Experiment: Zombie

Steven C. Miller

Jeff Dolen

Jamey Scott
  • eraserhead666

Blééééé. Ten film na mě již od svých prvních vteřin čím dál víc hlasitěji řval: „Nebudu se ti líbit. Nebudu se ti líbit. NEBUDU SE TI LÍBIT!“ A měl pravdu. Počínaje odpudivými úvodními titulky, přes nesnesitelně nepovedenou kameru (o hercích, scénáři a dialozích ani nemluvě), odpudivě přeostřený obraz až po naprosto stupidní konec, se mi na tom nelíbilo vůbec nic. Tenhle film není tak blbý a špatný, až je dobrý, on je jenom blbý a špatný.(2.7.2012)

• Mania

No fuj! Je vidět, že tvůrci si rozhodně servítky nebrali. Na druhou stranu vsázet na smršť krvavých scén je taky špatně. Chybělo mi tam napětí. Zombie přišli, zabili, snědli. Všechno bylo až moc očekávané. Ani se mi příliš nelíbilo vysvětlení toho, proč se to stalo. A pokračování příště? To je snad špatný vtip. No, ale na pokračování se kouknu určitě, na to jsem příliš velký milovník zombie filmů. Ale teď koukám, že to bude až za rok, tak to nevím jestli si budu ještě tenhle díl pamatovat.(12.9.2009)

• Ruut

Masakrem bych to nenazval. Pořádné útoky se objeví až po 30 minutách filmu. Střih atd je O.K. - tzn obyčejný a tuctový profi. Za to obraz, který má být jako realistický je strašně hnusný a vyblitý. Sice profi film, ale vypadající hodně amatérsky a levně (a to prosím záměrně) a havně snadno zaměnitelný s desítkami jiných podobných.(11.4.2010)

Superakční, superbrutální a superrychlé. Na nic se v podstatě nečeká, zombíci naběhnou téměř po minutě filmu, začnou rvát lidi na kusy a požírat je. Děj je v podstatě nula, naprosto žádný, hraje se výhradně na efekt. Hlavním hrdinům jde akorát tak se dostat z jednoho nesmyslného místa na jiné. Během filmu poznáte sice řadu více či méně zajímavých postav, ale drtivá většina se stejně moc dlouho neudrží. Pár gore záběrů fakt stojí za to vidět. Jinak se jedná spíš o nízkorozpočtovou záležitost s klasickou trhavou kamerou. Docela mi to ztvárněním připomínalo "Dead Set", ale jen ztvárněním, nikoliv obsahem a dějem. Skutečná extra porce "splatter-zombie-nářezu" ...(26.1.2009)

• zdenny

Když si na takovou srandu sežene prachy, tak ať si točí co chce. Ale musí počítat s tím, že v dalším svém filmu bude hrát už jen on sám. Neboť chápu modelky, které se díky souloži s obstarožním vydavatelem dostanou na mola a stránky časáků, nevěřím ale, že by si někdo myslel, že se dostane do normálního filmu díky účinkování v tomhle. PS: Celé výše uvedené jsem psal před týdnem. Po této době, kdy jsem nad filmem opravdu vážně uvažoval, dávám jednu hvězdu za netypický přístup a dá se říct originalitu.(22.9.2009)

• - V 54. minutě filmu je možné zahlédnout nad hlavou protagonistů zvukový mikrofon. (dandislav1991)

• - Film byl natočen za 9 dní. (FilmFan24)