřesený kamery dělá špatně, tak tady by se při nájezdech zombáku asi poblil, posral a pochcal zároveň(15.2.2009)

• - V 54. minutě filmu je možné zahlédnout nad hlavou protagonistů zvukový mikrofon. (dandislav1991)

• - Film byl natočen za 9 dní. (FilmFan24)